--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Insignia 2009 liftback, A20DTJ + M32

ODPOWIEDZ
Piotrek-kertoiP
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 23 gru 2020, o 21:55
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2009
Miasto: Kraków
Otrzymał  piwo: 2 razy

Insignia 2009 liftback, A20DTJ + M32

Post autor: Piotrek-kertoiP » 5 sty 2021, o 01:56

Hej,
Od niecałego miesiąca jestem właścicielem Insigni litfback z 2009 roku z silnikiem A20DTJ i skrzynią M32 i przebiegiem 115kkm.
Auto od nowości w rodzinie, śmiga bezawaryjnie :) Skrzynia biegów też ma się dobrze.

Przed nowym rokiem zmieniłem olej w silniku na Mobil ESP X3 0W40 i w skrzyni biegów na Fuchs Titan Sintofluid 75W80.
Dzisiaj w miejsce standardowego radia CD300 wjechała stacja navi z kamerą cofania z firmy Ten-Tech z Krakowa.
Usunąłem też mały detal - zgubiony kołek od półki bagażnika.

W planach mam usunięcie niedoskonałości lakierniczych (łuszczący się lakier w rynience dachu i ubity klar na przednim błotniku - zapewne od buksowania na lodzie na wstecznym) i korekta lakieru, zwieńczona powłoką ceramiczną.
Dodatkowo planuję podjechać do GCS Tuning na chip tuning (celuję w ok. 180 KM) i zmienić oświetlenie wnętrza na niebijące po oczach LEDy. Idąc za ciosem wymienię podświetlenie tablicy rejestracyjnej i fabryczne halogenowe światła DRL na LED. W lecie, gdy będzie ciepło i przyjemnie grzebać przy aucie, chciałbym dołożyć podświetlenie LED na dole tylnych drzwi, oświetlenie na stopy tylnych pasażerów i podświetlenie lusterek.
Może zdecyduję się na wymianę spalonej diody w podświetleniu obrotomierza, ale przestało mi to przeszkadzać, więc może się bez tego obejdzie.

Brakuje mi trochę podgrzewania przednich foteli (póki co jeżdżę na grzanej macie z Lidla :D ) i podtrzymania zasilania szyb po wyłączeniu zapłonu.
Jeśli się da, to dodatkowo chętnie aktywuję opcję ryglowania zamków po ruszeniu, światła "follow me home" i zasilanie świateł mijania, by nie zapalały się przed rozruchem i gasły po wyłączeniu zapłonu (przed wyciągnięciem kluczyka).
Nie wiem czy można tak zaprogramować sterowniki, by światła włączały się, gdy czujnik deszczu wykryje deszcz.

Jeśli znacie wskazówki dot. ostatniego akapitu, to będę wdzięczny za poradę. :)
Pozdrawiam
Piotrek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 122 razy

Re: Insignia 2009 liftback, A20DTJ + M32

Post autor: Rooff_ » 5 sty 2021, o 06:58

W oryginalnym radiu są ustawienia pojazdu i wszystkie ustawienia świateł oraz ryglowania drzwi o których wspominasz - przynajmniej jeśli się ma ksenony i ledy. Poszukaj gdzieś u siebie, bo wydaje mi się że to również powinno być w tej Androidowej.
Odnośnie świateł to one się włączą po jakimś czasie pracy wycieraczek jeśli używasz czujnika deszczu.

Wysłane z mojego YAL-L41 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam, Michał
*Nie jestem mechanikiem samochodowym! ;)

xul
Klubowicz
Posty: 1870
Rejestracja: 19 kwie 2018, o 06:20
Auto: Insignia OPC
Kod silnika: A28NER
Rok produkcji: 2013
Miasto: Katowice (okolice)
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 71 razy

Re: Insignia 2009 liftback, A20DTJ + M32

Post autor: xul » 5 sty 2021, o 08:26

Światła po 8 cyklach wycieraczek jak dobrze pamiętam. Podtrzymanie szyb/lusterek jest przez chyba 10 min lub do momentu otwarcia drzwi, w zależności co wystąpi wcześniej (przynajmniej w FL)

Vicio87
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 26 sty 2021, o 11:50
Auto: Opel Insignia A
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Rawicz
Postawił piwo: 2 razy

Re: Insignia 2009 liftback, A20DTJ + M32

Post autor: Vicio87 » 3 lut 2021, o 21:10

Można coś więcej o tym radiu? Jaka to była cena? Dogaduje się z przyciskami na kierownicy? Można link do tego modelu( na stronie firmy Ten-tech nie mogę znaleźć) gdzie znajduje się kamera

Piotrek-kertoiP
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 23 gru 2020, o 21:55
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2009
Miasto: Kraków
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Insignia 2009 liftback, A20DTJ + M32

Post autor: Piotrek-kertoiP » 3 lut 2021, o 22:00

Link do oferty: https://allegro.pl/oferta/radio-nawigac ... 9439830702
Działa tylko z CD300 i CD400.

