--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Klimatyzacja

ODPOWIEDZ
Marek0
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: 17 maja 2020, o 12:50
Auto: Insignia GS 2019
Kod silnika: B15XFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: Opole
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

Klimatyzacja

Post autor: Marek0 » 23 cze 2020, o 08:12

Chciałbym zapytać, czy przy jeździe wolnej w mieście, ruszaniu słychać u was wyraźnie klimę . Pytam ,bo jakoś w tamtym roku nie zwróciłem uwagi ,może jeszcze jakieś emocje pewne sprawy później się zauważa. Przy przyspieszaniu ze świateł słychać lekkie wycie jakby auto ciągnęło przyczepę i miało za ciężko,w jeździe w trasie ok. Rozumiem ,że niby to logiczne ale czy nie za głośno, czy macie podobnie? Pytam ,bo na forum AK były problemy z wyciem klimy i teraz co jest normą a co już usterką . W poprzednim aucie AJ klima manual na wolnych obrotach po załączeniu było tylko słychać ,że silnik ma ciężej i nic pozatym ,motor wolnossący delikatnie było czuć spadek mocy nawet w trasie. W astrach wymieniano jakiś zawór i było ok ale jak głośno wyło nie wiem. Podzielcie się jak u was pracuje klima ,być może tak jest ,pozatym działa sprawnie.

Awatar użytkownika
wassermann
Zapaleniec
Posty: 1606
Rejestracja: 9 lut 2015, o 16:18
Auto: Insignia GSi 2.0T
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: nec temere, nec timide
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Klimatyzacja

Post autor: wassermann » 23 cze 2020, o 11:32

Nie mam wycia ani większego hałasu podczas rozpędzania się.
Natomiast jest faktem, że w mojej Insignii B klimę czasami słychać (nie mylić z monotonnym hałasem dmuchawy wnętrza) - Niezależnie od jej obciążenia (temp. zewn.) - Często w mieście podczas dość wolnej jazdy, gdy nie ma hałasów zewn. (czyli np. podczas jazdy w nocy) ani od opon, daje się usłyszeć dochodzący gdzieś z głębi odgłos cyklicznego stękania, jakby delikatnego buczenia, ale naprawdę delikatny - a jednak obcy. Taki przerywany, wzbudza się co chwilę i tylko na chwilę, podejrzewam że to chłodzenie sprężarki. Wyłączenie klimy oczywiście natychmiast ucisza te odgłosy.
W Insignii A niczego słychać nie było. Silnik ten sam, więc obciążenie przez klimę takie samo, w dodatku przy tej mocy nieodczuwalne.
Widocznie tak ma być. U ojca w Maździe 6 z 2010 dopiero jest głośno! Silnika 2.0 benz. nie słychać z zewnątrz na wolnych obrotach, tylko ten wiatrak klimy - od nowości bardzo głośny. Co ok. 15-20 sekund włącza się na kilka sekund i tak w koło Macieju. yyyyyy - cisza - yyyyyy - cisza ;) Moja Insignia B przy niej to oaza spokoju.

M.

Marek0
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: 17 maja 2020, o 12:50
Auto: Insignia GS 2019
Kod silnika: B15XFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: Opole
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Klimatyzacja

Post autor: Marek0 » 23 cze 2020, o 12:09

Trochę mnie uspokoiłeś ,może przesadnie okresliłem swoje odczucia,ubogi słownik 🙂. Stękanie i delikatne buczenie to precyzyjne określenie i nie non stop,nie jest dokuczliwe a jednak obce niż w poprzednim moim aucie . Także spoko ,luzik nie wpadam w panikę ,gdzieś wczesniej mi się nawet usłyszało, że ktoś narzekał na kulturę pracy klimatyzacji. Wszystkie moje auta zawsze miały manualne klimatyzacje i nie narzekam chodziły bez zmieniających się odgłosów . Może dlatego że jednostajnie napierdzielała,tu reguluje więc zmienne odgłosy, dzięki za podzielenie się jak to wygląda u Ciebie.

Marek0
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: 17 maja 2020, o 12:50
Auto: Insignia GS 2019
Kod silnika: B15XFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: Opole
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Klimatyzacja

Post autor: Marek0 » 22 sie 2020, o 10:14

W czwartek mam ponad programową wymianę oleju. Moje pytanie; będę również dezynfekował klimę nie przez samo ozonowanie tylko jakąś drugą metodą, wpuszczają środek w kanały. Auto na gwarancji i wymieniłem sam filtr kabinowy,czy nie będą w ASO marudzić ,zaznaczyłem ,że bez filtra ponieważ ASO standartowo robi to przy drugim serwisie rocznym ,który przypada umnie 14stycznia. Wogle przy tej czynności muszą wyciągać filtr? Dodam że oryginał był brudny dlatego szybko sam przed wakacjami wymieniłem .

