--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Mycie bez spłukiwania/bez wody

Kosmetyka aut, środki do detailingu
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
as pik
Użytkownik
Posty: 672
Rejestracja: 18 gru 2016, o 21:40
Auto: Insignia
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2017
Miasto: Śląsk
Postawił piwo: 22 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy

Mycie bez spłukiwania/bez wody

Post autor: as pik » 5 lut 2021, o 14:56

Hej, jako że legalizuje działalność, pragnę wam przedstawić pielęgnacja auta metodą waterless/rinseless

Na wstępie dodam, długo bałem się myć auta bez wody lub bez spłukiwania (możliwość zarysowania karoserii).
Jednak po kilku próbach z różnymi środkami w końcu dopracowałem technologię ;)

Mycie eko - bez wody lub z jej minimalną ilością jest kapitalną metodą na zadbanie o swój samochód kiedy np: nie mamy podpięcia pod wodę i kanalizacji do tego przystosowanej (pamiętajmy, Polskie prawo zabrania mycia samochodu na posesji, chyba że mamy pozwolenie wodno-prawne i przystosowany odpływ ścieków)

95% z nas nie dysponuje takimi warunkami - Wiem, większość i tak ryzykuje (mało kogo da się złapać)
W 80% przypadków zabrudzenia samochodu można je "unicestwić" przy minimalnym udziale wody.
(Średnio na myjni bezdotykowej wylewa się 40litrów wody na jeden samochód!)

Metoda Waterless - Lekkie zabrudzenia (ok 1l wody na auto typu Insignia);
W tym wypadku przygotowujemy roztwór silnie lubryfikującego preparatu (najlepsze produkty do tego typu; Wolfgang Uber Rinseless Wash, CarPRO ECH2O, Optimum No Rinse Wash & Shine oraz MEGUIARS RINSE FREE EXPRESS WASH)
Preparat zgodnie z zaleceniami producenta mieszamy w odpowiednich proporcjach (1:10-15) i wlewamy do butelki z atomizerem.
Następnie spryskujemy zakurzone, brudne auto tak jak Quick detailerem przy czym nieco intensywniej i zostawiamy panel na 30-60 sekund. Kolejny krok to microfibra którą zbieramy (tak jak w przypadku osuszania karoserii) rozpylony preparat i brud który dzięki temu usuwamy (ważne aby każdy przejazd po panelu był czystą stroną fibry (na auto typu insignia przyda się ok 2 - 3 fibr do zbierania brudu i jedna miękka(czysta) do docierania pozostałości.
Zasada docierania jak przy typowym QD :D
Osobiście stosuję produkt CARPRO albo Wolfganga (są to quick detailery które po dotarciu zostawiają powłokę ochronną na bazie SiO2) Jednym słowem "Jednoetapowe mycio-nabłyszczanie!"

Metoda Rinseless - średnio brudne auto czyli takie które nie było na offroadzie :lol:
Metoda ta różni się tym że tutaj mamy ok 5-7litrów wody w wiaderku (najlepiej z kilkoma kroplami preparatu)
w których płuczemy mikrofibrę do mycia tudzież miękką gąbkę i tak jak przy ręcznym myciu delikatnie podnosimy brud z karoserii a następnie czystą stroną poprawiamy i wycieramy delikatnie do sucha czystą szmatką z fibry.
Myjemy od góry do dołu płucząc w wiaderku( najlepiej z gridguardem) microfibrę.
Na końcu felgi (można spryskać preparatem który nie spływa zbyt szybko (NP; ADBL Vampire Żelowy) pędzelkujemy jeśli jest to konieczne i na końcu wycieramy do fibry dedykowanej dla felg.
I ten etap zastosowałem na własnym samochodzie poniżej;

Zużycie wody jakieś 6 litrów.


Pamiętajmy jednak - Nie ma lepszego lubryfikatora i bezpieczniejszego mycia niż wodą pod ciśnieniem.
Jednak jak już wspomniałem ok 80% przypadków można spokojnie ogarnąć wyżej wymienionymi metodami.
Ja działam w ten sposób, dojazd do klienta i jazda z pielęgnacją.
Myślę że to przyszłość, kiedy już ekoludki wprowadzą jakieś ograniczenia co do jej zużycia.

Ja na tej metodzie opieram swoją usługę.

Mam nadzieję że komuś się przyda! :D

Awatar użytkownika
zubek
Użytkownik
Posty: 974
Rejestracja: 19 sie 2015, o 20:03
Auto: IB/ST
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: WWL
Postawił piwo: 17 razy
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Mycie bez spłukiwania/bez wody

Post autor: zubek » 5 lut 2021, o 16:13

A jaki jest koszt takiego zabiegu - samego mycia, bez dojazdu? Ile z tego idzie na chemię?

Awatar użytkownika
as pik
Użytkownik
Posty: 672
Rejestracja: 18 gru 2016, o 21:40
Auto: Insignia
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2017
Miasto: Śląsk
Postawił piwo: 22 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Mycie bez spłukiwania/bez wody

Post autor: as pik » 5 lut 2021, o 19:16

Koszt samego mycia bez dojazdu to... Hmmm materiał ok 10-15zł Za samo mycie w zależności od auta.

Robocizna zależy od auta. Generalnie u mnie opcja za podstawę w postaci samego mycia Opla Corsy to 50 zł

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Auto detailing”