--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

myOpel myOpelService

VIN, znalezione na allegro itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Posty: 8411
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Insignia 2.0t 260KM
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 195 razy
Otrzymał  piwo: 100 razy
Kontakt:

Re: myOpel myOpelService

Post autor: dokia » 7 lis 2018, o 20:23

No coś tam było że to płatne, chyba że się auto serwisuje w ASO. Masz rację @Rooff_.. ja tam sporo rzeczy robiłam za $ to mi kliknęli dostęp co od razu sprawdziłam nawet.

A masz może jakieś ustawienia przeglądarki niedobre, może coś odblokuj
Radio 357 :)

Awatar użytkownika
Zbyszek01
Klubowicz
Posty: 3030
Rejestracja: 10 lut 2015, o 20:29
Auto: Jag XE 2,0D ,MY2020
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2019
Miasto: DZA
Postawił piwo: 20 razy
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: myOpel myOpelService

Post autor: Zbyszek01 » 7 lis 2018, o 20:29

Jedna sprawa to faktycznie na jaki adres chcesz się logować? Podane wyżej są dwa.
Druga sprawa to podczas usuwania konta byłego właściciela na tym nr VIN ty mogłeś dopisać drugi adres e mail (nie wiem czy to możliwe ale może?) i to zostało wykasowane razem z poprzednikiem.
Najszybciej i bez zbędnych nerwów załatwi to najbliższe ASO i np wymieni ci olej za 250 PLN ;D ale będzie działać :D
Insignia MY2012

Awatar użytkownika
noirdk
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: 29 lis 2017, o 13:02
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2012
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: myOpel myOpelService

Post autor: noirdk » 7 lis 2018, o 20:33

Co do opłat za wersję rozszerzoną to - info z ich FAQ (dział "INFORMACJE O MYOPEL"--> https://my.opel.pl/helpFaq)

Po wykonaniu przeglądu okresowego w Autoryzowanym Serwisie Opel i po potwierdzeniu Twoich danych osobowych z danymi zamieszczonymi w dowodzie rejestracyjnym samochodu przez upoważnionego pracownika serwisu, uzyskasz bezpłatny dostęp rozszerzony do myOpel w ramach usługi posprzedażnej. Dostęp rozszerzony zapewnia dodatkowo:

-Informacje o historii serwisowej Twojego Opla
-Wgląd w fabryczną specyfikację samochodu
-Przypomnienia o ważnych czynnościach obsługowych

Dostęp rozszerzony związany ze świadczeniem usług informacyjnych w zakresie danych serwisowych zawierany jest na okres 13 miesięcy od dnia dokonania odpowiedniego zapisu w systemie informatycznym przez Autoryzowany Serwis Opel i wykonaniu przeglądu okresowego Twojego Opla.
Ostatnio zmieniony 7 lis 2018, o 20:35 przez noirdk, łącznie zmieniany 1 raz.

Mathofman
Użytkownik
Posty: 170
Rejestracja: 25 cze 2018, o 07:12
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: myOpel myOpelService

Post autor: Mathofman » 7 lis 2018, o 20:34

Chyba przez pomyłkę wcisnąłem u zamiast o z tąd ten rażący błąd ... dokia a widzisz zapomniałem dodać jak już w to wnikamy że poprzedni właściciel mi przypomniał podczas rozmowy ze mną że i tak będe musiał udać się do serwisu aby utworzyć konto ( z koleji takie informacje otrzymał rozmawiając z Panią z Warszawy ) bo sam konta nie założę. Więc może dlatego że jestem tu nowy i nie wszystko ogarniam niw wiem po jakiego ch... jest ta rejestracja na stronie MyOpel jak i tak się nie da zarejestrować...

Awatar użytkownika
noirdk
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: 29 lis 2017, o 13:02
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2012
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: myOpel myOpelService

Post autor: noirdk » 7 lis 2018, o 20:37

Po rejestracji masz (tutaj znów cytat z ich strony):

Wystarczy tylko zarejestrować i aktywować konto, aby uzyskać bezterminowy, bezpłatny dostęp do podstawowego zakresu funkcjonalności portalu. W ramach którego masz dostęp do:

-Promocji serwisowych przygotowanych na miarę Twoich potrzeb
-Informacji o bezpłatnych kampaniach naprawczych
-Formularza zapytań online o wizytę serwisową
-Wyszukiwarki Autoryzowanych Serwisów Opel


A po wykonaniu przeglądu to wersja rozszerzona to co napisałem w poprzednim moim poście.

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 8945
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 17 razy
Otrzymał  piwo: 114 razy

Re: myOpel myOpelService

Post autor: mazmarcin » 7 lis 2018, o 20:37

Ale większość z nas założyła pewnie bez ASO, a tylko polskie dolary :lol: jak pisze Dorota aktywują dostęp do pełnej historii.

