--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

ODPOWIEDZ
Luisyu
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 23 lut 2021, o 04:10
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2015
Miasto: Tychy

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: Luisyu » 26 maja 2022, o 06:58

Dzięki bardzo za poradę, spróbuję odczytać błędy. Akumulator odłączałem ale może zbyt krótko bo tylko na 1 min.

dajrekt
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: 26 sty 2016, o 01:35
Auto: Opel Insignia 160KM
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto:

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: dajrekt » 9 lip 2022, o 21:06

Czesc wszystkim

Taki problem. W aucie podczas jazdy włączał się błąd AFL. Podczas startu wszystko działało a podczas jazdy dość szybko pojawiał się błąd AFL, a gdy się już pojawił to przestawały świecić długie. Dodam że wszyskie żarowki mam sprawne.

Przyszlo mi do głowy że podczas zmiany położenia auta zapala się AFL wiec postawiłęm na czunik położenia i wymieniłem przód bo akurat mialem (jakiś). Teraz po wymianie pojawia sie błąd poziomowani i oraz afl od razu podczas przekrecenia kluczyka, wiec zakladam wiec ze moj czujnik był ok.

Czy moze byc to kwestia ze podczas wymiany komputer rozpoznal bład i teraz trzeba go skasowac z interfejsu żeby zaczeło działać?

Co może byc jeszcze nie tak? Czy to moga byc balasty? Jakie błedy szukać bo powiem szczerze ze jak mechnik podłaczył pod kompa (anim wymieniłem czujnik) to nic odnieśnie swiateł tam nie znalazł.

dzięki

dajrekt
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: 26 sty 2016, o 01:35
Auto: Opel Insignia 160KM
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto:

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: dajrekt » 10 lip 2022, o 10:45

Aktualizacja:
Zamieniłem przedni sensor na oryginalny ale błąd pozostał :(

Trzeba go skasować żeby zaczął działać czy o co chodzi? Może trzeba go przypisać?
Dodatkowe pytanie.
Czytałem w tym temacie że sa dwa sensory po lewej stronie ale ja tylnego nie znalazłem. Powinny być dwa? Auto z 2011

dzięki za wszelkie sugestie
Ostatnio zmieniony 10 lip 2022, o 22:58 przez IBZI, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Nie pisz posta pod postem. Użyj funkcji "edytuj".

Awatar użytkownika
dare50
Zapaleniec
Posty: 2343
Rejestracja: 26 lut 2017, o 18:44
Auto: Insignia 4x4 COSMO
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Wejherowo
Postawił piwo: 25 razy
Otrzymał  piwo: 32 razy

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: dare50 » 10 lip 2022, o 12:19

Czytałeś regulamin

dajrekt
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: 26 sty 2016, o 01:35
Auto: Opel Insignia 160KM
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto:

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: dajrekt » 10 lip 2022, o 20:24

Czytałem ale nie było tam nic o AFL niestety.
Masz jakąś sugestie czy lubisz nabijać sobie posty?

Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Posty: 8411
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Insignia 2.0t 260KM
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 195 razy
Otrzymał  piwo: 100 razy
Kontakt:

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: dokia » 10 lip 2022, o 20:30

O AFL nie było, ale że zabronione jest cytowanie posta pod postem już tak. Widać przeczytałeś bo edytowałeś. Nie, nie nabijamy sobie postów bo za to nie ma ani punktów ani dolarów. Upominamy nowych aby ich admin nie zablokował za niestosowanie regulaminu. Podziękuję Darkowi a nie się czepiasz, bo to niegrzeczne.

A wracając do Twojego problemu to skąd wiesz czy dobry sensor wymieniłeś?

A weź odłącz Aku na 15minut. Reset komputera czasem naprawia takie problemy, bo skasuje się to co on tam pamięta.

Awatar użytkownika
dare50
Zapaleniec
Posty: 2343
Rejestracja: 26 lut 2017, o 18:44
Auto: Insignia 4x4 COSMO
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Wejherowo
Postawił piwo: 25 razy
Otrzymał  piwo: 32 razy

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: dare50 » 10 lip 2022, o 20:40

@dajrekt nie musze nabijać ale powiedz co Tobą kierowało że nie dość że napisałes posta pod postem i dodatku swojego zacytowałeś burdel się robi po czymś takim to FB, na tel. nie da sie czegoś takiego normalnie przeglądać

dajrekt
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: 26 sty 2016, o 01:35
Auto: Opel Insignia 160KM
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto:

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: dajrekt » 10 lip 2022, o 21:13

Odłączyłem aku, założyłem oryginalny czujnik, na obu jest teraz ten sam blad poziomowania i AFL. zanim go ruszylem pokazywa sie tylko AFL. Wiec pytanie jest takie, czy te czujniki trzeba zaprogramować lub może skasować bład zeby zaczął działać?

