--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Delikatny świst

ODPOWIEDZ
roma1982
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 8 kwie 2018, o 22:27
Auto: Insignia GrandSport
Kod silnika: B15XFL
Rok produkcji: 2017
Miasto:

Delikatny świst

Post autor: roma1982 » 30 gru 2018, o 20:16

Witam, od pewnego czasu słyszę delikatny świst,pisk(podobny do takiego jak uruchamia się śmigło, świst zasysanego powietrza) tylko na 4 biegu w granicach gdy obroty znajdują się w granicach 1700-2000 obrotów. Na innych biegach jest ok i na 4 biegu tez w innych przy innych obrotach. Byłem w ASO, przejechałem się z mechanikiem i potwierdził że coś słyszy ale nic nie poradzili. Powiedzieli, ze sprawdza jak będą mieć inny model u siebie z identycznym silnikiem (manual, benzyna, 1,5l 165 km) i wtedy porównają. Auto ma przebieg 26 tys, km. Czy ktoś tez ma podobnie.

Aktualizacja
Umówiłem się na naprawę w ramach gwarancji. Przyczyna to wg ASO po konsultacji z Oplem łożysko w skrzyni biegów.
Ostatnio zmieniony 16 mar 2019, o 00:06 przez roma1982, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Blest
Użytkownik
Posty: 411
Rejestracja: 2 lip 2017, o 19:35
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Oka
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Delikatny świst

Post autor: Blest » 6 sty 2019, o 11:52

U mnie w b20dth diesel też jest ten świst, tylko na 4 biegu i w tym zakresie obrotów. Przebieg auta 68 tysięcy. W poniedziałek będę w ASO i zapytam o to przy okazji.

Edit

Byłem w ASO i powiedzieli żeby się nie przejmować i jeździć to nic takiego prawdopodobnie to może być jakiś dźwięk z skrzyni i tyle. W sumie zrobiłem z tym dźwiękiem już 20 tysięcy i nic się nie dzieje.

Kasjer
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 30 lis 2021, o 18:48
Auto: Opel Insignia B
Kod silnika: B15XFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: Potępa

Re: Delikatny świst

Post autor: Kasjer » 4 kwie 2022, o 07:15

U mnie też jest świst pisk, ale już sam nie wiem skąd. Myślałem nad dolotem, ale sprawdzone i ok.

Automat 6biegowy, silnik ten sam. Po wbiciu gazu do podłogi słychać pisk przy 3.8-5tys obrotów. Powiedz czy u Ciebie świst był w obrotach które podałeś niezależnie od tego jak mocno wcisnąłes pedał gazu? U mnie tylko jak do podłogi, trochę popuszczę i ustaje. Myślałem że sprzęgło ale wrzuciłem sobie na ręczna zmianę biegów, dochodzę do 3tys obrotów i gaz do podłogi i to samo, więc raczej to nie sprzęgło.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skrzynia biegów”