--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Kosmetyka tapicerki

Kosmetyka aut, środki do detailingu
ODPOWIEDZ
muzycom

Re: Kosmetyka tapicerki

Post autor: muzycom » 5 gru 2017, o 10:13

No skóra w miejscach tylko gdzie się siedzi to norma. Tak samo jest w MB czy BMW ze średniej półki. Jak się przyjrzysz to zobaczysz, że różni się kolor, czy faktura.

Jeśli chodzi o konserwację szczególnie jasnych tapicerek to najlepiej od razu po wyjeździe z salonu. Bywa, że usuwamy przebarwienia z aut, które mają 3k przebiegu :cry:

fresh.cie
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 7 wrz 2020, o 15:56
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Wlkp
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Kosmetyka tapicerki

Post autor: fresh.cie » 30 wrz 2020, o 22:30

Cześć,

mam w swojej Insignii pełną skórę, dzięki waszym postom dowiedziałem się, że co trzy miesiące najlepiej stosować Colourlock Soft (czyszczenie + konserwacja) i tak mam zamiar robić. Mam tylko pytanie czym czyścić pełną skórę "na codzień" (powiedzmy raz na tydzień, dwa)? Normalnie APC z takim samym stężeniem jak do plastiku czy jakiś specjalny środek musiałbym kupić? Czy może po prostu wystarczy ten Colourlock co trzy miesiące, a przy cotygodniowym sprzątaniu tylko odkurzaczem przejechać?

Drugie pytanko - tę błyszczącą listwę co przechodzi przez cały kokpit również można bez problemu zaatakować APC + jakiś dressing (poorboy?)?

Z góry dzięki za pomoc, trafiło mi się auto z zadbanym środkiem, więc chciałbym je utrzymać w takim stanie jak najdłużej :)

xul
Klubowicz
Posty: 1861
Rejestracja: 19 kwie 2018, o 06:20
Auto: Insignia OPC
Kod silnika: A28NER
Rok produkcji: 2013
Miasto: Katowice (okolice)
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 71 razy

Re: Kosmetyka tapicerki

Post autor: xul » 1 paź 2020, o 05:19

Chyba najbezpieczniejsze do czyszczenia jest szare mydło (np.: biały jeleń) rozpuszczone w wodzie, tylko po umyciu trzeba natłuścić, bo wysusza.

cinekpl
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 21 lut 2021, o 21:02
Auto: Insignia A
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gostyń

Re: Kosmetyka tapicerki

Post autor: cinekpl » 4 maja 2021, o 18:33

Witam.
Od około 3 miesięcy posiadam Insignie i pojawiły się pęknięcia na skórze. Czy ktoś miał taką sytuacje i doradzi czym to ratować i jak o skórę dbać?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
VipoSek
Forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: 5 cze 2021, o 09:27
Auto: Country Tourer 4x4
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2014
Miasto: Pomorskie
Postawił piwo: 12 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Kosmetyka tapicerki

Post autor: VipoSek » 4 lip 2021, o 19:06

cinekpl pisze:
4 maja 2021, o 18:33
edit
To, że się tak pomarszczyła to bym się nie przejmował bo przecież to skóra i się po prostu wygniotła.. ważne, że nie jest naprawdę pęknięta, rozerwana, przetarta nadminiernie... itp itd. mam taki sam rodzaj foteli, ten sam kolor i na lewym boczku też mam podobnie pewnie z bliska jakbym zrobił zdjęcie tyle, że u mnie skóra jest o wiele bardziej żywa, kolorowa, ale to też pewnie kwestia zdjęcia i światła...
Tapicerka o której mówimy to opcja wyposażenia Opla:

"Tapicerka perforowana premium Indian czarna lub Brandy brązowa, skóra naturalna. Sportowe fotele przednie AGR, wentylowane i podgrzewane fotele przednie, regulacja długości siedzisk foteli przednich, elektryczna regulacja wysokości i podparcia lędźwiowego foteli kierowcy i pasażera. - Pakiet Cosmo i Executive za cenę 16 900 złotyh."

