--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Insignia wersja angielska - zakup

hubertus
Zapaleniec
Posty: 1485
Rejestracja: 14 lut 2016, o 09:09
Auto: Insignia 2,0 cdti
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Insignia wersja angielska - zakup

Post autor: hubertus » 14 kwie 2018, o 16:39

Pojazdy może i się homologuje na szersze obszary geograficzne jak UE. Ale w samej nawet UE pojazdy do ruchu prawo i lewo stronnego mają inna homologację. Oczywiście taki pojazd czy to z GB czy USA można przerobić do wymagań ruchu prawostronnego np w Polsce. Ale oficjalnie i tak nie ma on homologacji. Wszystko to się odbywa jak to u nas w wielu przypadkach z przymrożeniem oka. A diagności na stacjach coraz częściej szukają nalepki z homologacją na samochodzie. Bo w zeszłym roku na jesieni zmieniły się jakieś przepisy. I diagności na szkoleniach sa instruowani aby tych naklejek szukać i spisywać. Z mojej insigni diagnosta spisywał chociaż mnie zna i wie, że auto z polskiego salonu było. I jeśli ktoś kiedyś się za to zechce wziąć bez problemu dostanie od producenta vin aut z homologacją na Polskę i bez.
A co do wyprzedzania to kierowca siedzący z lewej może zostawić krótszą lukę za pojazdem który chce wyprzedzać niż ten siedzący po prawej stronie i to nie ulega wątpliwości. A jeśli siedzący po prawej na drodze o większym natężeniu ruchu zechce zrobić sobie większa lukę by widzieć co jedzie z przeciwka to szybko zajmą mu ja ci co się mocno spiszą. I nie ulega wątpliwości, że jazda takim autem po naszych drogach jest bardziej niebezpieczna.

graboś
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: 14 wrz 2016, o 13:29
Auto: Insignia ST SE NAV
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto:

Re: Insignia wersja angielska - zakup

Post autor: graboś » 24 kwie 2018, o 13:29

hubertus pisze:
14 kwie 2018, o 16:39
(...) i nie ulega wątpliwości, że jazda takim autem po naszych drogach jest bardziej niebezpieczna.
Piszesz z doświadczenia , czy zasłyszałeś?
A propos, gdzie jest ta naklejka homologacyjna w Insignii? Pytam poważnie

hubertus
Zapaleniec
Posty: 1485
Rejestracja: 14 lut 2016, o 09:09
Auto: Insignia 2,0 cdti
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Insignia wersja angielska - zakup

Post autor: hubertus » 24 kwie 2018, o 13:51

Do tego nie trzeba wielkich doświadczeń. Jeśli ktoś nie umie tego zrozumieć wystarczy usiąść na fotelu pasażera w aucie z kierownicą z lewej strony i zobaczyć jaka jest widoczność przy wyprzedzaniu na pas do jazdy z przeciwka.
Naklejka jest na słupku B na dole przy fotelu kierowcy.

graboś
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: 14 wrz 2016, o 13:29
Auto: Insignia ST SE NAV
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto:

Re: Insignia wersja angielska - zakup

Post autor: graboś » 24 kwie 2018, o 17:03

hubertus pisze:
24 kwie 2018, o 13:51
Do tego nie trzeba wielkich doświadczeń. Jeśli ktoś nie umie tego zrozumieć wystarczy usiąść na fotelu pasażera w aucie z kierownicą z lewej strony i zobaczyć jaka jest widoczność przy wyprzedzaniu na pas do jazdy z przeciwka.
Naklejka jest na słupku B na dole przy fotelu kierowcy.
Czyli jeśli nie wiem jak smakuje pizza, wystarczy ze popatrzę z boku na kogoś kto ją je?...
Ja z kolei z własnego doświadczenia powiem,ze jazda RHD po PL jest momentami uciążliwa, jednak bym nie dramatyzował
Radze samemu spróbować i będzie wszystko jasne

hubertus
Zapaleniec
Posty: 1485
Rejestracja: 14 lut 2016, o 09:09
Auto: Insignia 2,0 cdti
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Insignia wersja angielska - zakup

Post autor: hubertus » 24 kwie 2018, o 20:52

Ze smakowaniem pizzy mało trafione porównanie. No ale cóż. Każdy wie jak jest. W zasadzie nie ma o czym dyskutować. Każdy wie ile widzi co się dzieje na pazie do jazdy z przeciwka kierowca chcący wyprzedzić a ile widzi pasażer siedzący obok niego. Do tego naprawdę nie trzeba ścisłego umysłu czy nie wiadomo jakiej wyobraźni. A same auta z Anglii pomimo, że bardzo tanie w porównaniu do odpowiedników LHD szału u nas nie robią. A jeśli już to ludzie walą tysiące na przeróbki.

Bodex

Re: Insignia wersja angielska - zakup

Post autor: Bodex » 24 kwie 2018, o 22:00


graboś pisze: Ja z kolei z własnego doświadczenia powiem,ze jazda RHD po PL jest momentami uciążliwa, jednak bym nie dramatyzował
Radze samemu spróbować i będzie wszystko jasne
Witaj, widziałem, że montowali lusterko w lewym dolnym rogu wewnątrz pojazdu pod kątem patrzące do przodu, co ułatwia wyprzedzanie.
Trzeba uważnie wybrać jakie, sferyczne, pomniejszające i umieć lub nauczyć się oceniać odległość.
Jest to jakieś rozwiązanie.

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka


kecraminsignia
Zapaleniec
Posty: 2406
Rejestracja: 28 lis 2016, o 17:31
Auto: Astra J ST
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto: LDZ
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 15 razy

Re: Insignia wersja angielska - zakup

Post autor: kecraminsignia » 24 kwie 2018, o 22:51

No to już jest dopiero wałek. Przecież tu chodzi o czyjeś oraz własne życie...

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zakup Insigni”