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 120 razy

Re: Klimatyzacja

Post autor: Rooff_ » 22 sie 2020, o 12:29

Nie wiem jak jest w IB, ale w IA przedlift jest sposób, żeby się dostać do parownika poprzez otwory technologiczne lub przez otwór po wyjęciu czujnika temperatury. Sam filtr jest przed dmuchawą, a dmuchawa przed wszystkimi kanałami i parownikiem. Jeśli nawet będą coś wpuszczać w górne kanały, to jedyne co się może stać to że poprzez parowanie filtr nabierze wilgoci i później jeśli nie wyschnie to mogą się na nim rozwinąć śmierdzące bakterie/grzyby. Ale przy obecnych temperaturach powinien się wysuszyć powietrzem zaciąganym z zewnątrz. Całość środka do chemicznego czyszczenia powinna natomiast spłynąć poprzez odprowadzenie skroplin - pod auto.
Wydaje mi się, że jakakolwiek metoda by to nie była, to nie będzie przewidywać wyciągania filtra - jedynie może być zalecenie, że po jej wykonaniu trzeba taki filtr wymienić.
Pozdrawiam, Michał
*Nie jestem mechanikiem samochodowym! ;)

Marek0
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: 17 maja 2020, o 12:50
Auto: Insignia GS 2019
Kod silnika: B15XFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: Opole
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Klimatyzacja

Post autor: Marek0 » 22 sie 2020, o 20:21

Wiele razy w życiu dezynfekowałem klimę ,ale nikt nigdy nie wspomniał ,że za każdym razem trzeba wymieniać go i tak naprawdę nie wiem jak powinno się robić . Przed wakacjami nie udało mi się zrobić serwisu klimy ,więc sam zajrzałem do filtra i był brudny . Wymieniłem go dwa tygodnie temu bo do serwisu po drugim roku jeszcze ponad4-mce . Zapytam w Aso czy zaleca sie przy kazdej dezynfekcji wymiane filtra ,nie jest to ogromna kasa ale nie lubię jak ktoś mnie dyma 😁. Jeszcze w AJ jak ostatnio wymieniałem to filtr ponad 100zł plus wymiana ,a sam 50zł i dosłownie trzy minuty wymiana ,zostaje na fajne piwo😃.

Awatar użytkownika
dare50
Zapaleniec
Posty: 2343
Rejestracja: 26 lut 2017, o 18:44
Auto: Insignia 4x4 COSMO
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Wejherowo
Postawił piwo: 25 razy
Otrzymał  piwo: 32 razy

Re: Klimatyzacja

Post autor: dare50 » 24 sie 2020, o 18:43

Raz do roku na pewno trzeba go wymienić , przecież całe powietrze do wnętrza idzie przez niego , po drugie wilgoć też i grzybki rosną :D , a jak zauważyłeś koszt nie duży przy samodzielnej robocie , chyba najlepiej na wiosnę , żeby na lato mieć czysty

Marek0
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: 17 maja 2020, o 12:50
Auto: Insignia GS 2019
Kod silnika: B15XFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: Opole
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Klimatyzacja

Post autor: Marek0 » 24 sie 2020, o 19:10

Będę wymieniał na wiosnę i również po wakacjach ,koło września. Do tej pory nie ruszałem bo gwarancja a serwis ASO przewiduje po drugim roku ,skąd taka praktyka nie wiem. Także teraz wymieniłem ,jeszcze nie śmierdzi to będzie mógł zostać a później w połowie stycznia przy drugim rocznym przeglądzie. Jeszcze wykupię sobie na rok dodatkową gwarancję na wypadek awari ,można dopóki gwarancja producenta się nie skończy. Potem zobaczymy jak będzie się sprawować to zostanie a jak będzie grymasić to spróbuję w końcu innej marki.