Mnie interesuje kogoś kto się na tym zna z jakim rodzajem skóry mamy do czynienia, aby dobrać środki konserwujące ewentualnie na przyszłość czyszczące, z tego co widać po opisie jest to niby skóra naturalna... ale jakich środków używać by zakonserwować taką tapicerkę? Mleczka? Nie mam bladego pojęcia... chcę zakonserwować moją tapicerkę, zabezpieczyć przed słońcem UV, mrozem, przetarciami, itp. taka impregnacja, natłuszczanie, tworzenie tej warstwy ochronnej..

Pytanie tylko jaki to dokładnie typ skóry i jakich środków unikać jak skóra jest w dobrym stanie i potrzebna jest tylko konserwacja

IMG_2828_VipoSek_JPG_Igni.jpg
IMG_2822_VipoSek_Igni_JPG.jpg
Np. na pewnej stronie producenta środków do skór jest taka informacja:
leather opel info.PNG
i bądź tu teraz mądry jakia skóra była w Insigniach..
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 4 lip 2021, o 19:06 przez yerry, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie cytuj posta pod postem. Regulamin forum

Awatar użytkownika
jotef
Użytkownik
Posty: 503
Rejestracja: 23 mar 2016, o 19:41
Auto: eSTe
Kod silnika: A20DTE
Rok produkcji: 2014
Miasto:
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Kosmetyka tapicerki

Post autor: jotef » 5 lip 2021, o 11:11

... ale w tych stołkach skórą prawdziwą jest jedynie część mająca styczność z doopskiem i plecami
czyli tylko elementy z perforacją. reszta nie jest skórą prawdziwą,

xul
Klubowicz
Posty: 1861
Rejestracja: 19 kwie 2018, o 06:20
Auto: Insignia OPC
Kod silnika: A28NER
Rok produkcji: 2013
Miasto: Katowice (okolice)
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 71 razy

Re: Kosmetyka tapicerki

Post autor: xul » 5 lip 2021, o 12:23

j.w., też mi się wydaje, że "fronty" są z naturalnej skóry, a reszta to jest skaj, oczywiście mowa o tej najdroższej opcji, bo przypuszczam, że w tańszych, to całość była ze skaju.
Osobiście do czyszczenia używam szarego mydła rozcieńczonego w wodzie + szczotki z miękkim włosiem + mikrofibry do przetarcia. A po całym zabiegu natłuszczenie, żeby ją nawilżyć i nie pękała.

kizior11
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: 3 sty 2020, o 20:10
Auto: insignia
Kod silnika: A20DTE
Rok produkcji: 2015
Miasto: Raszówka
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: Kosmetyka tapicerki

Post autor: kizior11 » 5 lip 2021, o 14:24

Ja do doczyszczenia polecam mydło, które jest do siodeł na konia.

Awatar użytkownika
VipoSek
Forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: 5 cze 2021, o 09:27
Auto: Country Tourer 4x4
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2014
Miasto: Pomorskie
Postawił piwo: 12 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Kosmetyka tapicerki

Post autor: VipoSek » 5 lip 2021, o 20:32

Okej,

Natłuściłem takim czymś:
IMG_2910.JPG
Podobno ma jakieś oleje i chroni przed UV itp. zobaczymy w praktyce

I jestem zadowolony tzn. fotele są natłuszczone, nie są suche, i są lekko śliskie o co mi chodziło
IMG_2915.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

cinekpl
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 21 lut 2021, o 21:02
Auto: Insignia A
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gostyń

Re: Kosmetyka tapicerki

Post autor: cinekpl » 10 lip 2021, o 09:34

VipoSek pisze:
5 lip 2021, o 20:32
edit
Czyściłeś czym wcześniej? Jakieś środki, mydło? Czy tylko użyłeś tego mleczka?
Ostatnio zmieniony 10 lip 2021, o 09:34 przez yerry, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie cytuj posta pod postem. Regulamin forum