Cena taka jak w ogłoszeniu. Montaż 300 zł.
W cenie jest też ramka na tylną tablicę rejestracyjną z kamerą cofania na środku górnej krawędzi. Tablicę się wkleja w tę ramkę, a nie wkłada, więc to jedyne co mi się nie podoba. Wolałbym oryginalną ramkę i obiektyw w lampce podświetlenia tablicy rejestracyjnej.

Głównie korzystam z Map Google, Yanosika i Spotify. Nie streamuję ekranu z telefonu. Mapy Google mają swój dedykowany przycisk (INFO po prawej stronie). Przycisk BACK działa. Dotychczasowe ustawienia można znaleźć w menu Androida.
Radio działa z przyciskami na kierownicy. Działa odbieranie i kończenie połączeń, wyciszanie muzyki (wada: nie pauzuje Spotify, czy YouTube'a, tylko wycina dźwięk), regulacja głośności, przełączanie piosenek przód-tył i zmiana źródła dźwięku (radio, CD, etc).
Brakuje dedykowanego przycisku do wywoływania Asystenta Google.
Niektóre przyciski nic nie robią.

Dostęp do internetu realizuję za pomocą hotspota w telefonie.

Można spiąć navi z interfejsem OBD i zainstalować aplikację Torque, ale tego nie zrobiłem.

System operacyjny to zrootowany Android 10 na tablety, więc Sklep Play działa i można pobrać wszystko, co działa na tabletach.

Wada jest taka, że np. Spotify nie persystuje sobie między resetami systemu momentu w którym piosenka się zatrzymała, ani kolejności odtwarzania losowego, więc jak wracasz do auta, to piosenkę musisz puścić od początku, bo navi się wyłącza po jakimś czasie nieaktywności. Przez kilka minut jest to lekki sleep, bo szybko wstaje z powrotem.
Po stracie z głębokiego sllepa boot time + uruchomienie Spotify zajmuje z minutę albo więcej (nie mierzyłem).

Ogólnie jestem zadowolony, jest dużo fajniej niż było, choć mogłoby działać szybciej i w/w wady mogłyby być załatwione. Zdarzają się losowe ubicia aplikacji, np. Spotify, choć rzadko.

Mam nadzieję że pomogłem :)

Vicio87
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 26 sty 2021, o 11:50
Auto: Opel Insignia A
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Rawicz
Postawił piwo: 2 razy

Re: Insignia 2009 liftback, A20DTJ + M32

Post autor: Vicio87 » 4 lut 2021, o 08:22

A co z dźwiękiem migaczy i czujników parkowania? Słyszałem że trzeba dodatkowy głośnik zainstalować. I jak z jakością rozmów telefonicznych. Czy po odpaleniu po całej nocy samo radio będzie grało zanim system wstanie?

Piotrek-kertoiP
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 23 gru 2020, o 21:55
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2009
Miasto: Kraków
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Insignia 2009 liftback, A20DTJ + M32

Post autor: Piotrek-kertoiP » 4 lut 2021, o 21:32

Dźwięk migaczy działa. Wcześniej miałem zestaw bluetooth Parrota i dźwięk migaczy nie działał. Czujniki parkowania mam niefabryczne. Zarówno teraz, jak i przedtem ich dźwięk działa.
Rozmówcy nie narzekają na jakość rozmów. Nawet miałem okazję spytać się parę razy czy dobrze mnie słychać i odpowiedź była twierdząca.
Radio musi poczekać aż system wstanie :) Starego radia nie ma - skrzyneczka która jest w konsoli środkowej została zastąpiona inną skrzyneczką. Zamiast niego jest aplikacja Radio w Androidzie, która również współpracuje z przyciskami na kierownicy

Vicio87
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 26 sty 2021, o 11:50
Auto: Opel Insignia A
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Rawicz
Postawił piwo: 2 razy

Re: Insignia 2009 liftback, A20DTJ + M32

Post autor: Vicio87 » 4 lut 2021, o 22:15

No dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Chyba się skuszę. Jeszcze tylko pytanie o montaż. Sam się za to zabrałeś czy zapłaciłeś? Chodzi mi o trudność montażu. Pozdro

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Auta forumowiczów”