--------------------------
----------------------------------
-------------------------------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku Obrazek

Insignia B Elite 260 KM 4x4 OPC-Line Full

Awatar użytkownika
UTK2011
Użytkownik
Auto: Insignia GS260KM 4x4
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2017
Miasto: z centrum

Insignia B Elite 260 KM 4x4 OPC-Line Full

Post autor: UTK2011 » 27 sty 2018, o 23:50

Auto ze wszystkim co w cenniku OPC-Line, ogrzewanie postojowe + okno dachowe, laminowane szyby itd.(zostawiłem tylko felgi 18 ponieważ drogę dojazdową do domu mam szutrową) Odbierałem na początku października, zamówiona na początku maja obsuwę mieli dosyć dużą a to problem z oknem dachowym, a to z ogrzewaniem postojowym i z 3 miesięcy zrobiło się prawie 6. Obecnie już przejechałem ponad 16 tyś km i sprawuje się wyśmienicie

Fotki auta:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

co najbardziej mnie denerwuje w aucie:

- spryskiwacze szyby jak w starym maluchu nawet w poprzedniej insignii A były mgłowe tu są fatalne i do tego ten zbiornik 2.5 litra na płyn wypsikany po jednej trasie bo mogę lać po szybie a i tak płyn leci gdzie chce kilkoma strumieniami, zgłaszałem do serwisu że w aucie za 200 tyś zł spryskiwacze są z lat 90, ale tylko dostałem odpowiedź że ktoś strzelił babola i tyle ciekawe czy będzie możliwość wymienić ten badziew na normalne mgłowe bo przy tych nie nadążam lać płynu.

- druga rzecz to klapa bagażnika o otwieraniu automatycznym można zapomnieć po prostu nie ma w ofercie. Otwieranie po kliknięciu w logo i potem ciągnięcie w górę za rant ubabranej klapy bagażnika w taką pogodę jak obecnie to porażka, dodatkowo siłowniki są tak mocne, że ciężko ją zamknąć za pierwszym razem szczególnie dla kobiety. Ostatnio żona wróciła z miasta z niedomkniętą stwierdziła że nie miała siły się szarpać pod sklepem po 3 próbach domknięcia zrezygnowała.

- wszystkie światła z przodu i z tyłu to ledy i robią super wrażenie, ale uwaga kierunkowskazy z tyłu jak i te małe migacze po bokach (czemu ich nie ma w obudowie lusterka to nie mam pojęcia) mają staroświeckie żarówki ktoś przyoszczędził na paru diodach led.

to jedyne mankamenty jak na razie które zapewne poprawią w wersji po lifcie przypuszczam wady zrobione celowo bo nie było by czego poprawiać.

Jakiś czas temu pozwoliłem sobie wystawić ocenę na Autocentrum: https://www.autocentrum.pl/oceny/opel/i ... y-i208621/
Ostatnio zmieniony 2 kwie 2018, o 11:53 przez UTK2011, łącznie zmieniany 19 razy.

Awatar użytkownika
yerry
Prezes ICP
Auto: Insignia 2.0T 4x4
Rok produkcji: 2014
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 11 razy
Otrzymał  piwo: 25 razy
Kontakt:

Re: Insignia B Elite 260 KM 4x4 Full pakiet

Post autor: yerry » 28 sty 2018, o 01:18

Gratulacje pięknej fury. Jak już ją będziesz sprzedawał to daj znać :-)

Awatar użytkownika
jurass
Użytkownik
Auto: GS 260 KM 4x4 Elite
Rok produkcji: 2018
Miasto: (pod)Stolyca
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 4 razy

Post autor: jurass » 28 sty 2018, o 01:25

No, fajnie. Z tymi felgami nie przesadzasz? Rozumiem duży tłuczeń, ale szutr? Też się zastanawiałem co wziąć. Na fotach te osiemnastki całkiem spoko wyglądają, ale w realu imo niestety znacznie słabiej, szczególnie jak obok masz auto na 20".

A teraz gupie pytanie. Czy w tym zawstydzaczu klasy premium nie ma spryskiwaczy reflektorów? o:o Klekot, którym jeżdżę tymczasowo ma Intelliluxy i spryskiwaczy z dużym zdziwieniem nie zauważyłem. Nie pamiętam też żadnej wzmianki o tym w konfiguratorze. To by po części tłumaczyło mały zbiornik na płyn. Może klosze reflektorów mają czyszczące nanoroboty?

