--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Kia proceed problem z prądem

posiadasz inny samochód niż Opel Insignia ? chcesz się poradzić, pokazać swój samochód - to jest temat dla Ciebie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
barteksub
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: 16 mar 2014, o 13:48
Auto: Opel insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Rogoźno

Kia proceed problem z prądem

Post autor: barteksub » 3 gru 2017, o 20:33

Witam was serdecznie na forum
Od pół roku Jestem także właścicielem kia pro ceed 1.6 cvvt /lpg 2008 r . Od pewnego czasu mam problem , w trakcie jazdy przełączając światła na długie bądź włączając ogrzewanie tylnej szyby wyłącza mi się na 2 sekundy radio . Albo cofając delikatnie na sprzęgle przygasają mi lampy i oświetlenie wewnątrz . Zauważyłem również przy minusowej temp że słabo kręci . Aktualnie mam włożony Aku varta 45 ah 420 / prawdopodobnie oryginalny. Obstawiam akumulator ponieważ po dłużej jeździe odpala normalnie czyli alternator trochę podładowuje . Co wy sądzicie , spotkaliście się już z takim problemem ? Ewentualnie jaki akumulator zalecanie , chodzi mi o pojemność nie markę . Prosze was o pomoc ponieważ forum Kia do insignia to słabizna .

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 122 razy

Re: Kia proceed problem z prądem

Post autor: Rooff_ » 3 gru 2017, o 21:26

Zanim się rzucisz na kupno akumulatora, to weź go wyjmij z auta i podłącz pod prostownik żeby doładować do maksa. Jeśli problemy znikną to możesz spróbować go zostawić i zobaczyć ine wytrzyma bez kolejnego doładowywania prostownikiem. Jeśli nie, to trzeba będzie szukać dalej.

misiekbig
Forumowicz
Posty: 90
Rejestracja: 25 mar 2016, o 20:55
Auto: Insignia HB
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Grójec
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Kia proceed problem z prądem

Post autor: misiekbig » 4 gru 2017, o 19:54

Przy takich cyrkach sprawdził bym najpierw jakie jest ładowanie (czy altek nie zaczyna umierac) następnie jakie napięcie jest na aktu po dłuższym postoju, ewentualnie zrobić test w jakiej kondycji jest bateria u jakiegoś elektryka z odpowiednim sprzętem.
Jeśli tu będzie wszystko ok to sprawdził bym później masy w samochodzie.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Auta różne”