Strona 1 z 2

Czarna krakowska Insignia

: 13 cze 2015, o 08:55
autor: morfeo11
Witam,

W kwietniu po miesiącu poszukiwań zamieniłem Paska B6 FSI na Insignie 2.0 CDTi 160km. Autko krajowe z przebiegiem 80tyś od pierwszego właściciela.

Data produkcji : 11/11/2010
Silnik : A20DTH
Z wyposażenia :
Ksenon AFL
DVD800 z Infinity
Oryginalny hak
elektryczna klapa
itd jak widać na zdjęciach

Na razie zrobiony pełny serwis olejowy,
zająłem się piszczącym wiatrakiem nawiewu,
walczę z trzeszczącym pedałem sprzęgła
obkleiłem taśmą parcianą wszelkie trzeszczące plastiki
zakupiłem śruby zabezpieczające
ledy w oświetlenie tablicy rej., w środku nie planuję ze względu na jasną tapicerkę.
i tyle :)

W planach montaż diody DPF, chip i szyny flex do bagażnika i to co się urodzi przeglądając forum :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

VIN:
Spoiler:

Re: Czarna krakowska Insignia

: 13 cze 2015, o 09:20
autor: arturosar
Gratuluję, życzę bezawaryjności.

Re: Czarna krakowska Insignia

: 15 gru 2015, o 16:33
autor: morfeo11
Przed wykrzaczeniem forum pisałem że do auta wleciał pakiet szyn Flex oraz siatka. Dziś dodatkowo założyłem dymione boczne kierunki. Jako że oryginał prawie nie do dostania, udało mi się dostać zamienniki (BLIC) w .... Intercarsie :D za śmieszną cenę 19zł za sztukę.

Zdjęcia wrzucę jutro ( dziś tylko z kalkulatora bez lampy bo z lampą to odbija się od niego )
Obrazek

Obrazek

Re: Czarna krakowska Insignia

: 15 gru 2015, o 17:44
autor: profek
Kolego czy mógłbyś podać jakiś konkretny namiar na te kierunki?Myślałem o oklejeniu folią,ale nigdy tego nie robiłem więc dałem sobie spokój.Raz trafiłem ori ale cena była mocno odpychająca.

Re: Czarna krakowska Insignia

: 15 gru 2015, o 17:47
autor: Engine
Efekt jak po przyciemnieniu folią u mnie (no może Twoje troszkę jaśniejsze są) ;) Tylko folia tańsza niż dwa kierunkowskazy za 38zł :D Ale wygląda fajnie ;)

Re: Czarna krakowska Insignia

: 15 gru 2015, o 19:28
autor: morfeo11
profek pisze:Kolego czy mógłbyś podać jakiś konkretny namiar na te kierunki?Myślałem o oklejeniu folią,ale nigdy tego nie robiłem więc dałem sobie spokój.Raz trafiłem ori ale cena była mocno odpychająca.
Prawy - http://e-katalog.intercars.com.pl/#/pro ... 106S-.html
Lewy - http://e-katalog.intercars.com.pl/#/pro ... 105S-.html

Re: Czarna krakowska Insignia

: 15 gru 2015, o 20:55
autor: yerry
@morfeo11 a naklejki i ramki to kiedy odbierzesz? Może byśmy się tak lokalnie spiknęli..? ;)

Re: Czarna krakowska Insignia

: 15 gru 2015, o 21:03
autor: morfeo11
No tak chciałem ale stanęło na tym że odbiorę na następnym spocie. A że go jeszcze nie było - to ich nie mam :)

Re: Czarna krakowska Insignia

: 15 gru 2015, o 21:26
autor: Engine
No ma być 20.12 ale chyba nic z tego nie będzie bo mało chętnych. Także najbliższy spot pewnie po nowym roku dopiero :(

Re: Czarna krakowska Insignia

: 15 gru 2015, o 23:27
autor: mxw
Ładna czarna Iśka. :)
Dzięki za info o migaczach, polowałem na te Depo, ale już ich chyba nie produkują - mam tylko nadzieję, że te Blick są trochę bardziej dymione, bo na fotkach prawie nie ma różnicy w stosunku do oryginału.

pozdro.,
mxw.

Wysłano z D802 za pomocą Tapatalk2.

Re: Czarna krakowska Insignia

: 15 gru 2015, o 23:52
autor: Alex
Rozjaśnij monitor bo różnica jest widoczna nawet na ekranie :D Trzymałem te Blick (to są te, które mają wybite jakieś numery na górze i na dole ? Ori jasne/dymione, Depo mają tylko wybite numery na dole) w rękach porównując do ori jasnych i różnią się znacząco. Natomiast porównując w ręku Depo i Blick, to Blick ma odcień ciemnoszary, a nie tak jak Depo - czarny.

