--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

ODPOWIEDZ
Fiforek7
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 5 lip 2019, o 19:25
Auto: Insignia a fl
Kod silnika: A20DTE
Rok produkcji: 2014
Miasto: Wadowice

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: Fiforek7 » 10 sty 2020, o 12:55

Widzialem w audi ze kalibruja, ale czy w oplu jest taka mozliwosc to nie wiem. Czytalem na forum cos o tym, ale nie ma konkretnej odpowiedzi czy ktos kalibrowal

Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Posty: 8481
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Insignia 2.0t 260KM
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 197 razy
Otrzymał  piwo: 102 razy
Kontakt:

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: dokia » 10 sty 2020, o 12:57

U mnie też tak się dzieje raz na parę miesięcy , że w mieście włączy światła drogowe, ale nie zamierzam fabryki poprawiać. Poza tym drogowe w mieście nie oślepiają innych użytkowników właśnie przez światło z góry. Ja nie będę kalibrować, system jest sprawny, bo nie wyrzuca błędów, homologację ktoś na to dał i nie ma sensu aby tracić na to czas.

Fiforek7
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 5 lip 2019, o 19:25
Auto: Insignia a fl
Kod silnika: A20DTE
Rok produkcji: 2014
Miasto: Wadowice

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: Fiforek7 » 10 sty 2020, o 13:09

Moze jestem przewrażliwiony na tym punkcie bo u tescia w mondeo znacznie lepiej to dziala, nawet na zakretach

Maverick_86
Użytkownik
Posty: 753
Rejestracja: 30 mar 2018, o 07:22
Auto: Insignia ST Cosmo
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: lubelskie
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: Maverick_86 » 10 sty 2020, o 13:40

Ogólnie rzecz biorąc ten system w Insigni ma pewne niedoskonałości, i jest tak że czasem dziwnie przełącza te światła. Ale ja również jak @Dokia postanowiłem już jakiś czas temu że ignoruje te wadę.

Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Posty: 8481
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Insignia 2.0t 260KM
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 197 razy
Otrzymał  piwo: 102 razy
Kontakt:

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: dokia » 10 sty 2020, o 13:55

Podobno w kombiakach działa to lepiej. Też macie habety? Generalnie to jak zbyt późno mi ona zauważa osoby jadące z naprzeciwka , to jak te osoby mrugną drogowymi, to już ona gasi. Dlatego ja nie tykam jej osobiście. Zostawiam to systemowi AFL, a jak już spotkam takiego pogrzanego na drodze, to już ona na jego mrugnięcie zrobi to co on se życzy i wszyscy zadowoleni, bo i Pan mrugający i ja, bo nic nie zrobiłam :P A że jeżdżę sama, wyjeżdżam gdy ciemno i wracam gdy ciemno, to system AFL jest fajną zabawą dla mnie, bo ja gadam "zgaś" albo "zapal" podczas mijania się z innymi użytkownikami drogi. I wtedy ja się nie nudzę i nie przysypiam, i śmieję się sama do siebie że z autem moim gadam :P No i mam już takie wyczucie w tych komendach że ona na te słowne komendy gasi lub zapala drogowe :P

Maverick_86
Użytkownik
Posty: 753
Rejestracja: 30 mar 2018, o 07:22
Auto: Insignia ST Cosmo
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: lubelskie
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: Maverick_86 » 10 sty 2020, o 14:23

Ja akurat mam kombii. I też nie tykam wajchy, a jak już kogoś denerwuje że jadę na długich to po jego mrugnięciu automat sam reaguje. JW końcu jak automat to co będę za niego pracował. 😁

P405
Zapaleniec
Posty: 3155
Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
Auto: Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Leszno
Otrzymał  piwo: 27 razy

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: P405 » 10 sty 2020, o 14:36

Problem jest inny, pojawia się auto np. 600 m z świeczkami i automat przełącza na mijania, wylatuje nowy na ledach i nic. Jak jest daleko i miganie to na moment zmieni i za chwilę znowu długie. Mijania zrobi jak jest już w miarę blisko.

