--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Lafayette Venus

CB Radio instrukcje montażu, użytkowanie, informacje
ODPOWIEDZ
jozkoc4369
Forumowicz
Posty: 68
Rejestracja: 6 maja 2014, o 20:56
Auto: insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2014
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Lafayette Venus

Post autor: jozkoc4369 » 8 cze 2017, o 10:59

Dzień dobry Panowie!!! Pochwalę się montażem radia CB w Insignii 2014 po liftingu.
Wybór padł na lafayette venus,małe radyjko,obsługa w gruszce,wydajność przy 1.2 swr to 4 waty.
Radyjko zamontowałem w schowku: ,
cb schowek.jpg
po lewo otwór 16 mm do przeprowadzenia dyskretnie całego kablowania: ,
otwór schowek.jpg
zasilanie wprowadzone prosto od akumulatora: ,
przewody do cb.jpg
Gruszka powieszona na uchwycie plastikowym przyklejona na taśmę dwustronną : ,
uchwyt gruszka.jpg
,
zdjątko gruszka.jpg
,
wygląd gruszki na desce.jpg
Antenka do zestawu Sirio 1000 ok 115 cm,na magnesie 15 cm pl: ,
antena syrio 1000.jpg
z cienkim przewodem 3,5 mm,co umożliwia przeprowadzenie przewodu przez klapę bagażnika: ,
przewód antenowy.jpg
grubszy bardzo się kleszczy i zmienia wielkość po przyciśnięciu,wpływa to na swr!!!.Głośnik oczywiście dodatkowy,osadzony w sufitówce,głośnik zakupiłem kpo okrągły: ,
glosnik-k-po-cs-777.jpg
,interesował mnie tylko głośniczek,wyjąłem z obudowy.Otwór w podświetleniu nawierciłem otwornicą,maskownica 1' cal zakupiona u przyjaciół z Azi na aliexpress: ,
głośnik.jpg
,
głośnik.jpg
Całość po zestwieniu swr 1.2 i 4 waty nadawania.POZDRAWIAM WSZYSTKICH :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Gregs
Użytkownik
Posty: 300
Rejestracja: 2 lut 2017, o 19:40
Auto: Insignia HB
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2014
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: LAFAYETTE VENUS

Post autor: Gregs » 8 cze 2017, o 11:22

Jedno pytanko. Gdzie chowasz gruszkę jak zostawiasz samochód w miejscu niestrzeżonym?
Rozważałem instalację radia w schowku. Jednak za radą jednego ze sprzedawcy sprzętu CB zainstalowałem radio (również ze sterowaniem w gruszce- CRT Mike) w bagażniku (Insignia HB), a konkretnie w wystającym wzmocnieniu w podłodze bagażnika. W skośnym wzmocnieniu w podłodze bagażnika, po uniesieniu wygłuszenia widoczne są na bokach (przy nadkolach) prostokątne otwory umożliwiające włożenie radia. Zasilanie pociągnąłem z gniazda zapalniczki w tunelu środkowym. Do tunelu środkowego poprowadziłem też przewód gruszki (wykorzystując przedłużacz 2m). Sam mikrofon (gruszka) schowana jest w tunelu środkowym, w miejscu na kubki, pod zasuwaną żaluzją. Instalacja nie wymagała dziurawienia plastików, bo miejsca na kubki mają blokady na sprężynach i obok jednej z blokad przeprowadziłem kabel od gruszki. Jedyna "strata", to zapinki siedziska kanapy tylnej (jednorazowe, koszt oplowskich ok. 130 zł za dwie sztuki), ale okazało się, że zapinki pasują od Audi i kosztują ok. 10 zł za sztukę.
Takie rozwiązanie uprościło przeprowadzenie kabla antenowego (nie musiałem go ciągnąć przez cały samochód). Poza tym po zasunięciu żaluzji schowka na kubki instalacja jest całkowicie dyskretna (poza anteną magnetyczną President Virginia, którą zostawiam na dachu).

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „CB”