--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Oleje, dodatki do diesli - dyskusja o parametrach, właściwości, testy

VIN, znalezione na allegro itp.
ODPOWIEDZ
MarcinD1984
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: 4 lut 2019, o 13:18
Auto: Opel Insignia
Rok produkcji: 2011
Miasto: Lublin

Re: Oleje, dodatki do diesli - dyskusja o parametrach, właściwości, testy

Post autor: MarcinD1984 » 15 lut 2019, o 21:49

Myślę, że dużo osób może się wypowiedzieć na temat tego oleju. Bo zdarzało mi się przyjechać do hurtowni i usłyszeć, że było PMO ale się wyprzedało i zapraszaja za kilka dni. Więc wygląda na to, że trochę tego idzie, pytanie tylko czy ci ludzie czytają nasze forum albo w ogole czy piszą po forach :P

W mojej autku sytuacja była dosyć słaba, bo kupiłem samochód od gościa, który jeździł na Castrolu i olej wymieniał co 30 tysięcy km :/ Silnik byl dosłownie zalepiony jakimś szlamem, a słyszałem, że PMO ładnie utrzymuje silnik w czystości i to mnie przekonało, żeby to kupić i trochę ten silnik "odratować". I pierwszą wymianę na PMO zrobiłem już po 5 tysiącach kilometrów i powiem, że z olejem wyleciało tyle szlamu, że aż byłem w szoku że takie rzeczy mogą zalegać w silniku. Teraz jestem już po 3 wymianie (niedługo 4) i ostatnio zdejmowałem nawet miskę i powiem, że jest naprawdę czysciutko. Także za to duży plus dla tego oleju.

A Z takich błahych ale cieszących ucho rzeczy, które w sumie zauwazyłem praktycznie od razu po wymianie to to, że silnik zaczął delikatniej pracować(nie wiem jak to opisać, ciszej? tak bardziej miekko?), ale wydaje mi sie, że to związane jest z tym ze ten cały syf wyleciał i lepiej jest teraz smarowany silnik. Bo jaki inny powód?

Dodano po 2 minutach 41 sekundach:
takisobie pisze:
15 lut 2019, o 21:43
z LUKI-OILS zrobił się PMO , czy olej jest taki dobry jak zachwala właściciel marki (bo raczej nie producent )i czy trzyma parametry zostaje tylko analize zrobić,i w czym jest inny niż inne jak twierdzi właściciel marki
PMO adres Holandia, telefon do Polski Luki oils Biała Podlaska no cóż ;D
A co tu dziwnego, faktycznie ten olej przeszedł rebranding, pierwszy raz jak go kupowałem to miał trochę inne logo, ale wszystko było takie samo (włącznie z etykietą i butelką). Firma ma faktycznie udziały w Polsce ale całość produkowana w holandii, więc gdzie tu problem? :D Myślę, że sie czepiasz :P

Dodano po 4 minutach 11 sekundach:
P.S Panowie szukam dobrej płukanki do samochodu swojej dziewczyny. Samochód ma 15 lat i olej nie był nigdy wymieniany chyba :D (oczywiście, żartuje ale myslę, że z 8 lat napewno nikt nie wymieniał) I potrzebuje czegoś agresywnego, macie jakieś doświadczenie z tym? Wypłukać samą ropą chyba nie starczy co? :)

Maverick_86
Użytkownik
Posty: 753
Rejestracja: 30 mar 2018, o 07:22
Auto: Insignia ST Cosmo
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: lubelskie
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Oleje, dodatki do diesli - dyskusja o parametrach, właściwości, testy

