--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

A18XER 1.8 140KM LPG gaśnie na zimnym

Instalacje gazowe LPG
ODPOWIEDZ
Isia89

A18XER 1.8 140KM LPG gaśnie na zimnym

Post autor: Isia89 » 26 sty 2017, o 22:28

Hej witam Was wszystkich bardzo serdecznie bardzo proszę Was o pomoc.

Kupiłem Insignie w 17 stycznia 2016 r od razu założyłem gaz Firmy LPG TECH. Pod koniec Marca samochód mi zgasł podczas jazdy, zgasły wszystkie kontrolki. Silnik zawsze gaśnie na zimnym silniku, po całkowitym wystudzeniu. Choć kilka razy zdarzyło się, że zgasł na ciepłym na gazie. Najczęściej gaśnie po wciśnieciu sprzegła przy próbie zmiany biegów lub jeżeli postoi dzień,dwa przy odejmowaniu gazu. W ASO ROZKŁĄDAJĄ RĘCE:

WYMIENIONE :
- CEWKI ZAPŁONOWE
- ŚWIECE
-CZYSZCZONA PRZEPUSTNICA ,
- ZAWÓR PALIWOWY ,

Proszę pomocy, samochód mam w leasingu nie mam możliwości się go pozbyć poza tym nikt mi go nie kupi bo gaśnie ! Komputer nie pokazuje żadnych błędów, czasem raz na kiedy złapie błąd wypadanie zapłonu. Silnik przy tym nie równo pracuje, na zimnym nie chce przyspieszać. W ASO ostatnio wymienili zawór paliwowy ponieważ nie trzymał powietrza, niestety to nie to. Wyłączyłem teraz całkowicie gaz, wyjąłem bezpieczniki, dalej gaśnie
Pozdrawiam
Kuba

Awatar użytkownika
Ping
Klubowicz
Posty: 2825
Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
Auto: Insignia ST / MY2011
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: W-wa
Otrzymał  piwo: 140 razy
Kontakt:

Re: INSIGNIA 1.8 140 KM LPG GAŚNIE NA ZIMNYM

Post autor: Ping » 26 sty 2017, o 22:51

Dołącz akumulator na kilkanaście minut, niech sterownik się zresetuje. Potem pojezdzij tak z dołączonym LPG. Podejrzewam że źle zestrojona i wyregulowana instalacja spowodowała rozjechanie się map sterownika silnika.
Jeżeli masz opcom to sprawdź na zimnym i wyłączonym silniku czy widoczne temperatury mniej więcej się zgadzają z temperatura otoczenia.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4186
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 30 razy

Re: INSIGNIA 1.8 140 KM LPG GAŚNIE NA ZIMNYM

Post autor: IBZI » 26 sty 2017, o 22:52

Nie zakładamy czterech tematów. Wystarczy jeden w odpowiednim dziale. Resztę usunąłem.

Isia89

Re: A18XER 1.8 140KM LPG gaśnie na zimnym

Post autor: Isia89 » 4 lut 2017, o 18:02

Dziękuję za podpowiedz , podjadę do gazownika i spróbuję odłączyć akumulator i na nowo zestroić mapy gazowe.

Luka86
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 9 maja 2020, o 06:42
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto: Poznań

Re: A18XER 1.8 140KM LPG gaśnie na zimnym

Post autor: Luka86 » 9 maja 2020, o 20:25

Cześć, miałem taki sam problem. Jeździłem od gazownika do gazownika i od mechanika do mechanika. Wszędzie mówili że wszystko jest ok. Wyczytałem gdzieś że może pomóc regulacja luzów zaworowych. W serwisie śpiewka że w tym silniku luzów się nie reguluje tylko wymienia cała głowicę... Ciekawe. Na szczęście udało mi się znaleźć mechanika który podjął się tematu i w dobrej cenie wyregulował luzy (na szklankach). Od tamtej pory zrobiłem 10 tyś. km i isia nie zgasła ani razu.

Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Posty: 8412
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Insignia 2.0t 260KM
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 195 razy
Otrzymał  piwo: 100 razy
Kontakt:

Re: A18XER 1.8 140KM LPG gaśnie na zimnym

Post autor: dokia » 9 maja 2020, o 21:35

Nie reguluje się do jakiegoś przebiegu chyba. Czytałam że powyżej jakiegoś już w wielu przypadkach trzeba to robić. Tam jest hydrauliczna regulacja zaworów. Niby nie określono interwałów jak długo ten system sam sobie radzi ale nie będzie przecież tego robił w nieskończoność. Być może to ten sam ekozapis co z bezobsługową automatyczna skrzynią biegów czy łańcuchem rozrządu że niby nie trzeba wcale zaglądać bo łańcuch 🤗 Ja już i łańcuch raz wymieniłam i olej dwa razy zmieniłam w skrzyni biegów.

Bartol
Zapaleniec
Posty: 1530
Rejestracja: 10 paź 2017, o 10:27
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 23 razy

Re: A18XER 1.8 140KM LPG gaśnie na zimnym

Post autor: Bartol » 9 maja 2020, o 23:57

dokia pisze:
9 maja 2020, o 21:35
Tam jest hydrauliczna regulacja zaworów
Tam nie ma hydraulicznej regulacji zaworów.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG gaz”