--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Porządne słuchawki do muzyki

...na tematy kwadratowe i podłużne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 122 razy

Porządne słuchawki do muzyki

Post autor: Rooff_ » 29 wrz 2019, o 08:09

Cześć.
Noszę się z zamiarem kupna słuchawek. Mają to być słuchawki duże (nie douszne), przede wszystkim do słuchania muzyki.
Wydaje mi się dobrym pomysłem, żeby były na bluetooth z możliwością podpięcia przewodu.
Wygląd ma drugorzędne znaczenie :P

Budżet do 500 zł. No chyba, że mnie ktoś przekona że na prawdę warto wydać więcej ;)

Czekam na propozycje :D
Pozdrawiam, Michał
*Nie jestem mechanikiem samochodowym! ;)

Awatar użytkownika
coolmobil
Zapaleniec
Posty: 1047
Rejestracja: 5 sty 2016, o 11:54
Auto: Skoda Superb
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Porządne słuchawki do muzyki

Post autor: coolmobil » 29 wrz 2019, o 09:26

https://sennheiser.pl/o/rs-120-ii
Polecam, dobre słuchawki za rozsądne pieniądze.
Budżet dość ograniczony ale myśle coś wybierzesz także z innych firm


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

adammKielce
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: 20 wrz 2020, o 21:39
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2015
Miasto: Kielce

Re: Porządne słuchawki do muzyki

Post autor: adammKielce » 28 wrz 2020, o 18:50

Temat może i stary ale dla potomnych będzie.

Od prawie 10 lat mam przewodowe słuchawki Philipsa gdzie dźwięk jest naprawdę rewelacyjny, dlatego przy szukaniu bezprzewodowych brałem tą firmę pod uwagę.

Porównywałem osławione Sennheisery, JBL i właśnie Philipsa, nie samymi parametrami na papierku ale i w odsłuchu i funkcjonalności.
Wygrał Philips TAPH805BK/00.
Są rewelacyjne.
Jedynie co mogę zarzucić słuchawkom z zamkniętą budową to podczas chodzenia trochę zmienia się ciśnienie podczas stawiania kroków i jest to minimalnie drażniące.

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 122 razy

Re: Porządne słuchawki do muzyki

Post autor: Rooff_ » 28 wrz 2020, o 20:00

Ja do tej pory nic nie kupiłem :/

Awatar użytkownika
mxw
Zapaleniec
Posty: 1011
Rejestracja: 14 lip 2015, o 18:23
Auto: Insignia 2.0T ST 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Poznań
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Porządne słuchawki do muzyki

Post autor: mxw » 29 wrz 2020, o 03:08

Jak do słuchania muzyki, to raczej nie bezprzewodowe.
Jak za ~500 to testuję właśnie kultowe Audio Technica M50x - nie jest źle, jest nawet całkiem dobrze - mega niewygodne, ale dźwięk ok - polecam. 8-)

Trzeba je tylko czymś sensownym napędzić.
I to zarówno jeżeli chodzi o sygnał/moc, jak i źródło.

PS.
A próbowałeś HD681?
W cenie prawie za darmo - a nawet nie tylko w tej - grają naprawdę bardzo przyzwoicie. I są wygodne. ;)

Oczywiście w przypadku tych (w zasadzie każdych) słuchawek fabryczne pady od razu do wymiany.

Pawel_wro

Re: Porządne słuchawki do muzyki

Post autor: Pawel_wro » 29 wrz 2020, o 10:11

Zupełnie z ciekawości, co rozumiecie pod pojęciem porządne słuchawki?...sam właśnie zadaję sobie to pytanie bo korzystam z nich namiętnie odkąd cały mój sprzęt audio zostawiłem w rodzinnym domu, z którego wyprowadziłem się jeszcze na studiach wieki temu ;)
Ale do rzeczy... słuchawek tylko nausznych przerobiłem pewnie już kilkanaście par, od budżetowych do budżetowych ale trochę mniej,
Obecnie tylko z telefonem używam dwóch modeli,
Panasonic-ów po Bluetooth, które grają, hmm poprawnie ale bez szału spodobały mi się w sklepie i wziąłem, kosztowały jakieś 340-360 zl,
Najmocniej, niemalże codziennie męczę jednak już trzeci rok, zwykle, kablowe JBL-e, które wg mnie grają świetnie, jak dla mnie wręcz idealnie, to tak mocno subiektywnie oczywiście :D po trzech latach wyglądają w zasadzie jak nowe, wtyczka, przewód, nic a nic się nie dzieje, kosztowały bardzo mało, jakieś 140 zl
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 122 razy

Re: Porządne słuchawki do muzyki

Post autor: Rooff_ » 29 wrz 2020, o 13:55

Każdy przetwornik dźwiękowy posiada swoje pasmo przenoszenia (częstotliwości). Zdarza się tak, że producenci albo za pomocą jego budowy, albo elektroniki sterującej próbują albo sztucznie coś podbić albo wypłaszczyć bo np. sam przetwornik nie wyrabia lub ktoś miał taką koncepcję na ich działanie. Wtedy słuchawki mogą mieć dużo basów, a mało sopranów lub np. środek pasma będzie kiepsko rozróżnialny itp.
Druga sprawa to wygoda użytkowania dla uszu oraz trwałość w dłuższej perspektywie. Częsci zamienne - zwykle niedostępne dla "masowych" produktów.
W przypadku słuichawek Bluetooth to jeszcze jakość przenoszonego bezprzewodowo dźwięku. A i tryb oszczędzania energii, ładowania i trzymania na tej baterii nie jest bez znaczenia.

