--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Czujniki ciśnienia w oponach

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wassermann
Zapaleniec
Posty: 1761
Rejestracja: 9 lut 2015, o 16:18
Auto: Insignia GSi 2.0T
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: nec temere, nec timide
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 42 razy

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Post autor: wassermann » 21 lip 2016, o 13:16

norbi333 pisze:U mnie to samo jest w jednym tylnym kole.Jak upał to potrafi gubić odczyt.
Celna obserwacja. U mnie tylne-prawe było problemem. Ale niedawno doszło tylne-lewe, a nawet jedno z przednich. Faktycznie kumulacja błędów nastąpiła dwa razy, oba dni były jak na nasze warunki wręcz ekstremalnie upalne, a ciśnienie w oponach wynosiło ok. 3 bar (dopompowane na obciążenie+autostradę, do tego rozgrzane od jazdy w upale). Czujniki się nie "kończą", u mnie ten babol po raz pierwszy wyskoczył jeszcze przed przekroczeniem 1000 km na liczniku przebiegu w nowym aucie ;)

M.

norbi333
Ekspert
Posty: 5130
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: INNE
Rok produkcji: 2020
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Post autor: norbi333 » 21 lip 2016, o 13:51

U mnie jak świruje to tył od strony kierowcy.Ciśnienie mogłem mieć podobne ,bo mam na zimnym 2.6 bara

wojtas69
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: 11 sty 2016, o 21:26
Auto: Insignia 2.8T 4x4
Kod silnika: A28NET
Rok produkcji: 2012
Miasto: Leszno
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Post autor: wojtas69 » 5 sie 2016, o 08:34

Panowie na nowych czujnikach do 250 km/h nie mam żadnych problemów, pokazują cały czas prawidłowe wartości i nie gubią odczytów.

Awatar użytkownika
wassermann
Zapaleniec
Posty: 1761
Rejestracja: 9 lut 2015, o 16:18
Auto: Insignia GSi 2.0T
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: nec temere, nec timide
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 42 razy

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Post autor: wassermann » 5 sie 2016, o 09:18

Ale co to znaczy "nowe"? Inne niż mogły być zamontowane w Insignii MY2016A (t.j. z drugiej połowy 2015)?

M.

wojtas69
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: 11 sty 2016, o 21:26
Auto: Insignia 2.8T 4x4
Kod silnika: A28NET
Rok produkcji: 2012
Miasto: Leszno
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Post autor: wojtas69 » 5 sie 2016, o 09:22

Nie, nowe czujniki ale stary model (te prostokątne brązowe)

sulim000

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Post autor: sulim000 » 24 wrz 2016, o 11:17

Mam pytanko, czy czujniki ciśnienia od insigni z 2015 roku będą się komunikowały z insignią z 2009 roku (czy są kompatybilne), drugie pytanko czy jest jakiś sposób żeby sprawdzić czy w kołach są czujniki ciśnienia bez zdejmowania opon z felg. To dla mnie bardzo ważne, mam do kupienia felgi a właściciel nie jest pewien czy mają czujniki bo przywiózł je z Niemiec.

Awatar użytkownika
wassermann
Zapaleniec
Posty: 1761
Rejestracja: 9 lut 2015, o 16:18
Auto: Insignia GSi 2.0T
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: nec temere, nec timide
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 42 razy

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Post autor: wassermann » 24 wrz 2016, o 14:50

Czujniki mają wbudowaną baterię. Teoretycznie sprawny czujnik "żyje" cały czas, do wyczerpania baterii - kilka lat. Kupując koła i tak musisz wybrać się do oponiarza, żeby sprawdzić ich wyważenie, czy nie kupujesz bubla. Wybierz taki zakład, który obsługuje czujniki - wówczas oponiarz ma do dyspozycji tester, który komunikuje się z dowolnymi czujnikami. Jeśli w felgach są czujniki ze sprawną baterią, to tester je wykryje. Jeśli nie wykryje - to nie ma czujników albo są "martwe", co wychodzi na to samo.

M.

sulim000

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Post autor: sulim000 » 24 wrz 2016, o 16:31

Koła są nowe jeżdżone tylko po salonie, kupuje od oponiarza, ale on nie ma testera. Nie da się tego sprawdzić po wykręceniu wentylka np.??? I jeszcze kwestaj czy z 2015 roku będą się komunikowały z insignią z 2009 roku. Gdyby to było koło mnie to bym sprawdził bez problemu ale to jest ponad 300 kilometrów.

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4618
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 42 razy

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Post autor: IBZI » 24 wrz 2016, o 17:04

sulim000 pisze:Mam pytanko, czy czujniki ciśnienia od insigni z 2015 roku będą się komunikowały z insignią z 2009 roku (czy są kompatybilne), drugie pytanko czy jest jakiś sposób żeby sprawdzić czy w kołach są czujniki ciśnienia bez zdejmowania opon z felg. To dla mnie bardzo ważne, mam do kupienia felgi a właściciel nie jest pewien czy mają czujniki bo przywiózł je z Niemiec.
Powinny się komunikować, ale głowy nie dam. Co do odróżnienia, to niektórzy próbowali po kształcie i kolorze, ale potem okazało się, że dostępne są prawie identyczne zwykłe wentyle, więc tutaj bez testera nic raczej nie zdziałasz i musisz ściągnąć oponę aby być w 100% pewnym. Inna sprawa, że przynajmniej teoretycznie od 1 listopada 2014 każdy nowy samochód sprzedawany na terenie Unii Europejskiej musi być zaopatrzony w system kontrolujący ciśnienie powietrza w kołach, więc jeśli koła przywieziono z Niemiec, to czujniki powinny być.

sulim000

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Post autor: sulim000 » 24 wrz 2016, o 19:45

Dzięki Ibzi, dobry tok myślenia, faktycznie po 2015 roku to powinna być podstawa.