Awatar użytkownika
VipoSek
Forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: 5 cze 2021, o 09:27
Auto: Country Tourer 4x4
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2014
Miasto: Pomorskie
Postawił piwo: 12 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Kosmetyka tapicerki

Post autor: VipoSek » 10 lip 2021, o 13:06

Odkurzyłem, później miałem taki środek w puszce coś jak płynne mydło, ale bardzo gęste w opisie pisało, że czyści - Nigrin Leder Pflege to nałożyłem wytarłem szmatką, raczej nic się od tego nie zmieniło, na koniec to mleczko - oleje

Tak jak pisałem czyścić czy odnawiać za bardzo nie było co to za bardzo się nie przykładałem do czyszczenia, lekko tylko przetarłem z wierzchu, a na koniec żeby jedynie zabezpieczyć przed słońcem i przetarciami. Przed zimą zrobię to samo, odkurzę i nałożę mleczko i to wszystko

Awatar użytkownika
alehandro`
Użytkownik
Posty: 829
Rejestracja: 1 cze 2021, o 20:48
Auto: Insignia B
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2018
Miasto: Bratoszewice
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Kosmetyka tapicerki

Post autor: alehandro` » 12 gru 2021, o 11:03

Warto rzucić okiem na produkty "colourlock'a".
Na poziom "amator" mają zestaw do czyszczenia i konserwacji.
Korzystam z tych środków i mogę polecić.

"Pęknięcia", które kolega pokazał powyżej to normalna praca skóry + brud w zakamarkach zagięć, który daje wrażenie "pęknięcia".
Po wyczyszczeniu okazuje się że fotel nie jest tak czysty jak sie wydaje.

Warto zwrócić uwagę że czysta skó nie lśni jak to często się wydaje. Jest to półmat.
Jeśli komuś to nie odpowiada to dobry środek polecił kolega u góry - Meguiars.
Ładnie odżywia i daje lekki połysk. Skóry zarówno jest elastyczniejsza jak i dla oka milsza jeśli ktos lubi połysk.

Na poziomie amateur amateur, ale raczej do skór sztucznych polecam Poorboy'a. Sprawdzał mi się na sztucznych skóach wiele lat i przez dziesiątki tysięcy. Warto.
Ostatnio zmieniony 12 gru 2021, o 14:01 przez alehandro`, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zubek
Użytkownik
Posty: 967
Rejestracja: 19 sie 2015, o 20:03
Auto: IB/ST
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: WWL
Postawił piwo: 17 razy
Otrzymał  piwo: 27 razy

Re: Kosmetyka tapicerki

Post autor: zubek » 12 gru 2021, o 11:30

Próbował ktoś powłok kwarcowych / ceramicznych do skóry?

edek24
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 9 lut 2022, o 14:57
Auto: Opel
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2014
Miasto: Toruń
Kontakt:

Re: Kosmetyka tapicerki

Post autor: edek24 » 11 lut 2022, o 13:21

Witam mi się nie sprawdziły za bardzo. Od jakiegoś czasu używam Sonaxa Profiline 400Dobrze się pieni i daje rade z plamami. Przy tym co dla mnie ważne potem ta skóra nie pachnie nie wiadomo czym tylko normalnie tak jak powinna :D

Awatar użytkownika
dare50
Zapaleniec
Posty: 2343
Rejestracja: 26 lut 2017, o 18:44
Auto: Insignia 4x4 COSMO
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Wejherowo
Postawił piwo: 25 razy
Otrzymał  piwo: 32 razy

Re: Kosmetyka tapicerki

Post autor: dare50 » 11 lut 2022, o 14:35

No tak pierwszy post i od razu reklama sklepu hmmmm przypadek ?