Post autor: Maverick_86 » 16 lut 2019, o 09:23

Polecam przed decyzją o zakupie oleju PMO poczytać dyskusje z linku poniżej. Toczy się ona na bieżąco, a wypowiedzi są nawet z wczoraj, głównie w dyskusji udział ma dystrybucja PMO na Polskę. Mój pogląd na tę markę się po tym co tam przeczytałem zmienił. Skoro wchodzi się na rynek chwaląc się zawartością PAO na poziomie 70% dając to za wyznacznik, a potem zmienia się te zawartość na 20-30% dla najpopularniejszych produktów (w tym dla oleju który ma właśnie dexos 2) nie informując o tym od razu klientów no to daje to do myślenia... Link: http://oil-club.pl/viewtopic.php?f=61&t ... d&start=80

MarcinD1984
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: 4 lut 2019, o 13:18
Auto: Opel Insignia
Rok produkcji: 2011
Miasto: Lublin

Re: Oleje, dodatki do diesli - dyskusja o parametrach, właściwości, testy

Post autor: MarcinD1984 » 16 lut 2019, o 10:19

Przeczytałem ten wątek dosyć dokładnie :P

I nie przesadzaj, 30% bazy PAO to i tak bardzo dobry wynik, tym bardziej, że jak sami twierdzą ich olej jest w cenie do 100 zł(biorąc pod uwagę sklepy). Bym powiedział, że to jest raczej niespotykane. Za 100 zł to możecie kupić co najwyżej przeciętny olej na HC gdzie próżno szukać PAO. Mnie to nie zniechęciło do oleju a wręcz zachęciło, bo producent przynajmniej jest szczery i mówi jak jest. A skoro można zrobić bardzo dobry olej na samym HC, to cóż dopiero olej na HC + 30% PAO. W poprzednim wątku pisali, że dodatkowo dają ok 30% uszlachetniaczy (teraz mam potwierdzenie dlaczego ten olej tak dobrze czyści silnik).

Namówiłem kumpla na PMO ostatnio, muszę się do niego odezwać i zapytać o wrażenia :)


EDIT: Prównałem teraz karty techniczne PMO z kiloma olejami typu Motul, Castrol, czy Valvoline i PMO bije je wszystkie. Więc Panowie zejdzmy na ziemię i nie wymyśljamy, ze PAO jest jedynym wyznacznikiem dobrego oleju :D Fakt PAO pomaga, ale samo PAO wiele nie zwojuje. Ja osobiście wolę mieć olej który ma trochę PAO + fajne dodatki uszlachetniające, niż samo PAO i przeciętną jakość.

Maverick_86
Użytkownik
Posty: 753
Rejestracja: 30 mar 2018, o 07:22
Auto: Insignia ST Cosmo
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: lubelskie
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Oleje, dodatki do diesli - dyskusja o parametrach, właściwości, testy

Post autor: Maverick_86 » 16 lut 2019, o 10:40

Nie chodzi o sam skład i jakość oleju ale o podejście do klienta. Gdyby ktoś w tym wątku co podałem link nie zapytał dokładnie o zawartość PMO to dalej by się nie wydało, że jest to mniej niż było kiedyś, bez przesady ale ich tłumaczenie mnie nie przekonuje że zapomnieli zmienić na stronie, itd. Więc nie uważam że są szczerzy tylko że musieli się przyznać a wyszło przez przypadek przy okazji. I może faktycznie ich produkt bije na głowę inne, ale zrazili mnie do siebie takim podejściem.

kecraminsignia
Zapaleniec
Posty: 2406
Rejestracja: 28 lis 2016, o 17:31
Auto: Astra J ST
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto: LDZ
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 15 razy

Re: Oleje, dodatki do diesli - dyskusja o parametrach, właściwości, testy

Post autor: kecraminsignia » 16 lut 2019, o 10:43

Jakby zwiększyli to na pewno by nie zapomnieli zmienić na stronie.
Ale dokładnie jak napisałeś takimi zagrywkami nie są poważną firmą.

