--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Hak - zmieniona funkcjonalność samochodu

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
IrekB
Użytkownik
Posty: 116
Rejestracja: 20 lis 2018, o 23:21
Auto: Insgnia B CT 4x4
Kod silnika: D20DTH
Rok produkcji: 2018
Miasto: Rzeszów
Otrzymał  piwo: 13 razy

Hak - zmieniona funkcjonalność samochodu

Post autor: IrekB » 24 cze 2019, o 22:39

Pytanie do osób mających oryginalny Oplowski składany hak.
Czy podczas użytkowania go (tj. podpięcia do niego wtyczki i przyczepki, bagażnika rowerowego itp. ) zauważyliście zmiany sposobu funkcjonowania samochodu?
Ja właśnie wczoraj miałem okazję się przekonać - podpinając na hak uchwyt na rowery.

1. Ku mojemu zdziwieniu. jak sygnalizowałem zmianę pasa ruchu krótkim impulsem, to kierunkowskaz zamigał 6 razy. Bez otworzonego haka jest to 3 razy. Miałem wrażenie, że za mocno nacisnąłem wajchę.... a to był jednak tylko impuls.
Trochę to irytujące, bo jadąc krótką trasą co chwilę się na tym łapałem.

2. Zwróciłem również uwagę, że nie da się włączyć asystenta pasa ruchu :o
Specjalnie przestudiowałem dzisiaj instrukcję obsługi i nie znalazłem wzmianki dotyczącej w/w objawów.
Tej zmiany też nie ma opisanej w instrukcji.

3. Również otwieranie elektrycznej klapy z przycisku na niej nie działa - a według instrukcji powinno.
Trzeba było ręcznie otwierać ją i zamykać.

A może macie jeszcze jakieś inne uwagi co do obsługi i funkcjonowania samochodu (właściwie ich zmian)z podłączonym hakiem?

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 120 razy

Re: Hak - zmieniona funkcjonalność samochodu

Post autor: Rooff_ » 25 cze 2019, o 13:43

Jedno co potwierdzę, to niedziałanie elektrycznego otwierania klapy. Ale z przycisku na klapie działała - zamek puszcza. Obserwacje poczynione co prawda na Grandlandzie X z 2018 ;)
Pozdrawiam, Michał
*Nie jestem mechanikiem samochodowym! ;)

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”