--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Oślepianie światłami BiXenon (AFL) - Regulacja reflektorów

ODPOWIEDZ
22karasiek
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 30 wrz 2020, o 10:10
Auto: insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Olsztyn

Re: Oślepianie światłami BiXenon (AFL) - Regulacja reflektorów

Post autor: 22karasiek » 7 paź 2020, o 07:34

Dziękuje za pomoc. Pozdrawiam

Krystian126
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 19 paź 2020, o 19:25
Auto: Insignia
Kod silnika: D20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Biadki

Re: Oślepianie światłami BiXenon (AFL) - Regulacja reflektorów

Post autor: Krystian126 » 26 paź 2020, o 16:24

Witam mam taki problem z lampami afl a nie mogę na forum znaleźć nigdzie odpowiedź na moje pytanie. Mianowicie lampy przy odpaleniu auta się się poziomują ale już podczas jazdy Świecia wysoko i oślepiają inne pojazdy tak jak by podczas jazdy światła wogole się nie regulowały.Dodam że moje auto to Insignia z 2010 roku.

Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Posty: 8448
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Insignia 2.0t 260KM
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 197 razy
Otrzymał  piwo: 101 razy
Kontakt:

Re: Oślepianie światłami BiXenon (AFL) - Regulacja reflektorów

Post autor: dokia » 26 paź 2020, o 17:33

Na jakieś podstawie twierdzisz, że podczas jazdy świecą źle? Jest jakiś błąd zapisany ?

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 8971
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 17 razy
Otrzymał  piwo: 114 razy

Re: Oślepianie światłami BiXenon (AFL) - Regulacja reflektorów

Post autor: mazmarcin » 26 paź 2020, o 17:44

Po co błąd?
Zajechać na skp i ustawić światła. Pisze jak to zrobić przecież .

Krystian126
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 19 paź 2020, o 19:25
Auto: Insignia
Kod silnika: D20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Biadki

Re: Oślepianie światłami BiXenon (AFL) - Regulacja reflektorów

Post autor: Krystian126 » 26 paź 2020, o 18:05

Byłem u ustawienia świateł i wszystko jest ok niby a podczas jazdy świeca wysoko i praktycznie każdy jadące z przeciwka auto mruga.

Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Posty: 8448
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Insignia 2.0t 260KM
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 197 razy
Otrzymał  piwo: 101 razy
Kontakt:

Re: Oślepianie światłami BiXenon (AFL) - Regulacja reflektorów

Post autor: dokia » 26 paź 2020, o 19:05

Jest ok, oni mrugają bo im się tak wydaje, ale nie ma co się nimi przejmować. Bo skoro ustawione masz i błędu też nie masz to wszystko jest ok. Większość aut ma po prostu gówniane światła i to tylko ich odczucia, a nie że twojemu autu coś dolega. Przyjrzyj się, że oni mają albo świeczki za soczewkami albo jakieś gównoledy. Nie przejmuj się tym wcale. A zwłaszcza jeśli chodzi o automatyczne drogowe to tym z naprzeciwka tak się wydaje. Owszem HB i sedany gaszą ciut późno drogowe, w kombi jest lepiej, ale jak już jakiś narwany leci i mrugnie to nasze Insignie grzecznie światła drogowe gaszą. Ja zupełnie nie przejmuje się tymi narwańcami z naprzeciwka i Tobie radzę to samo. To ich problem. Ty masz oświetlenie sprawne i sprawdzone na skp w dodatku. Olej ich i już 🤗

P405
Zapaleniec
Posty: 3155
Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
Auto: Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Leszno
Otrzymał  piwo: 27 razy

Re: Oślepianie światłami BiXenon (AFL) - Regulacja reflektorów

Post autor: P405 » 26 paź 2020, o 19:46

Jeżeli przy włączeniu cała procedura przebiega bez problemu i ustawialeś na stacji w pozycji nie auto tylko manual to jest wszystko dobrze. Możesz wyczyścić kamerkę od świateł i dbać o czystą szybę. Jeżeli automat wolno zmienia z długich na drogowe to włącz szybko halogeny na chwilę. Generalnie prawie wszystkie auta mają gorsze światła od insigni to migają.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 122 razy