Wysłane z telefonu Nokia 6310i przy użyciu Tapatalka


MarcinD1984
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: 4 lut 2019, o 13:18
Auto: Opel Insignia
Rok produkcji: 2011
Miasto: Lublin

Re: Oleje, dodatki do diesli - dyskusja o parametrach, właściwości, testy

Post autor: MarcinD1984 » 16 lut 2019, o 10:48

Maverick_86 pisze:
16 lut 2019, o 10:40
Nie chodzi o sam skład i jakość oleju ale o podejście do klienta. Gdyby ktoś w tym wątku co podałem link nie zapytał dokładnie o zawartość PMO to dalej by się nie wydało, że jest to mniej niż było kiedyś, bez przesady ale ich tłumaczenie mnie nie przekonuje że zapomnieli zmienić na stronie, itd. Więc nie uważam że są szczerzy tylko że musieli się przyznać a wyszło przez przypadek przy okazji. I może faktycznie ich produkt bije na głowę inne, ale zrazili mnie do siebie takim podejściem.
No fakt, powinni to zmienić od razu na sklepie, ale zauważ, że na stronie od dawna jest tylko informacja, że zawiera bazy PAO ale nie ma nigdzie info o 70%. Więc na stronie zmienili i niczego nie ukrywają. Być może ten sklep prowadzi jakaś firma zewnętrzna i to po ich stronie leży wina. Bo skoro producent zmienił informacje na stronie to jakby chciał ukryć to wcale by tego nie robił.

Panowie nie róbmy ideologii z tego :D Za 100 zł mamy olej, który parametrami jest lepszy od wszystkich popularnych marek i tego się trzymajmy. A to, że nie zmienili opisu w jakimś sklepie, no cóż tego już nie wiemy dlaczego tak. Ale na stronie mają poprawne opisy więc jak dla mnie nie ma problemu. To strona jest źrdółem informacji a nie jakiś sklep.

Dodano po 1 minucie 16 sekundach:
kecraminsignia pisze:
16 lut 2019, o 10:43
Jakby zwiększyli to na pewno by nie zapomnieli zmienić na stronie.
Ale dokładnie jak napisałeś takimi zagrywkami nie są poważną firmą.

Wysłane z telefonu Nokia 6310i przy użyciu Tapatalka
Myślę, że wielkie koncerny typu Castrol i Total nie takie zagrywki robią i nawet o tym nie informują bo im wolno skoro mają tyle kasy. A tutaj mały producent chce być szczery a i tak ma hejt ze w jakiś sklepie ktoś nie zmienił opisu :D

kecraminsignia
Zapaleniec
Posty: 2406
Rejestracja: 28 lis 2016, o 17:31
Auto: Astra J ST
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto: LDZ
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 15 razy

Re: Oleje, dodatki do diesli - dyskusja o parametrach, właściwości, testy

Post autor: kecraminsignia » 16 lut 2019, o 10:57

I właśnie takim podejściem pozwalamy na oszustwa...w każdej dziedzinie.

Wysłane z telefonu Nokia 6310i przy użyciu Tapatalka


MarcinD1984
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: 4 lut 2019, o 13:18
Auto: Opel Insignia
Rok produkcji: 2011
Miasto: Lublin

Re: Oleje, dodatki do diesli - dyskusja o parametrach, właściwości, testy

Post autor: MarcinD1984 » 16 lut 2019, o 11:03

kecraminsignia pisze:
16 lut 2019, o 10:57
I właśnie takim podejściem pozwalamy na oszustwa...w każdej dziedzinie.

