--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie ?

...na tematy kwadratowe i podłużne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
peja-1991
V-ce Prezes ds organizacyjnych
Posty: 4450
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
Auto: Insignia
Kod silnika: D16SHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 98 razy
Kontakt:

Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie ?

Post autor: peja-1991 » 15 kwie 2016, o 19:06

MichałMisiek byłeś w dixi?

Może nie przy aucie ale.dostalem Vin :D
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

MichalMisiek

Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie ?

Post autor: MichalMisiek » 15 kwie 2016, o 21:31

pablopila78- straciłem nakrętkę i kapselek też o:o :|
peja-1991 - byłem dzisiaj w DIXI ale Movano i nie brałem po VIN'ie tylko na gębę ;)
No chyba, że nie o mój VIN chodziło ;) Generalnie DIXI odwiedzam dość często po różne "pierdółki" 8-)

Bodex

Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie ?

Post autor: Bodex » 16 kwie 2016, o 05:39

Szyby Tutle Wax ...

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
peja-1991
V-ce Prezes ds organizacyjnych
Posty: 4450
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
Auto: Insignia
Kod silnika: D16SHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 98 razy
Kontakt:

Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie ?

Post autor: peja-1991 » 16 kwie 2016, o 06:06

MichałMisiek - o mój Vin chodziło.
Odezwij się jak będziesz w dixi zrobimy mini spot :)
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

Wojtas92
Forumowicz
Posty: 87
Rejestracja: 7 mar 2015, o 00:50
Auto: Insignia 250KM 4x4
Kod silnika: A20NFT
Rok produkcji: 2012
Miasto: Poznań

Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie ?

Post autor: Wojtas92 » 16 kwie 2016, o 12:40

Zrobiona regeneracja rozrusznika. W końcu cisza :D

manfredoo
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: 8 cze 2015, o 22:07
Auto: insignia 2,0 cdti
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto:
Postawił piwo: 2 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie ?

Post autor: manfredoo » 16 kwie 2016, o 12:45

A ja zmieniłem dzisiaj koła na zimowe. Niestety nowe zakupione opony letnie goodyear asymetric 3 na 99 % są wadliwe. Od 120 trzęsie będą i kierownicą

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Putridum
Użytkownik
Posty: 648
Rejestracja: 10 lut 2015, o 17:21
Auto: Insignia
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie ?

Post autor: Putridum » 16 kwie 2016, o 14:23

a może źle zostały wyważone ;)

manfredoo
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: 8 cze 2015, o 22:07
Auto: insignia 2,0 cdti
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto:
Postawił piwo: 2 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie ?

Post autor: manfredoo » 16 kwie 2016, o 17:12

Kto wie, może tak być. Czytałem o takich problemach. Wywarzałem 3 razy w zakładzie gdzie kupiłem i jeden raz w innym. Do tego przekładka z przedniej osi na tył, tylko trochę pomogła. Obracali mi też opony na felgach, i nic to nie dało. Na starych kołach zimowych super. Żadnych wibracji. Stare letnie opony też zero problemu pół roku temu. Do tego wymienione tuleje wahacza, bo jestem zdesperowany. Stwierdzili że fele ok. Opony zareklamowane. Oby się nie okazało, że 2.8 PLN poszło w "błoto "

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Zbyszek01
Klubowicz
Posty: 3485
Rejestracja: 10 lut 2015, o 20:29
Auto: Jag XE 2,0D ,MY2020
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2019
Moje auto: viewtopic.php?f=52&t=1580&start=280
Miasto: DZA
Postawił piwo: 28 razy
Otrzymał  piwo: 41 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie ?

Post autor: Zbyszek01 » 16 kwie 2016, o 17:32

Nie rozumiem jednego. Jeżeli opona jest nie wyważona to przeważnie można to odczuć właśnie przy prędkościach od 100 do 140 a ty właśnie taką prędkość podałeś. Jakim cudem na maszynie do wyważania ona była dobra a w aucie wali? Dobre te maszyny mieli że u nich było dobrze? Jakiej wielkości odważniki tam przyczepiali?
Ogólnie mnie to wydaje się niemożliwe chyba że jakieś stare zleżałe opony.
Przecież te opony to już porządna półka.
Insignia 2.0D MY2012.
Jag XE 2,0D AWD ,MY2020

manfredoo
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: 8 cze 2015, o 22:07
Auto: insignia 2,0 cdti
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto:
Postawił piwo: 2 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie ?

Post autor: manfredoo » 16 kwie 2016, o 18:07

Ten model opony ogólnie jest nowy. Moje są z października 2015. Na wyważarce było niedoważenie w granicach 9 gr, czyli w normie jak mi powiedzieli. Mają ustawioną czułość na
3 gr, czyli chyba dobrze. Podobno normą jest, że jak zamontują koło inaczej na maszynie, to zawsze będzie inne wskazanie wyważenia. Czyli za każdym razem trzeba gdzie indziej dołożyć odważnik.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Putridum
Użytkownik
Posty: 648
Rejestracja: 10 lut 2015, o 17:21
Auto: Insignia
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie ?

Post autor: Putridum » 16 kwie 2016, o 18:11

gadanie głupot - jak "wulkanizator" to Ci powiedział to niech zmieni najlepiej zawód.

manfredoo
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: 8 cze 2015, o 22:07
Auto: insignia 2,0 cdti
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto:
Postawił piwo: 2 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie ?

