------VII Ogólnopolski Zlot Insignia Club Polska - 15-17 maja - zapisz się
----------------------------------
-------------------------------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku Obrazek

[B20DTH] Sprzęgło Insignia B

Awatar użytkownika
IrekB
Użytkownik
Auto: Insgnia B CT 4x4
Rok produkcji: 2018
Miasto: Rzeszów
Otrzymał  piwo: 10 razy

Re: [B20DTH] Sprzęgło Insignia B

Post autor: IrekB » 8 sty 2020, o 00:39

No i "wreszcie" u mnie wyskoczył dobrze znany komunikat o zmniejszeniu użycia sprzęgła ...
Nie wiadomo czy się cieszyć czy płakać.... 20 tys km i takie problemy.
Od już dobrych parę tys km serwis nie słuchał moich uwag o stukach, chrupaniach z silnika - z lewej części.
Mam nadzieję że wytrzyma ono jeszcze 3 tys km, bo w weekend czeka mnie dłuższa podróż.
Nie wydaje mi się, że to tylko wina oprogramowania. Pewnie wina jest pośrodku: hardware + software ;)

JaMi
Użytkownik
Auto: Insignia B kombi
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 3 razy

Post autor: JaMi » 8 sty 2020, o 08:44

jeżeli masz problemy sprzętowe, żaden soft niczego nie poprawi, to oczywiste
poprawka oprogramowania dotyczyła faktycznego błędu softu, nie jest to antidotum na inne usterki

Ursus
Nowicjusz
Auto: Insignia B 17`
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Bielsko-Biała
Postawił piwo: 3 razy

Post autor: Ursus » 23 sty 2020, o 21:13

Podpinam się pod temat - proszę o poradę.
Sytuacja u mnie wygląda tak, jak już to opisano - przyspieszam, a tu komunikat aby ograniczyć zużycie sprzęgła i auto traci moc. Można się naprawdę nieźle zdziwić przy wyprzedzaniu. U mnie stało się to nagminne, ale ewidentnie nie jest to tylko kwestia oprogramowania - moim zdaniem po prostu ślizga się sprzęgło. Wciskam gaz, auto przyspiesza i widać, że nagle obroty zaczynają rosnąć jakby puściło sprzęgło, po czym pojawia się komunikat. Mam nagrany film, gdzie na czwartym biegu próbuję się rozpędzić i sytuacja powtarza się kilka razy pod rząd. W końcu zaczęło już śmierdzieć spalonym sprzęgłem.
Samochód ma 34kkm, mam go od nowości, przy 17kkm była w ramach gwarancji wymieniana cała skrzynia biegów, bo coś rzęziło przy zmianie biegów a teraz kolejny problem.
Pojechałem do ASO i zaczęły się schody. Już na dzień dobry dowiedziałem się, że sprzęgło wyłączone jest z gwarancji. Potem Panowie stwierdzili, że sprzęgło jest spalone, bo wyczuli zapach spalenizny i że to jest przyczyną. Powiedziałem, że oczywiście, że może być spalone, skoro się ślizga, to kuźwa co w tym dziwnego? Ostatecznie kazali mi zaakceptować koszta wyciągnięcia skrzyni i demontażu sprzęgła (1700zł) w celu diagnostyki, niby że sprawa nie jest jeszcze przesądzona, ale z góry ciągle podkreślają, że to raczej nie będzie podlegać gwarancji z powodu wykluczenia to raz, no i dwa że pewnie spaliłem to sprzęgło i tu cała przyczyna.
Mam ogólne pojęcie o mechanice, ale moja wiedza zatrzymała się raczej na rozwiązaniach z czasów Astry F, Golfa III itp. Będę wdzięczny, za jakieś argumenty do rozmowy z serwisem. Zapytam też może o takie kwestie:
- co może odpowiadać za słaby docisk sprzęgła, czy tylko dosłownie docisk, czy coś jeszcze ma tu znaczenie? Pan w ASO kilka razy zastanawiał się, czy nie ma z tym coś wspólnego pompa ABS (?)
- czy ten komunikat o ograniczonym zużyciu sprzęgła nie jest czasem taką formą zabezpieczenia przed spaleniem właśnie sprzęgła? Jak tylko zacząłem jeździć tym samochodem, to przyzwyczajając się do innego charakteru pracy sprzęgła względem mojego poprzedniego samochodu, zdarzyło mi się ruszyć spod świateł jakoś tak niefortunnie, że zbyt długo pojechałem na półsprzęgle i właśnie wtedy wyświetlił się ten komunikat i spadła moc. Potem z ciekawości to powtórzyłem i to samo, czyli tak to ma działać, a w związku z tym, jak tu spalić sprzęgło?

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Auto: Insignia ST
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2014
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 30 razy

Post autor: mazmarcin » 23 sty 2020, o 21:19

Ciekawe jak by się to sprzęgło zachowywało w aucie po czipsie skoro seria je męczy :oops:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Skrzynia biegów”