--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

ODPOWIEDZ
yoomati
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: 18 sie 2017, o 18:40
Auto: insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: yoomati » 25 maja 2020, o 11:56

zapatilla pisze:
20 maja 2020, o 23:31
yoomati pisze:
19 maja 2020, o 13:16
...
Wyczyść, zamontuj i zresetuj lampy afl za pomocą vxdiag.
Miałem również ten sam problem i wymieniłem żarówki reflektorów h-10.
Faktycznie pomogło, tak sie podjrałem, że po 2 miesiącach wkońcu nie mam problemów z lampą i zapomniałem sprawdzić doświetalnie zakretów które dalej nie świeci. W każdym razie to juz bajer ważne, że z lampą problemów nie ma.

yoomati
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: 18 sie 2017, o 18:40
Auto: insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: yoomati » 5 cze 2020, o 19:02

A jednak powróciło znowu. Po skasowaniu błędu, przez dwa tygodnie było normalnie, używało się świateł mijania 0 błędów. Wymieniłem żarówkę od doświetlania zakrętów i już one działają to jest git, ale zaraz po tym błąd mi powrócił. Nie wiem czy to ma jakiś związek z tym.

Edit: W sumie to dziwne bo teraz znowu nie ma żadnego błędu. Wtedy mi się pojawił gdy były ustawione na pozycje auto, był mrok to się mijania włączyły automatycznie, teraz ta sama sytuacja i 0 błędów.

yoomati
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: 18 sie 2017, o 18:40
Auto: insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: yoomati » 10 cze 2020, o 20:49

Jednak zapomniałem o ważnej kwesti, wyjechałem wtedy z garażu i to spowodowało błąd, ogólnie błąd sie wyświetla po przejechaniu pewnej odległości(nie zawsze jest stała), myślicie że to czujnik poziomowania ten z przodu?

yoomati
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: 18 sie 2017, o 18:40
Auto: insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: yoomati » 20 cze 2020, o 08:38

Już prawie idealnie chodzi, błędy pokasowane. Tylko jeszcze jedna bolączka przy skręcie w prawo jest błąd sprawdź układ adptacyjny i to wyskakuje tylko po zmroku czyli wtedy jak załącza się doświetlanie zakretu. Zarówka świeci, jedynie jaki problem może być to że są inne w prawej i lewej lampie bo mi na serwisie włożyli inna i z taką odesłali. Ale czy jeżeli by to było przez to, że żarówki są inne to chyba przy skręcie w lewo by było to samo. Miałem żarówkę do doświetlania zapasową wsadziłem ją i wciąż to samo (To nie była żarówka taka sama jak z lewej lampy). Chyba, że jeszcze zrobić myk zamiany doświetlania z prawej lampy do lewej i vice versa, czy szukać przyczyny gdzie indziej?

jedrek
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 6 sie 2019, o 19:09
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2019
Miasto: Wałbrzych

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: jedrek » 27 cze 2020, o 14:24

Hejka,
Padł mi silniczek przesłony w prawym reflektorze w Isi 2009, ma ktoś może na zbyciu? Lub może macie namiary gdzie kupić?

Dzięki

mati11294
Użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: 20 lis 2018, o 20:16
Auto: CORSA D
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2011
Miasto: BOCHNIA
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: mati11294 » 27 cze 2020, o 20:18

Pytanko jako ze mam corse d. Ale pytanie odnosnie insigni. Czy w poprawnym dzialaniu afl wymagane jest esp ? Czy jakiekolwiek usterki esp unieruchaniają afl . pytam poniewaz na tej samej lini can jest w corsie afl eps esp i abs. I zastanawiam sie czy to przypadek czy architektura tej szesci cana wymaga aby byly w jednym szeregu a nie koniecznie musi miec wplyw na afl . ponadto awarie cimow w insigniach sprawialo pojawienie sie kontrolek afl+ esp ( czujnik kąta skretu tez moze laczyc te 2 moduly).

