------VII Ogólnopolski Zlot Insignia Club Polska 11-13.09 - zapraszamy
--------------------
---------------------------------------------------Nowy kokpit w Oplach - Pure Panel - KLIK
--------------------
---------------- Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Klimatyzacja

ODPOWIEDZ
Marek0
Forumowicz
Auto: Insignia GS
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2018
Miasto: Opole
Postawił piwo: 1 raz

Klimatyzacja

Post autor: Marek0 » 23 cze 2020, o 08:12

Chciałbym zapytać, czy przy jeździe wolnej w mieście, ruszaniu słychać u was wyraźnie klimę . Pytam ,bo jakoś w tamtym roku nie zwróciłem uwagi ,może jeszcze jakieś emocje pewne sprawy później się zauważa. Przy przyspieszaniu ze świateł słychać lekkie wycie jakby auto ciągnęło przyczepę i miało za ciężko,w jeździe w trasie ok. Rozumiem ,że niby to logiczne ale czy nie za głośno, czy macie podobnie? Pytam ,bo na forum AK były problemy z wyciem klimy i teraz co jest normą a co już usterką . W poprzednim aucie AJ klima manual na wolnych obrotach po załączeniu było tylko słychać ,że silnik ma ciężej i nic pozatym ,motor wolnossący delikatnie było czuć spadek mocy nawet w trasie. W astrach wymieniano jakiś zawór i było ok ale jak głośno wyło nie wiem. Podzielcie się jak u was pracuje klima ,być może tak jest ,pozatym działa sprawnie.

Awatar użytkownika
wassermann
Zapaleniec
Auto: Insignia GSi 2.0T
Kod silnika: B20NFT
Miasto: nec temere, nec timide
Otrzymał  piwo: 13 razy

Re: Klimatyzacja

Post autor: wassermann » 23 cze 2020, o 11:32

Nie mam wycia ani większego hałasu podczas rozpędzania się.
Natomiast jest faktem, że w mojej Insignii B klimę czasami słychać (nie mylić z monotonnym hałasem dmuchawy wnętrza) - Niezależnie od jej obciążenia (temp. zewn.) - Często w mieście podczas dość wolnej jazdy, gdy nie ma hałasów zewn. (czyli np. podczas jazdy w nocy) ani od opon, daje się usłyszeć dochodzący gdzieś z głębi odgłos cyklicznego stękania, jakby delikatnego buczenia, ale naprawdę delikatny - a jednak obcy. Taki przerywany, wzbudza się co chwilę i tylko na chwilę, podejrzewam że to chłodzenie sprężarki. Wyłączenie klimy oczywiście natychmiast ucisza te odgłosy.
W Insignii A niczego słychać nie było. Silnik ten sam, więc obciążenie przez klimę takie samo, w dodatku przy tej mocy nieodczuwalne.
Widocznie tak ma być. U ojca w Maździe 6 z 2010 dopiero jest głośno! Silnika 2.0 benz. nie słychać z zewnątrz na wolnych obrotach, tylko ten wiatrak klimy - od nowości bardzo głośny. Co ok. 15-20 sekund włącza się na kilka sekund i tak w koło Macieju. yyyyyy - cisza - yyyyyy - cisza ;) Moja Insignia B przy niej to oaza spokoju.

M.

Marek0
Forumowicz
Auto: Insignia GS
Kod silnika: inny
Miasto: Opole
Postawił piwo: 1 raz

Re: Klimatyzacja

Post autor: Marek0 » 23 cze 2020, o 12:09

Trochę mnie uspokoiłeś ,może przesadnie okresliłem swoje odczucia,ubogi słownik 🙂. Stękanie i delikatne buczenie to precyzyjne określenie i nie non stop,nie jest dokuczliwe a jednak obce niż w poprzednim moim aucie . Także spoko ,luzik nie wpadam w panikę ,gdzieś wczesniej mi się nawet usłyszało, że ktoś narzekał na kulturę pracy klimatyzacji. Wszystkie moje auta zawsze miały manualne klimatyzacje i nie narzekam chodziły bez zmieniających się odgłosów . Może dlatego że jednostajnie napierdzielała,tu reguluje więc zmienne odgłosy, dzięki za podzielenie się jak to wygląda u Ciebie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ ogrzewania + chłodzenia”