Jak użyłem spryskiwaczy szyby, to myśałem, że po prostu płyn jest na wykończeniu, ale pomyślałem jeszcze chwilę i doszedłem do wniosku, że to nie to, bo powinien być komunikat. :(

O klapie to chyba wszyscy wiemy, Ostatnio jeździłem Punciakiem i tam zamek klapy jest zwalniany z pilota. :(

Kierunkowskazy w lusterkach to kwestia gustu. Teraz wszyscy to mają, więc Insignia się wyróżnia wsród tego motłochu. ;)

A jak oceniasz osiągi w porównaniu do poprzednich aut?

Awatar użytkownika
Alex
Klubowicz
Auto: Peugeot 508
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 1 raz

Post autor: Alex » 28 sty 2018, o 10:14

Przy przednich światłach LED nie są już wymagane spryskiwacze, także chyba już żaden producent ich nie stosuje.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

Awatar użytkownika
jurass
Użytkownik
Auto: GS 260 KM 4x4 Elite
Miasto: (pod)Stolyca
Otrzymał  piwo: 4 razy

Post autor: jurass » 28 sty 2018, o 10:22

Serio? Tzn. można klosze na równo błotem zachlapać i ten LED będzie się przebijał? o:o

Awatar użytkownika
UTK2011
Użytkownik

Post autor: UTK2011 » 28 sty 2018, o 10:40

Co do felg to często robię wyjazdy w góry w poprzednich autach miałem 20 cali i po dwóch przygodach ze zniszczoną oponą i felgą świadomie wybrałem 18 cali wiadomo na 20 wygląda lepiej, ale przeważyły względy praktyczne. Jeżeli jedziemy ze znajomymi to na 2-3 auta oni się lubują w SUV-ach ja nie lubię tego segmentu mniejsze felgi mi pozwoliły na jazdę z trochę większym spokojem 2 wyjazdy w bieszczady już przetrwały więc myślę że będzie dobrze.

Spryskiwaczy reflektorów faktycznie brak przyzwyczaiłem się że mam w miarę czyste klosze i ich nie czyszczę w trasie (w poprzednich autach były ksenony) tutaj dłuższa trasa i jak złe warunki to co 100 km wieczorem muszę wyjść i przetrzeć szmatą bo światła sporo słabiej świecą (w sumie zacząłem wozić do tego celu mokre chustki dla dzieci nie jest to jakieś upierdliwe ale zawsze :P). w necie są informacje, że jeśli strumień światła ma powyżej 2000 lumenów, niezbędne jest również zastosowanie spryskiwaczy reflektorów oraz układu samopoziomowania świateł moim zdaniem cofnęli się w tył spryskiwacze powinni zostawić nawet w ledach.

Co do spryskiwaczy szyby to zadzwoniłem do ASO wczoraj bo zaczęły lać w jeden punkt powiedzieli mi żebym sobie szpilką ustawił bo pewnie się przestawiły.... chyba napisze w tej sprawie do producenta jednak żeby z tym zrobili porządek.

Kierunkowskazy w błotnikach ok mi to nie przeszkadza nawet ma swój urok ale zwykłe żarówki wstawić i z tyłu to samo to przesada wolał bym jakiekolwiek ledy nie muszą być pływające czy coś.

Osiągi po dłuższej jeździe a mam już te 16 tyś km jakby się poprawiły odrobinę, ale pierwsze 5 tyś obchodziłem się jak z jajkiem żeby dotrzeć silnik (wymiany oleju przy przebiegach: 2,5 tyś , 8 tyś , 15 tyś) teraz zamierzam wymieniać co 10 tyś w każdym aucie tak robiłem i nigdy nie było problemów z silnikami. Lubię jeździć dynamicznie z racji że ma 400 Nm super ciągnie nawet od 140 km/h przy przyspieszaniu jest elegancko. Wcześniej jeździłem jakiś czas Audi z silnikiem 2.0 TFSI 252KM to jednak tu w Insignii może i przyspieszenie 0-100 sek trochę słabsze, ale w całokształcie jednak oceniam dynamikę lepiej przy większych prędkościach czuję jakby było więcej mocy. Jazda po śniegu z tym 4x4 to bajka dorównuje quattro w audi spokojnie. Automat także robi bardzo dobre wrażenie na sporcie z gazem w podłodze spokojnie ciągnie do czerwonego pola nie przełącza za wcześniej nie szarpie.

