--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
---------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Biała Dama [IB]

Awatar użytkownika
Citek
Użytkownik
Auto: Opel Insignia ST
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2015
Miasto: Lublin
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Biała Dama [IB]

Post autor: Citek » 4 sie 2022, o 19:51

Pfff. Moja IA kombi czyli cięższa, ten sam silnik ,załadowana na full spaliła na trasie Lublin-Łeba licznikowo 5,9. Z dystrybutora prawdziwe 6,1. Także się da :D

Awatar użytkownika
zubek
Użytkownik
Auto: IB/ST
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: WWL
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 16 razy

Re: Biała Dama [IB]

Post autor: zubek » 4 sie 2022, o 20:00

Właśnie też odnoszę wrażenie, że jak jadę 150 to mniej się męczy jak przy 100 :)
Jazda byłą po prostu bardzo spokojna. Mało wyprzedzania, część na tempomacie (za wyjątkiem gór), ustawionym na maksymalną dopuszczalną prędkość, 95% po autostradach i ekspresówkach. Były odcinki że przez 100km nie trzeba było zmieniać biegu. Przy takim zasięgu można spokojnie zatankować w PL i dopiero w CRO (ok. 8,50 /l). Po drodze jest drożej Chipa nie ma, niedomagań nie zauważyłem.

Filmik to powinienem nagrać z wjazdu i zjazdu na górę Svety Jure bo tam nawet 3-ciego biegu nie było gdzie wrzucić.
Pomimo kamer 360, cofanie kilkadziesiąt metrów do mijanki nie należy do przyjemnych. Kilka razy składałem lusterka żeby się minąć.
mazmarcin pisze:
4 sie 2022, o 19:51
Też się staram eko jak Wy i jest poniżej 11
Ty chyba cały czas na tą górę jeździsz :)

Tu jeden z turystów pokazał drogę jadąc motocyklem (skrót bo cała jest o wiele dłuższa - 26km i trwa ok 45 min):

Przy okazji wrzucam parę cen z CRO.
Parkowanie w miastach i kurortach - ok. 10 kun /godzina (x 0.67 zł.). Dobrze jest mieć bilon do automatów bo inaczej trzeba szukać parkingów z obsługą.
Paliwo 12-14 kun. Na stacjach poza autostradami cena jest jednakowa 12,89 - ustalona przez państwo. Na autostradach wyższa.
Piwo ożujsko na plaży 20-30 kun / w sklepie ok 9 kun za pół litra.
Obiad od 60 kun (proste dania) w górę, ryby owoce morza to już ok. 120+.
Napój 0,25-0,33 l. w knajpie - 20 kun
Woda 1,5 l. w sklepie =ok 5 kun.
Wino (takie podstawowe regionalne) w knajpie - 100kun za 0,75l
Polską wódkę w kauflandzie kupiłem po 110 kun za litr (jakaś odmiana stocka). Absolut /smirnoff są znacznie droższe.
Cukier podrożał bo Polacy zaczęli hurtem brać - :oops: 12-13 kun
Autostrada od granicy do Szybenika - ok 200 kun (płatne na bramkach)
Miesięczne winiety przez Czechy, Słowację, Węgry - ok 250 zł. (zakup przez internet)
Generalnie ceny spożywki w sklepach ok. 20 % wyższe niż w PL.

Większość plastikowych, szklanych opakowań i puszki można zwracać (kaucja) w dużych sklepach. Mniej więcej 0,5 kuny / sztuka. Kupon do wykorzystania w tym samym sklepie.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Auta forumowiczów”