Wysłane z mojego NX551J przy użyciu Tapatalka


norbi333
Ekspert
Posty: 5128
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: GSI
Kod silnika: B20DTR
Rok produkcji: 2019
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 35 razy

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: norbi333 » 10 sty 2020, o 15:33

To mi się nie trafia takie działanie. Generalnie z moich obserwacji wynika,ze system działa dobrze na długich prostych i lekkich zakrętach.Kręta droga lub pagórkowata i system jest bardzo kiepski.Po prostu innych oślepia .

Maverick_86
Użytkownik
Posty: 753
Rejestracja: 30 mar 2018, o 07:22
Auto: Insignia ST Cosmo
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: lubelskie
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: Maverick_86 » 10 sty 2020, o 18:06

P405 pisze:
10 sty 2020, o 14:36
Dużo jeżdżę, także nocą i u siebie nie zauważyłem raczej takiego problemu.

P405
Zapaleniec
Posty: 3155
Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
Auto: Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Leszno
Otrzymał  piwo: 27 razy

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: P405 » 10 sty 2020, o 19:44

Generalnie w dużym ruchu nie mam problemu. Tylko wieczorem często wracam pustą drogą między wioskami i takie mam spostrzeżenia jak jedzenie z przeciwka auto na zwykłych żarówkach, a jak jedzie na ledach. Przy zwykłych żarówkach zmienia dużo szybciej.

Wysłane z mojego NX551J przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 8985
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 17 razy
Otrzymał  piwo: 114 razy

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: mazmarcin » 10 sty 2020, o 20:05

dokia pisze:
10 sty 2020, o 12:57
U mnie też tak się dzieje raz na parę miesięcy , że w mieście włączy światła drogowe, ale nie zamierzam fabryki poprawiać. Poza tym drogowe w mieście nie oślepiają innych użytkowników właśnie przez światło z góry. Ja nie będę kalibrować, system jest sprawny, bo nie wyrzuca błędów, homologację ktoś na to dał i nie ma sensu aby tracić na to czas.
Ale mandat można dostać, tak jak za jazdę na dziennych we mgle.
Auto pomaga ale nie wyłącza odpowiedzialności kierowcy.

Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Posty: 8481
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Insignia 2.0t 260KM
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 197 razy
Otrzymał  piwo: 102 razy
Kontakt:

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: dokia » 10 sty 2020, o 20:27

A ja gdzieś pisałam o mgle? Jakbym miała je włączone to automatyczne drogowe przecież nie świecą.

A te drogowe w mieście to po 10metrach już ogarniają że coś nie tak. Nie bądźmy tacy drobiazgowi 😋 No i w moim mieście nie dostanę mandatu 😘

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 8985
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 17 razy
Otrzymał  piwo: 114 razy

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: mazmarcin » 10 sty 2020, o 20:39

Nie pisałaś o mgle, tylko chciałem podkreślić że jak auto włączy złe oświetlenie to i tak mandat dostaje kierowca ;)

Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Posty: 8481
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Insignia 2.0t 260KM
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 197 razy
Otrzymał  piwo: 102 razy
Kontakt:

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: dokia » 10 sty 2020, o 21:07

No to chyba jasne, że nie auto. Takie mandaty tj za takie przewinienia to ja tam przejęczę i wybłagam😂🤗. Boję się tych z fotobudek , bo mam ku nim skłonność niemałą, a też i nie podlegają dyskusji.
Ja nie poprawiam moich AFL . Nie poprawiam fabryki i nie szukam w nich problemu 🤗 ale jak nie macie większych problemów to szukajcie ich w AFL 😘😘😘

Awatar użytkownika
Chorwat
Użytkownik
Posty: 176
Rejestracja: 30 lip 2019, o 21:10
Auto: 2.0T 250KM 4x4 A/T
Kod silnika: B20NHT
Rok produkcji: 2015
Miasto: Toruń
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: Chorwat » 10 sty 2020, o 23:04

Ja z działania automatycznych długich AFL jestem niezadowolony. Wg mnie działają ze zbyt dużym opóźnieniem.
Mam porównanie z IntelliLux w Astrze K (pomijam oczywiście fakt, że te lampy działają segmentowo, wygaszając poszczególne sekcje), które o wiele szybciej wyłączają długie, by nie oślepiać innych.
W związku z tym właściwie automatu AFL nie używam.

