--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Oświetlenie wnętrza

tita00
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 4 maja 2021, o 12:07
Auto: Opel Insignia Sport
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Kraków

Re: Oświetlenie wnętrza

Post autor: tita00 » 19 cze 2021, o 02:58

Nie było żadnej ingerencji jedynie co to akumulator padł ostatnio i został wymieniony na nowy, ale problem był już przed wymianą. Jedynie chyba muszę podjechać na diagnostykę może uda się coś zlokalizować.

tita00
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 4 maja 2021, o 12:07
Auto: Opel Insignia Sport
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Kraków

Re: Oświetlenie wnętrza

Post autor: tita00 » 19 cze 2021, o 18:10

Temat ogarnięty :) głupio się przyznać, ale źle patrzyłem na numerowanie bezpieczników i jakimś cudem brakowało w ogóle bezpiecznika 24 w bezpiecznikach za schowkiem kierowcy.

bilbon
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 21 lut 2021, o 23:05
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Warszawa

Re: Oświetlenie wnętrza

Post autor: bilbon » 12 cze 2022, o 18:58

mati78 pisze:
29 sty 2019, o 16:54
Cześć,
Mam taki nietypowy problem,ale może ktoś się z tym spotkał. Nie gaśnie mi środkowa lampka (mimo odpalenia auta lub zamknięcia) i nie gaśnie mi oświetlenie w nogach (problem pojawił się parę dni później po 1 usterce, po odpaleniu nie wygasza się/gaśnie tylko gdy zamknę auto).Błędów brak, podmieniłem lampkę z drugiej, problem pozostał(myślałem o uszkodzeniu przełącznika). Miał ktoś może podobny problem ? Macie może schematy elektryczne ?
z góry przepraszam za odgrzebanie, ale ostatnio spotkało mnie to samo, wszystkie lampki wewnętrzne się świecą podczas jazdy oraz po zamknięciu auta dopóki nie wyłączy się przedłużony zapłon. Przycisk w podsufitce nie reaguje na ręczne wyłączanie, a odłączenie aku na jakiś czas żeby zresetować ewentualnie jakiś "zawieszony" moduł też nic nie dało.

Na wyświetlaczu między zegarami komputer prawidłowo pokazuje każde z osobna otwarcie drzwi, więc stycznik w drzwiach bym też odrzucił, ale może się mylę...

@mati78, na czym finalnie to się zakończyło u Ciebie?

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 8987
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 17 razy
Otrzymał  piwo: 114 razy

Re: Oświetlenie wnętrza

Post autor: mazmarcin » 12 cze 2022, o 19:04

Najpierw standardowo oku na 15 minut odłącz i zobacz.

bilbon
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 21 lut 2021, o 23:05
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Warszawa

Re: Oświetlenie wnętrza

Post autor: bilbon » 12 cze 2022, o 19:07

bilbon pisze:
12 cze 2022, o 18:58
a odłączenie aku na jakiś czas żeby zresetować ewentualnie jakiś "zawieszony" moduł też nic nie dało.
:)

Awatar użytkownika
paweljk8
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 6 sty 2022, o 19:03
Auto: OPEL INSIGNIA
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2013
Miasto: Wrocław
Postawił piwo: 2 razy

Re: Oświetlenie wnętrza

Post autor: paweljk8 » 20 paź 2022, o 20:05

Podepnę się do tematu bo wydaje mi się że pytanie jest podobne co do tytułu a mianowicie :
Czy można rozdzielić jakos podświetlenie wewnętrzne? Mam wersję z panoramą i chciałbym żeby była możliwość włączenia samych lampek z tyłu kabiny (dziecko boi się jeździć po ciemku).

kubiak2007
Forumowicz
Posty: 97
Rejestracja: 26 maja 2020, o 21:24
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A28NET
Rok produkcji: 2011
Miasto: Pruszcz Gdański
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Oświetlenie wnętrza

Post autor: kubiak2007 » 20 paź 2022, o 20:20

naciskając na lampki z tyłu włączasz pojedynczą lampkę

romek221
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 6 paź 2019, o 11:28
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2009
Miasto: Czechowice-Dziedzice

Re: Oświetlenie wnętrza

Post autor: romek221 » 28 mar 2024, o 08:40

wojtekski pisze:
2 lut 2018, o 16:49
Niestety nie bo daszki dwa i oświetlenie lampek do czytania tez i sprawdziłem ma być stałe 12 v a u mnie 7v niecałe na przewodzie czyli pewnie gdzieś jest przerwa tylko nie chce mi się zdejmować podsufitki :x
Witam. U mnie to samo. Nie działa tylko i wyłącznie podświetlenie lusterek w osłonach przeciwsłonecznych i lampki do czytania. Miał ktoś podobnie i rozwiązał problem?

Zales92
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 13 kwie 2024, o 09:20
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2012
Miasto: Białystok

Re: Oświetlenie wnętrza

Post autor: Zales92 » 20 kwie 2024, o 12:49

Cześć, odgrzeje kotleta ale może któryś z kolegów mi pomoże. Jestem nowym posiadaczem Opla Insignii A 2012 rok. Przy zakupie (w dzień) zauważyłem ze jest połamana zakrywka lusterka w "słoneczniku" pasażera (zdjęcie w załączniku) i nie pali się tam światełko, (w słoneczniku kierowcy światło działa) nie mogłem również włączyć lampki z tyłu. Myślałem że może jest jakiś problem z żarówką. Wczoraj pierwszy raz pojechałem autem wieczorem i zauważyłem ze jak otwieram drzwi to nie zapala mi się lampka w podsufitce z przodu (zdjęcie w załączniku). Boczne lampki (do czytania) działają jeśli je włącze z przycisku. Działają również lampki w nogach i pod drzwiami, nie działa tylko lampka w podsufitce z przodu i z tylu. Czy macie pomysł co może być przyczyną? Może jakiś bezpiecznik?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”