--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Wzyta w ASO

VIN, znalezione na allegro itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
fafko
Forumowicz
Posty: 73
Rejestracja: 10 wrz 2017, o 20:15
Auto: Insignia HB automat
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Gliwice
Otrzymał  piwo: 1 raz

Wzyta w ASO

Post autor: fafko » 5 kwie 2021, o 22:35

Witam wszystkich,
Właśnie zakupiłem insignię, początek rocznika 2016. Ponieważ chcę używać Android Auto wybieram się w najbliższym czasie do ASO aby aktywować tą opcję - na razie mam tylko opcję podłączenia iPhona.
Sprawdziłem już soft i jest chyba fabryczny (my2016), bo wszystko jest z 2015 roku, nawet mapy.
I teraz moje pytanie: czy warto jeszcze aktualizować jakieś inne moduły? Podejrzewam, że może być tego dużo, ale czy warto? Wyczytałem, że któraś aktualizacja zwiększa zużycie AdBlue, tego chciałbym raczej uniknąć (mam właśnie takiego dieselka) no chyba, że ta aktualizacja przynosi jakieś korzyści. Proszę o jakąś radę co warto aktualizować, a co nie?
I w ogóle to jak to może wyglądać, czy ja mogę w ASO wybrać moduły do aktualizacji, czy narzucają z góry?
Jeśli ktoś może pomóc, proszę o jakieś wskazówki.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Posty: 8451
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Insignia 2.0t 260KM
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 197 razy
Otrzymał  piwo: 101 razy
Kontakt:

Re: Wzyta w ASO

Post autor: dokia » 5 kwie 2021, o 22:41

Możesz wybrać, w zależności ile wybierzesz tyle zapłacisz. To musisz wiedzieć co chcesz wybrać, bo to zwykle kilkadziesiąt Euro, przeliczą Ci na złotówki. Aktualizacje idą z Opla i liczy się czas transferu. Ja nie zdecydowałam się na aktualizację softu silnika bo oni nie umieli mi powiedzieć ile to będzie kosztować i ile czasu im to zajmie w związku z czasem transferu, a to ważne czy mam płacić 300 czy 800.
Radio 357 :)

Holios
Klubowicz
Posty: 455
Rejestracja: 13 lut 2016, o 14:05
Auto: Insignia A
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Poznań
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 22 razy

Re: Wzyta w ASO

Post autor: Holios » 6 kwie 2021, o 06:45

Zasada aktualizacji sterowników w ASO jest jedna, jak wszytko działa nie aktualizować, chyba że się uprzesz :)

Co do android auto i aktualizacji HMI to napisz do Yerrego to Ci to ogarnie raz dwa w dużo lepszych pieniądzach :)

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje ogólne”