Awatar użytkownika
mauy
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: 4 lut 2018, o 20:35
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Przedmieścia Warszawy
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: mauy » 14 sty 2020, o 15:38

AMF pisze:
6 sty 2020, o 19:00
Podłączyłem auto pod komputer pokazało błąd od tylnego czujnika poziomowania więc cóż trzeba zrzucić koło i obadać co się tam dzieje może tylko styki oby....
Trochę walczyłem i szukałem informacji o tylnym czujniku i przyczyny jakie znalazłem po sieci to:
- wtyczka
- wiązka idąca pod nadkolem u kogoś podgniła
- walnięty czujnik
Ja u siebie miałem błąd od tego czujnika jak była większa wilgotność powietrza albo dobrze popadało. Na jakąś chwilę pomagało przeczyszczenie obudowy czujnika ale skończyło się na obniżeniu czujnika bliżej wahacza. Zauważyłem, że przy większym ugięciu tylnego zawieszenia błąd znikał więc widocznie miał problem z odczytem odległości od "banana". U mnie pojawiło się to po wymianie wahaczy przednich, górnych z tyłu na przedliftowe w polificie (ze względu na brak tulei w zamiennikach). Na razie od jakiś kilkudziesięciu tysięcy działa :)

Co do działania AFL to sądziłem, że w nowej S-klasie automatyczne długie będą działały znacznie lepiej niż w Insigni, ale mi się tylko wydawało. Też dostawałem długimi bo matryca się włączała bez sensu... Nie ma co narzekać na AFL :)

AMF
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 6 paź 2019, o 16:14
Auto: Insignia
Rok produkcji: 2011
Miasto: Kujawsko Pomorskie
Postawił piwo: 1 raz

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: AMF » 26 sty 2020, o 19:54

mauy pisze:
14 sty 2020, o 15:38
- wtyczka
- wiązka idąca pod nadkolem u kogoś podgniła
wypiąłem wtyczkę i sprawdziłem wiązkę co była widoczna spod nadkola, tam były dwa przewody trochę przetarte bliżej wtyczki, naprawiłem je, psiknąłem kontaktspray w wtyczkę trochę i w miejsce gdzie jest wpinana do czujnika, wpiąłem na nowo i nic juz nie wywala błędów przy jakiś nierównościach czy przy jakiejś prędkości

Ale niestety nie zauważam dalej zmian świateł zależnie od prędkości :/


Lecz napotkałem teraz takie problemy po tym jak naprawiłem tą wiązkę....
Auto było podniesione tylko z jednej strony tak aby tylko koło tylne zrzucić i sprawdzić co tam jest z tym czujnikiem od poziomowania reflektorów zostało naprawione auto opuszczone

lampy się normalnie konfigurują po otworzeniu auta czy odpaleniu go czyli soczewka idzie, góra, dół, do środka, na zewnątrz i powraca na centralne położenie lecz natomiast LEWA tylko lewa soczewka idzie w lewo nie do maksa bo przy skręcaniu kierownica widać ze jeszcze "dobija" co tu może być? i jaki koszt tego, całej lampy nie zbyt chciałbym wymieniać bo to koszta niemałe... o których i tak już się przekonałem.....

No i oczywiście światła świecą dość nisko :/ A ja nie mam akurat opcom osobiście aby się podpiąć na idealnie równym terenie sprawdzić czy błąd jakiś jest i zrobic konfiguracje reflektorów ponownie.

Awatar użytkownika
mauy
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: 4 lut 2018, o 20:35
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Przedmieścia Warszawy
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: mauy » 31 sty 2020, o 10:10

AMF pisze:
26 sty 2020, o 19:54

lampy się normalnie konfigurują po otworzeniu auta czy odpaleniu go czyli soczewka idzie, góra, dół, do środka, na zewnątrz i powraca na centralne położenie lecz natomiast LEWA tylko lewa soczewka idzie w lewo nie do maksa bo przy skręcaniu kierownica widać ze jeszcze "dobija" co tu może być? i jaki koszt tego, całej lampy nie zbyt chciałbym wymieniać bo to koszta niemałe... o których i tak już się przekonałem.....

