--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Błąd projektowy w Insignii B - nadkole

Tematy różne, problemy nie pasujące do żadnego z działów
Jotek
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 24 mar 2022, o 16:01
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Częstochowa

Re: Błąd projektowy w Insignii B - nadkole

Post autor: Jotek » 10 kwie 2022, o 22:25

Dzięki Pro, hokeje już zamówione :)
Przy okazji pytanie z innej beczki. Robiłeś już coś w temacie tego zabezpieczenia antykorozyjnego? Nie bardzo widzę, jaki to dokładnie element ze zdjęcia, o którym pisałeś wyżej, ale u mnie najbardziej rzuca się w oczy korozja tzw. "sanek". Na szczęście jest jedynie powierzchniowa, ale to jednocześnie chyba ostatni dzwonek zanim rdza zacznie drążyć głębiej... Na razie jedyne co mi przychodzi do głowy to neutralizator rdzy i na to farba typu Hammerite lub coś podobnego.

Marek0
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: 17 maja 2020, o 12:50
Auto: Insignia GS 2019
Kod silnika: B15XFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: Opole
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Błąd projektowy w Insignii B - nadkole

Post autor: Marek0 » 11 kwie 2022, o 14:47

Do zabezpieczenia sanek opel się nie przyłożył, , zresztą w żadnym z modeli opla które posiadałem. Mój skonczył 3lata i w koncikach sanek delikatne rudawe punkty . Nie będę fabryki poprawiał w warunkach garażu zbiorowego , zresztą dla mnie by starczyło na lata ,które będę z autem . Jednakże stosuje prosty sposób na zabezpieczenie elementów stalowych w swoich oplach. Może ktoś się będzie śmiał, ale jakich by farb nie stosował do zabezpieczenia , nie da się tego zrobić porządnie na aucie, a chyba nikt nie będzie go rozbierał . Napewno rdzę tych elementów się zatrzyma ale zawsze gdzieś się pojawi ,gdy się będzie podmalowywać . Ja poprostu pędzelek , smar i po całych sankach cieńko 😜. Zresztą sprawdź kolego sobie tył auta tam też znajdziesz delikatne punkciki rudej , które również zabezpieczyłem smarem 😁. Musi to być smar ,który nawet latem nie zrobi się jak rzadka paćka. Jak dla mnie z poprzednich opli się sprawdza, spokój z rudą , jak się zakurzy to wygląda na fachową konserwację 😂. No a jakie zdziwienie w Aso, nawet nie chcę wiedzieć co myślą 🤣, dla mnie działa, to tylko podwozie 😉🖐

Awatar użytkownika
Pro
Klubowicz
Posty: 580
Rejestracja: 9 paź 2020, o 19:46
Auto: Insignia B ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wrocław
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 29 razy

Re: Błąd projektowy w Insignii B - nadkole

Post autor: Pro » 11 kwie 2022, o 14:54

Ja z rdza na sankach jeszcze nic nie robiłem. Całe podwozie mam zabezpieczone, oprócz sanek. Sanki są w takim miejscu, że jakieś kamienie itp zawsze uderza i ta farba zejdzie.

Jotek
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 24 mar 2022, o 16:01
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Częstochowa

Re: Błąd projektowy w Insignii B - nadkole

Post autor: Jotek » 15 kwie 2022, o 19:37

Dzięki za odpowiedzi. Ja tej korozji pewnie nawet bym nie zauważył, gdyby auto miało pełną osłonę silnika od spodu. Ale u mnie oprócz dziurawych nadkól (podobnie jak u autora) brakuje jeszcze tych bocznych osłon, które są zamontowane właśnie na sankach i po prostu nie mam serca zakładać nowych na skorodowany metal. W każdym razie już skończyłem czyszczenie i malowanie. Jak długo to wytrzyma - nie wiem, ale mam chociaż czyste sumienie :)

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 8971
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 17 razy
Otrzymał  piwo: 114 razy

Re: Błąd projektowy w Insignii B - nadkole

Post autor: mazmarcin » 15 kwie 2022, o 19:40

To tym autem ktoś nieźle orał że nic tam nie masz. Dobrze że te plastiki majątku nie kosztują, chociaż i tak jak wszystko podrożały.

Jotek
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 24 mar 2022, o 16:01
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Częstochowa

Re: Błąd projektowy w Insignii B - nadkole

Post autor: Jotek » 15 kwie 2022, o 22:17

Nie wiem czy orał, ja podejrzewam po prostu zbyt lekkomyślny podjazd pod krawężnik albo chodnik. Niestety nie każdy jest gotów naprawiać i płacić za takie plastiki, tym bardziej, że praktycznie w ogóle ich nie widać z zewnątrz.

evolution1
Użytkownik
Posty: 107
Rejestracja: 27 kwie 2013, o 15:10
Auto: Insignia B
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2018
Miasto: Zabrze
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Błąd projektowy w Insignii B - nadkole

Post autor: evolution1 » 7 lip 2022, o 03:07

lukisczest pisze:
29 sie 2021, o 17:25
rozmiar kól to 225/55 R17
20210815_153423.jpg20210815_155833.jpg
Hej. Dziś zajrzałem do swojej, mam identycznie po obu stronach . Reszta gratów jest ok. Może to faktycznie z łańcuchów?

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje ogólne”