--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Jakie konto bankowe dla nastolatka

...na tematy kwadratowe i podłużne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Posty: 8449
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Insignia 2.0t 260KM
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 197 razy
Otrzymał  piwo: 101 razy
Kontakt:

Re: Jakie konto bankowe dla nastolatka

Post autor: dokia » 17 cze 2018, o 10:19

Myślisz, że mamy takie dane, które lepsze?
Ja zakładam pod moim kontem dla dzieci, mam sama ROR darmowy i te rachunki pod moim kontem też takie są , ustanawiasz sam czy tam ma być debet czy nie. Ja oczywiście bez debetu zrobiłam, tylko do wysokości środków na koncie. Dziecko dostało kartę. Zaraz jak tylko córka skończyła 18 lat i dostała dowód, to kazałam jej samej zadzwonić do banku i zmienić zakres upoważnień- bała się strasznie wykonać ten telefon, ale zrobiła to i było to chyba kształcące- bank zamknął te jej subkonto pod moim i założył jej własne.

Teraz banki prześcigają się w ofertach- dostęp do szkoły mojego syna jest na kartę i jest to karta debetowa- taka tam sprzedaż produktów bankowych za pośrednictwem szkoły. Dzieciak musi przeciągnąć tę kartę aby wejść do szkoły, zwyczajowo bank na każdą kartę i zapisany na niej nr konta wrzucił 30zł i wystarczy tylko podać dane i można skorzystać. Mój syn ma zakaz ruszania tegoż cuda i podawania danych w strefie bankowej tej karty. Chyba na razie nie podał danych bo nie przyszły żadne dokumenty do podpisu, bo przecież ja musiałabym coś podpisać skoro Mały ma 15 lat.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Radio 357 :)

Awatar użytkownika
grzegorz13
Zapaleniec
Posty: 1106
Rejestracja: 13 sie 2017, o 18:33
Auto: Insignia 4x4 v6
Kod silnika: A28NET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Lubin
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 10 razy

Re: Jakie konto bankowe dla nastolatka

Post autor: grzegorz13 » 17 cze 2018, o 10:46

Jak poda dane to im wystarczy by wysłać fakturę za prowadzenie konta bo ktoś pokwitował odbiór i zapewne nie czytał tego co drobnym drukiem no nie Dokia :D

Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Posty: 8449
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Insignia 2.0t 260KM
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 197 razy
Otrzymał  piwo: 101 razy
Kontakt:

Re: Jakie konto bankowe dla nastolatka

Post autor: dokia » 17 cze 2018, o 10:50

No ma zakaz ich podawnia, tj tych danych. Nie strasz mnie :)
Córka też miała taką wejściówkę do szkoły. Nic nie przybyło, żadna faktura.
Przypomniałam sobie- tam jest na niej 30zł bo ja płaciłam 30zł za dostęp dziecka do systemu szkolnego. Więc to chyba nie jest debet, ale nie wnikam. Być może tam już są nawet podane i moje dane pobrane z systemu szkolnego- nie wiem, nie interesowałam się. Aczkolwiek jest to podłe, że sprzedaż produktów bankowych na każdym kroku. I w dodatku rodzic nie ma nic do gadania, bo zdecydowała szkoła.
Radio 357 :)

Awatar użytkownika
grzegorz13
Zapaleniec
Posty: 1106
Rejestracja: 13 sie 2017, o 18:33
Auto: Insignia 4x4 v6
Kod silnika: A28NET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Lubin
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 10 razy

Re: Jakie konto bankowe dla nastolatka

Post autor: grzegorz13 » 17 cze 2018, o 13:20

Oczywiście nie z powodów iż dyrektor dostał dowód wdzięczności od banku :D
To nagminne stosowane zjawisko wśród lekarzy gdzie firmy farmaceutyczne a właściwie hurtownie fundują wycieczki za wypisywanie określonych leków oczywiście zamiast tych tanich :D
A gdzie wolność wyboru i demokracja :D czyli już w szkole dziś uczą iż ktoś wyżej dokona wyboru za nas w myśl zasady dobra społeczeństwa

Awatar użytkownika
Igorwlkp
Zapaleniec
Posty: 1273
Rejestracja: 20 gru 2016, o 16:38
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Poznań
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Jakie konto bankowe dla nastolatka