-- 28 sty 2018, o 11:03 --

Wrzuciłem jeszcze na górze fotkę jak to wygląda z przodu te reflektory, dopiero co wycierałem a już zachodzą brudem. Najgorzej właśnie jak jedziesz za autami po jakimś deszczu to z czasem je zalepia jeszcze pewnie temperatura kloszy je trochę suszy i po czasie są mega matowe, a jak jest jeszcze sól na drodze to już w ogóle taka biaława masa w poprzednich ksenonach nigdy czegoś takiego nie miałem z racji spryskiwaczy.
Ostatnio zmieniony 28 sty 2018, o 14:10 przez UTK2011, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
peja-1991
V-ce Prezes ds organizacyjnych
Auto: Cascada BiTurbo
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2015
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 18 razy
Kontakt:

Post autor: peja-1991 » 28 sty 2018, o 11:16

Niektóre marki mają spryskiwacze przy ledach z przodu.
Ja akurat nie zgodzę się z tym, że spryskiwacz lamp jakoś mocno wpływał na zabrudzenie na lampach. Faktycznie działało to w volvo czy saabie gdy były także wycieraczki ale samo oblanie płynem nie wiele daje - to tak jakby spryskać szybę i nie przetrzeć wycieraczką- może w jakimś stopniu to pomoże ale niestety według mnie w niewielkim.
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

Awatar użytkownika
UTK2011
Użytkownik

Post autor: UTK2011 » 28 sty 2018, o 11:33

No właśnie poprzednio miałem zawsze tylko ksenony ze spryskiwaczami i nigdy nie zastanawiałem się nad czystością lamp bo nie wpływało to na świecenie tu powiem że jak jadę nocą to im brudniejsze tym słabiej świecą i widać jakby takie cienie na drodze z tych segmentów ledowych. Muszą być takie specyficzne warunki po deszczu i nie padać wtedy to najbardziej się objawia samochody jadące przede mną nanoszą ten bród i reflektory robią się matowe. Często jeżdżę wieczorami w trasy więc dla mnie to jest widoczne, w sumie wrzucę fotkę po trasie jak to u mnie wygląda po około 50-70 km jazdy w takich warunkach.
Ostatnio zmieniony 28 sty 2018, o 11:34 przez UTK2011, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Igorwlkp
Klubowicz
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Poznań
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

Post autor: Igorwlkp » 28 sty 2018, o 11:33

Autko ładne szerokości.
Jaki piękny niebieski w konfiguratorze ale Life już nie taki cudowny ten kolor

Awatar użytkownika
UTK2011
Użytkownik

Post autor: UTK2011 » 28 sty 2018, o 11:40

co do koloru to zależy od światła efekt jest ale w dzień jak to moja żona mówi mam 4 kolory w jednym :P

- w dzień ale bez pełnego słońca ciemno-niebieski z czarnymi refleksami bardziej jak ten w konfiguratorze
- w dzień pełne słońce ciemno-niebieski wchodzący w fiolet
- po południu granatowy jak na zdjęciach robione późnym popołudniem aparat w telefonie ustawiony na wysoką jakość trochę przekłamuje kolory
- wieczorem każdy mi mówi że auto jest czarne już niebieskiego nie widać za bardzo
Ostatnio zmieniony 28 sty 2018, o 11:42 przez UTK2011, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Igorwlkp
Klubowicz
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Miasto: Poznań
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

Post autor: Igorwlkp » 28 sty 2018, o 11:41

No proszę za taki lakier warto doplacic :D

Awatar użytkownika
UTK2011
Użytkownik

Post autor: UTK2011 » 28 sty 2018, o 11:46

Tutaj masz ten kolor na filmie w ogóle ciężko uzyskać jednolity kolor z deka jak kameleon: https://www.youtube.com/watch?v=LDwRHN4Wens

Awatar użytkownika
peja-1991
V-ce Prezes ds organizacyjnych
Auto: Cascada BiTurbo
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2015
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 18 razy
Kontakt:

Post autor: peja-1991 » 28 sty 2018, o 12:04

UTK2011 - także miałem biksenony ze spryskiwaczami, teraz mam ledy ze spryskiwaczami i także brudzą się dużo bardziej niż w poprzednich autach.
Wynika to z innej pozycji reflektorów, kąta pochylenia przodu, niższego auta itp.
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

pawelwor
Użytkownik
Auto: Insignia
Rok produkcji: 2013
Miasto: Lublin

Post autor: pawelwor » 28 sty 2018, o 21:52

Peja-1991, spryskiwacze jednak coś dają, bo pamiętaj, że spryskują pod dużym ciśnieniem i do tego dochodzi pęd powietrza. Może nie idealnie umyją, ale na tyle, że o wiele więcej widać i nie robi się mleko na kloszu.

