--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Zakup, sprowadzenie auta z Ameryki

...na tematy kwadratowe i podłużne
ODPOWIEDZ
miśor
Użytkownik
Posty: 113
Rejestracja: 18 gru 2015, o 21:51
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto:

Zakup, sprowadzenie auta z Ameryki

Post autor: miśor » 18 maja 2019, o 06:07

Koledzy, przestrzegam i odradzam!

Przynajmniej z aukcji firmy ubezpieczeniowej. Ja znalazłem nie rozbity, w dobrym stanie, ładne zdjęcia i obszerny opis, ale drogo. Zleciłem sprowadzenie firmie. Przyjechał wrak. Ciężkie uszkodzenie silnika, zniszczony lakier, poobdzierany, powgniatany, zgnilizna blacharska i całego wnętrza, rozpruta tapicerka, i jeszcze cały przód niepasujący, łącznie z zawieszeniem, czyli jednak rozbity...

Pośrednik wykonał zadanie, więc do niego mam takie sobie pretensje (miał tam ludzi którzy nie rozpoznali przypadku), a amerykany odpisały na moje roszczenie paragrafami w których jest zawarte, że mogą kłamać w opisie aukcji i zamieszczać zdjęcia jakie chcą...Szok! Nie wiem czy się sądzić, nie ma dobrej komunikacji pomiędzy instytucjami przez dużą wodę, chyba bez szans. Muszę chyba robić wraka, albo złomować, czy na części (ale popyt słaby na takie, no i co byłoby wartościowego w tym g...) póki nie zainwestowałem.

Koledzy, gdyby ktoś chciał, to niech się uczy na mojej naiwności.

Awatar użytkownika
Blest
Użytkownik
Posty: 411
Rejestracja: 2 lip 2017, o 19:35
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Oka
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Zakup, sprowadzenie auta z Ameryki

Post autor: Blest » 18 maja 2019, o 06:16

Wrzuć zdjęcia tego wraka może nie będzie tragedii, najlepiej to kupować od gości którzy na FB się ogłaszają np bryki z Ameryki oni robią dobra robotę, film zdjęcia i w stałym kontakcie z klientem.

miśor
Użytkownik
Posty: 113
Rejestracja: 18 gru 2015, o 21:51
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto:

Re: Zakup, sprowadzenie auta z Ameryki

Post autor: miśor » 18 maja 2019, o 06:30

Teraz to też mam lepszy pomysł, ale wtedy nie wiedziałem że trafię na oszustów.
Nie chcę wrzucać, nie lubię się afiszować głupotą (czyt. naiwnością :) ) może jedynie z resztek zmielonych panewek w misce, czy zgnitej podłogi.

Awatar użytkownika
KaMYk
Zapaleniec
Posty: 2235
Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
Auto: Dodge Charger R/T
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2014
Miasto: Mochowo
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 9 razy

Re: Zakup, sprowadzenie auta z Ameryki

Post autor: KaMYk » 18 maja 2019, o 06:46

A co to była za firma ubezpieczeniowa w USA?

Awatar użytkownika
peja-1991
V-ce Prezes ds organizacyjnych
Posty: 4424
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
Auto: Insignia
Kod silnika: D16SHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 96 razy
Kontakt:

Re: Zakup, sprowadzenie auta z Ameryki

Post autor: peja-1991 » 18 maja 2019, o 06:53

Pewnie copart
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4186
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 30 razy

Re: Zakup, sprowadzenie auta z Ameryki

Post autor: IBZI » 18 maja 2019, o 08:51

Sam sprowadzałem. Zgadzam się z autorem tematu. Trzeba bardzo uważać, bo w Stanach takie same "Janusze" jak u nas, albo nawet i gorsze. Jak chcieli mnie "zrobić" to książkę mógłbym napisać. Nic nie straciłem, bo byłem na miejscu i osobiście wszystko sprawdziłem. Koniec, końców taniej wyszło kupno u dilera samochodu, który został w rozliczeniu i sprowadzenie jako "mienie przesiedleńcze". Po huraganie Katrina można było kupić samochody za grosze (i to dosłownie) ale to wszystko było zalane, a po otwarciu wyłaziły ze środka różne żyjątka (serio). Ile tego poszło do Polski nie wiem, ale jeden z handlarzy chwalił się, że wysyła właśnie 200 kontenerów do Europy.
Konkluzja: nie wierz zdjęciom, jak nie widzisz osobiście, to nie kupuj. Szkoda całkowita (wycofanie z ruchu) w USA też oznacza "trupa".

piston

Re: Zakup, sprowadzenie auta z Ameryki

Post autor: piston » 27 maja 2019, o 06:28

Szczerze mówiąc, nie rozumiem za bardzo po co sprowadzać auta z USA, zwłaszcza takich do jazdy na co dzień. No chyba, że są to samochody kolekcjonerskie - to jestem to w stanie zrozumieć, ale cywilne, do jazdy na co dzień?
Znacznie tańszą opcja będzie sprowadzenie samochodu z krajów UE: Belgia, Holandia czy Niemcy.
Ostatnio zmieniony 31 maja 2019, o 06:39 przez piston, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
KaMYk
Zapaleniec
Posty: 2235
Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
Auto: Dodge Charger R/T
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2014
Miasto: Mochowo
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 9 razy