Re: Czarna krakowska Insignia

: 16 gru 2015, o 11:33
autor: morfeo11
Depo już nie do dostania. Na żywo wyglądają o wiele lepiej niż te zwykłe seryjne. Za tą cenę to grzech nie zmienić :)
Alex, tak to są te z wybitymi numerami od spodu, natomiast od góry jest oznaczenie strony ( L i P )

Stary
Obrazek

Nowy
Obrazek

-- 16 gru 2015, o 12:03 --

I jeszcze zamontowałem pakiet szyn flex organizer plus siatka. Dodatkowo kupiłem oryginalny dywanik gumowy bagażnika do Insigni kombi z Infinity.

Obrazek

Re: Czarna krakowska Insignia

: 16 gru 2015, o 22:04
autor: IBZI
Krótkie pytanie. Gdzie kupiłeś dywanik (w ASO?) i ile Cię kosztował? Kupiłem podobny na allegro i nie jestem zadowolony. Pewnie różnica tkwi w słowie "podobny" ;) ale Twój prezentuje się naprawdę dobrze.

Re: Czarna krakowska Insignia

: 16 gru 2015, o 23:15
autor: mxw
Co do migaczy - na fotce już nieco lepiej wyglądają te dymione - cóż, jak sam napisałeś, w tej cenie grzech nie brać, więc jutro sam się przekonam.

Co do szyn flex, to gratuluję, bo bardzo to się przydaje, ale mało kto kupuje osobno (bo drogie).

Wykładzina oryginalna do kufra to pewnie ~3 stówki minus zwyczajowe rabaty, czyli wyjdzie koło 200-240 zł, natomiast ja sam kupiłem sobie i dociąłem na zimę wykładzinę samochodową za 50 zł - do złudzenia przypomina oryginalną podłogę i nie koliduje z bocznymi uchwytami.

Gorzej było z dywanikami gumowymi do wnętrza - batalia na allegro z odsyłaniem - bo bezzapachowe raczej nigdy na tym portalu nie oznacza bezzapachowe. No ale w końcu jako tako się udało. Oryginały podobno też zupełnie bezzapachowe nie są.

Pozdro.,
MxW.

Re: Czarna krakowska Insignia

: 16 gru 2015, o 23:29
autor: Engine
Ja zakupiłem oryginały i przez pierwsze 2-3 dni czuć było zapach gumy. Później się ulotnił i do tej pory zapachu nie ma :P

Re: Czarna krakowska Insignia

: 17 gru 2015, o 07:24
autor: P405
Z gumowych dywaników polecam nasze z firmy Rewa-plast. Mają wysokie renty, pasują b.dobrze i wytrzymują parę lat.

Wysłano z Xperia.

Re: Czarna krakowska Insignia

: 17 gru 2015, o 08:49
autor: morfeo11
System szyn wraz z haczykami, śrubkami etc. wyniósł mnie 540zł brutto. Siatkę wyrwałem na alledrogo używaną za 150zł, koszt nowej w ASO ponad 600zł o:o Wykładzina do bagażnika 265zł kupiona w ASO. Zależało mi na niskim rancie ze względu na szyny, i ta jest idealna. Dywaniki kupiłem Geyera ze względu na stopery w tylnym rzędzie, nie dawały gumą ale brakuje im osłony podstopnicy.

Re: Czarna krakowska Insignia

: 20 gru 2015, o 20:30
autor: mxw
Tak jest, też ostatecznie kupiłem Geyer&Hosajna (polskie? I prawie bezzapachowe) i gość mi jeszcze za free dosłał 4 kołki do wkręcenia w tylną podłogę (też mi na tym zależało) - już wszystko zamontowane i - co ciekawe - uchwyty dywaników idealnie pasowały do fabrycznych. :-)

Jeszcze raz dzięki za info o bocznych kierunkach - już też zamontowane i w rzeczywistości IMHO wyglądają bardzo dobrze - wreszcie nie kłują w oczy srebrne lampki na ciemnym samochodzie. Może nie są za ciemne, ale bardziej czarne to już byłby chyba WT. ;)

pozdro.,
mxw.

Wysłano z D802 za pomocą Tapatalk2.

Re: Czarna krakowska Insignia

: 23 gru 2015, o 18:38
autor: morfeo11
W końcu wpadła wlepka i ramki :)

Obrazek

Re: Czarna krakowska Insignia

: 23 gru 2015, o 18:51
autor: k.olix
No i pięknie. :D Biała czy srebrna..?