--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie ?

...na tematy kwadratowe i podłużne
bolek

Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie

Post autor: bolek » 13 paź 2013, o 08:32

Cinek
na zimnym po nocy :
https://www.youtube.com/watch?v=PXS7Xc8gn4Q
i po 2km jazdy (już cisza)
https://www.youtube.com/watch?v=wQhZqZKK8xU
te takie drgania drrrrrrrrr to od chińskiego uchwytu na telefon,ale sam gwizd jest chyba dobrze słyszalny :roll:

Awatar użytkownika
Cinek
Użytkownik
Posty: 610
Rejestracja: 27 kwie 2013, o 06:20
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2012
Miasto: Belgia, czasami Katowice
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie

Post autor: Cinek » 13 paź 2013, o 08:45

boleknh pisze:Cinek
na zimnym po nocy :
https://www.youtube.com/watch?v=PXS7Xc8gn4Q
i po 2km jazdy (już cisza)
https://www.youtube.com/watch?v=wQhZqZKK8xU
te takie drgania drrrrrrrrr to od chińskiego uchwytu na telefon,ale sam gwizd jest chyba dobrze słyszalny :roll:
Bolek identyczny dzwiek turbo mam, i mam zamiar w serwisie klocic ze tak nie powinno byc,tym bardziej przy tak niskim przebiegu i auto roku nie ma w dodatku.
I wielkie dzieki ze chcialo Ci sie nagrac filmik.

bolek

Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie

Post autor: bolek » 13 paź 2013, o 09:05

NIe ma problemu.Przy tak małym przebiegu jak u Ciebie i gwarancji napewno bym im nie popuścił.Ja obstawiam że u mnie jest delikatny luz na wirniku ewentualnie któraś łopatka lekko przytarta lub turbina zgubiła wage ,stąd taki gwizd.Generalnie nie jest to jakoś niebezpieczne,dopóki olej nie znika, ale nie ukrywam że przez te pierwsze 2-3km troszke denerwujące.Jakby Ci wmawiali ze ten typ tak ma to poproś o odpalenie demo cara ;)

Awatar użytkownika
Cinek
Użytkownik
Posty: 610
Rejestracja: 27 kwie 2013, o 06:20
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2012
Miasto: Belgia, czasami Katowice
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie

Post autor: Cinek » 13 paź 2013, o 09:21

boleknh pisze:NIe ma problemu.Przy tak małym przebiegu jak u Ciebie i gwarancji napewno bym im nie popuścił.Ja obstawiam że u mnie jest delikatny luz na wirniku ewentualnie któraś łopatka lekko przytarta lub turbina zgubiła wage ,stąd taki gwizd.Generalnie nie jest to jakoś niebezpieczne,dopóki olej nie znika, ale nie ukrywam że przez te pierwsze 2-3km troszke denerwujące.Jakby Ci wmawiali ze ten typ tak ma to poproś o odpalenie demo cara ;)

Akurat nie dam sobie wmowic ze tak auto ma, bo sasiad w Polsce ma Insignie od nowosci i tam turbiny nie slychac, chyba ze juz mu wymieniali ja.Mialem poprzedni 1,9 16 v Mjet w Fiacie Croma i tam turbo ciche bylo nawet przy przebiegu 150 tys km.Raz ze mnie samego to denerwuje, ale i ludzie patrza co tak gwizda.

Awatar użytkownika
Cinek
Użytkownik
Posty: 610
Rejestracja: 27 kwie 2013, o 06:20
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2012
Miasto: Belgia, czasami Katowice
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie

Post autor: Cinek » 13 paź 2013, o 11:33

wojtassss pisze:Taki świst to niezbyt zdrowy. Ja taki miałem w T5 przy przebiegu 250 tys. w sumie był nawet mniejszy niż w u was.
Ciśnij ich o gwarancję.

BTW bolekh na sankach to Ty? :D

No wlasnie dla mnie ten dzwiek tez zbyt dobry nie jest, moga próbowac w serwisie kombinowac, jak na szybie mnie chcieli okłamać to na trubo tez moga probowac, tylko ze sie nie dam, i powiem ze sie skontaktuje z GM w tej sprawie,

-- 13 paź 2013, o 12:33 --
wojtassss pisze:Taki świst to niezbyt zdrowy. Ja taki miałem w T5 przy przebiegu 250 tys. w sumie był nawet mniejszy niż w u was.
Ciśnij ich o gwarancję.

BTW bolekh na sankach to Ty? :D

No wlasnie dla mnie ten dzwiek tez zbyt dobry nie jest, moga próbowac w serwisie kombinowac, jak na szybie mnie chcieli okłamać to na trubo tez moga probowac, tylko ze sie nie dam, i powiem ze sie skontaktuje z GM w tej sprawie,

bolek

Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie

Post autor: bolek » 13 paź 2013, o 13:08

wojtassss pisze: BTW bolekh na sankach to Ty? :D

No a jak ;D

Awatar użytkownika
alex_k
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: 27 kwie 2013, o 09:08
Auto: Opel Insignia ST
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2012
Miasto: Bielsko-Biała
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie

Post autor: alex_k » 13 paź 2013, o 19:40

http://www.moto-spa.com.pl/

Wojtass, ten środek na zdjęciu jest ci znany?

polecali mi go w firmie z linka.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Krzysztof Opel Insignia Sports Tourer Cosmo 2.0 CDTI
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca LIPIEC