Wysłane z telefonu Nokia 6310i przy użyciu Tapatalka
No niestety, my jako konsumenci nie mamy możliwości sprawdzenia wielkich firm. I jak taki Castrol chciałbym robić co drugą partię oleju z jakością poniżej poziomu to i tak ma tak mocną pozycję na rynku, że ludzie dalej by to kupowali :D

Dodano po 2 minutach 27 sekundach:
Zresztą prosty przyklad, że Castrol kiedyś był naprawdę dobrym oleje i taka opinia została wsród wielu ludzi. Teraz robią oleje bardzo przecietne a i tak maja najwiekszy udzial w olejach w Polsce. To jest zastanawiajace :D

Awatar użytkownika
takisobie
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: 27 lis 2016, o 13:03
Auto: Insignia ST
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: DE

Re: Oleje, dodatki do diesli - dyskusja o parametrach, właściwości, testy

Post autor: takisobie » 16 lut 2019, o 11:08

@Marcin (@kokos) ciekawe gdzie on bije parametrami na głowe inne ? no i czemu szukasz płukanki jeśli ten olej tak wspaniale według Ciebie płucze silnik.
a co do mojego czepiania to ja tylko uściślam bo jak już tu czytam czy też na oil-club reklamują że wszystko debest
zaczynając od rafinneri najwiekszej i nanowocześniejszej (a tak nie jest)po ilość PAO 70%(teraz racing ma max 65 a reszta około 25 %)i jak @kecraminsignia stwierdził "Jakby zwiększyli to na pewno by nie zapomnieli zmienić na stronie." ;D
ciekawe oczym jeszcze zapomną wprzyszłości wsponieć jeśli coś zmienią??!!
w ten sposób buduje się zaufanie do klienta ;D ;D ;D
a w jaki sposób chcesz sprawdzić małe firmy ? nawete o MSDS trzeba się prosić bo niema na oficjalnej stronie a to wkońcu nie tajemnica

MarcinD1984
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: 4 lut 2019, o 13:18
Auto: Opel Insignia
Rok produkcji: 2011
Miasto: Lublin

Re: Oleje, dodatki do diesli - dyskusja o parametrach, właściwości, testy

Post autor: MarcinD1984 » 16 lut 2019, o 11:14

takisobie pisze:
16 lut 2019, o 11:08
@Marcin (@kokos) ciekawe gdzie on bije parametrami na głowe inne ? no i czemu szukasz płukanki jeśli ten olej tak wspaniale według Ciebie płucze silnik.
a co do mojego czepiania to ja tylko uściślam bo jak już tu czytam czy też na oil-club reklamują że wszystko debest
zaczynając od rafinneri najwiekszej i nanowocześniejszej (a tak nie jest)po ilość PAO 70%(teraz racing ma max 65 a reszta około 25 %)i jak @kecraminsignia stwierdził "Jakby zwiększyli to na pewno by nie zapomnieli zmienić na stronie." ;D
w ten sposób buduje się zaufanie do klienta ;D ;D ;D
WIdzę, że na olejach to sie nie znasz nic, skoro twierdzisz, że olej wypłucze każdy nagar. U mnie dało radę, ale w drugim aucie jak auto jeździło po 3 tysiące rocznie a olej nie był wymieniany z 8 lat to sobie odpowiedz na pytanie, co musiałby mieć w składzie olej aby dać rade to wyczyścić? Płukanka przy mocno zastanym samochodzie jest konieczna.

A co do rafinerii to nie mam pojęcia. Skąd informacja, ze nie jest najnowoczesniejsza? Bo nigdzie tego nie mogę wyczytać, skąd takie info?

A w wątku odpisali, że nie oni zajmują się sklepem więc jak dla mnie wszystko jasne. Mają pewnie firme zewnętrzną, która ma w dupie zmiany opisów i stąd taka sytuacja. Na stronie mają poprawne informacje wiec nie wiem o co ból dupy :D
Ostatnio zmieniony 16 lut 2019, o 11:14 przez yerry, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Nie cytuj posta pod postem. Regulamin forum

Maverick_86
Użytkownik
Posty: 753
Rejestracja: 30 mar 2018, o 07:22
Auto: Insignia ST Cosmo
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: lubelskie
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Oleje, dodatki do diesli - dyskusja o parametrach, właściwości, testy

