--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Delikatny luz fotela kierowcy

ODPOWIEDZ
JaMi
Użytkownik
Posty: 406
Rejestracja: 28 sie 2018, o 09:27
Auto: Insignia B kombi
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 12 razy

Delikatny luz fotela kierowcy

Post autor: JaMi » 21 wrz 2018, o 13:40

Sprawa dotyczy (podobno) tylko fotela elektrycznego i to chyba w wersji z wentylacją. Ale może nie...

Obserwuję delikatny luz całego fotela, tak jakby był na jakimś amortyzatorze. Sprawdzenie można wykonać dwojako:
- stojąc przy aucie popchnąć (uderzyć) dłonią w oparcie fotela. Fotel delikatnie "skoczy" do tyłu, jakby miał luz, a nie był sztywno dokręcony do podłogi. Nie chodzi o przesunięcie fotela do tyłu, a bardziej "dobicie" do podłogi.
- siadając na fotel jest uczucie jego delikatnego uskoku jakby w dół i do tyłu

W serwisie sprawdzili fotel i twierdzą, że wszystko ok, żadnych luzów i nieprawidłowości nie ma. Podobno te najbardziej nafaszerowane fotele tak mają... ]:-<

Co Wy na to?

Awatar użytkownika
wassermann
Zapaleniec
Posty: 1606
Rejestracja: 9 lut 2015, o 16:18
Auto: Insignia GSi 2.0T
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: nec temere, nec timide
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Delikatny luz fotela kierowcy

Post autor: wassermann » 7 paź 2018, o 22:00

Fotel kubełkowy w GSi ma to samo. Jakby minimalny, ale sprężysty, luz między siedziskiem a podłogą. Odczułem przy siadaniu, ale wcześniej parę razy odczułem po nieco bardziej energicznym wyhamowaniu do zera, gdy auto zatrzymuje się i "odbija" po puszczeniu hamulca. Przy hamowaniu najwyraźniej musiałem unosić się z fotelem, bo po wyhamowaniu odczuwalnie z powrotem osiadam.

M.

Awatar użytkownika
Sizon
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: 24 paź 2016, o 20:23
Auto: Superb 3.6
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2011
Miasto: WWL
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Delikatny luz fotela kierowcy

Post autor: Sizon » 9 paź 2018, o 21:23

Niby nie ta generacja, ale w w VC w multicontourach też to samo czasem się działo, winne były śruby dokręcające stelaż fotela do szyn. Podejrzewam, że w aso sprawdzili, czy są luzy na śrubach szyn (a raczej nie ma) i stwierdzili, że jest ok.

JaMi
Użytkownik
Posty: 406
Rejestracja: 28 sie 2018, o 09:27
Auto: Insignia B kombi
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 12 razy

Re: Delikatny luz fotela kierowcy

Post autor: JaMi » 10 paź 2018, o 08:51

Sizon, czyli sugerujesz, że tego luzu nie powinno być i winny jest montaż fotela? Nie chcę za ASO wykonywać roboty, ale jak się wkurzę to sam wymontuje fotel i sprawdzę jak to jest zrobione

Awatar użytkownika
rs79
Forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: 19 lis 2015, o 17:05
Auto: Insignia
Kod silnika: A14NET
Rok produkcji: 2015
Miasto:

Re: Delikatny luz fotela kierowcy

Post autor: rs79 » 18 cze 2019, o 13:52

Też mam luz w fotelu. Jest szczególnie odczuwalny przy wchodzeniu w zakręty np przy pokonywaniu dynamicznych łuków w garażu podziemnym, gdzie nagle skręcamy kierownicą.
Akurat byłem w ASO przy okazji serwisu rocznego i jest luz w stelażu fotela. Nowy stelaż wycenili na (UWAGA!!!) 6100zł.

Pewnie da się to samemu ogarnąć jakoś...

Awatar użytkownika
wassermann
Zapaleniec
Posty: 1606
Rejestracja: 9 lut 2015, o 16:18
Auto: Insignia GSi 2.0T
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: nec temere, nec timide
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Delikatny luz fotela kierowcy

Post autor: wassermann » 18 cze 2019, o 21:57

@rs79
W Insignii B? Bo o niej tu dyskutujemy. A Ty w avatarze i opisie masz Insię A.
Luz w Insi B nie jest odczuwalny w zakrętach, bo występuje tylko góra-dół i jest sprężysty, tak jakby był zamierzony. Po prawie roku zapomniałem, że istnieje.

M.

Awatar użytkownika
rs79
Forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: 19 lis 2015, o 17:05
Auto: Insignia
Kod silnika: A14NET
Rok produkcji: 2015
Miasto:

Re: Delikatny luz fotela kierowcy

Post autor: rs79 » 30 paź 2019, o 14:44

Nie zauważyłem, że to dotyczy Isi B. Tak... Mam A. Przepraszam za zamieszanie.

Awatar użytkownika
Scooby
Użytkownik
Posty: 144
Rejestracja: 4 sie 2019, o 17:48
Auto: Insignia B
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: Grójec
Postawił piwo: 11 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Delikatny luz fotela kierowcy

Post autor: Scooby » 30 paź 2019, o 15:43

W B u mnie GSI fotele kubły luz jest do przodu i do tyłu, będę na serwisie to zgłoszę ciekawe co powiedzą...

JaMi
Użytkownik
Posty: 406
Rejestracja: 28 sie 2018, o 09:27
Auto: Insignia B kombi
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 12 razy

Re: Delikatny luz fotela kierowcy

Post autor: JaMi » 31 paź 2019, o 08:34

tak jak wassermann pisze - luz tylko góra dół, w czasie jazdy (zakrętów) z fotelem jest wszystko ok. Fotel irytuje tylko czasem jak się w niego "klapnie" i wówczas można poczuć delikatny skok. Subiektywnie to trochę słabe rozwiązanie, funkcjonalnie do fotela żadnych zastrzeżeń nie mam (poza tym, że wentylację można o kant tyłka potłuc...)