Co masz na myśli czy dobry sensor wymieniłem?

dajrekt
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: 26 sty 2016, o 01:35
Auto: Opel Insignia 160KM
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto:

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: dajrekt » 14 lip 2022, o 18:27

Dla potomnych, może ktoś jeszcze walnie taką głupotę
Błąd systemu poziomowania wynikał z urwaleł płytki pod czujnikiem. Nie wiedziałem że to cześć systemu afl.
Czujnik dodatkowo trzeba było skalibrować.
W tej chwili wróciłem do sytuacji ze wywala mi błąd afl podczas jazdy. kod błedu u1512. zdaje się że lewa lampa.
Wymienie balast i zobaczymy

Michal_P
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 19 mar 2022, o 07:50
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: Michal_P » 26 lip 2022, o 11:02

Cześć wszystkim. Wiem, że temat był na forum kilku krotnie omawiany ale może ktoś z forumowiczów będzie w stanie udzielić mi jakiś prostych wskazówek.
Mam problem z reflektorami ALF. Na wyświetlaczu pojawia się komunikat „Sprawdź układ adaptacyjnych reflektorów”. Światła zazwyczaj są ustawione w automacie, działają prawidłowo. Dzienne zmieniają się na krótkie a wieczorem krótkie na długie, doświetlanie i skręt działają normalnie. Do czasu pojawienia się komunikatu oczywiście.
Komunikat pojawia się losowo, ginie po ponownym uruchomieniu. Najdziwniejsze dla mnie jest to, że pojawie się w ciągu dnia, gdy uruchomione są tylko światła do jazdy dziennej.
Po podłączeniu vLinker i uruchomieniu aplikacji OPL Monitor mam błąd U1522-00. Doczytałem, że najprawdopodobniej jest to problem z prawą lampą lub modułem.

Zakładam, że coś gdzieś nie łączy albo zaśniedziało, gdzie powinienem rozpocząć poszukiwania i które kostki sprawdzać?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Sylwek
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 8 cze 2021, o 14:42
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Gdańsk

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: Sylwek » 30 lip 2022, o 16:21

Witam chciałbym się podłączyć pod temat ja mam taki problem ze Isia iż zapalają mi się światła mijania w słoneczny dzień albo jak samochód zamknę centralem i otworze to również zapalaja mi się doswietlenie drogi i włączę silniki odrazu w piękny dzień świecą mam na auto ustawione. Jadąc jakieś 20min samochodem również się przelacza z dzień nich na światła mijania wieczorem jak takie coś zrobi to nie ściemnia mi radia i wyświetlacza oraz jeszcze zauważyłem że jak zapala mi się światła nie ma doświetlania zakrętów i światła stoją w miejscu również gdy spadł deszcz to nie włączyły mi się wycieraczki muszę sam zalaczyc je ktoś ma jakiś pomysł? Nie podłączyłem pod kompa bo mówię może to jakos się uda zrobić domowym sposobem aku nowe i odlaczalem żeby zresetować kompa i nic dalej się podczas jazdy przelaczaja albo odrazu odpalają światła mijania pomocy

Radek84
Użytkownik
Posty: 358
Rejestracja: 17 lut 2020, o 18:35
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Piotrków Trybunalski
Postawił piwo: 11 razy
Otrzymał  piwo: 14 razy

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: Radek84 » 2 sie 2022, o 23:59

W opcjach komputera masz ustawione inteligentne oświetlenie drogi???
Żeby działał czujnik deszczu musisz mieć manetkę przełączona na 1bieg pracy wycieraczek i w opcjach kompa pokładowego chyba też jest możliwość włączenia lub wyłączenia tej opcji

Michal_P
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 19 mar 2022, o 07:50
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: Michal_P » 14 sie 2022, o 19:16

Michal_P pisze:
26 lip 2022, o 11:02
Cześć wszystkim. Wiem, że temat był na forum kilku krotnie omawiany ale może ktoś z forumowiczów będzie w stanie udzielić mi jakiś prostych wskazówek.
Mam problem z reflektorami ALF. Na wyświetlaczu pojawia się komunikat „Sprawdź układ adaptacyjnych reflektorów”. Światła zazwyczaj są ustawione w automacie, działają prawidłowo. Dzienne zmieniają się na krótkie a wieczorem krótkie na długie, doświetlanie i skręt działają normalnie. Do czasu pojawienia się komunikatu oczywiście.
Komunikat pojawia się losowo, ginie po ponownym uruchomieniu. Najdziwniejsze dla mnie jest to, że pojawie się w ciągu dnia, gdy uruchomione są tylko światła do jazdy dziennej.
Po podłączeniu vLinker i uruchomieniu aplikacji OPL Monitor mam błąd U1522-00. Doczytałem, że najprawdopodobniej jest to problem z prawą lampą lub modułem.

Zakładam, że coś gdzieś nie łączy albo zaśniedziało, gdzie powinienem rozpocząć poszukiwania i które kostki sprawdzać?
Może komuś się przyda, problem udało się rozwiązać.