Awatar użytkownika
alex_k
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: 27 kwie 2013, o 09:08
Auto: Opel Insignia ST
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2012
Miasto: Bielsko-Biała
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Odp: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie

Post autor: alex_k » 14 paź 2013, o 05:08

Nie kupiłem. Pytałem ich po prostu czego używają? Ale jak auto wróci od blacharza to ceramikę kładę :-)

Wysyłane z mojego LT26i za pomocą Tapatalk 2
Krzysztof Opel Insignia Sports Tourer Cosmo 2.0 CDTI
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca LIPIEC

Awatar użytkownika
alex_k
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: 27 kwie 2013, o 09:08
Auto: Opel Insignia ST
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2012
Miasto: Bielsko-Biała
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie

Post autor: alex_k » 14 paź 2013, o 22:10

[quote="wojtassss"]Good choice :D
A jakiej firmy ceramikę kładziesz? Czy nie wiesz jeszcze?

quote]

jeszcze nie wiem, poczytałem stronkę tej firmy obok mnie ale znalazłem tam tylko powłoki kwarcowe, to chyba nie to samo? chyba jeszcze raz do nich podjadę...
Krzysztof Opel Insignia Sports Tourer Cosmo 2.0 CDTI
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca LIPIEC

bolek

Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie

Post autor: bolek » 17 paź 2013, o 14:11

Nie gadaj że umyłeś karcherem,boże przecież tam przez obudowe rozrządu która w sama sobie jest nieszczelna dostaje się syf z ulicy a co dopiero takie hardcorowe środki do mycia silnika + woda na rolki,napinacz, pompe wody i pasek.Ja najpierw psiknłąbym dimmerem 1:10 a później wytarł mokrą gąbką po czym odrazu po tym szmatką do sucha :roll:

bolek

Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie

Post autor: bolek » 17 paź 2013, o 14:54

a no to Panie rozumiem :D ale co to ten boost to nie paniemaje ,lepiej może żebym nie wiedział ;D

jarecki

Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie

Post autor: jarecki » 22 paź 2013, o 19:16

Nie dzisiaj ale wczoraj moja sunia byla na serwisie, ;) sprawdzenie , wymiana plynow ustrojowych i chyba aktualizacja softu bo jakos bardziej chce jej sie jezdzic :D

Luk
Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 21 paź 2013, o 19:07
Auto: opel
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto:
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie

Post autor: Luk » 27 paź 2013, o 15:47

wojtassss pisze:Taki temat. Każdy chyba lubi coś pogrzebać przy aucie. Mniejsze czy większe rzeczy i można się tym podzielić :D

Ja wczoraj zamontowałem klipsy w tylnych dywanikach, bo co ktoś siedział to miętolił dywanik. Zobaczymy jak się spiszą.

Obrazek
Wojtku, jak zamontowałeś te klipsy, podnosiłeś wykładzinę w samochodzie i robiłeś dziurki czy masz takie wkręcane do tapicerki jak np. te:
http://allegro.pl/stopery-dywanikow-gum ... 96576.html

jarecki

Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie

Post autor: jarecki » 27 paź 2013, o 16:54

Autko wczoraj umyte i czeka na nowe kola ;)

bolek

Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie

Post autor: bolek » 27 paź 2013, o 19:49

Dzisiaj zamontowałem sportową wkładke filtra powietrza Pipercross :) Efektu brak,ale przynajmniej można czyścić a nie co 10 tys.km wymieniać na nowy,raz bardziej opłacalne ,dwa podobno zapewnia lepszą dynamike silnika choć w to nie wierze ;)

jarecki

Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie

Post autor: jarecki » 27 paź 2013, o 22:02

wojtassss pisze:
jarecki pisze:Autko wczoraj umyte i czeka na nowe kola ;)
Jakie koła ]:->
Ladne kola, 19" beda ;)

jarecki

Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie

Post autor: jarecki » 27 paź 2013, o 22:24

Wojtas jak beda juz na aucie to bedziesz widzial ale przed kolami trzeba zaciski na siwo malnac :D coby ladnie wygladalo,

tomkod
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 09:08
Auto: Seat Altea
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie

Post autor: tomkod » 9 lis 2013, o 12:20

A wiec u mnie dzisiaj:
Płukanka Liqui Moly + wymiana na Liqui Moly TOPTEC 4600 + filtr (BTW nie wiedziałem ze filtr oleju możne kosztować 20€).
Wczoraj dostała Insia zimowe buty - 2 nowe praktycznie Continentale na tył i dwie starsze ale dobre Semperity na przód - i przesiadka z 18 na 17 trochę bolesna dla wyglądu ale nie można mieć wszystkiego.
Do tego tank do pełna z olejem 2T i cóż oby tylko tyle...
Obrazek

picky

Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie

Post autor: picky » 14 lis 2013, o 23:11

Ja jutro zaszaleję. Przyszły dywaniki :lol:

7ups

Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie

Post autor: 7ups » 15 lis 2013, o 05:21

U mnie wczoraj wleciały filtry olej 5w30 castrola zielony i nowy płyn hamulcowy

Plasti DIp doszedl i jak znajde chwile to bedzie malowany grill i kratki kolo halogenów
Ledy doszly ale w polsce są tak wiec za jakaś chwile pewnie dotra do mnie :D

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy różne...”