--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Auto miejskie - prośba o doradzenie.

posiadasz inny samochód niż Opel Insignia ? chcesz się poradzić, pokazać swój samochód - to jest temat dla Ciebie
ODPOWIEDZ
marcin.1987
Zapaleniec
Posty: 1001
Rejestracja: 20 maja 2016, o 10:40
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Gdańsk
Otrzymał  piwo: 11 razy

Auto miejskie - prośba o doradzenie.

Post autor: marcin.1987 » 2 maja 2017, o 08:29

Cześć wszystkim!

Zapadła decyzja o zakupie drugiego auta do typowo miejskiego użytku. Samochód ma służyć do dojazdów do pracy, na zakupy, zawieźć dzieci do przedszkola itd. Żadne długie trasy nie będą nim wykonywane.

Wymagania to przede wszystkim ekonomia (spalanie, opłaty OC itd.), elektryczne szyby przód i klimatyzacja oraz to, żeby do bagażnika zmieścić wózek dziecięcy.

Budżet jest skromny, ale powinien wystarczyć: 15000 zł.

Na pewno macie jakieś doświadczenia i pomysły, więc czekam na sugestie :)

Awatar użytkownika
profek
Użytkownik
Posty: 821
Rejestracja: 15 maja 2015, o 16:47
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010
Miasto: Łódź
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Auto miejskie - prośba o doradzenie.

Post autor: profek » 2 maja 2017, o 08:42

Żeby zostało w rodzinie to wydaje mi się że Opel Meriva Może być fajną alternatywą do miasta.Te autka są przestronne mają niezbyt duże silniki nieźle się je gazuje a przy tym są nieźle wyposażone.No i ceny części zamiennych są na przyzwoitym poziomie.

P405
Zapaleniec
Posty: 3155
Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
Auto: Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Leszno
Otrzymał  piwo: 27 razy

Re: Auto miejskie - prośba o doradzenie.

Post autor: P405 » 2 maja 2017, o 13:13

Jako drugie auto mam peugeot 307. Wielkość bardzo przyzwoita, w moim przypadku awaryjność prawie wcale tylko eksploatacyjne rzeczy. Silnik hdi 2.0 2003 r przebieg ponad 200 tysięcy. Za te pieniądze kupisz ostatnie wydanie z 2007 r. i jeszcze zostanie.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

sonnenberg

Re: Auto miejskie - prośba o doradzenie.

Post autor: sonnenberg » 2 maja 2017, o 14:38

fabia combi

darek0808
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: 19 sty 2016, o 19:24
Auto: Opel Insignia kombi
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto:
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Auto miejskie - prośba o doradzenie.

Post autor: darek0808 » 2 maja 2017, o 16:34

Ja właśnie zakupiłem dla teściów Chevrolet Aveo 2009 1,2 na łańcuszku, calkiem przyjemny i przestronny samochod.
Plus jest taki, że jest całkiem sporo samochodów po pierwszym właścicielu z przebiegiem do 100kkm.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

-- 2 maja 2017, o 18:22 --

Jeszcze aktualizacja. Silnik bardzo cichy, pięknie pracuje, z tego co czytałem bardzo oszczędny, na łańcuszku więc brak wymian rozrządu. Nie duże koła i tarcze, więc tania eksploatacja. Całkiem przyjemny design. Trudno wyszukać fabię czy nawet corsę w tej cenie. Wykonanie w środku całkiem przyzwoite.

myk6414

Re: Auto miejskie - prośba o doradzenie.

Post autor: myk6414 » 2 maja 2017, o 21:29

Żona jezdzi mazdą 3. Bardzo sobie chwali

marcin.1987
Zapaleniec
Posty: 1001
Rejestracja: 20 maja 2016, o 10:40
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Gdańsk
Otrzymał  piwo: 11 razy

Re: Auto miejskie - prośba o doradzenie.

Post autor: marcin.1987 » 2 maja 2017, o 22:41

Dzięki za wszystkie sugestie. Meriva została odrzucona ze względu na wygląd.

Peugeota nie brałem pod uwagę, tym bardziej z 2-litrowym dieslem pod maską. Na takie dystanse jakie auto ma jeździć obawiam się, że w krótkim czasie mogłyby się pojawić problemy.

Fabię I znam dość dobrze i może bym się skusił, ale druga połowa marudzi. O drugiej generacji za te pieniądze można zapomnieć. Chyba że jakieś padło po handlowcu, albo odwinięte z drzewa.

Aveo jak najbardziej - dzisiaj byłem w lokalnym zagłębiu samochodowym - Starogardzie Gdańskim i oglądałem całkiem sporo aut. M. in. Aveo - jestem pozytywnie zaskoczony tym autem. Zrobiło na mnie dobre wrażenie i wskoczyło na listę poszukiwanych.

Mazda odpadła również ze względu na stylistykę.

Oprócz Aveo na liście jest klasyka gatunku - Toyota Yaris, Honda Jazz i ... Hyundai i10, który jest faworytem w oczach żony. Opinie ma całkiem dobre, jedyny problem to, że jest mocno ograniczona dostępność. W Toyotach i Hondach można przebierać, ale Hyundaia tylko pojedyncze sztuki.