Re: Oślepianie światłami BiXenon (AFL) - Regulacja reflektorów

Post autor: Rooff_ » 26 paź 2020, o 20:14

Krystian126 pisze:
26 paź 2020, o 16:24
Witam mam taki problem z lampami afl a nie mogę na forum znaleźć nigdzie odpowiedź na moje pytanie. Mianowicie lampy przy odpaleniu auta się się poziomują ale już podczas jazdy Świecia wysoko i oślepiają inne pojazdy tak jak by podczas jazdy światła wogole się nie regulowały.Dodam że moje auto to Insignia z 2010 roku.
Zobacz na postoju stojąc w nocy przy jakieś ścianie co się dzieje ze światłami jak przełączysz przełącznikiem z 'Auto' na '1'. Jeśli przesłona pojedzie w górę i to mocno, to znaczy że masz źle ustawione. Tak jak pisał powyżej @P405 - światła powinno się ustawiać w pozycji '1', nie w 'Auto' (dotyczy przedliftów, w poliftach w ustawieniach radia trzeba wyłączyć oświetlenie adaptacyjne - czy jak tam ta opcja się nazywa).

Awatar użytkownika
wassermann
Zapaleniec
Posty: 1613
Rejestracja: 9 lut 2015, o 16:18
Auto: Insignia GSi 2.0T
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: nec temere, nec timide
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 29 razy

Re: Oślepianie światłami BiXenon (AFL) - Regulacja reflektorów

Post autor: wassermann » 26 paź 2020, o 22:19

Ale podczas jakiej jazdy Twoje światła denerwują innych? Bo jeśli na prostej drodze gdy jedziesz powyżej 110-120 km/h, to normalka, bo od tej prędkości mijania przechodzą w tryb autostradowy.
Masz zawieszenie adaptacyjne z trybem Sport? Bo w Sporcie też wyżej świecą od razu po ruszeniu.
Generalnie najlepiej poradziła Ci Dokia, aczkolwiek trzeba faktycznie wykluczyć możliwość, że u Ciebie jednak ustawienie może być nieprawidłowe. Ale to powinieneś zaobserwować sam - jeśli z daleka świecisz wysoko po drzewach i znakach, to coś jest nie tak.

Przeczytaj też ze szczególną uwagą post powyżej mojego. Na SKP nie potrafią ustawiać reflektorów AFL, chyba że wyjątkowo ktoś ma wiedzę o Insigniach. Insignia na postoju świeci nisko i szeroko (tryb do jazdy w strefie zamieszkania). Dlatego jak diagnosta to zobaczy, to jeszcze jest skłonny podnieść światła. A potem jak wyjedziesz, to reflektory ruszą same w górę, w efekcie świecąc za wysoko. Ustawianie musi odbywać się tylko na WYŁĄCZONYCH światłach adaptacyjnych, co Kolega wyżej opisał (w przedlifcie jest to łatwiejsze do wyłączenia, bo tylko przekręcasz gałkę z AUTO w prawo do oporu). W takim położeniu nie działają tryby AFL, a światła świecą jak zwykłe asymetryczne mijania.

M.

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 8971
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 17 razy
Otrzymał  piwo: 114 razy

Re: Oślepianie światłami BiXenon (AFL) - Regulacja reflektorów

Post autor: mazmarcin » 26 paź 2020, o 22:31

Ciekawe ilu jeszcze napisze w jakim trybie się reguluje lampy w naszych autach . Przecież ten temat ma raptem 11 stron :roll:
A na każdej parzystej pisze jak to zrobić przynajmniej ;D

luniz1985
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 21 wrz 2020, o 16:45
Auto: Insignia A
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Bytyń

Re: Oślepianie światłami BiXenon (AFL) - Regulacja reflektorów

Post autor: luniz1985 » 3 lis 2020, o 06:52

Panowie ktos się uporal z oslepianiem. Podczas opadów deszczu? Niestety i mnie spotkał ten problem. Kiedy jest sucho światła świeca idealnie. wystarczy zrobi się mokro zaczynają sie mrugania innych przeciwka. Sam widzę ze wtedy sa bardzo wysoko jest jakiś patent na ten czujnik przy tylnym wahaczu czy tylko wymiana i modlitwa żeby wszystko było ok??? Help

Lordigez84
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 29 mar 2019, o 22:27
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2019
Miasto: Wrocław
Postawił piwo: 1 raz