Post autor: Maverick_86 » 16 lut 2019, o 11:17

No właśnie to mam też na myśli, że jeśli na starcie budowania marki produktu pojawila się taka wtopa z ich strony, to też uważam że nie są poważna firma. A do sklepu jest przekierowanie z ich oficjalnej strony, więc to nie jest jakiś sklep tylko ich oficjalny sklep...

kecraminsignia
Zapaleniec
Posty: 2406
Rejestracja: 28 lis 2016, o 17:31
Auto: Astra J ST
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto: LDZ
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 15 razy

Re: Oleje, dodatki do diesli - dyskusja o parametrach, właściwości, testy

Post autor: kecraminsignia » 16 lut 2019, o 11:25

MarcinD1984 pisze:
kecraminsignia pisze:
16 lut 2019, o 10:57
I właśnie takim podejściem pozwalamy na oszustwa...w każdej dziedzinie.

Wysłane z telefonu Nokia 6310i przy użyciu Tapatalka
No niestety, my jako konsumenci nie mamy możliwości sprawdzenia wielkich firm. I jak taki Castrol chciałbym robić co drugą partię oleju z jakością poniżej poziomu to i tak ma tak mocną pozycję na rynku, że ludzie dalej by to kupowali :D

Dodano po 2 minutach 27 sekundach:
Zresztą prosty przyklad, że Castrol kiedyś był naprawdę dobrym oleje i taka opinia została wsród wielu ludzi. Teraz robią oleje bardzo przecietne a i tak maja najwiekszy udzial w olejach w Polsce. To jest zastanawiajace :D
Wszystko w rękach konsumentów. Jeżeli na to pozwalamy to tak robią. Gdy wyszła afera z VW powinni ludzie zbojkotować firmę i nie kupować tych aut skoro tak wszystkim zależy na czystym świecie. Natomiast ta afera zwiększyła sprzedaż nowych aut.
Tak jest ze wszystkim....niestety. Dlatego dymają nas jak i ile mogą...

Wysłane z telefonu Nokia 6310i przy użyciu Tapatalka



Dodano po 1 minucie 39 sekundach:

takisobie pisze:
a w jaki sposób chcesz sprawdzić małe firmy ? nawete o MSDS trzeba się prosić bo niema na oficjalnej stronie a to wkońcu nie tajemnica
To po prostu takich nie kupuje... Dlatego te małe firmy są takie małe Obrazek

Wysłane z telefonu Nokia 6310i przy użyciu Tapatalka

kecraminsignia
Zapaleniec
Posty: 2406
Rejestracja: 28 lis 2016, o 17:31
Auto: Astra J ST
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto: LDZ
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 15 razy

Re: Oleje, dodatki do diesli - dyskusja o parametrach, właściwości, testy

Post autor: kecraminsignia » 16 lut 2019, o 11:27


takisobie pisze:
a w jaki sposób chcesz sprawdzić małe firmy ? nawete o MSDS trzeba się prosić bo niema na oficjalnej stronie a to wkońcu nie tajemnica
To po prostu takich nie kupuje... Dlatego te małe firmy są takie małe i dalej będą małe Obrazek

Takie jest moje zdanie


Wysłane z telefonu Nokia 6310i przy użyciu Tapatalka




MarcinD1984
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: 4 lut 2019, o 13:18
Auto: Opel Insignia
Rok produkcji: 2011
Miasto: Lublin