Awatar użytkownika
wassermann
Zapaleniec
Auto: Insignia GSi 2.0T
Miasto: nec temere, nec timide
Otrzymał  piwo: 9 razy

Post autor: wassermann » 29 sty 2018, o 00:22

Jak się pryska na bieżąco, żeby nie zdążyło zaschnąć, to spryskiwacze dają radę. Klosz jest brudnawy, ale nie zalepiony. Inna sprawa, że wówczas płyn niknie w oczach (w Insi trzeba dużo razy pociągnąć za wajchę, żeby ponownie spryskać reflektory i leci masa płynu na szybę niepotrzebnie).

Naprawdę opadły mi ręce po tych wieściach o braku sprysków przy taaaaakich reflektorach, no i o tym prymitywnym natrysku na szybę. I napiszę wniosek do leasingodawcy o kalkulację przedłużenia wynajmu mojej obecnej Insi...

Poza tym ładne cacko, choć szkoda, że głupie oszczędności wyłażą w tak ordynarny sposób. Pytanie - gdzie i jak wyjdą oszczędności niewidoczne gołym okiem ;)

Czy na HUD jest wskazanie biegu przy selekcji manualnej?

M.

Awatar użytkownika
UTK2011
Użytkownik

Post autor: UTK2011 » 29 sty 2018, o 20:14

wassermann - ogólnie żeby się nie okazało, że demonizuje to auto bo bez tych kilku rzeczy czyli:

- brak spryskiwaczy reflektorów
- lipny natrysk na szybę
- klapa bagażnika
- braku ledów w kierunkach po bokach i z tyłu

auto i tak jest wyśmienite zresztą opisałem wszystko na Autocentrum.

Najlepiej wybrać się na jazdę testową powiem szczerze, że szukałem auta za około 200-250 tyś na jazdach testowych jeździłem nowymi: Audi A4, Mazda 6, Alfa Romeo Gulia, Volkswagen Arteon, Lexus IS, Ford Mondeo Vignale, Skoda Superb i na koniec została Insigia której w sumie nie dawałem dużych szans przed jazdą

Powiem szczerze, że byłem zachwycony na tle konkurentów, w moich oczach wygrała Insignia, jedynie Volkswagen Arteon mógł by jej dorównać także zrobił na mnie dobre wrażenie ( ale w Arteonie taka konfiguracja wychodziła mi już 100 tyś więcej), z wyglądu wygrał dla mnie Opel.
Ponownie jak bym miał wybrać auto było by to samo jak na razie nie widzę godnego konkurenta z takim wyposażeniem i w takiej cenie.

jeździłem także Insignią A w wersji COSMO którą użytkuje mój brat to co do wrażeń z jazdy, prowadzenia, ilości miejsca, rozplanowania przycisków, układu napędowego wszędzie nowa Insignia godnie przerasta poprzednika.

Dlatego też jestem na tym forum chciałem się podzielić co bym poprawił, zmienił, odpowiedzieć na pytania, możliwe że ja także będę potrzebował pomocy na razie po 16 tyś km nic się nie dzieje i oby tak pozostało :D

co do wyświetlacza HUD jestem z niego zadowolony nie żadna wysuwająca się szybka, albo ledwie święcąca żarówka którą ledwo widać na szybie

co pokazuje:

- oczywiście prędkościomierz
- wyświetla biegi w trybie manualnym M1, M2 itd. (szkoda że na automacie nie pokazuje biegów tylko jest litera D)
- w trybie manualnym pokazuje zieloną strzałkę który bieg jest najlepszy do ekonomicznej jazdy sugeruje zmianę biegu (ja i tak zmieniam jak chce ale jak ktoś chce ekologicznie może być dla niego pomocne)
- pokazuje obrotomierz
- wyświetla informację z nawigacji (typu strzałki gdzie jechać i nazwy miejscowości w jakich jesteśmy bądź ulice
- wyświetla pieszych zółta ikonka człowieka ( jak pieszy jest za blisko to świeci na czerwono ) raz jak mi wtargnął na ulice pijany to auto samo zaczęło chamować i także świecił cały na czerwono i pulsował
- wyświetla jak wykryje auto przed sobą
- wyświetla asystenta pasa ruchu
- stacje radiowe, ewentualnie nazwy utworów jak przełączam na android auto
- alarmy o kolizji świeci wtedy cały na czerwono z ikoną kolizji ( można to wyłączyć jak na razie 3-4 razy tak miałem jak się zbliżałem za szybko do pojazdu)
- znaki drogowe

- można ustawiać przyciskami pozycję na szybie, jasność i informacje jakie wyświetla

