--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Jakie auto po Insigni?

posiadasz inny samochód niż Opel Insignia ? chcesz się poradzić, pokazać swój samochód - to jest temat dla Ciebie
ODPOWIEDZ
marcin.1987
Zapaleniec
Posty: 1001
Rejestracja: 20 maja 2016, o 10:40
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Gdańsk
Otrzymał  piwo: 11 razy

Re: Jakie auto po Insigni?

Post autor: marcin.1987 » 14 cze 2019, o 12:54

Temat trochę umarł :) też rozważam kupno kolejnego auta. Po rozmowach w domowym zaciszu stanęło na tym, że będzie to SUV z napędem 4x4. Miło gdyby był automat (duży plus na korzyść), ale nie skreślam manuala. Budżet do 80k zł. Po przejrzeniu ofert na portalach w oko wpadły auta w zasadzie w takiej kolejności:
1. Volvo XC60 - stosunkowo "stare" roczniki dostępne w tym budżecie.
2. Nissan X-trail gen. 3 - jak narazie faworyt żony.
3. Toyota RAV4 - również podoba się żonie. Niektóre wersje wyposażeniowo/kolorystyczne również mi odpowiadają.
4. Honda CRV
5. Hyundai Tucson

Może jakieś sugestie co warto dodać do listy lub kategorycznie skreślić?

JaMi
Użytkownik
Posty: 406
Rejestracja: 28 sie 2018, o 09:27
Auto: Insignia B kombi
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 12 razy

Re: Jakie auto po Insigni?

Post autor: JaMi » 14 cze 2019, o 14:40

Mam za sobą kilka aut klasy średniej, aktualnie eksploatuję Insignię B. W okresie ostatnich lat wiele razy jeździłem SUVami, czy to pod kątem zmiany auta rodzinnego, czy mniejszego dla żony. O ile SUVy premium (np. BMW X5) są naprawdę fajne i dobrze się nimi jeździ, o tyle znane mi SUVy mające zastąpić kompakty, czy auta klasy średniej, są po prostu nie do przyjęcia. Lepszy widok z tytułu wysokości siedzenia absolutnie nie rekompensuje samej pozycji kierowcy na fotelu, która w SUVach mi nie odpowiada, a żonę zawsze przyprawia o ból stopy naciskającej pedał gazu. Tak samo nie do przyjęcia w większości SUVów jest praca zawieszenia, która komfortem zdecydowanie odstaje od aut klasy średniej. Mówiąc obrazowo, w każdym SUVie poza premium czułem się jakbym woził ziemniaki wozem drabiniastym. Rozumiem chęć dostosowania auta do potencjalnej możliwości pokonywania nierówności, ale odbywa się to kosztem mojego komfortu i jest to nie do przyjęcia.
Mógłbym tak jeszcze dłużej, ale przejdę do podsumowania.

Wyżej wymienione argumenty + prowadzenie w zakrętach + ograniczona widoczność (patrz np. C-HR) + wyższe koszty zakupu powodują, że zupełnie nie rozumiem zachwytu SUVami i mody na takie auta. W tym przekonaniu utwierdzam się za każdym razem, kiedy pokonam trasę Insignią. Ponieważ na SUVy, które potencjalnie mógłbym posiadać, mnie nie stać, rekomenduję każdemu zakup auta klasy średniej. Osobom, którym SUVy się po prostu podobają, polecam jak najwięcej nimi pojeździć. Być może, jak w moim przypadku, zmienicie zdanie. :D
Dziękuję za uwagę

marcin.1987
Zapaleniec
Posty: 1001
Rejestracja: 20 maja 2016, o 10:40
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Gdańsk
Otrzymał  piwo: 11 razy

Re: Jakie auto po Insigni?

Post autor: marcin.1987 » 14 cze 2019, o 16:45

Ja miałem okazję jeździć tylko XC90. Fajne auto, dobrze się w nim czuje, ale za duże na nasze potrzeby. Problem w tym, że w dostępnym budżecie żadne auto pokroju Insignii mnie nie urzeka. No może Superb, albo Mondeo V. Nowa Insignia tylko wersja GS (nie kombi). Jeśli miałby być sedan/kombi to koniecznie benzyna i automat. Superb z 2.0 i DSG to byłoby to. Mondeo w benzynie z czymś innym pod maską niż 1.5 Ecoboost ciężko dostać.

bons
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 23 lip 2019, o 17:50
Auto: Zafira
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2015
Miasto: Ruda
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Jakie auto po Insigni?

Post autor: bons » 5 sie 2019, o 16:21

Może mondeo ? :)
Ja właśnie szukałem czegoś po mondeo i temat był insigni i zafiry. Trafiłem na tą drugą z racji powiększającej się rodziny ;-)

piston

Re: Jakie auto po Insigni?

