--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Czujniki parkowania - Parktronic

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pjoter1
Użytkownik
Posty: 512
Rejestracja: 27 lip 2015, o 10:10
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Czujniki parkowania - Parktronic

Post autor: pjoter1 » 23 mar 2023, o 23:46

Kup to:
https://allegro.pl/oferta/interfejs-bim ... 0910810677
, zainstaluj to:
https://play.google.com/store/apps/deta ... oplmonitor

...I będziesz dokładnie wiedział z którym czujnikiem mass problem. Najczęściej są to czujniki tylne skrajne. Dobra wiadomość że można je wymienić samemu nawet bez kanału i demontażu czegokolwiek poza czujnikiem.

U mnie to podobnie wyglądało. Na dotyk wszystkie cykały, a jednak skrajny lewy tył zgłasza błąd. Błąd wyskakuje dopiero po chwili, lub od razu przy wbiciu wstecznego.
Jutro przyjdzie do mnie czujnik z allegro używany oryginał, od razu w moim kolorze. Mam nadzieję że błąd zniknie.

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka


Slavko1994
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 21 cze 2021, o 11:44
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Chorzów

Re: Czujniki parkowania - Parktronic

Post autor: Slavko1994 » 24 mar 2023, o 15:46

Dzięki bardzo za informację! Opl monitor jest w stanie odczytać błąd?:o Jeśli to nie problem to daj znać czy wszystko działa po wymianie :)

Maverick_86
Użytkownik
Posty: 753
Rejestracja: 30 mar 2018, o 07:22
Auto: Insignia ST Cosmo
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: lubelskie
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Czujniki parkowania - Parktronic

Post autor: Maverick_86 » 24 mar 2023, o 17:06

pjoter1 pisze:
21 mar 2023, o 22:53
Maverick_86 pisze: Czy mógłbyś dać znać jak się temat zakończył? Co było problemem?
/quote]
Same czujniki. Niby oryginalne nowe Bosch, a dawały ten objaw. Po zakupie innych od innego sprzedającego temat się rozwiązał i błędów brak.

Awatar użytkownika
pjoter1
Użytkownik
Posty: 512
Rejestracja: 27 lip 2015, o 10:10
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Czujniki parkowania - Parktronic

Post autor: pjoter1 » 24 mar 2023, o 21:51

@Maverick_86 - Dzięki!
Slavko1994 pisze:Dzięki bardzo za informację! Opl monitor jest w stanie odczytać błąd?:o Jeśli to nie problem to daj znać czy wszystko działa po wymianie :)
Na razie zrobiłem kilka kilometrów w deszczu, 2 parkingi i wszystko działa jak należy.

Opl monitor jest w stanie jak masz odpowiedni interfejs. Zwykły Elm nie wystarczy, bo czujniki są na szynie komunikacyjnej SW CAN której ten nie obsługuje. Vlinker który podałem daje rade. Ewentualnie jakiś opcom też by pewnie pokazał kod błędu.

Ponieważ akurat jestem po wymianie i na świeżo z tematem, to kilka moich przemyśleń:

Na dobrą sprawę jak chcesz iść po taniości to możesz zaryzykować i kupić dokładnie taki czujnik jaki masz, podmienić któryś skrajny tył w ciemno i może błąd zniknie. Na 90% to będzie właśnie któryś skrajny.

Ja za używany czujnik w moim kolorze dałem 79zł. Wiedziałem że kolor będzie pasował, bo sprzedawca oprócz zdjęcia podał VIN "dawcy" (w dekoderze VIN dostaniesz kolor nadwozia). Wg. Sprzedawcy czujnik który kupiłem pochodził z przodu pojazdu. Zakładając że to prawda, jest spora szansa, że czujnik nie padnie po krótkim czasie, bo czujniki przednie nie są narażone na wilgoć i brud tak jak tylne. Wg. Mnie to lepsza opcja niż kupowanie czujnika do malowania, chyba że już masz zestaw zaprawkowy.
Czas pokaże czy dobrze zrobiłem z tą używką :)



Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka



Piot_r
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 14 kwie 2023, o 07:38
Auto: Insignia B
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa

Re: Czujniki parkowania - Parktronic

Post autor: Piot_r » 14 kwie 2023, o 10:31

Dzień dobry
Proszę o pomoc, mam problem z czujnikami parkowania, Insignia B kombi.

Rok temu miałem wymieniony tylny zderzak i wg. wykonawcy naprawy czujniki zostały przełożone ze starego zderzaka. Kilka dni po naprawie, przy zbliżaniu się do skrzyżowania zaczął pojawiać się komunikat " system czujników parkowania" po ich przetarciu wszystko wróciło do normy.

