--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Skrzypiący fotel kierowcy (bez automatyki)

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
CamelXP
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: 10 sty 2018, o 08:50
Auto: Opel Insignia B
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Norymberga
Postawił piwo: 1 raz

Skrzypiący fotel kierowcy (bez automatyki)

Post autor: CamelXP » 24 lip 2018, o 11:23

Czy u was też skrzypi fotel kierowcy na wertepach, a więc przy ruchach góra-dół? Auto ma ledwie 26kkm i powiem szczerze, że już mnie to dość mocno denerwuje. Przy najbliższej wizycie w ASO zgłoszę to, rzecz jasna, ale ciekaw jestem czy to częsta przypadłość.

Awatar użytkownika
CamelXP
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: 10 sty 2018, o 08:50
Auto: Opel Insignia B
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Norymberga
Postawił piwo: 1 raz

Re: Skrzypiący fotel kierowcy (bez automatyki)

Post autor: CamelXP » 6 lut 2019, o 10:05

Serio nikt się z tym nie spotkał? Ja mam już drugi raz po naprawie w sierpniu 2018.

kololowy
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 9 wrz 2019, o 17:56
Auto: Insignia B
Kod silnika: B15XFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: Chorzów

Re: Skrzypiący fotel kierowcy (bez automatyki)

Post autor: kololowy » 10 wrz 2019, o 09:25

Mam to samo, ale dźwięk jest mało uciążliwy i zdarza się rzadko, więc jeszcze nie sprawdzałem skąd dobiega

Awatar użytkownika
CamelXP
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: 10 sty 2018, o 08:50
Auto: Opel Insignia B
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Norymberga
Postawił piwo: 1 raz

Re: Skrzypiący fotel kierowcy (bez automatyki)

Post autor: CamelXP » 25 lis 2019, o 08:07

Ostatnio się trochę uspokoiło, może to kwestia temperatury, ale jak zacznie, to mam wrażenie, że cały samochód skrzypi. Za każdym razem gdy jestem w serwisie zgłaszam i za każdym razem mi to robią. Ostatnio przy okazji wymiany sprzęgła wóz stał w serwisie przez tydzień, mechanik wyciągnął cały fotel, przesmarował wszystkie przeguby. Auto odebrałem we wtorek, w czwartek fotel zaczął znów skrzypieć...

Awatar użytkownika
wassermann
Zapaleniec
Posty: 1606
Rejestracja: 9 lut 2015, o 16:18
Auto: Insignia GSi 2.0T
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: nec temere, nec timide
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Skrzypiący fotel kierowcy (bez automatyki)

Post autor: wassermann » 25 lis 2019, o 10:25

Kolega ma służbową Insi ze zwykłym fotelem (nie AGR) i od początku skarży się na uciążliwe skrzypienie. Tyle że on waży ze 110 kg.

M.

szejk__
Forumowicz
Posty: 74
Rejestracja: 23 sie 2019, o 18:33
Auto: Insignia B ST
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2019
Miasto: Poznań
Postawił piwo: 5 razy

Re: Skrzypiący fotel kierowcy (bez automatyki)

Post autor: szejk__ » 25 lis 2019, o 12:33

Rozumiem kolego Twój ból bo mimo iż u mnie fotel nie skrzypi to są plastiki (zwłaszcza coś w okolicy schowka na okulary, założyłem na to nawet osobny temat), które potrafią wydać niezbyt ładny odgłos.