Awatar użytkownika
wassermann
Zapaleniec
Posty: 1606
Rejestracja: 9 lut 2015, o 16:18
Auto: Insignia GSi 2.0T
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: nec temere, nec timide
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Delikatny luz fotela kierowcy

Post autor: wassermann » 31 paź 2019, o 16:44

A pocą Ci się plecy? Wentylacja nie jest od tego, by przewiać nerki hurganem, tylko od dyskretnego przydawania komfortu ;)

M.

JaMi
Użytkownik
Posty: 406
Rejestracja: 28 sie 2018, o 09:27
Auto: Insignia B kombi
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 12 razy

Re: Delikatny luz fotela kierowcy

Post autor: JaMi » 1 lis 2019, o 18:41

jeżeli na maksymalnym stopniu wentylacji zastanawiam się czy ona w ogóle działa, a na pozostałych nic nie czuję mimo starań, to rozwiązanie jest do bani. W innych autach (znanych mi rozwiązaniach) nawiew był po prostu wyraźnie odczuwalny (warto było zmniejszać siłę wentylatora), podobno w Insigni A także.
W miarę wyraźnie jakikolwiek ruch powietrza czuję jak jadę w krótkich spodenkach, w innych przypadkach to bardziej siła sugestii. Czegoś takiego jak nadmuch na plecy, w Insigni B nie czułem
Idąc Twoim tokiem rozumowania, częściowo przyznam Ci rację. W lecie przy krótkich spodenkach i t shircie lub cienkiej koszuli, ciężko się spocić przy włączonej wentylacji, Przy jeansach i grubszych koszulach nie raz brakowało mi jednak efektu przyjemnego chłodu, mimo włączania wentylacji

Awatar użytkownika
wassermann
Zapaleniec
Posty: 1606
Rejestracja: 9 lut 2015, o 16:18
Auto: Insignia GSi 2.0T
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: nec temere, nec timide
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Delikatny luz fotela kierowcy

Post autor: wassermann » 2 lis 2019, o 10:26

W Insignii A w pierwszym roku (od nowości) czułem nawiew wyraźnie - to była dla mnie zupełna nowość - a w kolejnych dwóch latach już nie czułem ;) Specjalnie odkurzałem tapicerkę, bo sądziłem, że to może kurz ją zapchał - ale bez zmian. Sądzę, że po prostu się przyzwyczaiłem. Do tego odczucie zależy od pogody - w upalne lato czuć bardziej niż teraz. Możliwe jednak, że nastąpiła zmiana na gorsze. Wystarczy spojrzeć na fotele AGR i je porównać - w Insignii A były masywne, wspaniałe, a w nowej są dużo bardziej "slim" - takie sobie. Ale czy oznacza to zmianę mechanizmu wentylacji na słabszy? Nie wiem.

M.

wd1976
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 1 lis 2019, o 08:41
Auto: Insignia
Kod silnika: B15XFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: Rzeszow

Re: Delikatny luz fotela kierowcy

Post autor: wd1976 » 12 mar 2020, o 10:30

Mam Insignie z roku 2018 - fotel w pełni elektryczny. Podczas hamowania i przyspieszania fotel delikatnie przesuwa się w przód i w tył co jest irytujące. Czuć i słychać takie charakterystyczne pyknięcie na wysokości prawej strony na dole pleców. Przebieg 50 tyś. Wcześniej tego nie było. Byłem w ASO 4 razy - nie dali rady tego usunąć. W porozumieniu z GM zmieniłem ASO (dziękuje Pani Sylwii z infolinii GM- oby więcej takich ludzi). Nie chcieli się oczywiście tego podjąć - wg nich "ten typ tak ma - nic się nie zmieniło w niektórych ASO OPEL". Po karczemnej awanturze w ASO Opel i telefonach do GM przyznano mi wymianę siedziska fotela na gwarancji. W przyszłym tyg jadę na wymianę - myślę jednak, że oprócz luźnego siedziska jest jeszcze coś ze stelażem oparcia fotela lub jest luz na połączeniu siedziska i oparcia - zobaczymy. Dam znać

wd1976
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 1 lis 2019, o 08:41
Auto: Insignia
Kod silnika: B15XFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: Rzeszow

Re: Delikatny luz fotela kierowcy

Post autor: wd1976 » 17 mar 2020, o 09:44

Po wymianie stelaża siedziska wraz z osprzętem fotel jak nowy. Żadnych luzów póki co :)

Rapix
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 3 mar 2019, o 11:01
Auto: Insignia GSI
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2018
Miasto: Zambrów

Re: Delikatny luz fotela kierowcy

Post autor: Rapix » 29 paź 2020, o 09:39

Mam to samo i niestety auto po gwarancji :/ 43tys przebiegu ]:-< ]:-< ]:-<

mkriso
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: 8 lut 2021, o 15:05
Auto: Insignia 2.0T Sport
Kod silnika: A20NFT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Zawiercie
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Delikatny luz fotela kierowcy

Post autor: mkriso » 7 wrz 2021, o 07:45

Panowie, a ktoś spotkał się z delikatnym luzem i wyczuwalnym przeskakiwaniem fotela przy skręcaniu autem - chodzi o siedzisko.
Skręcając w prawo jest wyczuwalny przeskok fotela w lewo i odwrotnie. Jest to trochę irytujące.
Jest sposób pozbycia się tego?

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”