Awatar użytkownika
pondek91
Użytkownik
Posty: 269
Rejestracja: 25 maja 2019, o 21:54
Auto: Opel Insignia COSMO
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2009
Miasto: Chorzów
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: pondek91 » 2 lip 2020, o 05:50

yoomati pisze:
20 cze 2020, o 08:38
Już prawie idealnie chodzi, błędy pokasowane. Tylko jeszcze jedna bolączka przy skręcie w prawo jest błąd sprawdź układ adptacyjny i to wyskakuje tylko po zmroku czyli wtedy jak załącza się doświetlanie zakretu. Zarówka świeci, jedynie jaki problem może być to że są inne w prawej i lewej lampie bo mi na serwisie włożyli inna i z taką odesłali. Ale czy jeżeli by to było przez to, że żarówki są inne to chyba przy skręcie w lewo by było to samo. Miałem żarówkę do doświetlania zapasową wsadziłem ją i wciąż to samo (To nie była żarówka taka sama jak z lewej lampy). Chyba, że jeszcze zrobić myk zamiany doświetlania z prawej lampy do lewej i vice versa, czy szukać przyczyny gdzie indziej?
U mnie jest podobnie ale zazwyczaj przy skręcie w lewo. Doświetlanie wymieniłem już jakiś czas temu na https://allegro.pl/oferta/2-x-zarowki-w ... 6968459256 żeby nie było żółtego światła z ksenonem natomiast problem wcześniej też występował.

Awatar użytkownika
pondek91
Użytkownik
Posty: 269
Rejestracja: 25 maja 2019, o 21:54
Auto: Opel Insignia COSMO
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2009
Miasto: Chorzów
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: pondek91 » 9 lip 2020, o 07:12

Nastały deszczowe dni a z nimi powrócił problem - Sprawdź układ oświetlenia adaptacyjnego ... Dzisiaj dojeżdżając do pracy pojawiły się takie błędy
Obrazek

Czy ktoś już definitywnie sie z tym uporał ? Co więcej po skasowaniu apką od razu pojawiał się z powrotem..

Awatar użytkownika
Crazy383
Użytkownik
Posty: 392
Rejestracja: 15 lis 2019, o 09:34
Auto: Astra J
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2012
Miasto: Rzeszów
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 13 razy

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: Crazy383 » 9 lip 2020, o 14:50

miałem te błędy w zimne wilgotne dni, teraz od czasu gdy jest cieplej to spokój, ale to błąd od modułu w lampie

MaridoS
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 21 lip 2020, o 00:11
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2012
Miasto: Brzeg Dolny
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: MaridoS » 21 lip 2020, o 19:43

Witam, mam problem z Bi Xenonem, wyskakuje mi komunikat "Sprawdź układ adaptacyjnych reflektorów" , nie działają mi światła drogowe (długie) i tylko to, na komputerze zdiagnozowany błąd "B0985 - Obwód sterujący przesłoną rozdziału światła w prawym reflektorze", zablokowała się ? silniczek od przesłony poszedł ? jak to w prawym reflektorze to nie powinien lewy działać czy jak w jednym padnie to drugi z automatu tez sie zawiesza ? jakieś pomysły ?

Kaczorhs
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 10 lip 2020, o 19:52
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 1 raz

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: Kaczorhs » 22 lip 2020, o 15:42

Witam,
W mojej Insigni 2009r A20NHT wyrzuca błąd U1522. Światła długie jak i światła mijania działają na tym samym żarniku, a zauważyłem że prawa strona podczas włączania świateł długich raz się załącza a raz nie. Czy może być to spowodowane zużytym żarnikiem czy raczej szukać przyczyny głębiej?

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 122 razy

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: Rooff_ » 22 lip 2020, o 16:02

Przesłona się zacina. Żarnik tu nie ma nic do rzeczy, bo tam jest tylko jedno włókno ;)

Kaczorhs
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 10 lip 2020, o 19:52
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 1 raz

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: Kaczorhs » 22 lip 2020, o 16:26

Rooff_ pisze:
22 lip 2020, o 16:02
...
Jest możliwość jakiejś taniej ,,domowej” naprawy tego problemu?
Ostatnio zmieniony 23 lip 2020, o 13:37 przez IBZI, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie cytuj posta pod postem. Regulamin forum.

marczaku
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 6 maja 2020, o 19:38
Auto: Isnignia hatchback
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Tuszyn

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: marczaku » 9 sie 2020, o 21:53

Jeśli chodzi o błąd układu poziomowania reflektorów podczas deszczu, to winny jest tylny czujnik nad lewym wachaczen. Niewielka ilość wody na jego powierzchni i od razu wywala błąd. Najpierw próbowałem szukać usterki polewając czujnik i wtyczkę wodą. Efektem było natychmiastowe pojawienie się błędu. Po wytraciu części z sensorem błąd znika. Po kilku próbach z wodą wywnioskowałem że wystrczy delikatnie zwilżyć powierzchnię mokrym palcem i pojawia się błąd. Kombinowałem z izolacją czujnika od wody. Kawałek foliowej torebki złapany trytką wyeliminował problem. Ale to zbyt prowizoryczna naprawa. Wpadłem na pomysł dokładnego pomalowania powierzchni czujnika. Dwie grube warstwy farby skutecznie naprawimy problem. Już trzeci miesiąc nic się nie dzieje podczas deszczu. Być może ktoś będzie miał podobny problem i uda się go rozwiązać tym sposobem.

