--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Ogrzewanie postojowe

ODPOWIEDZ
LowBass
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 9 gru 2018, o 10:42
Auto: B Country Tourer
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Dingolfing/Niemcy OPOLE

Ogrzewanie postojowe

Post autor: LowBass » 16 lis 2019, o 14:01

Witam, doposażał ktoś auto w postojowe ogrzewanko?
Byłem wczoraj na serwisie, przy okazji spytałem o cenę. W Oplu w Niemczech robią to za 2700EURO. Trochę drogo..
Jak z cenami w Polsce? W innych firmach, nie tylko ASO. A wie ktoś może ile kosztowało w fabryce? Ciekawi mnie to. Pozdro

xul
Klubowicz
Posty: 1871
Rejestracja: 19 kwie 2018, o 06:20
Auto: Insignia OPC
Kod silnika: A28NER
Rok produkcji: 2013
Miasto: Katowice (okolice)
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 71 razy

Re: Ogrzewanie postojowe

Post autor: xul » 16 lis 2019, o 14:19

+6900zł przy konfigurowaniu

Awatar użytkownika
dare50
Zapaleniec
Posty: 2347
Rejestracja: 26 lut 2017, o 18:44
Auto: Insignia 4x4 COSMO
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Wejherowo
Postawił piwo: 25 razy
Otrzymał  piwo: 32 razy

Re: Ogrzewanie postojowe

Post autor: dare50 » 17 lis 2019, o 09:40

Około 3÷5 tyś w zakładach które serwisują postojowe w zależności czy nowe czy chcesz czy używane , wiem bo dopytywałem

dreak90
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 19 gru 2018, o 14:58
Auto: insignia a
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2019
Miasto: Wadowice
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Ogrzewanie postojowe

Post autor: dreak90 » 17 lis 2019, o 11:13

Ja montuję za 5000zł nowe Webasto Thermo Top Vevo ze sterowaniem z aplikacji.

LowBass
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 9 gru 2018, o 10:42
Auto: B Country Tourer
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Dingolfing/Niemcy OPOLE

Re: Ogrzewanie postojowe

Post autor: LowBass » 17 lis 2019, o 12:50

Dzięki za opinie. Ktoś z opolskiego? Ew. Dolnośląskie lub śląskie?

JaMi
Użytkownik
Posty: 406
Rejestracja: 28 sie 2018, o 09:27
Auto: Insignia B kombi
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 12 razy

Re: Ogrzewanie postojowe

Post autor: JaMi » 18 lis 2019, o 15:41

w Insigni B należy wykorzystać zestaw montażowy Webasto lub zamiennie Ebera (troszkę tańszy). Generalnie sprawa bardzo kosztowna z uwagi na trudny dostęp do sterownika. Zestaw z Insigni A jest zdecydowanie tańszy, ale z tego co wiem, sterownik nie pasuje.
W ASO w Polsce za zestaw montażowy Webasto (bez pieca) żądają ponad 6 tys.zł, ten sam zestaw za granicą można kupić za ok. 1 tys. Euro. Do tego masz piec i montaż, dodatkowo zbajerowane sterowanie, jeżeli Ci zależy

Dodano po 2 minutach 36 sekundach:
dreak90 pisze:
17 lis 2019, o 11:13
Ja montuję za 5000zł nowe Webasto Thermo Top Vevo ze sterowaniem z aplikacji.
jak realizowane jest sterowanie nawiewem i klapami układu wentylacji w Insigni B? masz dedykowany sterownik? Jeżeli tak, jaki (Webasto czy Eber)? Co z wiązką okablowania do tego sterownika? Nie chodzi mi o piec i jego montaż w silniku, tutaj sprawa jest prosta

dreak90
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 19 gru 2018, o 14:58
Auto: insignia a
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2019
Miasto: Wadowice
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Ogrzewanie postojowe

Post autor: dreak90 » 18 lis 2019, o 16:18

Sterownik do sterowania nawiewem jest dedykowany do opla, steruje insignię, astrę k, zafirę C, i nową merivę. Jest to sterownik produkowany przed ebera ale zaadoptowany pod instalację webasto (różne wtyczki). Nadmuch sterowany jest po Canie po osiągnięciu odpowiedniej temperatury płynu chłodzącego podświetla się panel, uruchamia wentylator i klapy ustawiają się tak aby ogrzać przednią szybę. Sam sterownik klimatronika komunikuje się z piecem aby czytać temperatury np płynu chłodzącego po W-busie w webasto. Ja mam wiązkę kompletną oryginalną, ale rozpracowałem Pinologię na tyle że mogę zrobić wiązkę i podłączyć to do pieca i samochodu

LowBass
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 9 gru 2018, o 10:42
Auto: B Country Tourer
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Dingolfing/Niemcy OPOLE

Re: Ogrzewanie postojowe

Post autor: LowBass » 19 lis 2019, o 10:57

JaMi pisze:
18 lis 2019, o 15:44
W ASO w Polsce za zestaw montażowy Webasto (bez pieca) żądają ponad 6 tys.zł, ten sam zestaw za granicą można kupić za ok. 1 tys. Euro. Do tego masz piec i montaż, dodatkowo zbajerowane sterowanie, jeżeli Ci zależy
Witaj. A gdzie takie ceny? Jak pisałem, zostało mi to wycenione w niemieckim ASO na 2700Euro. Pisałem, również do innych firm w Polsce i ceny kolosalne. Od 8000 do 11000 złotych, także za tę kwotę się nie opłaca totalnie..

