--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

LPG z Webasto

Instalacje gazowe LPG
ODPOWIEDZ
Lutoslaw
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 28 sty 2018, o 16:36
Auto: Insignia
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2010
Miasto: Łódź

LPG z Webasto

Post autor: Lutoslaw » 29 sty 2018, o 11:54

Witam.

Stałem się posiadaczem Insigni 1.6T od początku planowałem instalację LPG. Jednak okazuje się że auto jest wyposażone w ogrzewanie postojowe.

Czy to stwarza jakieś problemy ? Czy ktoś montował gaz do pojazdu w którym jest webasto ?

Miejsce na instalacje jest pozostaje kwestia podłączenia reduktora bo webasto jest wpięte w obieg i grzeje płyn chłodniczy oraz kwestia nazwijmy to p.poż - urządzenie grzewcze w pobliżu instalacji gazowej.

Niestety nie wiem jaki to model Webasta mam tylko instrukcje od pilota Telestart T100 HTM.
Ostatnio zmieniony 29 mar 2018, o 11:59 przez Lutoslaw, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
grzegorz13
Zapaleniec
Posty: 1106
Rejestracja: 13 sie 2017, o 18:33
Auto: Insignia 4x4 v6
Kod silnika: A28NET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Lubin
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 10 razy

Re: LPG z Webasto

Post autor: grzegorz13 » 29 sty 2018, o 17:43

Webasto nie ma nic wspólnego z gazem dlatego nie ma przeciwwskazań do montażu lpg
instalacja lpg odcina tylko wtryski benzyny poza tym wszystko zostaje jak na benzynie
co do p.poż to lpg jak i benzyna stanowi zagrożenie i gaz jest bezpieczniejszy od benzyny
czyli webasto stwarza większe zagrożenie dla benzyny niż gazu
przy sprawnej instalacji webasto nic się nie stanie a przy awarii czy to benzyny czy lpg istnieje ryzyko zapalenia choć znikome ponieważ webasto ma również swoje zabezpieczenia

Lutoslaw
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 28 sty 2018, o 16:36
Auto: Insignia
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2010
Miasto: Łódź

Re: LPG z Webasto

Post autor: Lutoslaw » 29 mar 2018, o 11:59

Autko zagazowane. Instalacja BRC SQ 32. Reduktor wpięty szeregowo za Webastem więc plus jest taki że wystarczy podgrzać 10 min przed jazdą i samochód już po kilkuset metrach przełącza się na LPG. (tem. w nocy aktualnie w okolicach 0st do +2st C).

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG gaz”