--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Zakup regionalny Opel-Scannera?

VIN, znalezione na allegro itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lehoo
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 22 lut 2017, o 18:02
Auto: Astra J LPGTEC
Rok produkcji: 2012
Miasto: Cz-Dz

Zakup regionalny Opel-Scannera?

Post autor: Lehoo » 24 mar 2017, o 10:11

Na wstępie - jeśli temat był już gdzieś poruszany i umarł to proszę o usunięcie tego - ja szukałem i nie znalazłem.

Po ostatnim międzyregionalnym i rozmowach tam przeprowadzonych pojawił mi się pewien pomysł i stwierdziłem że może dobrze było zapytać co myślą o tym inni. W naszej okolicy (śląsk/małopolska) chyba nie ma nikogo kto dysponowałby OS-em a interfejs ma większe możliwości niż OPcom. Pytanie czy byłoby kilka osób chętnych na taki zakup? Mogę zapytać jeszcze na forum AKP (oprócz mnie na pewno jeszcze co najmniej 1 osoba tam jest zainteresowana) czy tam byliby chętni ale to już będzie wymagało większej integracji.

Dla jednej osoby na jednorazową "akcję" np.próba upgrade'u komputera tudzież jakieś grzebanie przy nowszym aucie którego OPcom nie obsługuje koszt OSa (na dzień dzisiejszy 750zł brutto) może być zaporowy, ale gdyby znalazło się 6-7 osób to koszt byłby już niższy niż wizyta w aso i podłączenie do kompa.

Zakup dla całego klubu jest problematyczny logistycznie - to raz. Dwa to odpowiedzialność za poprawne używanie/zniszczenie sprzętu. Ale zastanawiam się czy w grę wchodziłby np. zakup przez te kilka(naście?) osób i umieszczenie go u regionalnego albo jakiejś innej osoby która byłaby "opiekunem" i odpowiedzialną za stan urządzenia? Teoretycznie można by się nawet pokusić o dogadanie z jakimś znajomym mechanikiem który udostępniałby nasze urządzenie odpłatnie swoim klientom i po jakimś czasie koszt zakupu by się zwrócił.

Proszę o wypowiedzi osób które byłyby zainteresowane takim rozwiązaniem.

Awatar użytkownika
lcr
Użytkownik
Posty: 895
Rejestracja: 21 sie 2016, o 23:49
Auto: Insignia 1.6T
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2010
Miasto: Ruda Śląska
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Zakup regionalny Opel-Scannera?

Post autor: lcr » 24 mar 2017, o 18:01

Dla mnie super sprawa, ale moje zegary to dziadostwo... Mam MY11 i stacja Android. W MY11 chyba za dużo nie da się poprawić...

Awatar użytkownika
Lehoo
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 22 lut 2017, o 18:02
Auto: Astra J LPGTEC
Rok produkcji: 2012
Miasto: Cz-Dz

Re: Zakup regionalny Opel-Scannera?

Post autor: Lehoo » 24 mar 2017, o 18:12

No właśnie trzeba by to posprawdzać bo z doświadczeń tych co ten interfejs mają wynikają niejednoznaczne informacje. Cały wątek o OS przeczytałem i wygląda na to że dopóki się nie podłączy interfejsu i nie spróbuje to nikt nie da jednoznacznej odpowiedzi że się da czy nie..

Awatar użytkownika
lcr
Użytkownik
Posty: 895
Rejestracja: 21 sie 2016, o 23:49
Auto: Insignia 1.6T
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2010
Miasto: Ruda Śląska
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Zakup regionalny Opel-Scannera?

Post autor: lcr » 24 mar 2017, o 18:47

No tak, ale kto wyda kasę na marne?:)

Awatar użytkownika
Lehoo
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 22 lut 2017, o 18:02
Auto: Astra J LPGTEC
Rok produkcji: 2012
Miasto: Cz-Dz

Re: Zakup regionalny Opel-Scannera?

Post autor: Lehoo » 24 mar 2017, o 19:43

Powiem tak. Ja też nie mam pewności że uda się coś z moim wyświetlaczem zrobić. Odblokował mi wskazania kolega z forum opcomem ale np. zasięgu na paliwie alternatywnym się nie da. Potencjalnego zrobienia z uplevela combi też nie. Dla tych rzeczy plus możliwość diagnostyki jestem skłonny wyłożyć część kwoty. Jasne może się okazać że wyjdzie z tego wielkie g.. ale kto nie ryzykuje ten nie ma ;)
No w ostateczności pojadę do Kamyka na wycieczkę ;) Za gaz zapłacę podobnie tylko czasu trochę dodatkowo poświęcę.. ale wolałbym mieć coś pod ręką mimo wszystko.

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 8974
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 17 razy
Otrzymał  piwo: 114 razy

Re: Zakup regionalny Opel-Scannera?

Post autor: mazmarcin » 28 lut 2018, o 21:22

Na śląsku jest dużo OSów.
Tylko dobrze poszukaj.

norbi333
Ekspert
Posty: 5128
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: GSI
Kod silnika: B20DTR
Rok produkcji: 2019
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 35 razy

Re: Zakup regionalny Opel-Scannera?

Post autor: norbi333 » 1 mar 2018, o 06:21

Wydawanie 750 zł na opel scanner do przedlif mija się z celem. U mnie w 2013 parę rzeczy odblokowałem, ale tak naprawdę nie ma nic istotnego co trzeba z trzeba mieć. U braciszka 2009 prawie nic się nie dało

qtom
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: 9 mar 2015, o 23:26
Auto: astra j st
Rok produkcji: 2013
Miasto: rzeszów

Re: Zakup regionalny Opel-Scannera?

Post autor: qtom » 2 kwie 2018, o 21:16

Bezpłatne mogę udostępnić w Rzeszowie jak jest ktoś chętny. Tak naprawdę jak nic z autem się nie dzieje jest zbędny. Tel.602-681-287 kontakt między 16 a 20. Jeśli ktoś zadzwoni później znajdę i zrobię z niego eunucha.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka


piciak
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 16 sie 2017, o 10:41
Auto: opel zafira tourer
Kod silnika: A14NET
Rok produkcji: 2012
Miasto: Gorzów Wielkopolski
Postawił piwo: 1 raz

Re: Zakup regionalny Opel-Scannera?

Post autor: piciak » 29 gru 2018, o 01:41

Ja mogę się dorzucić 200 zl
Dla regionu lubuskie zachodniopomorskie

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje ogólne”