--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuCzujniki ciśnienia w oponach
-
norbi333
- Ekspert
- Posty: 5130
- Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
- Auto: INNE
- Rok produkcji: 2020
- Miasto: Suwałki
- Otrzymał piwo: 39 razy
Re: Czujniki ciśnienia w oponach
-same się programują.
-pewnie najwyżej przez kilka odpaleń auta
-obojętnie jak załozysz
-pewnie najwyżej przez kilka odpaleń auta
-obojętnie jak załozysz
- alehandro`
- Użytkownik
- Posty: 839
- Rejestracja: 1 cze 2021, o 20:48
- Auto: Insignia B
- Kod silnika: B20DTH
- Rok produkcji: 2018
- Miasto: Bratoszewice
- Postawił piwo: 2 razy
- Otrzymał piwo: 6 razy
Re: Czujniki ciśnienia w oponach
1. Nie każdy - musisz zadzwonic i zapytać czy ogarniaja czujniki. Musi mieć przyrząd do wzbudzenia czujnika.
2. Będzie pokazywał błąd - brak odczytu z czujników.
3. Musi sie wypowiedzieć ktos kto jest po operacji - ja nadal przed.
2. Będzie pokazywał błąd - brak odczytu z czujników.
3. Musi sie wypowiedzieć ktos kto jest po operacji - ja nadal przed.
- fafko
- Forumowicz
- Posty: 81
- Rejestracja: 10 wrz 2017, o 20:15
- Auto: Insignia GS automat
- Kod silnika: B20NHT
- Rok produkcji: 2018
- Miasto: Gliwice
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Czujniki ciśnienia w oponach
Ja niedawno montowałem chińczyki, trzeba było programować i dopiero wtedy komputer je wyłapał.
W warsztacie powiedzieli, że trzeba dokładnie tak montować jak programowali, bo niby będzie źle wyświetlać na komputerze, nawet mam je opisane, jeszcze nie testowałem zamiany.
Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka
W warsztacie powiedzieli, że trzeba dokładnie tak montować jak programowali, bo niby będzie źle wyświetlać na komputerze, nawet mam je opisane, jeszcze nie testowałem zamiany.
Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka
-
norbi333
- Ekspert
- Posty: 5130
- Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
- Auto: INNE
- Rok produkcji: 2020
- Miasto: Suwałki
- Otrzymał piwo: 39 razy
Re: Czujniki ciśnienia w oponach
Montowałem oryginalne i same się programowały w przedlifcie ,polifcie i w B.W polifcie nie sprawdzałem,ale w przedlifcie parę razy pokazywało opony zimowe.Potem wszystko znikało i tylko w zakładce były kreski.Co roku przekładam różnie i zawsze programują się wszystkie tak jak trzeba
- pondek91
- Użytkownik
- Posty: 269
- Rejestracja: 25 maja 2019, o 21:54
- Auto: Opel Insignia COSMO
- Kod silnika: A20DTJ
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Chorzów
- Postawił piwo: 3 razy
- Otrzymał piwo: 3 razy
Re: Czujniki ciśnienia w oponach
Minimum 60km/h trzeba jechać przez kilka minut i wtedy załapią a jak wyjmiesz czujniki to będzie
info : " Wykryto opony zimowe "
info : " Wykryto opony zimowe "
- fafko
- Forumowicz
- Posty: 81
- Rejestracja: 10 wrz 2017, o 20:15
- Auto: Insignia GS automat
- Kod silnika: B20NHT
- Rok produkcji: 2018
- Miasto: Gliwice
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Czujniki ciśnienia w oponach
Czy po wzbudzeniu/programowaniu czujników po jakimś czasie mogą się uśpić, czy jak to tam nazwać?
Wczoraj zamontowałem nowy komplet kół, czujniki montowane we wrześniu, wtedy były programowane i wszystko działało, teraz komputer żadnego nie widzi. Trochę byłoby to bez sensu, bo przecież koła zazwyczaj zmieniamy co pół roku, więc dziwna dla mnie sytuacja.
Czujniki od chińczyka, może baterie za słabe już?
Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka
Wczoraj zamontowałem nowy komplet kół, czujniki montowane we wrześniu, wtedy były programowane i wszystko działało, teraz komputer żadnego nie widzi. Trochę byłoby to bez sensu, bo przecież koła zazwyczaj zmieniamy co pół roku, więc dziwna dla mnie sytuacja.
Czujniki od chińczyka, może baterie za słabe już?
Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka
- alehandro`
- Użytkownik
- Posty: 839
- Rejestracja: 1 cze 2021, o 20:48
- Auto: Insignia B
- Kod silnika: B20DTH
- Rok produkcji: 2018
- Miasto: Bratoszewice
- Postawił piwo: 2 razy
- Otrzymał piwo: 6 razy
Re: Czujniki ciśnienia w oponach
Mozliwe,
swoją zimę ściągnałem w maju i zalożyłem kilka dni temu. czujniki wzbudziły się bez problemu. Byc moze musisz je wzbudzic "z ręki" np u wulkanizatora komputerem do czujników (?).
Bardziej doświadczeni w temacie cos moze podpowiedzą.
swoją zimę ściągnałem w maju i zalożyłem kilka dni temu. czujniki wzbudziły się bez problemu. Byc moze musisz je wzbudzic "z ręki" np u wulkanizatora komputerem do czujników (?).
Bardziej doświadczeni w temacie cos moze podpowiedzą.
- fafko
- Forumowicz
- Posty: 81
- Rejestracja: 10 wrz 2017, o 20:15
- Auto: Insignia GS automat
- Kod silnika: B20NHT
- Rok produkcji: 2018
- Miasto: Gliwice
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Czujniki ciśnienia w oponach
No ale ja to robiłem we wrześniu, czyli niecałe 2 miesiące temu, wtedy działały, polezaly trochę i już ich komputer nie widzi
Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka
-
makmak
- Forumowicz
- Posty: 86
- Rejestracja: 12 mar 2017, o 09:29
- Auto: insignia
- Kod silnika: B20DTH
- Rok produkcji: 2017
- Miasto: Łódz
Re: Czujniki ciśnienia w oponach
Czy czujniki z kól.od insigni A będzie widziala insignia B ?? Będą poprawnie dzialac?
- dokia
- Ekspert
- Posty: 9550
- Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
- Auto: Jaguar E-Pace 250hp
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2020
- Miasto: z Mazur :)
- Postawił piwo: 263 razy
- Otrzymał piwo: 121 razy
- Kontakt:
Re: Czujniki ciśnienia w oponach
Jeszcze może od przedlifta?
Częstotliwość pracy mają tę samą, numery serwisowe jednak inne. A czytałeś ten temat od początku?
Częstotliwość pracy mają tę samą, numery serwisowe jednak inne. A czytałeś ten temat od początku?
-
makmak
- Forumowicz
- Posty: 86
- Rejestracja: 12 mar 2017, o 09:29
- Auto: insignia
- Kod silnika: B20DTH
- Rok produkcji: 2017
- Miasto: Łódz
- Maq
- Forumowicz
- Posty: 56
- Rejestracja: 5 lis 2021, o 09:36
- Auto: Insignia A
- Kod silnika: B20DTH
- Rok produkcji: 2016
- Miasto: Katowice
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Czujniki ciśnienia w oponach
Podepnę się pod temat, nie rozumiem algorytmu wyświetlania błędu niskiego ciśnienia. Może 208kPa to za mało (choć jeździ się dobrze), ale dlaczego błąd jest tylko z jednej strony?
Czujniki wszystkie działają, w czasie jazdy gdy opony się nagrzewają widzę, że ciśnienie w kołach rośnie. I tyły osiągają 216-218kPa a błąd dalej świeci.
Dotyczy to tylko tyłów, losowo prawego lub lewego.
Czujniki wszystkie działają, w czasie jazdy gdy opony się nagrzewają widzę, że ciśnienie w kołach rośnie. I tyły osiągają 216-218kPa a błąd dalej świeci.
Dotyczy to tylko tyłów, losowo prawego lub lewego.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
- fafko
- Forumowicz
- Posty: 81
- Rejestracja: 10 wrz 2017, o 20:15
- Auto: Insignia GS automat
- Kod silnika: B20NHT
- Rok produkcji: 2018
- Miasto: Gliwice
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Czujniki ciśnienia w oponach
Sprawdź kody błędów jakie się zapisały, może to podpowie jaki jest problem
Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka
- Citek
- Użytkownik
- Posty: 249
- Rejestracja: 1 maja 2021, o 19:08
- Auto: Jeep Cherokee KL
- Rok produkcji: 2019
- Miasto: Lublin
- Postawił piwo: 2 razy
- Otrzymał piwo: 4 razy
Re: Czujniki ciśnienia w oponach
Naczytałem się Waszych postów, miało być tak pięknie a tu lipa póki co.