Re: Zakup, sprowadzenie auta z Ameryki

Post autor: KaMYk » 27 maja 2019, o 06:54

nie tylko kolekcjonerskie, także współczesne, ale z silnikami V8 o pojemnościach około 5 l i więcej. Takich aut w Europie już nie ma a przynajmniej w normalnych pieniądzach, no bo można kupić Ferrari V12 czy BMW z serii 7 z V8, tylko one kosztują kilkukrotnie więcej niż te z USA :)
Ja swojego chargera kupiłem właśnie dla silnika 5,7 Hemi

marcin.1987
Zapaleniec
Posty: 1001
Rejestracja: 20 maja 2016, o 10:40
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Gdańsk
Otrzymał  piwo: 11 razy

Re: Zakup, sprowadzenie auta z Ameryki

Post autor: marcin.1987 » 27 maja 2019, o 15:59

Nie śledzę jakoś mocno tematu, bo finanse nie pozwalają, ale zdaje się, że można zamówić Mustanga z 5.0 V8 w cenie poniżej 200 tysięcy co w porównaniu do Ferrari, czy BMW jest znacznie tańszą opcją.

Awatar użytkownika
KaMYk
Zapaleniec
Posty: 2235
Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
Auto: Dodge Charger R/T
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2014
Miasto: Mochowo
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 9 razy

Re: Zakup, sprowadzenie auta z Ameryki

Post autor: KaMYk » 27 maja 2019, o 17:24

Można :) ale nikt nie sprowadza ani z Europy ani z USA nowych aut ;) ze względu na finanse :)
Mustangi są dostępne dopiero od 2015 roku no i zaczyna się tworzyć rynek używanych z Polski, ale np. wersji 3.7 nie ma w Europie. Albo 5.0 albo 2.3. A jest sporo chętnych na 3.7 :) zostaje tylko import. Dodatkowo nawet 5.0 z USA nie jest identyczne z europejską wersją. Są zwolennicy wersji z USA. No i jeden mustang to nie całość rynku aut z silnikiem V8 :) Ostatnia sprawa to już indywidualne preferencje, jeden woli z Europy inny z USA czy Kanady ;)

marcin.1987
Zapaleniec
Posty: 1001
Rejestracja: 20 maja 2016, o 10:40
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Gdańsk
Otrzymał  piwo: 11 razy

Re: Zakup, sprowadzenie auta z Ameryki

Post autor: marcin.1987 » 28 maja 2019, o 14:06

Jasne, że nie sprowadza nowego. Odniosłem się tylko do sugestii z Ferrari i BMW 7.

Jeśli sam miałbym kupować jakieś zabawki wielkolitrażowe to mimo wszystko szukałbym czegoś co mogę obejrzeć na żywo. Rynek takich aut jest całkiem spory. Chyba, że idzie o klasyki - to wówczas inna historia.

Awatar użytkownika
peja-1991
V-ce Prezes ds organizacyjnych
Posty: 4424
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
Auto: Insignia
Kod silnika: D16SHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 96 razy
Kontakt:

Re: Zakup, sprowadzenie auta z Ameryki

Post autor: peja-1991 » 28 maja 2019, o 15:03

Zależy kto czego potrzebuje.
Ja np rozglądam się za Subaru wrx, nie mylić z wrx sti w Europie były niedostępne. Tylko USA lub Kanada
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

miśor
Użytkownik
Posty: 113
Rejestracja: 18 gru 2015, o 21:51
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto:

Re: Zakup, sprowadzenie auta z Ameryki

Post autor: miśor » 25 lip 2019, o 07:39

Ja kupiłem na iaai.
Można różne opcje zakupu rozważać, ale spodziewalibyście się takiego ordynarnego oszustwa?! Przy tym całym traktowaniu tego przedmiotu w Stanach...Tam auto jak kuchenka mikrofalowa, czy tam inna golarka.
Widać polują na jeleni, skutecznie. Wypychają bezwartościowe sztuki za pieniądz nieosiągalny w tamtych warunkach. Oszustwem, bo nikt by przecież nie kupił.

Awatar użytkownika
KaMYk
Zapaleniec
Posty: 2235
Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
Auto: Dodge Charger R/T
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2014
Miasto: Mochowo
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 9 razy

Re: Zakup, sprowadzenie auta z Ameryki

Post autor: KaMYk » 25 lip 2019, o 08:41

Jeśli auto na rynku wtórnym w USA kosztuje powiedzmy 15 do 17 tys $ a z aukcji kupujemy takie za 3500 $ to nie ma się co cudów spodziewać. Nawet 7 tys. $ z aukcji to poniżej połowy wartości w USA pełnowartościowego auta.

miśor
Użytkownik
Posty: 113
Rejestracja: 18 gru 2015, o 21:51
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto:

Re: Zakup, sprowadzenie auta z Ameryki

Post autor: miśor » 2 sie 2019, o 11:25

To nie ma znaczenia. Jak piszą - tak ma być. Jeśli kłamią, to to jest oszustwo. Tym bardziej jeśli właśnie płaci się tyle ile na rynku i to za bezwypadkowy, pełnowartościowy, za pełną stawkę. Dziwne te Twoje kwoty. Skąd je wziąłeś? To nie mój przypadek.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy różne...”