Post autor: manfredoo » 16 kwie 2016, o 18:27

Ja się akurat na kołach nie znam. Nigdy używek nie kupowałem. Nawet do 20 letniego golfa 2, którego miałem przed isią, kupiłem Micheliny nowe. Stałem nad nimi jak wyważali koła. Ustawił na zero, przykleił odważniki obrócił koło i zamontował na maszynie . Wyszło niedoważenie w granicach 6 gram. Powiedział, że może tak cały dzień robić, i zawsze będzie inaczej. Opony kupione i montowane w Point s, także nie w stodole u Pana Bogdana. Same felgi zamontowali na maszynie, i niby ok, więc czekam co odpowiedzą z reklamacji.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

misiekbig
Forumowicz
Posty: 90
Rejestracja: 25 mar 2016, o 20:55
Auto: Insignia HB
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Grójec
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie ?

Post autor: misiekbig » 16 kwie 2016, o 18:37

Dziś miałem trochę czasu wiec:
Odkurzanie
Mycie
Glinkowanie
Ponowne mycie
Przygotowanie powierzchni pod wosk
Nałożenie colonite
Po południe zlecialo ;)

Bodex

Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie ?

Post autor: Bodex » 16 kwie 2016, o 19:03

manfredoo pisze:A ja zmieniłem dzisiaj koła na zimowe. Niestety nowe zakupione opony letnie goodyear asymetric 3 na 99 % są wadliwe. Od 120 trzęsie będą i kierownicą

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
Trochę cię uświadomię, przy tych autach wyważa się czułość do 2 gram, powyżej są błędy , montaż koła na osi wyważarki : nie dopuszczalne jest dokręcanie stożkiem , czy pierścieniem z filcem .
Prawidłowo jest mocowanie przyrządem, taki także z otworami w które są zamocowane bolce ustalające zakończone stożkiem i ten ma wejść w gniazda śrub.
To gwarantuje że koło podparte z jednej strony na pierścieniu ustalającej a z drugiej na przyrządzie będzie idealnie prostopadłe do osi wału wyważarki, i nie powstaną błędy w czasie wyważanie .

Błędem też jest że są po dwa i więcej ciężarków na stronie , ma być tylko JEDEN na,stronę.

Jeśli zakładał i za każdym razem było inaczej, to źle montował koła i dlatego taki wynik. Praw fizyki nie nagniemy .

Taką zwykłą wyważarką można w Polonezie wyważyć , a nie 18"

Widzicie , bicie piasty o 0,07mm od pionu już skutkuje drżenia kierownicy, bicie tarczy , a co dopiero złe wyważenie,
Mnie wyważali taką :[IMG]//uploads.tapatalk-cdn.com/2016041 ... b4a609.jpg[/IMG]

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Putridum
Użytkownik
Posty: 648
Rejestracja: 10 lut 2015, o 17:21
Auto: Insignia
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie ?

Post autor: Putridum » 16 kwie 2016, o 19:09

i wszystko w temacie ;)

Awatar użytkownika
profek
Użytkownik
Posty: 821
Rejestracja: 15 maja 2015, o 16:47
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010
Miasto: Łódź
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie ?

Post autor: profek » 16 kwie 2016, o 20:08

Dziś poległem na wymianie piasty w tylnym kole.Czeka mnie wizyta w warsztacie,szkoda bo myślałem że będę miał się czym pochwalić.Całe popołudnie i nawet nie drgnęła.

Awatar użytkownika
Zbyszek01
Klubowicz
Posty: 3485
Rejestracja: 10 lut 2015, o 20:29
Auto: Jag XE 2,0D ,MY2020
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2019
Moje auto: viewtopic.php?f=52&t=1580&start=280
Miasto: DZA
Postawił piwo: 28 razy
Otrzymał  piwo: 41 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie ?

Post autor: Zbyszek01 » 16 kwie 2016, o 20:13

Czyli wychodzi praktyka i znajomość gostka który to wyważał. Zwrot gotówki gwarantowany za taką robotę ;D
Insignia 2.0D MY2012.
Jag XE 2,0D AWD ,MY2020

MichalNottingham
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 29 sie 2015, o 12:41
Auto: Insignia 2.0CDTI SRI
Kod silnika: A20DTL
Rok produkcji: 2010
Miasto: Nottingham/Bytom

Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie ?

Post autor: MichalNottingham » 16 kwie 2016, o 20:37

Dzisiaj rozebrałem całą deske na częsci pierwsze i złożyłem na nowo a taśmą tzw szmacianką.Nic już mi nie trzeszczy drży i wgl.pełen komfort

Awatar użytkownika
Dan
Użytkownik
Posty: 907
Rejestracja: 6 sie 2014, o 12:07
Auto: ST 160HP
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Łódź
Otrzymał  piwo: 13 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie ?

Post autor: Dan » 18 kwie 2016, o 22:20

Wymieniłem olej w manualnej skrzyni biegów f40. Powiem wam ze nawet olej z silnika był czystszy i zdrowszy niż ten ze skrzyni (z czerwonego zrobił się czarny prawie).

Wysłane przez tapatalk

red944

Re: Co dzisiaj zrobiłem przy swoim aucie ?

Post autor: red944 » 19 kwie 2016, o 03:23

Umyłem autko i zmieniłem na letnie opony :) sprawdziłem przy okazji stan klocków hamulcowych.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy różne...”