No i oczywiście światła świecą dość nisko :/ A ja nie mam akurat opcom osobiście aby się podpiąć na idealnie równym terenie sprawdzić czy błąd jakiś jest i zrobic konfiguracje reflektorów ponownie.
Szczerze to nie zwróciłem uwagi jak daleko soczewki "idą" w lewo-prawo przy uruchomieniu świateł w porównaniu do jazdy i skręcania. Nie sądzę, że czujnik przy tylnym wahaczu ma na to jakiś wpływ. Na desce wyświetla Ci błąd świateł? Jeśli nic się nie świeci to system powinien działać poprawnie. Ustaw sam albo na SKP światła (do tego OPCOM Ci nie potrzebny), a w razie gdyby coś się działo że oślepiasz w pogotowiu imbus i skręcić światła do dołu. Chyba bym na siłę nie szukał problemów jeśli tylko przy uruchomieniu wydaje Ci się, że za mało skręca soczewka, a błędów brak.

Awatar użytkownika
marcinmg
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: 17 lip 2015, o 22:25
Auto: Insignia BiTurbo ST
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2013
Miasto: mazowieckie
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: marcinmg » 5 lut 2020, o 13:07

Maverick_86 pisze:
10 sty 2020, o 12:01
U mnie analogicznie też przy latarniach ulicznych LED często automat załącza długie.
Potwierdzam wczoraj u mnie wymieniono latarnie na ledowe i jak wjechałem na długich na oświetloną drogę to się nie zmieniły, dopiero jak zwolniłem do 40, wcześniej jak były żółte to się ładnie zmieniały ale żółte miały wystające klosze i było widać te punkty świetlne a ledy są płaskie i mocniejsze oraz oświetlają drogę bardziej równomiernie, może dlatego system nie reaguje na nie.

Lucio23
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 25 cze 2019, o 21:15
Auto: Opel insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2019
Miasto: SŁUBICE
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: Lucio23 » 9 lut 2020, o 23:42

Witam. Mam problem. Mianowicie podczas jazdy na mokrej lub wilgotnej nawierzchni wywala mi błąd "awaria układu poziomowania reflektorów" oraz " zaawansowane światła przednie" światła automatycznie idą w dół i świeca krótko. Czy ktoś z Was miał podobnie? Oraz jaką może być tego przyczyną. Czujnik czy coś więcej.
Byłemm na komputerze i pokazało błąd p lub b 3420. Mam umówiona wizytę w ASO ale na chwilę obecną pogoda jest ok, nie ma deszczu i światła działają bez zarzutu i nie wiem czy dojdą w czym tkwi problem. Miał ktoś podobnie?

Dodano po 13 minutach 46 sekundach:
mauy pisze:
14 sty 2020, o 15:38
AMF pisze:
6 sty 2020, o 19:00
Podłączyłem auto pod komputer pokazało błąd od tylnego czujnika poziomowania więc cóż trzeba zrzucić koło i obadać co się tam dzieje może tylko styki oby....
Trochę walczyłem i szukałem informacji o tylnym czujniku i przyczyny jakie znalazłem po sieci to:
- wtyczka
- wiązka idąca pod nadkolem u kogoś podgniła
- walnięty czujnik
Ja u siebie miałem błąd od tego czujnika jak była większa wilgotność powietrza albo dobrze popadało. Na jakąś chwilę pomagało przeczyszczenie obudowy czujnika ale skończyło się na obniżeniu czujnika bliżej wahacza. Zauważyłem, że przy większym ugięciu tylnego zawieszenia błąd znikał więc widocznie miał problem z odczytem odległości od "banana". U mnie pojawiło się to po wymianie wahaczy przednich, górnych z tyłu na przedliftowe w polificie (ze względu na brak tulei w zamiennikach). Na razie od jakiś kilkudziesięciu tysięcy działa :)

Co do działania AFL to sądziłem, że w nowej S-klasie automatyczne długie będą działały znacznie lepiej niż w Insigni, ale mi się tylko wydawało. Też dostawałem długimi bo matryca się włączała bez sensu... Nie ma co narzekać na AFL :)
Mam identyczny problem, po wymianie wahaczy tylnych też na te przedliftowe zaczęło wywalać awarię poziomowania przy mokrym podłożu.
Jak obnizyles ten czujnik?

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”