Osobiście uwazam, że powinni Ci wstawić nowy fotel bo stary może mieć jakaś wade i nigdy to sie nie skończy.

sylwiusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 22 lip 2018, o 20:58
Auto: insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Skrzypiący fotel kierowcy (bez automatyki)

Post autor: sylwiusz » 18 lut 2020, o 22:06

Insignia B 2018, fotele bez automatyki - fotel kierowcy trzeszczy przy ruchu na boki w zakrętach, na muldach góra-dół, myślałem że oparcie ale po przestawieniu fotela na prowadnicach do przodu lub do tyłu przez dzień, dwa mam spokój i zaczyna się znowu, powolutku, coraz głośnie aż słychać koszmarne trzeszczenie. Znowu przesuwam fotel do przodu lub do tyłu i spokój. Wychodzi, że trzeszczy na prowadnicach, tylko co tam nasmarować, jak on się po nich porusza, gdzie nałożyć smar. Samochód ma 38tys. przebiegu.

Tygrysek1220
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 9 maja 2020, o 12:16
Auto: Insignia
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2018
Miasto: Iława

Re: Skrzypiący fotel kierowcy (bez automatyki)

Post autor: Tygrysek1220 » 11 maja 2020, o 20:07

Mam też ten problem i zauważyłem, że skrzypienie zanika, gdy obniżam go maksymalnie do podłogi. Jeżeli podpompuje go do góry zaczynam słyszeć skrzypienie, nie jest głośne, ale strasznie uciążliwe na trasie. W ASO powiedzieli, że nic nie skrzypi i jest ok ...

Awatar użytkownika
Wonkybusiness
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: 23 maja 2020, o 11:39
Auto: Insignia
Kod silnika: B15XFT
Rok produkcji: 2017
Miasto: Bełchatów
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Skrzypiący fotel kierowcy (bez automatyki)

Post autor: Wonkybusiness » 2 lip 2020, o 04:53

W moim egzemplarzu nic nie skrzypi. Jedynie co mnie denerwuje to rezonans tego dzyndzla od centralnego zamka 😆 wystarczy że będzie byle jaki bas nawet taki lichy podczas słuchania muzyki i to wydaje dziwne dźwięki. Masakra nie wytrzymam z tym 😄

Marek0
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: 17 maja 2020, o 12:50
Auto: Insignia GS 2019
Kod silnika: B15XFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: Opole
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Skrzypiący fotel kierowcy (bez automatyki)

Post autor: Marek0 » 2 lip 2020, o 07:00

Posiadam zwykły fotel i po 3 tyś zaczął skrzypiec. Przejeździłem drugie tyle bo uważałem, że może przestanie. Jednak nie i do Aso ,diagnoza pęknięty stelaż. Producent nie zgodził się na wymianę fotela tylko wymianę owego stelaża. Naprawa się powiodła, z tym że trwało trochę. Diagnoza i zapytanie do producenta, następna wizyta wymiana stelaża, lecz uszkodzili poduszkę grzewczą ,nie wpadli żeby sprawdzić działanie po naprawie. Następna wizyta rozbieranie poszycia ,potwierdziło się i znów oczekiwanie na matę. Ponowna wizyta i wszystko po dlugiej operacji działało jak należy😂.

Spawn_01
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 9 lis 2020, o 23:26
Auto: Insigniab
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2018
Miasto: Mysłowice

Re: Skrzypiący fotel kierowcy (bez automatyki)

Post autor: Spawn_01 » 18 lut 2021, o 21:31

Odkopuje temat. Udało się komuś uporać? Dzisiaj na przeglądzie zgłosiłem w ASO ze fotel skrzypi. Przesmarowali i kazali obserwować jednak po godzinie fotel znowu zachowuje się jak stara nienasmarowana szafa. Pomaga przesunięcie fotela przód tył ale tylko na chwile.

kubson
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 11 mar 2021, o 18:27
Auto: Opel Insignia B
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2018
Miasto: Utrecht

Re: Skrzypiący fotel kierowcy (bez automatyki)

Post autor: kubson » 11 mar 2021, o 19:28

Czesc mam ten sam problem podbijam temat. Zaczeło u mnie skrzypiec bardziej jak jest zimno , dość irytujace bo u mnie jest to na kazdej dziurze a auto ma 70 tyś i jest już po gwarancji , ktoś moze wie jak to rozwiazać albo chociaż zniwelować?

