------VII Ogólnopolski Zlot Insignia Club Polska 11-13.09 - zapraszamy
--------------------
---------------------------------------------------Nowy kokpit w Oplach - Pure Panel - KLIK
--------------------
---------------- Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Opel Drive Plan

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Auto: Insignia ST
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2014
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Opel Drive Plan

Post autor: mazmarcin » 12 lut 2019, o 13:51

W tej kwocie to już chyba Maks opcja to Tipo :lol:

Awatar użytkownika
wassermann
Zapaleniec
Auto: Insignia GSi 2.0T
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: nec temere, nec timide
Otrzymał  piwo: 13 razy

Post autor: wassermann » 12 lut 2019, o 13:55

dokia pisze:
12 lut 2019, o 06:34
W tym roku oprę się o 35, ale zwykle jest chyba 20 w wymaganiach, to w tym się nie zmieszczę. 😂
@Dokia
Maksymalne limity przebiegu w Opel Drive Plan wynoszą:
200 tys. km dla kontraktu 24-miesięcznego
240 tys. km dla kontraktu na 36 m-cy
240 tys. km dla kontraktu na 48 m-cy
O ile w międzyczasie nie uległy zmianie.
Wysokość raty leasingowej zależy oczywiście od przebiegów, bo te wpływają na prognozowaną utratę wartości. Do tego wyższy przebieg to wyższa rata serwisowa, ale ona ogólnie jest naprawdę niska. Idź do salonu Opla, tam Ci wyliczą.
Tylko jaką wersję miałabyś wybrać, skoro nie ma mocnych benzyn?
W VW/Skoda warto upewnić się czy oferta obejmuje koszt przeglądów i napraw w kolejnych latach, no i kwestie ubezpieczenia. Mniejsza utrata wartości pojazdu to jedno, ale okaże się, że być może rata ubezpieczenia wychodzi wyższa i w sumie się wyrówna.

M.

Dodano po 1 minucie 27 sekundach:
mazmarcin pisze:
12 lut 2019, o 13:51
W tej kwocie to już chyba Maks opcja to Tipo :lol:
Dałem jako przykład. Wozi dupę? Wozi. Dlatego optymalizowanie kosztów o hipotetyczne kilka procent między Insignią a Passatem to czysta teoria. Praktyką byłby wybór Tipo o połowę taniej.

Nowy samochód należy postrzegać w perspektywie wartości niemierzalnych:
- wyższa dostępność (potencjalnie, bo np. moja Insia A po 2 latach miała wymieniany silnik i przez 3 tygodnie jej nie miałem), no ale generalnie nowe = mniej awaryjne,
- mniej czasu zmarnowanego na obsługę serwisową,
- większe bezpieczeństwo,
- wyższy prestiż, komfort, zadowolenie... ;)

M.

Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Auto: Insignia 2.0 Turbo
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 80 razy
Otrzymał  piwo: 43 razy
Kontakt:

Post autor: dokia » 12 lut 2019, o 20:40

wassermann pisze:
12 lut 2019, o 13:48
Samochód to w ogóle nie jest temat opłacalny, zwłaszcza taki, który wozi tylko cztery litery. Przecież do Wawy można w interesach pojechać także Fiatem Tipo za 70,000 zł brutto. Mając to na uwadze, wszelkie dywagacje o większej utracie wartości między Passatem a Insignią tracą w ogóle sens.

M.
Haha, kiedyś mój tż wziął Tipo z salonu, kiedyś tj w 1995. Boshe jakie to było beznadziejne auto, ciągle miało mokre przewody wysokiego napięcia i zabierał mi moją suszarkę do włosów aby je suszyć i aby auto odpalało, a było na gwarancji. Co raz coś tam poprawiali w serwisie i dalej to samo wracało. Do tej pory kojarzy mi się to auto tylko z moją suszarką do włosów :lol: ciągle suszarki do włosów szukałam bo albo była w aucie, albo w garażu, generalnie z dala od łazienki :lol:

Leasing i jedna smutna rzeczywistość: dziś byłam też na Staff-meetingu mojej korpo, oczywiście spotkałam współtowarzyszy mordorowej niedoli i kolega w końcu stycznia rozwalił swoją Insignię tak porządnie, że poszła do kasacji i 2,5 roku leasingu w plecy, i dziwi się on teraz strasznie że odszkodowanie z AC to nie on dostanie mimo że je płacił a firma leasingująca z Wa-wy. No więc jakaś tam opłata wstępna+ ok 30miesięcy rat za ok 3tys każda spłaconych i nic nie ma ... Pufff... i znikło. Ehh...