- więcej nie pamiętam jak mi przypomni dopiszę :P

Zresztą zrobię fotkę i wkleję jak to wygląda tylko podczas postoju pokazuje prędkość i obrotomierz
Ostatnio zmieniony 29 sty 2018, o 21:07 przez UTK2011, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kuba89
Zapaleniec
Auto: Insignia 2.0 T 4x4
Kod silnika: A20NHT
Miasto: Berlin
Otrzymał  piwo: 3 razy

Post autor: kuba89 » 29 sty 2018, o 20:50

Słuchaj a dowiadywałes sie o napęd? Jest tez Haldex 4 generacji? Nie zapomnij o wymianie oleju i filtra po 60kkm :p

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
wassermann
Zapaleniec
Auto: Insignia GSi 2.0T
Miasto: nec temere, nec timide
Otrzymał  piwo: 9 razy

Post autor: wassermann » 29 sty 2018, o 20:57

Oj, ktoś tutaj musi odrobić pracę domową na temat nowej Insignii i jej unikalnego napędu 4x4 Twinster (GKN) :)
Vide Focus RS.

@UTK2011 - dzięki za odpowiedź. Będę porównywał tylko Superba. Arteon za drogi, widziałem za prawie 250k brutto, a i tak miał fotele na wajchy. Superb 280 KM ma wyraźnie lepsze przyspieszenia - i to chyba wszystko. Cała reszta po stronie Insignii - fotele, reflektory, rewelacyjne (podobno) 4x4, lepsze hamulce, zaawansowany HUD (świetnie, że jest obrotomierz i wskazanie biegu przy M).
Na wielkiej przestrzeni mi nie zależy, więc Superb przewagi tym nie wywalczy.
Chłonę każde info o nowej Insi, bo na serio się do niej przymierzam, a Superba odhaczę raczej tylko dla porządku. Chociaż ładnie skomponowany Sportline może się podobać, a dźwięk i siłę zamykania drzwi ma jak z klasy wyższej. Jeszcze nie jeździłem ani Superbem ani Insi B, bo nie chcę zawracać sprzedawcom głowy zanim nie będę bliżej decyzji, ale po pierwszych oględzinach rozczarowują mnie tzw. gówniane oszczędności, których kwintesencją jest włącznik kierunkowskazów rodem z Matiza. Ty właśnie dorzuciłeś do listy kilka kolejnych baboli.
Porównuję do swojej Insi A poliftowej, w której po prostu lubię siedzieć i niemal każdy element przyczynia się do uśmiechu. Strasznie mi to auto przypasowało mimo fuckupu z silnikiem (wymiana po 40 tys. km), czego wyrazem jest aktywność na forum :D Oglądałem niedawno kilkanaście poleasingowych A5 Sportback za kwoty odpowiadające nowej Insi 260 KM na wypasie minus spodziewany upust - to takie paździerze przy mojej Insignii, że szkoda mówić, wszystkie z płaskimi szmacianymi krzesłami i odpychającym wnętrzem. No i to 4x4 w obecnej Insi mnie rozpieściło, bo to naprawdę fajny układ, zdeczko sprytniejszy niż po prostu "Haldex" w byle Passacie (o jego zaletach piszę we właściwym dziale - taki protoplasta Twinstera, również z wektorowaniem momentu między tylne koła _bez_ użycia hamulców).

M.
Ostatnio zmieniony 29 sty 2018, o 21:15 przez wassermann, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
UTK2011
Użytkownik

Post autor: UTK2011 » 29 sty 2018, o 21:02

Jazdę po śniegu w górach mam już za sobą spokojnie nie musi się wstydzić quattro w Audi

Oto kilka z funkcji HUDa jak jadę to jest więcej informacji o których pisałem (piesi, pojazdy, asystent pasa itp.)
Zdjęcia robione z telefonu zrobione przed chwilą więc słabo widać, w dodatku ciężko zrobić zdjęcie temu aparatem na żywo jest ciekawy efekt

Obrazek
Ostatnio zmieniony 29 sty 2018, o 21:13 przez UTK2011, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kuba89
Zapaleniec
Auto: Insignia 2.0 T 4x4
Kod silnika: A20NHT
Miasto: Berlin
Otrzymał  piwo: 3 razy

Post autor: kuba89 » 29 sty 2018, o 21:12

Właśnie trochę poczytałem o tym sprzęcie GKN. Ciekawe jakie odczucia w porównaniu do Haldex. W Oplu tez jest opcja rozłączenia itd?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

ODPOWIEDZ

Wróć do „Auta forumowiczów”