Re: Oleje, dodatki do diesli - dyskusja o parametrach, właściwości, testy

Post autor: MarcinD1984 » 16 lut 2019, o 11:31

Maverick_86 pisze:
16 lut 2019, o 11:17
No właśnie to mam też na myśli, że jeśli na starcie budowania marki produktu pojawila się taka wtopa z ich strony, to też uważam że nie są poważna firma. A do sklepu jest przekierowanie z ich oficjalnej strony, więc to nie jest jakiś sklep tylko ich oficjalny sklep...
Ale jaka wtopa bo dalej nie ogarniam? :D Zmienili skład oleju i to w graniach rozsądku. Zrezygnowali z iluś % PAO na rzecz jakichś modyfikatorów czy czegoś tam, co finalnie nie zmieniło bardzo jakości oleju. Wciąż są dobry olejem w jeszcze lepszej cenie. A na dodatek poinformowali o tym na forum gdzie są partnerem i zmeinili też te informacje na swojej stronie. Jedynie nie zmienili na sklepie gdzie jak sami pisali nie oni się zajmują nim bezpośrednio tylko ktoś z zewnątrz :D Oby każdy producent był lojalny i informował o zmainie to będzie dobrze :D

Awatar użytkownika
takisobie
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: 27 lis 2016, o 13:03
Auto: Insignia ST
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: DE

Re: Oleje, dodatki do diesli - dyskusja o parametrach, właściwości, testy

Post autor: takisobie » 16 lut 2019, o 11:32

@Marcin sam się chwaliłeś wyżej że porównałeś pare olejów z olejem PMO czyli jak to jest .na strtonie oil-club zachwalałeś jak ten olej dobrze płucze silnik w co nie bardzo chcieli Tobie uwieżyć .coś mi się wydaje że kolego masz dużo wspólnego z firmą PMO .
a co do rafineri to nie rafineria tylko firma blendująca oleje w Zwijndrecht

tak samo było z Specolem od pełnego PAo do coś tam PAO ;D
Ostatnio zmieniony 16 lut 2019, o 11:37 przez takisobie, łącznie zmieniany 1 raz.

kecraminsignia
Zapaleniec
Posty: 2406
Rejestracja: 28 lis 2016, o 17:31
Auto: Astra J ST
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto: LDZ
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 15 razy

Re: Oleje, dodatki do diesli - dyskusja o parametrach, właściwości, testy

Post autor: kecraminsignia » 16 lut 2019, o 11:33

Dokładnie. Dlatego producenci nas w ten sposób dymają...i wszyscy się cieszymy

Wysłane z telefonu Nokia 6310i przy użyciu Tapatalka


MarcinD1984
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: 4 lut 2019, o 13:18
Auto: Opel Insignia
Rok produkcji: 2011
Miasto: Lublin

Re: Oleje, dodatki do diesli - dyskusja o parametrach, właściwości, testy

Post autor: MarcinD1984 » 16 lut 2019, o 11:35

takisobie pisze:
16 lut 2019, o 11:32
@Marcin sam się chwaliłeś wyżej że porównałeś pare olejów z olejem PMO czyli jak to jest .na strtonie oil-club zachwalałeś jak ten olej dobrze płucze silnik w co nie bardzo chcieli Tobie uwieżyć .coś mi się wydaje że kolego masz dużo wspólnego z firmą PMO .
a co do rafineri to nie rafineria tylko firma blendująca oleje w Zwijndrecht
No fakt, rafineria to tam gdzie wydobywają ropę :D Ale to tak w domyśle mowie rafineria, wiadomo o co chodzi :D


Ale gdzie zachwalałem? Na oil-club? Ja tam nawet konta nie mam, a pierwszy raz o tym forum usłyszałem jak ktoś wkleił link, to jak miałem tam coś pisać :D

Dodano po 2 minutach 18 sekundach:
A parametry pomiędzy olejami to porównywałem z kart technicznych. Na tym forum oil-club nie ma jakoś dużo olejów które mozna porównać więc bez sensu, same jakieś egzotyczne marki :D

Dodano po 5 minutach 43 sekundach:
A co do Specola to akurat bardzo dobry olej :D Kiedyś miałem starego golfa 3 i nie było sensu wlewać tam nic droższego to na Specolu jeździł jak złoto. Nawet nie musiałem dolewać od wymany do wymiany, więc moim zdaniem jak za olej za 60 zł to jest naprawdę niezły :p

