--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Brak podświetlenia ekranu navi i zegarów gdy włączą się światła mijania

ODPOWIEDZ
crejzus
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: 9 lut 2015, o 20:38
Auto: Insignia A ST 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Trzebinia
Postawił piwo: 1 raz

Brak podświetlenia ekranu navi i zegarów gdy włączą się światła mijania

Post autor: crejzus » 8 lip 2020, o 19:52

Taki kwiatek z dzisiaj

Światła w trybie auto - do momentu gdy było jasno na zewnątrz wszystko było ok. w momencie gdy się zrobiło ciemniej włączyły się światła mijania i zgasło całkowicie podświetlenie ekranu navi i ekranu pomiędzy zegarami. Same ekrany działają bo jak się przyjrzeć to coś tam na nich widać, radio gra no i gdy światła mijania się wyłączy to podświetlenie ekranów wraca :D

Gdzie szukać przyczyny/rozwiązania? nie pomaga zdjęcie klemy a obd w telefonie też nie widzi żadnych błędów (opcoma nie mam)

Patryk.malin
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 30 maja 2019, o 13:21
Auto: Insignia 2.8 V6
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2019
Miasto: Gdynia

Re: Brak podświetlenia ekranu navi i zegarów gdy włączą się światła mijania

Post autor: Patryk.malin » 9 lip 2020, o 03:17

Może kwestia ładowania akumulatora lub samego aku? Przy włączonych światłach mijania jest większe zapotrzebowanie na prąd i komputer oszczędza wyłączając najmniej potrzebne funkcje. Pewnie masz bixenon skrętny z doświetlaniem zakrętu? Podobną rzecz miałem ze wspomaganiem puki nie wymieniłem aku.

crejzus
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: 9 lut 2015, o 20:38
Auto: Insignia A ST 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Trzebinia
Postawił piwo: 1 raz

Re: Brak podświetlenia ekranu navi i zegarów gdy włączą się światła mijania

Post autor: crejzus » 9 lip 2020, o 11:08

Aku ma 1,5 miesiąca a dwa tygodnie temu faktycznie był problem z ładowaniem i elektryk wymienił jakiś wałek w alternatorze natomiast chyba znalazłem przyczynę mianowicie to pokrętło do regulacji natężenia podświetlenia zegarów działa jakoś wadliwie tzn. nie rozjaśnia stopniowo tylko są takie skoki raz na max jasno raz max ciemno nic pomiędzy zamówiłem nowe zobaczymy.

Awatar użytkownika
yerry
Prezes ICP
Posty: 6061
Rejestracja: 23 maja 2013, o 22:43
Auto: Insignia B GS
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 25 razy
Otrzymał  piwo: 85 razy
Kontakt:

Re: Brak podświetlenia ekranu navi i zegarów gdy włączą się światła mijania

Post autor: yerry » 9 lip 2020, o 12:06

Jest sygnał regulacji jasności wyświetlacza, leci między radiem (pin 14 złącza X4) a wyświetlaczem (pin 3 złącza X1). Rozłączyłbym na próbę co pozwoli zawęzić obszar poszukiwań do elementów/czujników oświetlenia itp
Moje prace: HMI2.5 i Android Auto: HMI2.5 w IntelliLink MY2014-15 Bluetooth: Bluetooth CD300 CD400 CD500 DVD800 NAVI600 NAVI900 Aktualizacja Android Auto
https://insipro.pl/

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”