------VII Ogólnopolski Zlot Insignia Club Polska 11-13.09 - zapraszamy
--------------------
---------------------------------------------------Nowy kokpit w Oplach - Pure Panel - KLIK
--------------------
---------------- Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Drgania nadwozia pomiedzy 70-80 km/h

Jeżeli Twój problem nie pasuje do żadnego z wyżej wymienionych działów napisz go tutaj.
Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Auto: Insignia ST
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2014
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Drgania nadwozia pomiedzy 70-80 km/h

Post autor: mazmarcin » 16 lip 2020, o 19:06

Mi powoduje drgania na 99% część nr 15 bo cała reszta nowa :oops: łącznie z nową podporą
https://opel.7zap.com/pl/car/g09/k/0/18-1/

Szulcu
Użytkownik
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Koszalin
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz

Post autor: Szulcu » 16 lip 2020, o 19:17

Czyli obudowa lozyska?

Awatar użytkownika
wassermann
Zapaleniec
Auto: Insignia GSi 2.0T
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: nec temere, nec timide
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 13 razy

Post autor: wassermann » 16 lip 2020, o 19:43

W nowych, niesteranych życiem autach najczęstszym sprawcą są opony. Hunter Hunterem, ale też trzeba umieć obsługiwać, a maszyna musi być skalibrowana, a nie po prostu "być". Dziwne, że już przy 70-80 km/h... Opony niewyważone bolą najbardziej przy od 100 km/h - przy 120, 150 km/h.

@Szulcu, spróbuj nabić powietrza ponad zwykła miarę - tak na 2.7-2.8bar dla testu - i wówczas pojeździj czy się coś zmieni. A jakie masz opony (marka, rozmiary?) I czy w poprzednim sezonie na tych samych oponach nie miałeś problemów? I czy to dzieje się naprawdę losowo czy na przykład tylko na mokrym asfalcie, a na suchym nie?

W innym aucie po zmianie opon na nowe nie poznałem samochodu, bo nim po prostu bujało na boki. Miękka konstrukcja opon. W zakrętach też kiepskie, auto się kładło i wolno słuchało kierownicy. Parametry (rozmiary, nośność, indeks) takie same jak w fabrycznych Conti, ale konstrukcyjnie zupełnie inne opony, które mi nie podeszły (trudno było je zaakceptować). Już wyrokowali, że podwozie wytłuczone itd. Opony po sezonie odsprzedałem, kupiłem z powrotem takie same jak fabryczne - problem ustał.

W swojej Insi A miałem drgania tylko raz, na źle wyważonych kołach z tyłu, drżała buda (i fotele) nie do zniesienia, nie szło jechać autostradą i się nie irytować, dopiero powyżej 150 km/h się uspokajało. Ale to nie było bujanie, tylko drżenie o wysokiej częstotliwości.

W Insi B mam natomiast jakiś głębszy problem(ik), chyba w przeniesieniu 4x4, bo drży tylko przy przyspieszaniu (nie przy jednostajnej jeździe), od 100 do 140 km/h, na dowolnych kołach i TYLKO powyżej pewnego obciążenia samochodu. Testowane wielokrotnie, na tych samych drogach, tym samym ciśnieniu, dzień po dniu wożąc inny ciężar. Z 3 dorosłymi i pełnym bagażnikiem - drży. Bez bagażu - nie drży. Na co dzień nie pamiętam o problemie. Załadujemy się z żoną na wyjazd (2 osoby, ale bagażu ciężkiego mnóstwo i na kanapie też przypięte torby - drży). Wyładujemy część bagażu - nie drży.

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Auto: Insignia ST
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2014
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 39 razy

Post autor: mazmarcin » 16 lip 2020, o 19:47

Szulcu pisze: