--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------------------ŚLĄSKI SPOT ICP -12 maja - fotorelacja
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Czujniki parkowania - Parktronic

ODPOWIEDZ
szuli
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 24 sty 2019, o 00:17
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2012
Miasto: BIŁGORAJ

Re: Czujniki parkowania - Parktronic

Post autor: szuli » 19 lut 2019, o 22:49

Według vin nie ma tego w wyposażeniu.

jar-231
Użytkownik
Posty: 312
Rejestracja: 26 wrz 2017, o 22:13
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Białystok
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: Czujniki parkowania - Parktronic

Post autor: jar-231 » 20 lut 2019, o 00:43

To prawdopodobnie ktoś próbował nieudolnie dołożyć a że nie jest to tak hop siup to se odpuścił. Dołożył zderzaki i nie skończył projektu.

szuli
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 24 sty 2019, o 00:17
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2012
Miasto: BIŁGORAJ

Re: Czujniki parkowania - Parktronic

Post autor: szuli » 20 lut 2019, o 13:04

sprawa wyglada tak ze przy włączeniu wstecznego (skrzynia automatyczna) pojawia się sygnał dzwiękowy ciągły po którym pojawia się 3 sygnały krótkie przerywane, minimalna przerwa może z pół sekundy lub sekunda i 2 sygnały krótkie przerywane, Gdzieś czytałem ze to świadczy o awarii jednego lub dwóch czujników.

jar-231
Użytkownik
Posty: 312
Rejestracja: 26 wrz 2017, o 22:13
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Białystok
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: Czujniki parkowania - Parktronic

Post autor: jar-231 » 20 lut 2019, o 15:16

W oryginale nie pojawia się dźwięk po wrzuceniu wstecznego. Takie objawy pasują do zestawu dołożonego.

szuli
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 24 sty 2019, o 00:17
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2012
Miasto: BIŁGORAJ

Re: Czujniki parkowania - Parktronic

Post autor: szuli » 20 lut 2019, o 15:38

czyli jest szansa ze jednak działa tylko mógł się spalić jakis czujnik. Umowie się sie do kogoś kto sie na tym zna i napisze co to mogło być dzięki za odpowiedź

kaczok1
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: 29 sie 2016, o 08:19
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Czujniki parkowania - Parktronic

Post autor: kaczok1 » 21 lut 2019, o 15:36

czy posiada ktos schemtat parktronika przod plus połączenie przycisku na konsoli?
szukam rozpiski który przewód (Nr pinu/wtyku) w przycisku jest odpowiedzialny za dany sygnal.
dzieki za pomoc

Awatar użytkownika
Dmx
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 11 lut 2019, o 20:50
Auto: Insignia 2.0 ecoFLEX
Kod silnika: A20DTE
Rok produkcji: 2014
Miasto: Szczecin
Postawił piwo: 1 raz

Re: Czujniki parkowania - Parktronic

Post autor: Dmx » 21 lut 2019, o 19:42

Witam
Od 1,5 tygodnia jestem właścicielem insigni 2014 po lifcie i od wczoraj mam problem z czujnikami parkowania. Cały czas mam dźwięk piszczący i na wyswietlaczu jak bym stał czegoś blisko z przodu na środku (wizualizacja na czerwono swieci). Czujniki przeczyscilem ale nic ni pomogło. Ogólnie dziwna sytuacja wieczorem wiezdzalem do garażu tyłem i wszystko działało a rano od razu piszczało. Coś podpowiecie co mógłbym zrobić we własnym zakresie czy serwis?
Dzięki z góry za wszelkie podpowiedzi.

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 9031
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 17 razy
Otrzymał  piwo: 118 razy

Re: Czujniki parkowania - Parktronic

Post autor: mazmarcin » 21 lut 2019, o 19:44

Tablica się jakoś nie wygięła albo coś?

Awatar użytkownika
Dmx
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 11 lut 2019, o 20:50
Auto: Insignia 2.0 ecoFLEX
Kod silnika: A20DTE
Rok produkcji: 2014
Miasto: Szczecin
Postawił piwo: 1 raz

Re: Czujniki parkowania - Parktronic

Post autor: Dmx » 21 lut 2019, o 20:02

Dzięki wielkie - rzeczywiście była złapana na środku 2 śrubami i brzegi lekko odstawały. Przykręciłam po bokach i wszystko działa :)

radoskor84
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 29 cze 2018, o 14:51
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto:

Re: Czujniki parkowania - Parktronic

Post autor: radoskor84 » 23 lut 2019, o 19:00

Witam.
Dzisiaj wziąłem sie za wymiana czujnika parkowania zdiagnozowalem awarie dotykajac pokolei kazdego, padl lewy skrajny. Po wymianie wszystkie czujniki dzialaja wyczuwam drgania palcem, myslalem ze blad zniknie a jednak nie. Wiec pojechalem do mechanika aby wykasowal mi blad. Po wykasowaniu kontrolka od czujnikow zapalila sie wiec wywnioskowalem ze czujniki dzialaja. Dojechalem do domu wrzucilem wsteczny i znow to samo. A czujniki drgaja, co to moze byc? Dodam jeszcze ze kupilem zamiennik na allegro moze dlatego blad znow sie pojawia?
Ostatnio zmieniony 23 lut 2019, o 19:00 przez yerry, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o stosowanie zasad polskiej pisowni. Regulamin forum par 5 pkt 8

kaczok1
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: 29 sie 2016, o 08:19
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Czujniki parkowania - Parktronic

Post autor: kaczok1 » 25 lut 2019, o 12:45

Hej!.
Rozkminiam jeden temat: dołożenia niefabrycznych czujników parkowania na przód razem z oryginalnym przyciskiem.
akurat dostałem elektromagnetyczny czujnik parkowania
Obrazek
który podlacze zasilanie pod zapalniczke. Chodzi mi natomiast, aby nie był włączony cały czas, ponieważ np. dojazd do świateł i poprzedzającego samochodu spowoduje pipczenie. Zakupiłem przycisk oryginalny i teraz nie wiem jak go podłączyć pod przewody które mam (plus i minus zasilania, oraz 2 przewody do buzzera <-- patrz zdjecie powyżej).
Posiadam dzięki koledze z forum schemat kostki:
Obrazek.
Być może jest tu jakiś elektryk-pasjonat, który wskazałby mi, który przewód podpiąć pod odpowiedni PIN.
z góry dziękuje.

Awatar użytkownika
marcinmg
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: 17 lip 2015, o 22:25
Auto: Insignia BiTurbo ST
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2013
Miasto: mazowieckie
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Czujniki parkowania - Parktronic

Post autor: marcinmg » 25 lut 2019, o 14:30

Ten przycisk jest mono-stabilny, wiec wydaje mi się że bez prostego układu elektronicznego zapamiętującego stan przycisku się tu nie obędzie.

jar-231
Użytkownik
Posty: 312
Rejestracja: 26 wrz 2017, o 22:13
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Białystok
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: Czujniki parkowania - Parktronic

Post autor: jar-231 » 26 lut 2019, o 11:21

Marcin ma rację. To nie jest zwykły włącznik włącz wyłącz. On ściśle współpracuje z modułem. Tam jest elektronika która załącza parktronik. On tylko podaje sygnał. Jedyne co będzie dobrze działać to podświetlenie. Musiałbyś dołożyć jakiś układ czasowy który po wysterowaniu przyciskiem spowoduje że parktronik będzie aktywny przez jakiś czas. I pod ten układ podłączyć swój dokładany moduł.

xul
Klubowicz
Posty: 1885
Rejestracja: 19 kwie 2018, o 06:20
Auto: Insignia OPC
Kod silnika: A28NER
Rok produkcji: 2013
Miasto: Katowice (okolice)
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 71 razy

Re: Czujniki parkowania - Parktronic

Post autor: xul » 26 lut 2019, o 11:49

Z tym podświetleniem to też może różnie być, bo one jest chyba sterowane z modułu, a jak w module nie ma wprogramowanego PDC to może nie sterować podświetleniem, a jak wprogramujesz, a nie będzie modułu PDC, to znowu będzie sypać błędami. Poprawić jeżeli się mylę, bo to tylko rozważania teoretyczne.

jar-231
Użytkownik
Posty: 312
Rejestracja: 26 wrz 2017, o 22:13
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Białystok
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: Czujniki parkowania - Parktronic