Awatar użytkownika
yerry
Prezes ICP
Posty: 6058
Rejestracja: 23 maja 2013, o 22:43
Auto: Insignia B GS
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 25 razy
Otrzymał  piwo: 84 razy
Kontakt:

Re: Klimatyzacja

Post autor: yerry » 23 maja 2023, o 23:43

Ile ma być czynnika? 600?
Moje prace: HMI2.5 i Android Auto: HMI2.5 w IntelliLink MY2014-15 Bluetooth: Bluetooth CD300 CD400 CD500 DVD800 NAVI600 NAVI900 Aktualizacja Android Auto
https://insipro.pl/

P405
Zapaleniec
Posty: 3155
Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
Auto: Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Leszno
Otrzymał  piwo: 27 razy

Re: Klimatyzacja

Post autor: P405 » 24 maja 2023, o 06:04

Zobacz na przednim pasie tam powinna być naklejka.

Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
yerry
Prezes ICP
Posty: 6058
Rejestracja: 23 maja 2013, o 22:43
Auto: Insignia B GS
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 25 razy
Otrzymał  piwo: 84 razy
Kontakt:

Re: Klimatyzacja

Post autor: yerry » 24 maja 2023, o 22:47

A więc jest 550 (z naklejki)
Moje prace: HMI2.5 i Android Auto: HMI2.5 w IntelliLink MY2014-15 Bluetooth: Bluetooth CD300 CD400 CD500 DVD800 NAVI600 NAVI900 Aktualizacja Android Auto
https://insipro.pl/

Awatar użytkownika
zubek
Użytkownik
Posty: 967
Rejestracja: 19 sie 2015, o 20:03
Auto: IB/ST
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: WWL
Postawił piwo: 17 razy
Otrzymał  piwo: 27 razy

Re: Klimatyzacja

Post autor: zubek » 4 cze 2023, o 20:14

U mnie też 0,55 kg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Posty: 8412
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Insignia 2.0t 260KM
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 195 razy
Otrzymał  piwo: 100 razy
Kontakt:

Re: Klimatyzacja

Post autor: dokia » 15 cze 2023, o 11:21

Właśnie w ASO grzebią mi w klimatyzacji. Czynnika nie uzupełnia się, tak Pan powiedział. Sprawdzać mają temperaturę na wylocie, przepompuja, sprawdzą czy oleju nie dodać do sprężarki. A jak czynnika nie ma to szuka się nieszczelności i nie uzupełnia dopóki on jest i też powiedział że nie mogę starego zamiast nowego bo nie dają gwarancji czy zaraz nie padnie kompresor tj jak zachowa się w najbliższych latach. 😱 Ale mnie tu straszą 😱

Pytali czy chcę odgrzybiać chemią czy ozonem a ja nie wiem, ale jednak chemia im się skończyła więc wiadomo jak będzie.
Radio 357 :)

Awatar użytkownika
Mateo
Klubowicz
Posty: 2178
Rejestracja: 1 wrz 2021, o 11:57
Auto: INSIGNIA GS
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2018
Miasto: Racibórz
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 19 razy

Re: Klimatyzacja

Post autor: Mateo » 15 cze 2023, o 11:35

Dziwne.
Może się znają, ale w zeszłym roku, uzupełniałem normalnie czynnik i działąła klima normalnie, tylko dalej schodziło ciśnienie, dopiero w tym roku zrobiłem głębszą ekspertyzę i wymieniłem chłodnicę klimy wraz z czynnikiem na ten starego typu (tańszy).
Obrazek

Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Posty: 8412
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Insignia 2.0t 260KM
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 195 razy
Otrzymał  piwo: 100 razy
Kontakt:

Re: Klimatyzacja

Post autor: dokia » 15 cze 2023, o 11:40

Już jak coś to nie będę na czynniku oszczędzać zresztą oni tu na to nie pójdą. Wchodzi 550g a 1kg to 1000zł. Do przeżycia koszt, już lepsze to niż myśleć czy mi się kompresor nie wyłoży zaraz a ten pewnie kosztuje lepiej. Chociaż nie spodziewam się braku czynnika, ponieważ chłodzi, może ciut głośniej pracuje, ale generalnie robię gdyż serwis klimy był dwa lata temu więc i filtr trzeba wymienić bo Marcin da klapsa,- on zawsze o to na mnie krzyczał. 🤦
Radio 357 :)

Awatar użytkownika
dare50
Zapaleniec
Posty: 2343
Rejestracja: 26 lut 2017, o 18:44
Auto: Insignia 4x4 COSMO
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Wejherowo
Postawił piwo: 25 razy
Otrzymał  piwo: 32 razy

Re: Klimatyzacja

Post autor: dare50 » 15 cze 2023, o 11:41

Dorota Ozon ogólnie niszczy tapicerkę.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ ogrzewania + chłodzenia”