A rozwalił na śliskiej drodze z Giżycka do Gołdapi, przyznam szczerze że droga do Gołdapi jest straszna, sama miałam przyjemność jechać nią w lipcu, ale prowadziłam wtedy inną Insignię na tych dziurach, więc to chociaż nie było moje zawieszenie ]:-> ]:-> ]:-> ]:-> ]:-> ]:->

Awatar użytkownika
wassermann
Zapaleniec

Post autor: wassermann » 12 lut 2019, o 21:00

Ale jakby rozwalił prywatne auto kupione za 150,000 zł po 3 latach od nowości, to też dostałby z AC pewnie koło 70,000 zł - mógłby kupić za to bieda-Tipo a nie nową Insignię-Elite ;) No cóż, samochody się nie opłacają, co już stwierdziłem.
A ubezpieczenia GAP do wartości fakturowej nie miał? Pokrywa różnicę między wypłatą z AC a wartością nowego auta z faktury. Wypłata do ręki leasingobiorcy. Jeśli bank upomni się o jakąś kasę, bo AC wyszło za małe, to człowiek oddaje z GAP, a reszta zostaje mu w kieszeni. Składkę GAP płaci się jednorazowo na początku, dla auta tej klasy to kwota rzędu 2500 zł.

M.

Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Kontakt:

Post autor: dokia » 12 lut 2019, o 21:03

Nie wiem... ale wydaje mi się że żydził :P nie będę teraz wydzwaniać po nocach i go pytać ale z lekka jest załamany , no cóż taka opcja była wpisana w tę umowę, nie?

Awatar użytkownika
wassermann
Zapaleniec

Post autor: wassermann » 12 lut 2019, o 21:08

Nic nie chcę mówić, ale istnieje scenariusz, że bank jeszcze zawoła jakąś kasę od niego, jeśli wypłata z AC okaże się niższa niż skalkulowana przez bank wartość pojazdu... Leasing to mało zabawny temat, zwłaszcza gdy nagle się urywa.

M.

Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Kontakt:

Post autor: dokia » 12 lut 2019, o 21:09

No to ja nawet nie będę go dopytywać , wolę chyba nie wiedzieć. :P

Awatar użytkownika
myk6414
Użytkownik
Auto: Insignia 1.6T MR16
Kod silnika: A16XHT
Rok produkcji: 2016
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Post autor: myk6414 » 12 lut 2019, o 21:45

A czego się kolega spodziewał? Przecież to.nigdy nie było jego auto. On je tylko wynajmował. Nawet polisa nie była na niego.
Mógł wsiąść kredyt - wtedy bank by wziął z polisy tylko to co zostało do spłacenia a resztę oddał.
No tak, ale w kredycie nie byłoby kosztów... Coś za coś.

Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Kontakt:

Post autor: dokia » 12 lut 2019, o 21:50

No mi to tito, ja nie mam jeszcze leasingu, chociaż 3 lata temu o mało nowego avensisa nie wzięłam w leasing. Ja nie będę z nim drążyć tego tematu, bo to raczej temat "trudny" dla niego, ale kupę kasy wywalił, tzn no nie tyle co wartość rat, bo nasza korpo płaci te raty jak zapinamy target. Ale ja nie dałam się wciągnąć w leasing za raty na target od mojej korpo, mam swoje auto i oni nadal nie mogą mnie ugryźć i dokręcić mi śruby, a Insignię mam jak na każdego menedżera przystało :P

Awatar użytkownika
wassermann
Zapaleniec

Post autor: wassermann » 13 lut 2019, o 01:39

Insignia dla menagera... No.
Dla Flat Surface Maintenance Managera, ewentualnie dla Senior Mail Forwardera ;)

M.

Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Kontakt:

Post autor: dokia » 13 lut 2019, o 06:26

Dla Insigni wielki plus taki że jest mega bezpiecznym autem, on poszedł na śliskiej drodze po prostu w las w drzewa, parę razy obróciło też po dachu i nic człowiekowi się nie stało kompletnie. Nie śmiem tylko o fotki prosić ale mówił że strasznie zbita była. No i te auto go samo "ratowało" bo system "on star" sam się ogarnął, przecież środek nocy, droga w lesie gdzie rzadko kto jeździ - ze słabym odśnieżaniem bo nie krajowa tylko którejśtam kolejności odśnieżania. Ja nie mam tego ratowania przez onstar bo moja starsza i nie ma, ale też i z racji że leasing to w takiej sytuacji auto pod inną chyba kontrolą, nie? Chociaż ja nie wiem jak to dokładnie jest ale chyba ma też inne systemy powiadamiania w takim przypadku poza onstar.. Tak więc porównując z tym Tipo o którym pisaliśmy wyżej to pewnie już by gościa po takim poślizgu nie było wśród żywych, tu sporo kasy mu znikło bezpowrotnie ale życie i zdrowie w 100% jest.
Półtora roku temu też koleżanka tak skasowała Insignie nagle i też nawet żadnego siniaka na niej samej. Bezpieczne są te Insignie. A że my w tej robocie latamy dość daleko i w różne nieciekawe miejsca to co raz ktoś tłucze auto, bo oni wszyscy się śpieszą, a ja nocami to zawsze wystraszona wracam przez te lasy, bo zwierzątka , bo cośtam....