Awatar użytkownika
Zbyszek01
Klubowicz
Posty: 3030
Rejestracja: 10 lut 2015, o 20:29
Auto: Jag XE 2,0D ,MY2020
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2019
Miasto: DZA
Postawił piwo: 20 razy
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: myOpel myOpelService

Post autor: Zbyszek01 » 7 lis 2018, o 20:38

Ja się rejestrowałem i było bez kłopotu. Rozszerzony dostęp uzyskałem jak zapłaciłem rachunek :)

@noirdk o opłacie wpisowej ci nie napiszą :)
Insignia MY2012

Awatar użytkownika
noirdk
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: 29 lis 2017, o 13:02
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2012
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: myOpel myOpelService

Post autor: noirdk » 7 lis 2018, o 20:47

Może to błędny trop, ale czy próbowałeś się zalogować danymi, które podałeś przy rejestracji używając aplikacji mobilnej (tam nie będzie problemu z adresem ona ma zaszyty URL).

Mathofman
Użytkownik
Posty: 170
Rejestracja: 25 cze 2018, o 07:12
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: myOpel myOpelService

Post autor: Mathofman » 7 lis 2018, o 20:48

ASO potrafi tylko dobrze kasować za usługę zato wiedzę jaką posiadają ( bynajmniej tam gdzie ja prubowałem załatwić sprawę) świadczy o tym że chyba mineli się z powołaniem...

Dodano po 9 minutach 21 sekundach:
noirdk pisze:
7 lis 2018, o 20:47
Może to błędny trop, ale czy próbowałeś się zalogować danymi, które podałeś przy rejestracji używając aplikacji mobilnej (tam nie będzie problemu z adresem ona ma zaszyty URL).
Po wpisaniu loginu - adresu email i hasła wyskoczył mi regulamin dałem akceptuj następnie polityka prywatności itd. A na końcu
Nie można pobrać danych z konta pod spodem wyloguj i ponów próbę wciśnięcie tego drugiego nic nie daje.
Ostatnio zmieniony 7 lis 2018, o 21:27 przez IBZI, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o stosowanie zasad polskiej pisowni. Regulamin forum par.5 pkt.8

Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Posty: 8411
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Insignia 2.0t 260KM
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 195 razy
Otrzymał  piwo: 100 razy
Kontakt:

Re: myOpel myOpelService

Post autor: dokia » 7 lis 2018, o 20:59

Znowu Ci się wciska inne "Ó", znowu masz jakieś "ostre" próby :)
Nie rozumiem tej oceny ASO i ich powołania :P Ale gdybym miała podobne mniemanie o ASO, to otworzyłabym własne ASO :)

Ja nie narzekam, ja dzięki ASO zaoszczędziłam jednak parę tysi - bo lepiej diagnozują problemy niż wymieniacze w serwisach niespecjalizujących się w danych markach/silnikach :) dlatego też trochę "zdradzam Isią moją" kierownika mojego miejskiego serwisu, na rzecz kierownika serwisu ASO :)
Radio 357 :)

Mathofman
Użytkownik
Posty: 170
Rejestracja: 25 cze 2018, o 07:12
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: myOpel myOpelService

Post autor: Mathofman » 7 lis 2018, o 21:13

Dokia hehe :) Masz racje i zgodzę się z Tobą że nie każdy serwis jest beznadziejny że tak to ujme bo zakładam że to masz na myśli i wiem że są serwisy z pierwszego zdarzenia które wiedzą co robią i dobrze to robią ale jechać szmat drogi do takiego serwisu bo w okolicy mnie nie ma zbyt wiele autoryzowanych serwisów dpecjalizujących się w danych autach raczej chyba nie jest opłacalne no ale nie w tym rzecz chodzi mi o to że gdy rozmawiam z Panem w serwisie i mówie mu o problemie jaki mam z rejestracją i on mi mówi że da do telefonu kolegę który się zajmuje tylko sprawami z MyOpel związanymi i gdy tłumacze mu wszystko od A do z Z on mi na koniec mówi że chyba nie jest w stanie mi pomóc to mi ręce opadły ... Nawet nie zaproponował mi wizyty abym przyjechał i na miejscu spróbujemy rozwiązać problem... 🤤Chyba czasu nie mieli albo to są za błache sprawy dla nich żeby tracić na nie czas...
Ostatnio zmieniony 7 lis 2018, o 21:28 przez IBZI, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o stosowanie zasad polskiej pisowni. Regulamin forum par.5 pkt.8

Awatar użytkownika
noirdk
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: 29 lis 2017, o 13:02
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2012
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: myOpel myOpelService

Post autor: noirdk » 7 lis 2018, o 21:14

No to wygląda na to, że bez odwiedzin w ASO (lub telefonu na infolinie) nic nie zdziałamy.

