--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
---------------------IX Zlot Insignia Club Polska 27-29 maja - fotorelacja
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Skrzynia automatyczna AT8 w Insignia B

ODPOWIEDZ
Harry
Nowicjusz
Auto: Insignia B
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wawa

Re: Skrzynia automatyczna AT8 w Insignia B

Post autor: Harry » 18 kwie 2022, o 22:24

VoyteQ pisze:
16 kwie 2022, o 16:43
Z ciekawostek panowie. Moja skrzynia reaguje na każde 100ml więcej/mniej oleju i mocno wpływa to na jej pracę. Reasumując zrobiłem korektę poziomu oleju i wygląda na to (zrobiłem 700km) ze problemem była zbyt duża ilość oleju w skrzyni ( okolo 200ml za dużo).
Napisz proszę jakie miałeś objawy i jak ustalałeś prawidłowy poziom oleju.

VoyteQ
Nowicjusz
Auto: INSIGNIA B
Rok produkcji: 2017
Miasto: Kraków

Post autor: VoyteQ » 19 kwie 2022, o 00:33

Miałem na zimnym silniku kangurki robione podczas dohamowywania do skryżowań. Pojawiały się takie szarpnięcia do przodu jak już byłem bliski zatrzymania. Jeżeli chodzi o procedure sprawdzania to podpobnie jak w tym artykule https://gearsmagazine.com/magazine/gms- ... ion-check/

Ktoś mi przekazał procedure z ASo która mówi ze w przeciwieństwie do tej z linku temp skrzyni ma być 70stopni a nastpenie po wszystkim trzeba dolać 400ml oleju. Czyli robisz tak jak tam jest napisane tylko przy 70 stopniach a na koncu musisz dolać 400ml. Oczywiście nie biore za to odpowiedzialnosci ;)

VoyteQ
Nowicjusz

Post autor: VoyteQ » 26 kwie 2022, o 20:45

Mały update, dzisiaj akurat przy okazji zamawiania rozrządu zapytałem sklepu ASO o procedure kontroli poziomu oleju i uwaga. Napisali ze cała procedura wygląda jak wyżej pisałem z tym ze rozgrzewamy olej w skrzyni powyżej 70 stopni i na działającym silniku odkręcamy małą śrubę do kontroli stanu. Jak jakie 1 kropla na 1 sekunde to zakręcamy. NIc się nie dolewa. Powiem wam że teraz to już zwariowałem ;) Jest na forum ktoś kto ma znajomości w ASO aby to sprawdzić w jeszcze jednym ASO ?

VoyteQ
Nowicjusz

Post autor: VoyteQ » 20 maja 2022, o 12:58

Dobra prawidłowo to wyglada tak :
https://gearsmagazine.com/magazine/gms- ... ion-check/

Temat zamknięty. Może komuś się przyda.

VoyteQ
Nowicjusz

Post autor: VoyteQ » 12 cze 2022, o 21:22

Robiłem ostatnio wymiane statyczną oleju w tej skrzyni. Powiem wam że ciekawa sprawa. Ze skrzyni zleciało 2.3 L oleju. Przez chwile myślałem, że mam litr za mało. Natomiast zalałem ponad 3 litry. Oraz zrobiłem wg procedury wymiany oleju i wyleciał mi litr oleju... Czyli mniej wiecej tyle ile wyleciało. Ciekawa sprawa. Ktoś już zmieniał olej w tej skrzyni ?

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skrzynia biegów”