-- 25 wrz 2016, o 11:29 --

Może jeszcze ktoś ma jakiś pomysł?

-- 5 paź 2016, o 15:40 --

https://photos.google.com/share/AF1QipM ... JNRmstOEtR

-- 5 paź 2016, o 15:42 --
sulim000 pisze:Dzięki Ibzi, dobry tok myślenia, faktycznie po 2015 roku to powinna być podstawa.

-- 25 wrz 2016, o 11:29 --

Może jeszcze ktoś ma jakiś pomysł?

-- 5 paź 2016, o 15:40 --

https://photos.google.com/share/AF1QipM ... JNRmstOEtR
Oto nowy nabytek, jednak czujniki ciśnienia były, spuściliśmy powietrze i odciągnęliśmy oponę, czujniki ciśnienia z 2015 roku jak najbardziej kompatybilne z insignią z 2009 roku. Same się zaadoptowały po założeniu.

norbi333
Ekspert
Posty: 5130
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: INNE
Rok produkcji: 2020
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Post autor: norbi333 » 16 lis 2016, o 10:28

Czujnik ciśnienia w rocznik 2012 trzeba programować w Aso czy sam na aucie się programuje?

medor
Użytkownik
Posty: 128
Rejestracja: 22 mar 2016, o 19:13
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2012
Miasto: wielkopolska
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Post autor: medor » 16 lis 2016, o 12:34

U mnie zrobił to wczoraj oponiarz
Programowanie czujników 61,50
Wymiana kół 49,20
Nakrętki do 17" 70,00 zeta
łącznie 180,70

pawelus668
Forumowicz
Posty: 60
Rejestracja: 29 mar 2016, o 22:08
Auto: Insignia
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2012
Miasto:

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Post autor: pawelus668 » 16 lis 2016, o 20:22

Czy w Insigniach po lifcie jak zalozymy felge bez czujników pojawi się informacja o oponach zimowych jak w przedliftach i blad zniknie? czy w nich juz zablokowali i blad bedzie caly czas?

Maciek76
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 12 lis 2016, o 14:03
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTL
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Post autor: Maciek76 » 16 lis 2016, o 20:39

Panowie, nurtuje mnie jedno pytanko a mianowicie jestem tuz przed wymiana ogumienia na zimowe.
W letnim zestawie posiadam czujniki, zawsze wymienialem tylko opony, w tym roku zakupilem komplet z felgami i czujnikami oczywiscie. Teraz pytanie jak wzbudzic drugi zestaw czujnikow zeby komp sobie je zarejestrowal?

Awatar użytkownika
peja-1991
V-ce Prezes ds organizacyjnych
Posty: 4450
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
Auto: Insignia
Kod silnika: D16SHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 98 razy
Kontakt:

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Post autor: peja-1991 » 16 lis 2016, o 22:37

W polficie programują się same.
Założyłem zimówki i po kilku kilometrach czujniki się zaadoptowały
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

Maciek76
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 12 lis 2016, o 14:03
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTL
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Post autor: Maciek76 » 16 lis 2016, o 22:56

Probowalem uruchomic procedure adaptacji poprzez wcisniecie przycisku set na ekranie z cisnieniem ale nic sie nie dzieje, wiec moze w mojej tez zaadoptuja sie automatycznie..

Awatar użytkownika
KaMYk
Zapaleniec
Posty: 2234
Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
Auto: Dodge Charger R/T
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2014
Miasto: Mochowo
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 12 razy

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Post autor: KaMYk » 23 lis 2016, o 08:45

peja-1991 pisze:W polficie programują się same.
A wiesz może na jakiej zasadzie to działa, w jaki sposób odbywa się identyfikacja czujnika do miejsca montażu czyli, że to prawy przód a nie lewy tył?

W Astrach J jak programuję programatorem, to wówczas jest przypisywana lokalizacja czujników, a skąd system wie o lokalizacji w insigni, są jeszcze jakieś czujniki w zawieszeniu?

Awatar użytkownika
rataj73
Zapaleniec
Posty: 1671
Rejestracja: 22 lip 2014, o 15:54
Auto: Opel Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Stolica Mazur
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 18 razy

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Post autor: rataj73 » 23 lis 2016, o 09:07

W każdym nadkolu jest czytnik łapiący sygnał z czujnika i nie trzeba programować kół, bo zasięg sygnału z czujnika jest na tyle mały że nie ma możliwości żeby np. czytnik w lewym nadkolu złapał sygnał z prawego. Jeżeli odbiornik łapie sygnał to znaczy że pochodzi on właśnie z właściwego koła.

Awatar użytkownika
RadON85
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: 27 lip 2016, o 23:12
Auto: Insignia ST 4x4
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Wrocław

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Post autor: RadON85 » 23 lis 2016, o 11:44

Są też rozwiązania dla tych co nie maja tej opcji w swoich autach
https://m.aliexpress.com/item/325494368 ... fa0d63db7f

azjata1

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Post autor: azjata1 » 23 lis 2016, o 23:10

a jak sprawdzić, czy mam system monitorujący ciśnienie w oponach. Koła mam wyposażone w czujniki, ale to o niczym nie świadczy.?

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Felgi i opony”