Oczywiście mam świadomość, że nie da się wszystkiego najlepszego kupić za niewielkie pieniądze. Chodziło mi o jakiś balans pomiędzy jakością a ceną, ale jakość (bardziej dźwięku, ale i wykonania oraz obsługi) stawiam wyżej.

Moje poszukiwania zakończyły się na kilku dniach grzebania w internetach, napisania tego posta :P
Nie poszedłem nawet nigdzie, żeby czegoś posłuchać :o

Co do samego źródła dźwięku - mam amplituner Marantz NR1504 oraz głośniki podłogowe Monitor Audio Bronze 6. Gra to całkiem dobrze i chciałbym żeby dźwięk na słuchawkach mi podobne doznania umożliwiał :)
Na takim zestawie słychać różnice pomiędzy zwykłą, przeciętnej jakości muzyką w formacie mp3, utworem z youtube (też nienajwyższych lotów) a tym samym utworem w kompresji bezstratnej .flac lub podobnym. I to nie tylko moja opinia. Po zakupie tego zestawu odkryłem pewne utwory czy gatunki muzyczne na nowo. Do tego stopnia, że niektóre utwory przestały mi się podobać, a inne (z tych gatunków mniej popularnych) zaczęły.

Awatar użytkownika
mxw
Zapaleniec
Posty: 1011
Rejestracja: 14 lip 2015, o 18:23
Auto: Insignia 2.0T ST 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Poznań
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Porządne słuchawki do muzyki

Post autor: mxw » 29 wrz 2020, o 22:05

W przypadku Bluetooth to jakość przenoszonego dźwięku jest cyfrowa, więc wszędzie i dla każdego układu będzie taka sama - dopiero w słuchaweczce znajduje się przetwornik D/A, który robi całą robotę zasilenia naszych słuchawek - czyli siłą rzeczy musi być mały i słaby (mała moc), a i z jakością bywa różnie.

To plus konieczność ciągłego ładowania oraz zauważalne lagi, jakie dają każde słuchawki bezprzewodowe (BT), dzięki którym nie da się oglądać nawet youtube, spowodowało, że ostatecznie zniechęciłem się do wszelkich słuchawek Bluetooth.

Tzn. do rozmowy i obsługi telefonu są ok, zawsze staram się mieć w kieszeni naładowane air-podsy gdybym musiał gadać z kimś w ten sposób, ale do słuchania muzyki albo oglądania filmów - nie dziękuję.

Dlatego poleciłem Tobie słuchawki przewodowe - i wg mnie do domowych odsłuchów to jedyna sensowna (i najzdrowsza) opcja.

Co do wzmacniacza typu duży klocek lub kino domowe - do odsłuchu w pokoju na dobrych kolumnach jest okay, a nawet super - ale przy obecnych dobrych studyjnych słuchawkach nie mają szans - mam dwa Denony, i sorry, na słuchawkach słyszę zasilacze.

Także IMHO dziś pozostają tylko w miarę dobre DAC słuchawkowe - i te faktycznie robią robotę. Polecam.

Pozdro.,
MxW.

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4193
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 33 razy

Re: Porządne słuchawki do muzyki

Post autor: IBZI » 29 wrz 2020, o 22:14

No nie do końca jest tak jak piszesz. W przypadku bluetooth ważną rolę odgrywa też jego wersja i zaimplementowane kodeki. Szczególnie widać to (a w zasadzie słychać) w nowszych konstrukcjach...
Osobiście uważam, że warto poszukać rady i opinii na jakimś forum tematycznym (audio).

marcin.1987
Zapaleniec
Posty: 1001
Rejestracja: 20 maja 2016, o 10:40
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Gdańsk
Otrzymał  piwo: 11 razy

Re: Porządne słuchawki do muzyki

Post autor: marcin.1987 » 30 wrz 2020, o 07:56

Beyerdynamic DT770 Pro.

szym0n143
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 29 wrz 2020, o 13:01
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTC
Rok produkcji: 2016
Miasto: Warsaw
Postawił piwo: 2 razy

Re: Porządne słuchawki do muzyki

Post autor: szym0n143 » 30 wrz 2020, o 08:32

Osobiście używam słuchawek AKG N60NC. Mogę go polecić ze względu na dobrą jakość dźwięku i redukcję szumów. Podoba mi się ich wygląd i kompaktowa konstrukcja. Na początku wydawało mi się, że jest to trochę niewygodne, ale teraz myślę, że przyzwyczaiłem się do tego. Słuchawki spełniły moje oczekiwania dotyczące żywotności baterii. Myślę więc, że to dobra opcja za przyzwoitą cenę 8-)
https://www.x-kom.pl/p/519655-sluchawki ... h-anc.html

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy różne...”