Post autor: piston » 13 sie 2019, o 06:21

Zastanawiam się, czy sam leasing to dobra opcja? Pytam zwłaszcza w kontekście tych wszystkich warunków które muszą być spełnione.
A trochę tego jest. Kolejna sprawa, to leasing bardzo często wiąże się z koniecznością podpisania weksla i deklaracji wekslowej, samo ubezpieczenie OC jak i AC leasingu też nie należy do najtańszych.
Ostatnio zmieniony 16 sie 2019, o 11:13 przez piston, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
hubi_pl
Użytkownik
Posty: 156
Rejestracja: 15 maja 2017, o 14:54
Auto: Panama
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

Re: Jakie auto po Insigni?

Post autor: hubi_pl » 13 sie 2019, o 07:00

Ja mialem poprzednie auto w leasingu i ubezpiecznie u nich (pzu) bylo nie dosc ze tansze to jeszcze lepsze warunki, miedzy innymi stala wartos auta przez caly okres polisy. Weksel-ktos Ci powierza swoja wlasnosc, wiec to chyba zrozumiale...


Sent from my iPhone using Tapatalk

xul
Klubowicz
Posty: 1861
Rejestracja: 19 kwie 2018, o 06:20
Auto: Insignia OPC
Kod silnika: A28NER
Rok produkcji: 2013
Miasto: Katowice (okolice)
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 71 razy

Re: Jakie auto po Insigni?

Post autor: xul » 13 sie 2019, o 07:23

Z mojego doświadczenia, to ten sam pakiet ubezpieczania w PZU przez leasing jest 25% tańszy, niż sam bym ogarniał.
Ale samemu jak ogarniasz to możesz mieć taniej (leasing wymaga full opcji), tylko musisz zrezygnować z czegoś, np.: zamiast wariantu serwisowego bierzesz kosztorys, zamiast oryginalnych części to zamienniki, ...., to wtedy wyjdzie taniej, ale wg mnie nie warto. Jak masz firmę, to leasing jest ciekawą formą obniżenia ceny zakupu, ale nie pozbawioną wad/obwarowań (np.: nie wolno virusa zrobić czy zmienić zderzaka bez zgody - trzeba się w OWU zagłębić).

norbi333
Ekspert
Posty: 5124
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: GSI
Kod silnika: B20DTR
Rok produkcji: 2019
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 35 razy

Re: Jakie auto po Insigni?

Post autor: norbi333 » 13 sie 2019, o 08:39

U mnie leasing chciał dużo drożej za ubezpieczenie niż sam ubezpieczyłem. Różnica wyszło ponad 1000 zł.Z tym ,że oczywiście teraz raz do roku dostaję dodatkową fakturę na 200 zł za ubezpieczenie samemu

Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Posty: 8411
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Insignia 2.0t 260KM
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 195 razy
Otrzymał  piwo: 100 razy
Kontakt:

Re: Jakie auto po Insigni?

Post autor: dokia » 13 sie 2019, o 08:51

To nie brać ubezpieczenia w racie? Bo myślałam że tak byłoby wygodniej. I 1000zl ci wyszło na rok? Czy na cały okres umowy leasingowej łącznie?
Radio 357 :)

norbi333
Ekspert
Posty: 5124
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: GSI
Kod silnika: B20DTR
Rok produkcji: 2019
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 35 razy

Re: Jakie auto po Insigni?

Post autor: norbi333 » 13 sie 2019, o 10:17

Różnica była w ciągu roku. Potem już nie sprawdzałem i dalej robię po prostu kontynuację. Znowu w drugim już nawet nie sprawdzałem,a od razu sam ubezpieczyłem.A kto wie czy oni by nie dali równie dobrej oferty.
Czy brać w racie czy samemu to już musisz sama wiedzieć czy ewentualnie sobie porównać ubezpieczenia.
Dla mnie tak było taniej.Ubezpieczyciel i tak sam przypomina się na miesiąc przed końcem ubezpieczenia.Mój agent mi robi polisę i ją zdalnie zatwierdzam.

Awatar użytkownika
Sebuś
Użytkownik
Posty: 201
Rejestracja: 14 kwie 2015, o 17:04
Auto: Insignia ST EcoFLEX
Kod silnika: A20DTL
Rok produkcji: 2010
Miasto: Czerwionka-Leszczyny
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: Jakie auto po Insigni?

Post autor: Sebuś » 17 lis 2019, o 23:42

Podobuje mi się Talisman, jak to wygląda w praktyce, ktoś miał z nim styczność i coś może więcej powiedzieć?

P405
Zapaleniec
Posty: 3155
Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
Auto: Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Leszno
Otrzymał  piwo: 27 razy

Re: Jakie auto po Insigni?

Post autor: P405 » 18 lis 2019, o 07:15

Jeden z plusów to na stacji płacisz mało za paliwo, zbiornik 45l.

Wysłane z mojego NX551J przy użyciu Tapatalka


carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Auta różne”