Michal820
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 1 wrz 2021, o 02:00
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Gliwice

Re: Kosmetyka tapicerki

Post autor: Michal820 » 27 maja 2022, o 14:46

Co myślicie o środkach gliptone GT11 i GT12 w przypadku foteli grzanych i wentylowanych? Albo co Wy używacie do takich foteli? Bo część osób na fb poleca ale nie wiem jakie mają fotele a nie chciałbym zatkać tych dziurek i zastanawiam się czy nie lepiej użyć jakiś chusteczek nawilżanych.

Awatar użytkownika
dare50
Zapaleniec
Posty: 2343
Rejestracja: 26 lut 2017, o 18:44
Auto: Insignia 4x4 COSMO
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Wejherowo
Postawił piwo: 25 razy
Otrzymał  piwo: 32 razy

Re: Kosmetyka tapicerki

Post autor: dare50 » 27 maja 2022, o 15:04

Używałem i nie było problemu ,tylko trzeba uważać żeby za grubo nie nałożyć i nie pozapychac dziurek, ale dało radę

Gazman89
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 19 lut 2024, o 16:00
Auto: Insignia b
Kod silnika: B16DTH
Rok produkcji: 2018
Miasto: Olsztyn/Minden

Re: Kosmetyka tapicerki

Post autor: Gazman89 » 19 lut 2024, o 16:44

Witam serdecznie,

Ponad miesiac temu zakupilem imsignie b z 2018 ze 145 tys km. Podczas ogledzin tapicerka nie miala najmniejszych oznak zuzycia ale po 1 miesiacu zaczalem dogladac sladow zuzycia, domiemywam ze tapicerka byla odpicowana pod sprzedaz gdyz z czasem odslaniaja sie jej zniszczenia. Fotel kierowcy wyglada tak jak na zdjeciach co na to poradzicie czy zwykle czyszczenie i zabezpieczenie colourlockiem pomoze czy trzeba to malowac ? Jesli tak to jaki to kolor z palety colourlooka? Co doradzicie? Czy moze lepiej oddac to do jakiego studia detailing owego. Czy da sie samemu z tym zawalczyc? Z gory usprawiedliwiam sie ze jestem lewy w temacie skor, bo to moja pierwsza stycznaosc z ową tapicerka. Aha w ramach pielegnacji czy dobrze rozumiem ze plecy i dol foteli to skora a boczki i tyly to ekoskora tak? Jesli tak to do samej pielegnacji powinienem miec 2 zestawy od colorlooka? Jeden do skor? A drugi do ekoskor? Czy ten nadmiar srodkow to tylko strategia marketingowa? Aha te przetarcie na szfie to wina chropowatego zakonczenia pasa bezpieczenstwa, natyczmiast oslonilem dolna czesc pasa kawalkiem materialu na rzepie i radze to zrobic kazdemu z Was zapobiegawczo bo to pas tak zalatwil ten fotel. Dajcie znac co z tym i tymi peknieciami powyzej.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 19 lut 2024, o 22:41 przez IBZI, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o stosowanie zasad polskiej pisowni. Regulamin Forum.

Awatar użytkownika
alehandro`
Użytkownik
Posty: 829
Rejestracja: 1 cze 2021, o 20:48
Auto: Insignia B
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2018
Miasto: Bratoszewice
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Kosmetyka tapicerki

Post autor: alehandro` » 20 lut 2024, o 15:04

Zniszczenia z drugiego zdjęcia zdecydowanie są do ożywienia kosmetykami i niekoniecznie musi to być colourlock choć to też bardzo dobry wybór.
Uszkodzenie z pierwszego zdjęcia tj. ubytek na dziś ja bym zafarbował i ew. uzupełniał dopiero gdy uszkodzenie będzie postępować dalej.

Jeśli to są najpoważniejsze uszkodzenia i ubytki nie szedł bym w farbowanie na tym etapie.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Auto detailing”