kkorytek
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 22 sie 2020, o 15:58
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Gdynia

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: kkorytek » 22 sie 2020, o 18:15

Witam ,
Potrzebuje waszej fachowej porady mianowicie mój problem w Isi polega on na tym, ze światła świecą zbyt nisko, a druga sprawa to , ze na przeglądzie technicznym wyszło że posiadam rzekomo światła z wersji angielskiej cudem przechodzi przegląd tech.
W skrócie Isia zakupiona była w polskim salonie a przed zakupem samochód byl gruntownie sprawdzany u dealera co raczej wyklucza wersje swiatel z UK.
Analizując fakty jakies 2 lata temu miałem wymieniany moduł świateł AFL pochodzącego z zakupu na portalu All...
Zastanawiam się czy przyczyną tego problemu może być to ze sam moduł mógł pochodzić z samochodu z UK czy tez po jego wymianie sam moduł powinien być on na nowo zaprogramowany do wersji EU. Dodam jeszcze ze nie mam żadnych błędów po podpięciu pod Op-com.
Z gory dziękuję za odpowiedzi.

Awatar użytkownika
wassermann
Zapaleniec
Posty: 1613
Rejestracja: 9 lut 2015, o 16:18
Auto: Insignia GSi 2.0T
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: nec temere, nec timide
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 29 razy

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: wassermann » 22 sie 2020, o 22:53

A przypadkiem w menu na wyświetlaczu pośrodku konsoli nie ma w ustawieniach oświetlenia opcji ruchu lewo- i prawostronnego? Poza tym na badaniu technicznym, w tymże samym menu, należy wyłączyć światła adaptacyjne.
Prosta sprawa - auto podczas badania stoi, więc wówczas AFL świeci jak podczas powolnej jazdy w strefie zamieszkania, czyli nisko i szeroko i pewnie do tego symetrycznie. Diagnosta zobaczył i pokręcił nosem, że światła świecą do d... - ale to on się nie zna, bo nie wziął pod uwagę tego jak nowoczesne jest to oświetlenie, zależne od prędkości samochodu i innych czynników.
A Ty sprawdź to menu i następnym razem przed badaniem wyłącz AFL, czy jak to tam się nazywa ("inteligentne oświetlenie"). Zostaw "tylko doświetlanie zakrętów".

M.

kkorytek
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 22 sie 2020, o 15:58
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Gdynia

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: kkorytek » 23 sie 2020, o 16:54

Wielkie dzięki nie wiedziałem że tak to można ustawiac z poziomu menu. Dam znać jak tylko dojadę do kraju czy poskutkowało.
Pozdrawiam

Szwagier
Użytkownik
Posty: 164
Rejestracja: 29 mar 2019, o 19:14
Auto: Opel insignia A
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2011
Miasto: Łuków
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: Szwagier » 24 sie 2020, o 10:26

U mnie w roczniku z 2011 nie ma opcji w menu do ustawienia świateł do ruchu prawo czy lewo stonnego. Co do ustawienia lamp to jeśli się nie mylę to afl działa tylko gdy włącznik świateł jest w pozycji "auto" , jeśli przełączymy na "światła krótkie" to wtedy żarniki świecą "na sztywno" i wtedy rzeczywiście mogą świecić za nisko jeśli lampa jest źle ustawiona. Przy lampach są śrubki do regulacji i można ustawić żeby było dobrze. Nie mam teraz auta pod ręką bo jestem w pracy, dopiero jutro mogę to sprawdzić na 100% więc przepraszam jesli się mylę,w każdym razie wydaję mi się że w insignii właśnie na ostatnim przeglądzie diagnosta regulował u mnie lampy.

norbi333
Ekspert
Posty: 5128
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: GSI
Kod silnika: B20DTR
Rok produkcji: 2019
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 35 razy

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: norbi333 » 24 sie 2020, o 10:40

Jest to tylko w polifcie

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4193
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 33 razy

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: IBZI » 24 sie 2020, o 12:54

Jak w starszych rocznikach przełączyć tryb lamp (ruch lewo/prawostronny) odsyłam do instrukcji.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”