--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Zgrzytająca skrzynia manualna

ODPOWIEDZ
lukisczest
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: 23 cze 2020, o 07:03
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: teraz już śląskie
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 2 razy

Zgrzytająca skrzynia manualna

Post autor: lukisczest » 29 sie 2021, o 17:53

Oglądałem prezentacje Insignii w internecie zrobione przez prezenterów motoryzacyjnych i opisywali oni, że w Insignii B skrzynia manual potrafi zgrzytać przy zmianie biegów (6-stopniowa, diesel 170KM)

Myślałem, że te nowe samochody co dostali ci reporterzy do jazd demo to jakieś wyszarpane egzemplarze mocno.

Niestety potwierdzam, że na zimnym silniku, kiedy olej w skrzyni jest zimny i gęsty, to przy zmianie aż czuć na drążku niezły zgrzyt np. przy zmianie z 1 na 2 bieg. Jak silnik ciepły i samochód ciepły to nie zgrzyta nigdy. Coś mi się zdaje, że synchronizatory nie hamują szybko i skutecznie prędkości względnych obracających się względem siebie części i gdy olej gęsty to poślizg za duży i synchronizatory nie dają rady zsynchronizować szybko różnych prędkości obracających się względem siebie części.

Czy ktoś ma jeszcze taki problem?? Jeśli tak to pisać w jakim silniku i w jakim modelu skrzyni jeśli znacie

wojtas.87
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 30 wrz 2021, o 11:34
Auto: Insignia A lift
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Żołynia

Re: Zgrzytająca skrzynia manualna

Post autor: wojtas.87 » 6 paź 2021, o 12:29

Niestety jest to przypadłość większości skrzyń manualnych w Oplach. Miałem Vectrę ze skrzynią F40 - dwójka zgrzytała (po wymianie oleju na Fuchs znacznie mniej), M32 w Astrze K 1.6cdti - dwójka zgrzytała, teraz Insignia z M32 - dwójka również zgrzyta. Wystarczy delikatnie zmieniać biegi i nie ma tego problemu.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skrzynia biegów”