Post autor: Igorwlkp » 17 cze 2018, o 13:29

Daj jej swoją kartę kredytową będzie wiedziała jak korzystać :)

Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Posty: 8449
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Insignia 2.0t 260KM
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 197 razy
Otrzymał  piwo: 101 razy
Kontakt:

Re: Jakie konto bankowe dla nastolatka

Post autor: dokia » 17 cze 2018, o 13:49

grzegorz13 pisze:
17 cze 2018, o 13:20
Oczywiście nie z powodów iż dyrektor dostał dowód wdzięczności od banku :D
To nagminne stosowane zjawisko wśród lekarzy gdzie firmy farmaceutyczne a właściwie hurtownie fundują wycieczki za wypisywanie określonych leków oczywiście zamiast tych tanich :D
A gdzie wolność wyboru i demokracja :D czyli już w szkole dziś uczą iż ktoś wyżej dokona wyboru za nas w myśl zasady dobra społeczeństwa
Grześ, oczywiście że masz rację odnośnie takich powiązań biznesowych. Teraz usługi bankowe sprzedaje się wszędzie. Nawet chyba montaż solarów na dachu domu jest ściśle z tym związany, bo coś kiedyś chciałam i wyszło że jak bez umowy kredytowej z jakimś tam bankiem tylko z moich środków to sporo drożej a z umową bardzo preferencyjne warunki z częściowym zwrotem z gminy.

@kers, tak czy inaczej dowiedz się w swoim banku, w moim zakładają dzieciom już od 13tego roku życia za darmo. A jeśli w szkole Twojej córki jest dostęp elektroniczny do wejścia, to może wcale nie musisz już szukać banku/karty, bo ona ją ma :)
Radio 357 :)

Awatar użytkownika
grzegorz13
Zapaleniec
Posty: 1106
Rejestracja: 13 sie 2017, o 18:33
Auto: Insignia 4x4 v6
Kod silnika: A28NET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Lubin
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 10 razy

Re: Jakie konto bankowe dla nastolatka

Post autor: grzegorz13 » 17 cze 2018, o 15:25

Daj jej swoją kartę kredytową będzie wiedziała jak korzystać :)
Dobry pomysł i kosztów dodatkowej karty unikniesz ;) a i konto przewietrzy ci przy okazji

Awatar użytkownika
zubek
Użytkownik
Posty: 974
Rejestracja: 19 sie 2015, o 20:03
Auto: IB/ST
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: WWL
Postawił piwo: 17 razy
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Jakie konto bankowe dla nastolatka

Post autor: zubek » 17 cze 2018, o 16:44

Najlepiej w banku, w którym masz już konto. Mam w MBanku i nie kosztuje nic. Warunki operowania kartą dziecka w zasadzie sam ustalam. Reszty dowiesz się od doradcy w banku.

Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Posty: 8449
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Insignia 2.0t 260KM
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 197 razy
Otrzymał  piwo: 101 razy
Kontakt:

Re: Jakie konto bankowe dla nastolatka

Post autor: dokia » 17 cze 2018, o 17:04

Ja też mam wszystkie aktywa w tym samym banku, moje dzieci więc też. Nie chciałam podać nazwy aby nie było że reklama
Radio 357 :)

Bodex

Re: Jakie konto bankowe dla nastolatka

Post autor: Bodex » 18 cze 2018, o 05:20

Mbank oferuje dla młodych rachunek ekonto m

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka


Wojas76
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: 13 lut 2018, o 15:52
Auto: Insignia 16SIDI
Kod silnika: A16XHT
Rok produkcji: 2014
Miasto: Wrocław
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Jakie konto bankowe dla nastolatka

Post autor: Wojas76 » 18 cze 2018, o 13:43

ja mojemu 14 latkowi założyłem w MBanku. Różnicy miedzy tymi kontami dla młodych generalnie nie ma. Wszystko za free a oprocentowanie gów...ne. Wybór padł więc głównie przez to że sam mam tam konto. W MBanku fajne są zniżki w Cinemacity i to młody sobie chwali, reszty jeszcze nie studiowałem ;-)
pozdro
Wojtas

Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Posty: 8449
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Insignia 2.0t 260KM
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 197 razy
Otrzymał  piwo: 101 razy
Kontakt:

Re: Jakie konto bankowe dla nastolatka

Post autor: dokia » 18 cze 2018, o 14:45

No i wyszło jak reklama. Czyżby wszyscy mieli konto w tym banku?
Radio 357 :)

Awatar użytkownika
jurass
Użytkownik
Posty: 206
Rejestracja: 28 kwie 2014, o 20:14
Auto: GS 260 KM 4x4 Elite
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: jesienne
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Jakie konto bankowe dla nastolatka

Post autor: jurass » 18 cze 2018, o 20:49

Ja nie mam :?

Awatar użytkownika
Igorwlkp
Zapaleniec
Posty: 1273
Rejestracja: 20 gru 2016, o 16:38
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Poznań
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Jakie konto bankowe dla nastolatka

Post autor: Igorwlkp » 19 cze 2018, o 07:30

A ja miałem kartę MASTERCARD prepeid tyle ile wplacilem tyle mogłem wydać . Płatność kartą w PL i EU za Free wybieranie z bankomatu ING i cash planet za Free inne była prowizja Ale nie za duża nawet wybierając za granicą.

piston

Re: Jakie konto bankowe dla nastolatka

Post autor: piston » 20 cze 2018, o 08:26

A czy nie jest tak, że praktycznie na żadnym koncie młodzieżowym nie można skorzystać z debetu? Takie konta równiez nie maja wielu funkcjonalności. Na przyklad nie ma możliwości wzięcia kredytu. Poza tym nie kazdy bank ma takie konto, jedynie kilka banków.
Polecam ze swojej strony:
ekonto m w mbanku, bo wszystko jest tam darmowe
konto osobiste w intelligo, tyle,ze trzeba płacić kartą bo inaczej pobierają 4 zł za kartę miesięcznie

Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Posty: 8449
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Insignia 2.0t 260KM
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 197 razy
Otrzymał  piwo: 101 razy
Kontakt:

Re: Jakie konto bankowe dla nastolatka

Post autor: dokia » 17 gru 2018, o 20:41

Miesiąc temu już chyba, bo jak zastępczym byłam w Warszawie, to założyłam konto dla syna, oczywiście pod moim kontem w mbanku. Subkonto dla mnie za ZERO zł, Młody wybrał sobie obrazek na kartę i wybrał.. banany :P :lol: moje bananowe dziecko :) :lol:
Oczywiście konto jest bez debetu, to przynajmniej do matki sms wyśle czy zadzwoni aby tam monety mu wsypała. Teraz zakładając takie subkonto, po 6 transakcjach z tej jego karty w ciągu 60dni ja dostanę 50zł na konto (już zapytał czy to dla mnie czy dla niego) Generalnie polecam i ten bank i ten sposób nadzoru nad przepływem "kieszonkowego" bo niejednokrotnie jest te "daj" a jak przypomnę że już w tym miesiącu tych "dajów" było ileś to jakoś nie pamięta :P . A tak oboje widzimy -i ja i on, jego ojciec już nie :P
Radio 357 :)

Zett
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 14 maja 2019, o 08:26
Auto: v50
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa

Re: Jakie konto bankowe dla nastolatka

Post autor: Zett » 14 maja 2019, o 13:51

I bardzo madrze, ze zdecydowałeś się na założenie młodemu konta, Konto nie będzie Cię nic kosztowało, a przynajmniej młody nauczy się jak oszczędzać. A nie potem na studiach będzie sobie dopiero zakładal konto bo wcześniej nie będzie miał z tym do czynienia. Ze swojej strony polecam jeszcze mbank z uwagi na to, że moim zdaniem mają o wiele wygodniejszy infertejs niż w banku pko (chociaż jest to ponoć kwestia wyboru bo niektórzy uważają, ze zbyt wygodny to on nie jest).
Sam ostatnio zainteresowałem się tematem podstawowego rachunku bankowego, który jest dla osób które jeszcze nigdy nie miały konta. Ciekawe czy ta zasada będzie dotyczyła również kont dla młodych. https://pozyczkaportal.pl/podstawowy-ra ... o-bankowe/

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy różne...”