Mathofman
Użytkownik
Posty: 170
Rejestracja: 25 cze 2018, o 07:12
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: myOpel myOpelService

Post autor: Mathofman » 7 lis 2018, o 21:22

Podejmę jutro jeszcze jedną próbę jeśli to nic nie da to sobie odpuszczę ... Szkoda nerwów ale i też brak pomysłów na to co może być nie tak z mojej strony a jednocześnie chcę podziękować wszystkim którzy starali się mi pomóc :)

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 120 razy

Re: myOpel myOpelService

Post autor: Rooff_ » 7 lis 2018, o 21:27

A ja trochę wsadzę granat w beczkę z gwoździami - po co Ci w ogóle ten MyOpel? :)
Ja CI szczerze powiem - byłem w ASO, aktywowałem sobie wersję rozszerzoną (właśnie po wymianie oleju z filtrami) i w sumie zapomniałem, że ten portal istnieje. A nie, przepraszam - przypominają mi się co jakiś czas z reklamami i promocjami :P
Wydruk historii serwisowej mogą Ci zrobić jednorazowo w ASO. Oni tam mają bardziej rozszerzoną jej wersję, niż ta dostępna na MyOpel. Jak nie masz OnStar, a chyba nie masz, to nie wiem czy cała ta walka/zabawa jest tego warta. Kampanii naprawczych bym się zbyt wielu już nie spodziewał ;)

Awatar użytkownika
noirdk
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: 29 lis 2017, o 13:02
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2012
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: myOpel myOpelService

Post autor: noirdk » 7 lis 2018, o 21:31

@Rooff_ ma rację, ale z drugiej strony jak można to dlaczego nie mieć :)

Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Posty: 8411
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Insignia 2.0t 260KM
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 195 razy
Otrzymał  piwo: 100 razy
Kontakt:

Re: myOpel myOpelService

Post autor: dokia » 7 lis 2018, o 21:39

@Rooff_ ma rację , fakt, sama rzadko używam, jak sobie badałam gdzie jest moje auto z tej aplikacji, to może z uwagi na prywatny GPS który w niej siedzi, źle pokazywało gdzie ostatnio została zaparkowana i raz o mało nóg nie połamałam.. bo rano oczy otworzyłam tylko, Isia świeżo kupiona, ja w aplikację i sobie lukam gdzie moja Isia przy dopiero co włączonym transferze danych i mi znacznik poleciał na Litwę.. To ja tak z sypialni na piętrze po krętych schodach leciałam jak wiatr :)
Radio 357 :)

Mathofman
Użytkownik
Posty: 170
Rejestracja: 25 cze 2018, o 07:12
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: myOpel myOpelService

Post autor: Mathofman » 7 lis 2018, o 21:45

Napewno go nie mam :) Chciałem zobaczeć jak to wygląda i pewnie z powodu historii pojazdu ale przecież tak jak napisałeś Rooff historie mogą mi udostępnić bez konta MyOpel ale teraz mnie korci sprawdzić czy sobie z tym poradzą bo jak narazie to chyba ich to przewyższa:D

Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Posty: 8411
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Insignia 2.0t 260KM
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 195 razy
Otrzymał  piwo: 100 razy
Kontakt:

Re: myOpel myOpelService

Post autor: dokia » 7 lis 2018, o 23:22

historii pojazdu tam nie zobaczysz bez zgody ASO, więc i tak byś musiał do nich się udać po prośbie :)
Radio 357 :)

Kub@
Użytkownik
Posty: 533
Rejestracja: 25 paź 2017, o 18:46
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: myOpel myOpelService

Post autor: Kub@ » 8 lis 2018, o 16:48

Moje 5 groszy....
Ja od roku walczę z Oplem aby moje "fanaberie" związane z tą apka zostały zaspokojone. Chcąc z niej skorzystać i np. umówić się na przegląd to niestety nie mogę, gdyż mój numer VIN jest nieprawidłowy.
Po kolejnych moich zgłoszeniach tego problemu, otrzymuję standardową odpowiedź - Pragniemy przekazać, iż prace nad usprawnieniem portalu MyOpel nadal trwają, a problem został zgłoszony do administracji portalu.

W mojej ocenie Opel ma powoli wszystkich w d....e, sprzedali nas to niech nowy właściciel się martwi. Poza tym nie wiadomo, jaka będzie przyszłość tej aplikacji po tym przejęciu.

Zdzich
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: 11 wrz 2017, o 20:54
Auto: Zafira C
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2012
Miasto:
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: myOpel myOpelService

Post autor: Zdzich » 8 lis 2018, o 18:47

Przejęcie przez PSA było już jakiś czas temu a jednak marka Opel została utrzymana, sprzedaż i serwis działa więc i aplikacji może nic nie grozi.
Korzystając z aplikacji umówiłem termin na 02.11. w celu wymiany wycieraczek. Zostały założone oryginalne wycieraczki opel/vauxhall cena promocyjna 159 złociszy a zafira pióra ma o długości 800mm i 700mm.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje ogólne”