Na dzień dzisiejszy komunikat pojawia się przy odpalaniu samochodu, czujniki nie działają zarówno przód i tył, przycisk włączenia i wyłączenia ich nie reaguje, Czasami podczas zbliżania się do skrzyżowania komunikat się pojawia , tak jakby przednie czujniki coś " widziały" ale bez sygnału dźwiękowego. Zwróciłem się do firmy wymieniającej zderzak, podłączyli komputer i twierdzą, że w ogóle nie widzi czujników. Podobno sprawdzili , że czujniki są sprawne i tyle. Na koniec dodali , że ich komputer może być za słaby do obsługi tego samochodu...

Czy ktoś w Warszawie, może mi pomóc, ma odpowiedni komputer który sprawdzi poprawność działania i wskaże ewentualną przyczynę awarii? Czy do zrobienia jest to tylko w ASO ?
Z góry dziękuję za pomoc.

TomekB
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 30 sty 2014, o 20:23
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Czujniki parkowania - Parktronic

Post autor: TomekB » 24 maja 2023, o 21:45

Czesc, czy ktos ma moze schematy instalacji parktronic do tylu do ST 2010?

ao_drew94
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 25 lis 2019, o 09:31
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Sierpc
Postawił piwo: 2 razy

Re: Czujniki parkowania - Parktronic

Post autor: ao_drew94 » 1 cze 2023, o 10:03

Orientuje się ktoś co może być przyczyną, ze podczas próby uruchomienia czujnika parkowania bądź włączenia wstecznego wyświetla się komunikat na desce "układ czujników parkowania wyłączony " i sygnal dźwiękowy jak od czujnika dioda mignie 3 razy i czujniki nie chcą się włączyć? Sprawdzałem błędy na opl dtc Reader i nic nie wyświetla 🙃

Wojtasoseczkch
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 1 cze 2023, o 17:42
Auto: Opel Insignia A
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Knurów

Re: Czujniki parkowania - Parktronic

Post autor: Wojtasoseczkch » 14 cze 2023, o 08:10

Mam problem podobny jak wyżej. Podczas odpalania auta wyskakuje usługa czujniki parkowania, usługa martwego Pola oraz usługa czytnik znaków. Po podłączeniu opcoma nie widzi w ogóle czujników. W czym może leżeć problem?

LukSad
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 2 lip 2023, o 23:10
Auto: Insignia CT
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2014
Miasto: Grodzisk

Re: Czujniki parkowania - Parktronic

Post autor: LukSad » 3 lip 2023, o 13:36

witam,

chciałbym założyć uniwersalne czujniki parkowania do Country Tourer.
Czy przewód od światła wstecznego jest tylko w klapie czy można się gdzieś podłączyć w prawym boczku?
Szukam i czytam wątki na forum ale nie umiem znaleźć konkretnej odpowiedzi.
Czy ma ktoś może instrukcję krok po kroku jak to zamontować?
Wiem, że trzeba plus od wstecznego i masę do karoserii ale gdzie ten plus znaleźć?

TomekB
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 30 sty 2014, o 20:23
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Czujniki parkowania - Parktronic

Post autor: TomekB » 5 lip 2023, o 12:28

Czy ktos wie gdzie zlokalizowany modul PDC w wersji ST? 2010

Awatar użytkownika
jotef
Użytkownik
Posty: 505
Rejestracja: 23 mar 2016, o 19:41
Auto: eSTe
Kod silnika: A20DTE
Rok produkcji: 2014
Miasto:
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Czujniki parkowania - Parktronic

Post autor: jotef » 6 lip 2023, o 07:42


Anfor88
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 13 gru 2021, o 15:55
Auto: Opel insignia
Rok produkcji: 2009
Miasto: Brzeźno

Re: Czujniki parkowania - Parktronic

Post autor: Anfor88 » 18 sie 2023, o 16:36

Witam może nie w temacie ale potrzebuje zdjęcia kabli w kostce co idą do panela radia. Chodzi mi o kostkę zieloną i czarna jedno odpowiada za ręczne włączenie czojnikow a drogie za znalezienie miejsca parkingowego, jak by ktoś miał to bym był wdzięczny za podesłanie.

soltyss88
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 2 lis 2023, o 14:48
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Ozorków

Re: Czujniki parkowania - Parktronic

Post autor: soltyss88 » 4 lis 2023, o 20:06

Witam . Nabyłem insignie z 2011 r i nie działały czujniki tył . Podłączyłem opcoma i były różne błędy więc kupiłem nową wiązkę z kompletem czujników i nadal są takie błędy jak " nieprawidłowa instalacja komponentu " lub " sygnał nieprawidłowy " . Jest możliwe że coś z modułem ? Miał ktoś problem podobny ?