Awatar użytkownika
elfiasty
Użytkownik
Posty: 522
Rejestracja: 8 cze 2016, o 15:11
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTL
Rok produkcji: 2009
Miasto: Olsztyn
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Auto miejskie - prośba o doradzenie.

Post autor: elfiasty » 2 maja 2017, o 23:19

To może Corsa D?

marcin.1987
Zapaleniec
Posty: 1001
Rejestracja: 20 maja 2016, o 10:40
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Gdańsk
Otrzymał  piwo: 11 razy

Re: Auto miejskie - prośba o doradzenie.

Post autor: marcin.1987 » 3 maja 2017, o 07:55

Corsa D i VW Polo też były oglądane. Nawet Opel Agila B. Agila z zewnątrz wygląda nieźle, ale w środku to i ja muszę przyznać, że jest słabo. Ten obrotomierz wyglądający jak budzik położony na desce.

VW Polo wypadł, bo żona nie czuła się komfortowo i stwierdziła, że jest za twardo. Corsa D jest propozycją jak najbardziej ok, ale ładne egzemplarze nie bardzo chcą się zmieścić w zakładanym budżecie i trzeba dołożyć do ok. 20k zł, żeby coś wybrać i mieć spokojną głowę, że zaraz nie zacznie się inwestowanie.

Awatar użytkownika
coolmobil
Zapaleniec
Posty: 1047
Rejestracja: 5 sty 2016, o 11:54
Auto: Skoda Superb
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Auto miejskie - prośba o doradzenie.

Post autor: coolmobil » 3 maja 2017, o 08:29

A może ze względu na stylistykę alfa Romeo 147 lub mito ( nie wiem jak wyglądają ceny na rynku) lub mini.
Albo w inny deseń Ford fiesta

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
elfiasty
Użytkownik
Posty: 522
Rejestracja: 8 cze 2016, o 15:11
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTL
Rok produkcji: 2009
Miasto: Olsztyn
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Auto miejskie - prośba o doradzenie.

Post autor: elfiasty » 3 maja 2017, o 09:14

Corse D mogę śmiało polecić. Rocznik 2008 1,2, w sumie 80 k zrobione, żadnych problemów od nowości. Jazda typowo miejska. Czasem "trasa" z 40km, silnik cichutki ładnie pracuje, w zawieszeniu też nic nie stuka jest poprawne, hamulce bardzo dobre. Samochód tani w eksploatacji. Kilka razy myślałem nad zmianą ale aż szkoda sprzedawać.

darek0808
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: 19 sty 2016, o 19:24
Auto: Opel Insignia kombi
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto:
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Auto miejskie - prośba o doradzenie.

Post autor: darek0808 » 3 maja 2017, o 09:59

Corsa, Fiesta, polo, fabia wszystkie fajne tylko droższe od chevroleta niestety. Za fabię 2009 z pewną historią pierwszy właściciel nieduży przebieg ludzie wołają po 20 kpln. Chevroleta z silniekiem Corsy można kupić za 15 kpln.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

misiekbig
Forumowicz
Posty: 90
Rejestracja: 25 mar 2016, o 20:55
Auto: Insignia HB
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Grójec
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Auto miejskie - prośba o doradzenie.

Post autor: misiekbig » 3 maja 2017, o 11:09

To ja Ci polecę yariske, żona jeździ taka ponad 2 lata i nic poza eksploatacja nie robię przy niej. Za twoją kwotę kupisz już ładna z rocznika 2007/ 2008 że wszystkim co auto powinno mieć. Silniczek 1.0 nie jest zbyt zrywny ale do miasta ok a spalanie na poziomie 5 litrów i OC około 300 zł to fajna sprawa.

Awatar użytkownika
szynok
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 16 kwie 2017, o 16:15
Auto: Insignia sedan 2.0T
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Auto miejskie - prośba o doradzenie.

Post autor: szynok » 14 maja 2017, o 20:54

Może już po ptokach, ale jeśli nie, to polecam fiata bravo II 1.9 jtd.
Posiadałem takie cudo parę lat, właśnie przed insignią i generalnie sobie chwaliłem. Miałem rocznik 2007 czyli pierwszy wypust, jestem jednak fanem większych aut dlatego sprzedałem.

Co do zalet: SILNIK! - 1.9jtd 8v 120km, nie do zdarcia i dość zrywny, praktycznie się nie psuje, przez 3 lata spaliła mi się jedna świeca żarowa, poza tym tylko płyny i klocki, w 10. letnim aucie. spalanie 4,5-5,5l zatem jak na tę moc raczej bardzo w porządku, auto ładne, nie gnije, duży bagażnik i za 15k można kupić w zacnym wyposażeniu. Auto dobrze się prowadzi, a na miasto tryb wspomagania City robi robotę.

Za OC w pzu płaciłem 900zł z nw i ubezpieczeniem szyb.

Minusem może być dość sztywne zawieszenie w standardzie (a miałem zwykłą wersja, nie sport) mi nie przeszkadzało, ale jak czasem kogoś wiozłem to często zauważali. Auto również jest kiepsko wyciszone, ale po mieście raczej się tego nie odczuje, bo przeszkadza dopiero na autostradzie przy większych prędkościach. No i promień skrętu jak w omedze może irytować :P

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Auta różne”