JaMi
Użytkownik
Posty: 406
Rejestracja: 28 sie 2018, o 09:27
Auto: Insignia B kombi
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 12 razy

Re: Ogrzewanie postojowe

Post autor: JaMi » 19 lis 2019, o 11:11

cena z ASO, ale może nie do końca jasno napisałem. Ogrzewanie składa się przynajmniej z dwóch elementów: zestawu montażowego i pieca. Sam zestaw montażowy (zawierający także sterownik i wiązkę kablową do kabiny) kosztuje ponad 6 tys.zl. Jak do tego doliczysz piec i montaż, to wyjdzie także ok. 10 tys.zl (czyli cena jak za granicą). A jak zechcesz tym zestawem sterować przez komórkę, trzeba dołożyć jeszcze ponad 1 tys.zł

dreak90
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 19 gru 2018, o 14:58
Auto: insignia a
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2019
Miasto: Wadowice
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Ogrzewanie postojowe

Post autor: dreak90 » 19 lis 2019, o 12:01

Sterowanie z telefonu ja używam Altox`a jest według mnie lepszy od aplikacji webasto choćby dlatego że komunikuje się poprzez internet a nie sms tak jak w przypadku ThermoCall. Altox ma też funkcję GPS żeby zlokalizować pojazd. Pewnie że się nie opłaca montować webasto za 10tyś, ale można zamontować za 5tyś w pełni funkcjonalne webasto z aplikacją. Ja montuję nowy piec Thermo top Vevo z nową pompą paliwa, nową pompą wody, na swojej instalacji ze sterowaniem z altox`a, ze sterownikiem dmuchawy oryginalnym i redukcja kosztów jest wyraźna. Działa tak samo jak to za 10tys i jest tak samo podłączone :D

Awatar użytkownika
dare50
Zapaleniec
Posty: 2347
Rejestracja: 26 lut 2017, o 18:44
Auto: Insignia 4x4 COSMO
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Wejherowo
Postawił piwo: 25 razy
Otrzymał  piwo: 32 razy

Re: Ogrzewanie postojowe

Post autor: dare50 » 19 lis 2019, o 12:24

szkoda że tak daleko mam do Ciebie ;)

Awatar użytkownika
michalpatrol
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: 2 lip 2019, o 18:05
Auto: Opel
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Giżycko
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Ogrzewanie postojowe

Post autor: michalpatrol » 26 lis 2019, o 02:10

dreak90 pisze:Sterowanie z telefonu ja używam Altox`a jest według mnie lepszy od aplikacji webasto choćby dlatego że komunikuje się poprzez internet a nie sms tak jak w przypadku ThermoCall. Altox ma też funkcję GPS żeby zlokalizować pojazd. Pewnie że się nie opłaca montować webasto za 10tyś, ale można zamontować za 5tyś w pełni funkcjonalne webasto z aplikacją. Ja montuję nowy piec Thermo top Vevo z nową pompą paliwa, nową pompą wody, na swojej instalacji ze sterowaniem z altox`a, ze sterownikiem dmuchawy oryginalnym i redukcja kosztów jest wyraźna. Działa tak samo jak to za 10tys i jest tak samo podłączone :D
Podasz adres gdzie lub namiary?

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka


aciol
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 9 cze 2021, o 21:10
Auto: Insignia A FL
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Ruda Śląska

Re: Ogrzewanie postojowe

Post autor: aciol » 19 paź 2023, o 11:37

dreak90 pisze:
18 lis 2019, o 16:18
Sterownik do sterowania nawiewem jest dedykowany do opla, steruje insignię, astrę k, zafirę C, i nową merivę. Jest to sterownik produkowany przed ebera ale zaadoptowany pod instalację webasto (różne wtyczki). Nadmuch sterowany jest po Canie po osiągnięciu odpowiedniej temperatury płynu chłodzącego podświetla się panel, uruchamia wentylator i klapy ustawiają się tak aby ogrzać przednią szybę. Sam sterownik klimatronika komunikuje się z piecem aby czytać temperatury np płynu chłodzącego po W-busie w webasto. Ja mam wiązkę kompletną oryginalną, ale rozpracowałem Pinologię na tyle że mogę zrobić wiązkę i podłączyć to do pieca i samochodu
Witam,
Czy na dzień dzisiejszy jest możliwość zakupu sterownika do sterowania nawiewu z odpowiednią wiązką lub schematem podłączenia? Może u Ciebie albo możesz wskazać skąd do nabycia. Posiadam poliftowa insignia A, z klimatronkiem. Chce dołożyć webasto termo top evo. Ewentualnie bezpośredni kontakt do Ciebie.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ ogrzewania + chłodzenia”