Awatar użytkownika
myk6414
Użytkownik
Auto: Insignia 1.6T MR16
Kod silnika: A16XHT
Rok produkcji: 2016
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Post autor: myk6414 » 13 lut 2019, o 08:39

OnStar działa w ten sposób, że gdy wystrzeli poduszka, wysyłany jest sygnał do centrali z danymi z gps . Operator łączy się z autem ( poprostu dzwoni do samochodu) - jeżeli nikt nie odpowiada, dzwoni na 112 i wysyła pogotowie. To tak w skrócie. Podobnież działa to też jak nie mamy abonamentu wykupionego. No i przy założeniu, że mamy zasięg sieci komórkowej (wg mojej wiedzy, działają na Play)

Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Kontakt:

Post autor: dokia » 13 lut 2019, o 08:48

No i to czasem życie ratuje, bo jak tak rozbije się ktoś samotnie w lesie nocą to znikąd pomocy. Raz jechałam taką drogą z duszą na ramieniu, sama, żadnych świateł od aut na horyzoncie i śnieżyca i sobie pomyślałam że jak coś się stanie to nikt nie zobaczy i nie pomoże a śnieg zasypie i nie odnajdą mnie przez wiele dni. Ale ja to se wkręcam czasem niezłe horrory.. taką mam wyobraźnię 😬
Ale te z leasingu to jeszcze chyba coś mają, bo szwagier tak miał że auto bez drugiego kompletu opon to kupił te opony sam z pominięciem ASO i sam pojechał zmieniać i tylko auto podnieśli na podnośniku to zaraz był telefon od firmy leasingujacej z pytaniem dlaczego auto jest na lawecie 🤣

Bartol
Zapaleniec
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 11 razy

Post autor: Bartol » 13 lut 2019, o 09:32

Znalazłem info o wypadku, który pamiętam z wiadomości TV.
Tutaj przykład, że dzięki Onstar mogło być inaczej...
https://wiadomosci.wp.pl/koszmarny-wypa ... 134438529a

Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Kontakt:

Post autor: dokia » 13 lut 2019, o 09:44

Dokładnie, ja to bym przy swoich własnych siedziała :P, bo ja sama jeżdżę, dlatego takie czasem mam lęki i dlatego mam dwie polisy assistance bo jedną od ubezpieczyciela auta a drugą z mojego banku.
U nas , tj pod moją miejscowością był taki wypadek, że babeczka w nocy pokłóciła się z mężem, zapakowała malutkie śpiące już dzieci i wyjechała z kierunku Białegostoku i w tej złości jakiś ostry manewr i poszło auto w las na zakręcie tuż za miastem moim. Auto do góry kołami leżało w rowie, rano je ktoś zauważył. Ona zginęła od razu, ale sekcja wykazała że dzieci nie, że miały tylko stłuczenia i na skutek obrzęku mózgu poumierały bo nie podano im leków aby tak się nie stało, bo nikt nie zauważył wypadku przez wiele godzin.
No ale odbiegliśmy od tematu. Wracajmy.

Leasing jest drogi, ale daje nam dobre i bezpieczne auta a zdrowie i życie nie ma ceny.

norbi333
Zapaleniec
Auto: Biturbo 4x4,2.0T 4x4
Kod silnika: A20NFT
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 16 razy

Post autor: norbi333 » 13 lut 2019, o 09:49

Nie ma co nim się zachwycać skoro i tak zaraz nie będzie działał

Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Kontakt:

Post autor: dokia » 13 lut 2019, o 09:57

Może będzie coś innego za onstar, ale leasingowane mają jakieś tam nadajniki chyba i to też może być bezpieczne w takiej sytuacji, nie? Kiedyś oglądałam program, że takie auto ukradziono, w dziupli rozebrano i nagle zobaczono po tych nadajnikach z firmy leasingującej, że rozjechały się części w wielu kierunkach :) ale nie wiem czy to tak rzeczywiście jest.

xul
Klubowicz
Auto: Insignia OPC
Kod silnika: A28NER
Rok produkcji: 2013
Miasto: Katowice (okolice)
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 21 razy

Post autor: xul » 13 lut 2019, o 10:00

OnStar nie będzie działał, ale SOS tak, to jest jakby osobna funkcja i wszystkie auta sprzedane w UE po jakimś tam terminie muszą mieć system SOS (powiadomienie o wypadku). Działa to dość sprawnie.

norbi333
Zapaleniec
Auto: Biturbo 4x4,2.0T 4x4
Kod silnika: A20NFT
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 16 razy

Post autor: norbi333 » 13 lut 2019, o 10:21

Nowe.Do używanych nikt nic nie będzie wkładał

Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Kontakt:

Post autor: dokia » 13 lut 2019, o 10:21

No Norbi, to chyba jasne, to temat o leasingu :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zakup Insigni”