Marcin19841127
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 8 lut 2024, o 19:20
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2014
Miasto: Koronowo

Re: Czujniki parkowania - Parktronic

Post autor: Marcin19841127 » 11 lut 2024, o 07:47

Witam wszystkich serdecznie, mam dwa pytania
1 problem stał się z ekranem dotykowym bo nie mogę dokonać kalibracji ponieważ jeżeli dotykam prawy dolny róg ekranu to reaguje lewy dolny róg i nie wiem co jem stało i jak mam sobie z tym poradzić, a Aku odłączyłem i podłączyłem i bez zmian
2 nie działają mi czujniki parkowania i strefa martwego pola w lusterku się nie zapala i moje pytanie brzmi gdzie znajdę moduł który tym steruje bo nie mogę połączyć się komputerem że sterowaniem
Insignia z 2014 4x4 biturbo diesel
Pozdrawiam i liczę na podpowiedź

Kub@
Użytkownik
Posty: 534
Rejestracja: 25 paź 2017, o 18:46
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Czujniki parkowania - Parktronic

Post autor: Kub@ » 11 lut 2024, o 08:43

Ad.2 dot. martego pola w linku poniżej

https://www.insignia-club.pl/viewtopic.php?f=21&t=2989

jaroa1981
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 30 mar 2023, o 06:38
Auto: Opel insignia
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2014
Miasto: Panki

Re: Czujniki parkowania - Parktronic

Post autor: jaroa1981 » 20 lut 2024, o 12:11

Witam. Czy ktoś wie może gdzie kupić wiązkę zderzaka przód 6 pdc insignia A. Nie ma znaczenia używana czy nowa. Szukam już drugi dzień i nic. Wszystkie albo na 4 czujniki a jak znalazłem na 6 to wersja przed liftowa. Nowych oprócz ASO nigdzie nie ma. Z góry dziękuję za każdą podpowiedź.

Hildzio
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 1 kwie 2023, o 16:10
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Puck

Re: Czujniki parkowania - Parktronic

Post autor: Hildzio » 1 mar 2024, o 19:39

Witam mam ten sam problem z czujnikami opel insignia a kombi a20dth. Z przodu i z tyłu czujniki. Po wizycie u mechanika na turbo i odmę. Przestały działać tzn mryga kontrolka 3 razy i nic. Sprawdź uklad parkowania. Szukam kogoś z opcomem z okolic Pucka. Może ktoś życzliwy się znajdzie. Dziekuje

Pyciek
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 31 maja 2023, o 07:17
Auto: Insignia A
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Trójmiasto

Re: Czujniki parkowania - Parktronic

Post autor: Pyciek » 2 mar 2024, o 13:44

Cześć,

Mam błąd B0958-06 Obwód tylnego lewego narożnego czujnika układu wspomagania parkowania w Insignii A 2016r B20DTH Sports Tourer. Zamieniłem z tyłu czujniki parkowania stronami i po skasowaniu błędu powrócił dokładnie ten sam błąd. Czyli problem jest z wiązką lub jakimś "modułem czujników parkowania". Wiązka nad lewym nadkolem wchodzi w głąb samochodu i tam znika... Gdzie podłączone są czujniki parkowania z tyłu? Którędy biegnie wiązka?

Krzyś86
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 3 mar 2024, o 17:30
Auto: Opel Insignia A
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2013
Miasto: Włocławek

Re: Czujniki parkowania - Parktronic

Post autor: Krzyś86 » 3 mar 2024, o 21:03

Witam a jeżeli czujnik nie działa jeden to już nie działa przód i tył? Bo u mnie nawet nie działa przycisk od Parktronic ani dioda przy nim . Przy włoczaniu biegu wstecznego też nic nie działa . Kamera normalnie się odpala .

Pyciek
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 31 maja 2023, o 07:17
Auto: Insignia A
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Trójmiasto

Re: Czujniki parkowania - Parktronic

Post autor: Pyciek » 3 mar 2024, o 22:20

U mnie nie działa przód i tył, kamera działa. Po przyciśnięciu przycisku do włączenia asystenta parkowania dioda na nim mignie tylko kilka razy i się nie włączy.
Po skasowaniu błędów czujniki z przodu działają. Jak tylko włączę bieg wsteczny wszystkie czujniki przestają działać i wywala ww. błąd.

Dodano po 5 minutach 57 sekundach:
Krzyś86 pisze:
3 mar 2024, o 21:03
...
https://gmtis.ntweb.ru/tis/pl/documents ... 11-2210617

Tu masz napisane jak sprawdzić czujnik.
Ostatnio zmieniony 4 mar 2024, o 01:04 przez IBZI, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie cytuj posta pod postem. Regulamin Forum.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”