--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Zaprawki na lakierze

Kosmetyka aut, środki do detailingu
ODPOWIEDZ
wojtekmzks

Zaprawki na lakierze

Post autor: wojtekmzks » 11 maja 2016, o 10:25

Witam koledzy!

Przygotowuje auto pod polerkę. Lubie się bawić, ale wiem, że moje umiejętności nie są wystarczające do takich wyzwań. Dlatego postanowiłem przynajmniej samemu pobawić się w zaprawki. Mam kilka głębszych rys oraz dwa miejsca 3cm x 5cm gdzie ubytek lakieru jest aż do łysego plastiku. Ma to miejsce na zderzaku przednim jak i tylnym, ale nie oddaje ich do lakierowania, po prostu szkoda mi pieniędzy.

No i tu przychodzą z pomocą zaprawki. Jak je robić?

1. Długie i wąskie rysy pędzelkiem?
2. Większe ubytki lakieru lakierem zaprawkowym w sprayu?
3. Czy w obydwu przypadkach najpierw lakier podkładowy, potem zaprawkowy, a następnie bezbarwny? Czy jedna warstwa zaprawkowego wystarczy, czy malujemy to na kilka etapów?

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: Zaprawki na lakierze

Post autor: Alex » 11 maja 2016, o 10:36

Kup zaprawki u http://www.mxnowicki.pl/ Możesz kupić sam kolor, jak i w zestawie z bezbarwnym. Firma idealnie dobiera odcień, także zdecydowanie polecam.
W moim przypadku, mam tylko odpryski po kamieniach wielkości główki szpilki, więc maluje je samym kolorem i to wystarczy. Na elementach metalowych wystarczy jedna warstwa, natomiast na plastikach, czyli zderzaki, czasem potrzebne są dwie warstwy koloru w odstępach czasowych. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, jak duże są zniszczenia.
Ostatnio zmieniony 11 maja 2016, o 10:51 przez Alex, łącznie zmieniany 1 raz.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

wojtekmzks

Re: Zaprawki na lakierze

Post autor: wojtekmzks » 11 maja 2016, o 10:43

Kurde, na taką odpowiedź czekałem :) dzięki wielkie Alex, tak obserwuję i widzę, że temat detailingu nie jest Ci obcy :)

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: Zaprawki na lakierze

Post autor: Alex » 11 maja 2016, o 10:58

Wiadomo, że zaprawka + pędzelek, to tylko środek zaradczy. Jak się ktoś przyjrzy zawsze zobaczy, że coś było robione. Ale lepsze to, niż widoczny gołym okiem biały podkład. Na ogół małymi zaprawkami (ślady po kamieniach, podłużne rysy, itp.) najlepiej jest zrobić po korekcie lakieru, po zawsze pad, którym "tnie się lakier", coś tam zbierze nowo nałożonej zaprawki, która delikatnie wystaje ponad płaszczyznę lakieru. Natomiast zaprawki, gdzie trzeba użyć papieru wodnego, podkładu, lakieru i bezbarwnego, prościej jest zrobić przed korektą i wtedy próbować wyprowadzić tylko i wyłącznie to miejsce do stanu perfekcyjnego. A dopiero przy całej polerce nadwozia, zwrócić uwagę na te miejsca, żeby ich nie przepolerować.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

wojtekmzks

Re: Zaprawki na lakierze

Post autor: wojtekmzks » 11 maja 2016, o 12:19

Dzięki za dobre rady! Na temat dużych zaprawek myślałem identycznie, jednak takie same zdanie miałem na temat małych, że również je przed polerką lepiej zrobić. W takim razie zabiorę się za te dwie większe, a malutkie ubytki lakieru od kamieni ogarnę już po polerce.

Awatar użytkownika
Silv3r
Użytkownik
Posty: 264
Rejestracja: 30 kwie 2014, o 21:25
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Wałbrzych
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Zaprawki na lakierze

Post autor: Silv3r » 13 lip 2016, o 13:30

I u mnie pojawia się coraz więcej obić na przednim zderzaku co wygląda mało estetycznie...

Dzwoniłem do ASO o lakier zaprawkowy ale 40zl za kilka kropelek trochę boli i nie mają na miejscu.

Alex, MXNowicki sam miesza lakiery? Po tym co widziałem na ich stronce mają gotowce - obawiam się dużych różnic w kolorze (mam "brąz") i ciekawe jak to cenowo u nich wygląda

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: Zaprawki na lakierze

Post autor: Alex » 13 lip 2016, o 14:15

Napisz lub zadzwoń i zapytaj. Niestety nie wiem czy sam miesza lakiery, ale wielu ludzi wyraża się o nim bardzo pozytywnie. Ze swojej dobranej zaprawki (sam lakier bazowy) jestem bardzo zadowolony jeśli chodzi o odcień.
http://www.pielegnowacauto.pl/lakiery-s ... biane.html
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

Awatar użytkownika
mxw
Zapaleniec
Posty: 1011
Rejestracja: 14 lip 2015, o 18:23
Auto: Insignia 2.0T ST 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Poznań
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Zaprawki na lakierze

Post autor: mxw » 13 lip 2016, o 15:26

Jedna uwaga: ASO za te 40 zł daje oba lakiery - bazowy we wskazanym kolorze i bezbarwny - no i po numerze masz gwarancję 100% zgodności koloru (przynajmniej u mnie się zgadzał).

Pozdro.,
MxW.

Gregigregi

Re: Zaprawki na lakierze

Post autor: Gregigregi » 8 wrz 2016, o 07:49

I jak wam poszło z ta korekta lakieru? Chce się za to zabrać w weekend. Kupiłem dwu składnikową farbę zaprawkową. Standardowo odpryski od kamieni na zderzaku i kilka malych ubytków tu i tam.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Auto detailing”