Obejrzałem filmik na YouTube:


Poodpinałem, popsikałem konektorem w sprayu kostki wewnątrz lampy, jak na filmie i od kilku dni (przejechanych 200 km) problemu nie ma.
Ostatnio błąd pojawiał się już codziennie.

z1c00
Forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 11 mar 2021, o 20:05
Auto: Insignia A
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Skrzeszew
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: z1c00 » 15 wrz 2022, o 07:10

Ja również skorzystałem z tego filmiku, co prawda nie musiałem robić tego co autor, bo u mnie pomogło dociśniecie kostek.
I jak na razie błędów nie ma od około miesiąca, a tak przynajmniej kilka razy w tygodniu pojawiał się błąd.

Rafał_79
Użytkownik
Posty: 124
Rejestracja: 15 lip 2018, o 20:32
Auto: 2.8T 4x4 OPC
Kod silnika: A28NET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: Rafał_79 » 15 wrz 2022, o 20:42

U mnie niestety tak łatwo nie było. Musiałem rozebrać silniczek i wymienić kable od niebieskiej wtyczki aż do samej płytki. Uszkodzenie kabli pod izolacją w miejscu, w którym wchodzą w obudowę silniczka. Najlepiej sprawdza się to miernikiem ruszając kablem. Uszkodzone miałem 2, ale wymieniłem wszystkie. Dodatkowo nasmarowałem przekładnię ślimakową i poprawiłem jej działanie.
Prościej było by wymienić silniczek na nowy ale akurat nie miałem.
Na olx są firmy, które naprawiają taką usterkę za 300zł, no chyba ze silniczek jest spalony to trzeba doliczyć jeszcze 150zł.
Widziałem też nieuczciwe oferty sprzedaży samych silniczków po 500zł, trzeba uważać żeby nie przepłacić.

SKY-LINE
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 17 lip 2022, o 10:10
Auto: Insignia KOMBI LIFT
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2014
Miasto: GORZÓW WLKP

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: SKY-LINE » 7 paź 2022, o 13:55

Cześć Luisyu otrzymałem twoją wiadomośc na moją pocztę e-mail,odnośnie wyświetlacza , Niestety jeszcze nie naprawiłem tego wyświetlacza bo auto nadal stoi u mechanika , kolejny miesiąc , tak że jak ktoś ma silnik A 20 DTR to z częściami do tego modelu jest bardzo ale to bardzo ciężko , u mnie po zerwanym pasku. Jeśli temat się ruszy to dam znać na I.C.P heja

Luisyu
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 23 lut 2021, o 04:10
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2015
Miasto: Tychy

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: Luisyu » 7 paź 2022, o 22:28

Dzięki bardzo za odpowiedź, gdyby coś się wyjaśniło w temacie wyświetlacza to byłbym wdzięczny za info. Ja będę szukał pomocy u ludzi co znają ten oplowski system nawigacji i mam nadzieję że podpięcie do komputera coś wyjaśni
Niestety w temacie silnika nic nie pomogę.
Pozdrawiam

wiecek77
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 9 mar 2021, o 19:49
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Słupsk
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: wiecek77 » 3 lis 2022, o 20:28

Witam ciągle wyrzuca mi błąd b3420 (awaria układu poziomowania reflektorów i układ adaptacji reflektorów)podczas jazdy w deszczu i gdy jest wilgotno. Jak jest sucho nic sienie dzieje, żadnych błędów. Kable sprawdzone wtyczka też. Lampy się ustawiają prawidłowo, kręcą na boki, doświetlają zakręty (o ile się komunikat nie pali).
Gdzieś słyszałem że wymiana tylnych wahaczy na nie oryginalne lub nie do polifta może powodować wariowania czujnika.
Ma ktoś jakiś pomysł ?

Dodano po 4 minutach 25 sekundach:
Dodam jeszcze tylko że ten mój moduł od poziomowania to 23162398. Jakiś rzadko spotykany, nie ma pojęcia dlaczego taki a nie 13... Bo tych jest zdecydowanie więcej

Dodano po 1 minucie 21 sekundach:
Oczywiście Insignia 2014 FL 2,0 sport tourer... czyli kombi ;)

dymsza23
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 31 mar 2022, o 11:21
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Borów

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: dymsza23 » 16 lis 2022, o 19:07

Witam.Pacjent Insignia 2014 2.0cdti kombi.Problem to błąd B3415-01.Niby wszystko działa.Światła się poziomują.

Krawcu76
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 19 wrz 2019, o 17:06
Auto: Insignia Biturbo
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2014
Miasto: Działdowo

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: Krawcu76 » 12 gru 2022, o 15:22

Cześć mam pytanie rozwiązałeś może ten problem ksenonów? Chodzi mi o błąd b3420 czy to te wahacze były złe i to powodowały czy może coś innego? Jak zmieniłem już 2 czujnik i jak jadę w deszczu albo postoi i jest wilgoć to wyskakuje ten błąd wszystko działa normalnie tylko tyle że lampy opadają i świecą bardzo krótko ale wszystkie funkcje działają. Jak jest pogodnie problem nie występuje.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”