Spawn_01
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 9 lis 2020, o 23:26
Auto: Insigniab
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2018
Miasto: Mysłowice

Re: Skrzypiący fotel kierowcy (bez automatyki)

Post autor: Spawn_01 » 18 mar 2021, o 13:01

U mnie narazie skończyło się na porządnym smarowania fotela w aso. Pomogło zobaczymy czy problem nie wróci.

Marek0
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: 17 maja 2020, o 12:50
Auto: Insignia GS 2019
Kod silnika: B15XFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: Opole
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Skrzypiący fotel kierowcy (bez automatyki)

Post autor: Marek0 » 18 mar 2021, o 22:09

Fotel kierowcy skrzypiał w mojej krótko po wyjeździe z salonu, po jakimś czasie nie wytrzymałem. Aso stwierdziło wadę stelaża , producent nie zgodził się na wymianę całego fotela. Wymieniono więc stelaż i po problemie 👍, no jednak matę grzewczą siedziska uszkodzono przy wymianie🤪. Ponowna naprawa i sukces na krótko 😂. W następnym sezonie okazuje się, że znów nie działa mata ,minęło w styczniu dwa lata i dalej zamiast cieszyć się nowym autem ciągle niby git ale jednak😂. W poniedziałek ponowna wymiana maty , po drodze była jazda z kontrolną silnika aż w końcu wymiana katalizatora🤪. Po weekendzie szukanie najmniej dokuczliwej usterki , pojedyncze puknięcie w ukladzie kierowniczym podczas manewrowania kierownicą. Jakiś luz na drążku od kierownicy do podłogi , nie potrafią zlokaliziwac miejsca. Naciskając dość mocno na postoju kierownicę również puknięcie, także nie maglownica, raczej w mechanizmie zaraz pod kierownicą na drążku. Niby auto fajne a potrafi jak to opel drażnić 😉

Awatar użytkownika
krupniok
Użytkownik
Posty: 261
Rejestracja: 31 mar 2020, o 20:29
Auto: Insignia B (automat)
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Śląsk
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Skrzypiący fotel kierowcy (bez automatyki)

Post autor: krupniok » 16 kwie 2021, o 18:02

U mnie skrzypiało zapięcie pasa bezpieczeństwa :) Uchwyt na elastycznym pałąku dotykał boku fotela, który to wykonany jest z eko-skóry. Trąc o nią wydawał dziwny dźwięk przypominający skrzypienie. Sprawdźcie to.

kubson
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 11 mar 2021, o 18:27
Auto: Opel Insignia B
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2018
Miasto: Utrecht

Re: Skrzypiący fotel kierowcy (bez automatyki)

Post autor: kubson » 8 lip 2021, o 21:51

Problem rozwiązałem spsikując prowadnice fotela smarem w sprayu z actiona , Bison sie nazywa , jak narazie od kwietnia spokój , WD40 wczesniej nie pomogło wiec lepiej Bison lub inny spray

Awatar użytkownika
Jaromat
Użytkownik
Posty: 162
Rejestracja: 10 gru 2015, o 17:39
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2019
Miasto: OKR
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Skrzypiący fotel kierowcy (bez automatyki)

Post autor: Jaromat » 12 lis 2021, o 01:07

Witam i doszedł już ktoś co dokładnie trzeszczy w tym fotelu?

andrejh
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 19 lut 2022, o 11:22
Auto: Insignia B
Rok produkcji: 2019
Miasto: Bełchatów

Re: Skrzypiący fotel kierowcy (bez automatyki)

Post autor: andrejh » 21 lut 2022, o 16:01

Witam, ja ma fotel AGR i żadnego skrzypienia ale byłą ze swoja Insignią na akcji serwisowej w ASO właśnie wymieniali mi jakieś śruby w fotelu bo mogły skrzypieć.
Może dla standardowych fotelów też taka akcja jest - zapytaj w ASO.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”