Wróciłem właśnie z wymiany kół na zestaw zimowy. W letnich alumach '18 miałem czujniki ciśnienia.
Na zimę kupiłem struktury '17 bez czujników.
Po zamontowaniu '17 bez czujników wywala przy odpaleniu komunikat SERVICE i kilka słów dot. czujników ciśnienia. Klikam ok- znika. Natomiast najpierw przez jakiś czas mruga pomarańczowa kontrolka od czujników ciśnienia po czym zaczyna palić się ciągle. Odpalałem z 5 razy- za każdym razem to samo. Coś się jeszcze zmieni i wykryje te ,,zimowe koła" czy już nie?
Insignia MY2016.
Wróciłem właśnie z wymiany kół na zestaw zimowy. W letnich alumach '18 miałem czujniki ciśnienia.
Na zimę kupiłem struktury '17 bez czujników.
Po zamontowaniu '17 bez czujników wywala przy odpaleniu komunikat SERVICE i kilka słów dot. czujników ciśnienia. Klikam ok- znika. Natomiast najpierw przez jakiś czas mruga pomarańczowa kontrolka od czujników ciśnienia po czym zaczyna palić się ciągle. Odpalałem z 5 razy- za każdym razem to samo. Coś się jeszcze zmieni i wykryje te ,,zimowe koła" czy już nie?
Insignia MY2016.
- fafko
- Forumowicz
- Posty: 81
- Rejestracja: 10 wrz 2017, o 20:15
- Auto: Insignia GS automat
- Kod silnika: B20NHT
- Rok produkcji: 2018
- Miasto: Gliwice
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Czujniki ciśnienia w oponach
W roczniku 2016 czujniki ciśnienia to już nie opcja, a wymóg. Wydaje mi się, że nie można tych błędów wygasić, po prostu musisz zamontować czujniki i błędu nie będzie. No chyba, że ktoś zna jakieś sztuczki.
Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka
- Rooff_
- Zapaleniec
- Posty: 4119
- Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
- Auto: Insignia ST przedlif
- Kod silnika: A20DTR
- Rok produkcji: 2012
- Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
- Postawił piwo: 9 razy
- Otrzymał piwo: 128 razy
Re: Czujniki ciśnienia w oponach
A może wystarczy odpiąć moduł z zasilania jak się nie chce/nie ma czujników? 
Ale to sobie tak gdybam
Ale to sobie tak gdybam
- Citek
- Użytkownik
- Posty: 249
- Rejestracja: 1 maja 2021, o 19:08
- Auto: Jeep Cherokee KL
- Rok produkcji: 2019
- Miasto: Lublin
- Postawił piwo: 2 razy
- Otrzymał piwo: 4 razy
Re: Czujniki ciśnienia w oponach
Pojeżdżę kilka dni i zobaczymy- jak ciągle będzie ten sam problem to nie obędzie się bez kupna 4 używanych czujników i ponowna wizyta u wulkanizatora...
Koszt nieduży ale upierdliwa sprawa bo znów trzeba jechać na wulkanizację i zapewne od nowa płacić za wyważanie...
Jakbym wiedział, że tak to będzie to bym wcześniej kupił te czujniki i po problemie...
Koszt nieduży ale upierdliwa sprawa bo znów trzeba jechać na wulkanizację i zapewne od nowa płacić za wyważanie...
Jakbym wiedział, że tak to będzie to bym wcześniej kupił te czujniki i po problemie...
- Maq
- Forumowicz
- Posty: 56
- Rejestracja: 5 lis 2021, o 09:36
- Auto: Insignia A
- Kod silnika: B20DTH
- Rok produkcji: 2016
- Miasto: Katowice
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Czujniki ciśnienia w oponach
Żadne błędy się nie zapisały.
Poddałem się, dopompowałem tyły na 2.3bar, wskaźnik pokazuje 220kPa na zimno i 230-235kPa na ciepło i błędy nie świecą. Mam ustawiony wskaźnik na ciśnienia minimalne, trudno będę jeździł na trochę wyższym niż chciałem.
-
Holios
- Użytkownik
- Posty: 490
- Rejestracja: 13 lut 2016, o 14:05
- Auto: BMW G31
- Rok produkcji: 2019
- Miasto: Poznań
- Postawił piwo: 7 razy
- Otrzymał piwo: 25 razy
Re: Czujniki ciśnienia w oponach
Wartości dla Twojego samochodu które są wpisane w BCM masz podane na naklejce na lewym słupku. To że się dobrze jeździ nie oznacza że tak przewidział producent 

