--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Uszczelki szyb bocznych

Jeżeli Twój problem nie pasuje do żadnego z wyżej wymienionych działów napisz go tutaj.
ODPOWIEDZ
kot_w_paski
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: 25 sty 2018, o 00:41
Auto: Insignia combi
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Postawił piwo: 1 raz

Uszczelki szyb bocznych

Post autor: kot_w_paski » 21 lis 2020, o 12:07

Siema dziś sprzątałem auto i zauważyłem że po schowaniu szyb bocznych do drzwi i wysunięciu ich , szyby są całe mokre od zewnątrz.
Przyjrzałem się uszczelkom w które wsówają się szyby i są strasznie twarde. W niektórych miejscach zielone. Ale ogólnie to twarde i takie chropowate, jakby sparchaciałe?
Da się jakoś odnowić? Może łatwo i tanio wymienić?
To chyba przez to mam taką wilgoć w aucie. Normalnie leje się rano z szyb wewnątrz auta.
Pozdro

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 120 razy

Re: Uszczelki szyb bocznych

Post autor: Rooff_ » 21 lis 2020, o 21:49

https://opel.7zap.com/pl/car/g09/c/7/2-0/#5

Ja mam inny efekt - jak rano szyby są z zewnątrz mokre to jak zjadę nią w dół, to ta uszczelka w ogóle nie zbiera tej wody :/
Teraz jak jest zimno to ciężko się odnieść, czy one są twarde czy nie - ale przypuszczam, że jakby były elastyczne, to by zarówno u mnie jak i u Ciebie spełniały swoje zadanie. Ale też nie wiem czy powinny być elastyczne czy nie...
Z tego co mi się kojarzy to tam na nich jest taki jakby zamsz. U mnie on jest dość brudny. Próbowałem to kiedyś wyczyścić, ale akurat nie miałem za dużej ilości szmat i wody, więc się nie udało. Później o tym zapomnialem ;)

kot_w_paski
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: 25 sty 2018, o 00:41
Auto: Insignia combi
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Postawił piwo: 1 raz

Re: Uszczelki szyb bocznych

Post autor: kot_w_paski » 22 lis 2020, o 13:03

U mnie tez słabo zbiera gdy chowam szybę,
Ten zamsz w uszczelkach to kijowe rozwiązanie na max

Rad
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 19 paź 2020, o 19:30
Auto: Insignia
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2009
Miasto: Gdańsk
Postawił piwo: 1 raz

Re: Uszczelki szyb bocznych

Post autor: Rad » 25 gru 2020, o 13:45

Można spróbować doczyścić ile się da, szmatkami gąbeczkami szczoteczkami ... i potraktować je silikonem w sprayu do uszczelek.

dzamej
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: 3 sty 2019, o 19:15
Auto: Insignia kombi 4x4
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Wałbrzych
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Uszczelki szyb bocznych

Post autor: dzamej » 4 sty 2021, o 23:19

Te uszczelki nie są do zgarniania wody podczas otwierania okna tylko do uszczelnienia gdy okno jest zamknięte.

Przyjrzyjcie się jak szyba prawie przy samym końcu jest wypychana na zewnątrz

magda
Lejdis
Posty: 53
Rejestracja: 23 lis 2017, o 17:10
Auto: Insignia HB
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2012
Miasto: Książ Wielkopolski
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Uszczelki szyb bocznych

Post autor: magda » 4 cze 2021, o 21:41

Cześć,
może odświeżymy temat... ;)
Wiem, wiem, uszczelka nie służy do zgarniania wody, ale przyznacie, że jest to bardzo wygodne :D U mnie ten sam problem, opuszczenie i podniesienie szyby nie zgarnia wody. Co jakiś czas muszę też dociskać srebrne listwy maskujące (trochę odskakują). Podejrzewam, że uszczelki wymagają już wymiany. Kiedyś, po obfitych deszczach wylewałam mnóstwo wody! Doradziliście usunięcie uszczelek dolnych, tak też zrobiłam i woda już spływa, ale czasami zapychają się te otwory błockiem o:o To pewnie kurz i brud, który spływa z szyby (no bo ta uszczelka nie działa).

Więc, czy ktoś z Was ma już za sobą wymianę? Możecie podesłać linka do produktu/sklepu. Albo jakieś zdjęcia, jeśli wymienialiście je samodzielnie.... poproszę tatę o pomoc, bo do mechanika z taką /cenzura/ chyba nie ma co jechać. Ale muszę tacie podsunąć kilka wskazówek, co by mi auta nie zepsuł ;)

Proszę, podzielcie się swoim doświadczeniem :)

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”