Post autor: jar-231 » 26 lut 2019, o 12:35

Trochę wątpię żeby podświetlenie było z modułu parktronika bo ściemnia się razem ze wszystkimi przyciskami a po wyjęciu bezpiecznika o podświetlenia też gaśnie ale jeśli nawet tak jest to nie problem podłączyć z instalacji samochodu. Z tego co widać na rozpisce to jeśli poda masę na pin 2 i plus na 3 to dioda od podświetlenia powinna zadziałać. Ale to i tak nie o to chodzi żeby był podświetlony przycisk :lol: Bo jak byśmy dali plus np na pin 6 to i druga dioda od aktywności by nam się paliła he he tylko co nam to da.
Ostatnio zmieniony 26 lut 2019, o 16:53 przez jar-231, łącznie zmieniany 1 raz.

xul
Klubowicz
Posty: 1885
Rejestracja: 19 kwie 2018, o 06:20
Auto: Insignia OPC
Kod silnika: A28NER
Rok produkcji: 2013
Miasto: Katowice (okolice)
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 71 razy

Re: Czujniki parkowania - Parktronic

Post autor: xul » 26 lut 2019, o 12:46

Chodziło mi o efekt świecenia jak jest aktywny (tak jak Sport czy Asystent pasa), choć nawet nie wiem czy się świeci, nigdy nie zwróciłem uwagi.

kaczok1
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: 29 sie 2016, o 08:19
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Czujniki parkowania - Parktronic

Post autor: kaczok1 » 26 lut 2019, o 13:57

zgadza się jeśli chodzi o podświetlenie przycisku. Pin 2 i 3 powoduje zapalenie sie na czerwono przycisku. Ale jak przedmówca zwrócił uwagę, nie o taki efekt chodzi :)

jar-231
Użytkownik
Posty: 312
Rejestracja: 26 wrz 2017, o 22:13
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Białystok
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: Czujniki parkowania - Parktronic

Post autor: jar-231 » 26 lut 2019, o 16:19

No to ci napisałem że jak podasz plus na pin 6 to ci się zapali druga dioda od aktywności. To jest sygnał z modułu ale jak go dasz np ze swojego to też się zapali. Swój moduł ten dostawiany też musisz zasilić plusem i minusem. Normalnie to masę dajesz z nadwozia a plus ze światła wstecznego. Jeśli zechcesz podłączyć pod przycisk to musisz dostawić układ który podtrzyma ci napięcie przez określony czas. Masę podłączysz tak samo a plusem z układu zasilisz swój moduł i tym samym dasz plus na przycisk na pin 6 wtedy będziesz widział że układ jest aktywny a dioda będzie się palić dotąd do puki układ nie wyłączy zasilania . Są chyba jakieś przekaźniki czasowe nawet z regulowanym czasem. Warunek jest jeszcze taki żeby układ był wysterowany masą bo przycisk chyba podaje masę chociaż tu głowy uciąć nie dam bo nie mam schematu. Trzeba by sprawdzić miernikiem czy jest przejście podczas wciśnięcia z pinu 2 na 4 bo według opisu po 4 pinie leci sygnał do modułu.

shook
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 18 lut 2019, o 16:30
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Katowice

Re: Czujniki parkowania - Parktronic

Post autor: shook » 2 mar 2019, o 14:53

Mam problem z czujnikiem z tyłu i lusterkiem prawym (zmiana położenia podczas cofania ) , nie ma żadnego komunikatu odnośnie czujników, że coś jest nie tak ale nie działa tylni, po odłączeniu aku na te 15-20 min czujnik i lusterko zaczyna działać ale po jakimś czasie znów przestaje. Jakieś rady ?

Maverick_86
Użytkownik
Posty: 759
Rejestracja: 30 mar 2018, o 07:22
Auto: Insignia ST Cosmo
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: lubelskie
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Czujniki parkowania - Parktronic

Post autor: Maverick_86 » 10 kwie 2019, o 08:25

Koledzy op-com wyrzuca mi dwa błędy najpierw był B0958-3A, wczoraj doszedł jeszcze B0954-01. Dziwne jest to że czasem parktronic działa ok po wykasowaniu błędów, aż znów wystąpi usterka i komunikat o awarii. Chyba definitywnie czujnik do wymiany lewy narożny?

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”