Maverick_86
Użytkownik
Posty: 753
Rejestracja: 30 mar 2018, o 07:22
Auto: Insignia ST Cosmo
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: lubelskie
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Oleje, dodatki do diesli - dyskusja o parametrach, właściwości, testy

Post autor: Maverick_86 » 16 lut 2019, o 11:48

Pisząc wtopa miałem na myśli zmianę zawartości PMO w składzie, poza tym na oil-club najpierw piszą że są tacy super, bo mają wysoką zawartość PMO, a potem jak się wydało, że mają około 20 % zamiast deklarowanych 70 % to pojawiła się dygresja z ich strony, że wysoka zawartość PAO też wcale nie jest taka korzystna. 😁 Z mojej strony temat wygląda tak, że jeszcze wczoraj byłem skłonny kupić ich olej na wymianę do moich dwóch aut i miałem zamawiać przez weekend, ale na obecną chwilę pozostanę przy tym co obecnie stosuje, nie mam nawet ochoty testować ich produktu. Tyle w temacie.

MarcinD1984
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: 4 lut 2019, o 13:18
Auto: Opel Insignia
Rok produkcji: 2011
Miasto: Lublin

Re: Oleje, dodatki do diesli - dyskusja o parametrach, właściwości, testy

Post autor: MarcinD1984 » 16 lut 2019, o 11:53

Masz tyle marek olejowych, ze napewno coś wybierzesz :D Na czym teraz jeździsz? :)

A same bazy PAO faktycznie mają trochę wad, więc po części mają racje. Moim zdaniem takim ideałem byłby olej mający 50% PAO i 50% HC. Ale nie wiem czy jakiś producent ma taki olej, z tego co mi wiadomo to nie :(

Są tez marki 100% PAO typu Penrite czy Amsoil ale one kosztują po 300 zł, więc to juz nie moj budżet.

Dodano po 2 minutach 5 sekundach:
Maverick_86 pisze:
16 lut 2019, o 11:48
ale na obecną chwilę pozostanę przy tym co obecnie stosuje, nie mam nawet ochoty testować ich produktu. Tyle w temacie.
A to czy są super czy nie super akurat nie zalezy tylko od baz PAO. Olej to też 20-30% dodatków i to one moim zdaniem dużo dają olejowi. A baza PAO jak sama nazwa wskazuje to taka solidna baza do stworzenia dobrego oleju :D

A co do PMO to jestem ciekawy jak olej przymie się na polskim rynku. Mam kolege, którego chciałem namowić na PMO to powiedział mi ze poczeka jeszcze z rok i zobaczy jak długofalowo będzie ten olej sie spisywał, wiec mozna i tak :D

Awatar użytkownika
takisobie
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: 27 lis 2016, o 13:03
Auto: Insignia ST
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: DE

Re: Oleje, dodatki do diesli - dyskusja o parametrach, właściwości, testy

Post autor: takisobie » 16 lut 2019, o 13:43

@Marcin dotej pory na stronie producenta jest zawarte info cytuje "Wszystkie nasze oleje posiadają co najmniej 70% bazy syntetycznej co jest ewenementem w świecie oleju." no ale jak widze to już PAO nie jest takie dobre byle dużo dodatków było no i tego nie można być pewnym . Firma chwali się doświadczeniem i stworzeniem "unikalnej jakości oleje" a zwykłej karty technicznej nie potrafią bez błędów napisać,
1.JPG
nie neguje tego że ktoś coś zachwala i reklamuje tak długo jak to się opiera na rzetelnych i prawdziwych informacjach.

w dobie globalnego internetu zajeło mi to 15 minut sprawdzenie kto produkuje dla nich olej ,jest to
De Oliebron Lube-Oil Industry B.V.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 17 lut 2019, o 21:26 przez takisobie, łącznie zmieniany 2 razy.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje ogólne”