Re: Oślepianie światłami BiXenon (AFL) - Regulacja reflektorów

Post autor: Lordigez84 » 24 sty 2021, o 19:24

Darek99990 pisze:
8 lut 2020, o 23:30
Mam ciekawy patent na diagnostykę.
Ponieważ czujki nie są tanie, warto mieć pewność którą wymienić.
Przetestowałem prosty sposób na ustalenie, który czujnik jest uszkodzony. Za darmo i skutecznie. Robimy tak:
Gdy jest już ciemno, odpalamy samochód, włączamy światła i ustawiamy go 2-3m od ściany i zostawiamy na ręcznym. -Nalepiamy na ścianie kolorową taśmę klejącą dokładnie w centrum świecenia.
-Przyda się druga osoba, która obserwuje reakcje świateł na ścianie, bo my nie będziemy mogli tego widzieć z głową pod samochodem :)
-Bierzemy jakiś spryskiwacz (np. po płynie do mycia okien), lub cokolwiek innego. Napełniamy go wodą.
-Lejemy wodę na podejrzaną czujkę i już wszystko wiemy.
Do przedniej da się dostać po skręceniu kół w prawo i lejemy od tyłu koła. Do tylnej jest łatwiej. Wystarczy się położyć za kołem i czujnik jest doskonale widoczny.

U mnie na przedniej nie było żadnej reakcji. Natomiast gdy tylko opryskałem tylną czujkę, światła gwałtownie podskoczyły do góry po czym się opuściły, ale już nie wróciły do pozycji wyjściowej, tylko pozostały podniesione o jakieś 4cm. Wydaje się mało, ale tyle wystarczyło, żeby po wyjechaniu na drogę światła waliły nawet po szybach tirów.

Dla pewności, czy nie jest to "normalne" zachowanie, przeprowadziłem ten sam test na drugim samochodzie i w nim nie było żadnej reakcji na wodę. Wniosek jest oczywisty- tylna czujka do kosza.
Starałem się zmoczyć samą czujkę, ale dla pewności jeszcze jutro sprawdzę, czy zalanie samych kabli coś wykaże. No i dokładnie obejrzę tę czujkę, czy ma jakieś widoczne uszkodzenia.

Opiszcie, czy u Was ten patent też zadziała.
I jak rozwiązałeś ten problem?

Awatar użytkownika
DzaceQ
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 17 paź 2020, o 08:33
Auto: Insignia Opc line
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Oświęcim
Postawił piwo: 14 razy

Re: Oślepianie światłami BiXenon (AFL) - Regulacja reflektorów

Post autor: DzaceQ » 14 paź 2021, o 17:49

Witam, byłem dziś na przeglądzie i diagnosta stwierdził, że światła świeca za wysoko, mimo mojego sprzeciwu ustawił w trybie auto, teraz podczas jazdy światła świeca po ziemi. Warto do nich wrócić? Są w stanie to poprawić, że będzie jak wcześniej czy lepiej nir zawracać sobie głowy i udać się do ASO. Takie spece...

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 122 razy

Re: Oślepianie światłami BiXenon (AFL) - Regulacja reflektorów

Post autor: Rooff_ » 14 paź 2021, o 19:03

Powinni być, bo to przecież mechaniczna sprawa. W Twoim roczniku to chyba trzeba wyłączyć w opcjach pojazdu funkcję AFL (tylko jakoś to się tam inaczej nazywa - było o tym pisane). I wtedy dopiero ustawiać...

Awatar użytkownika
DzaceQ
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 17 paź 2020, o 08:33
Auto: Insignia Opc line
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Oświęcim
Postawił piwo: 14 razy

Re: Oślepianie światłami BiXenon (AFL) - Regulacja reflektorów

Post autor: DzaceQ » 14 paź 2021, o 19:07

Tak trzeba, już doczytałem w wątkach. Problem w tym, że dziś przed przeglądem o tym nie wiedziałem diagnosta jak widać też dlatego grzebał imbusem w trybie auto z włączonymi funkcjami. Efekt końcowy lipny. Pytanie czy w są w stanie poprawić ten tryb auto? Czy lepiej udać się do ASO i poprawiać po skp skopaną robote?

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 122 razy

Re: Oślepianie światłami BiXenon (AFL) - Regulacja reflektorów

Post autor: Rooff_ » 14 paź 2021, o 19:20

ASO będzie tak samo regulować - imbusami mechanicznie. Tylko zrobi najpierw ten krok z wyłączeniem AFL o którym pisałem. Da się to zrobić samemu, więc na SKP też ustawią. A cena będzie znacząco inna.

Awatar użytkownika
DzaceQ
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 17 paź 2020, o 08:33
Auto: Insignia Opc line
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Oświęcim
Postawił piwo: 14 razy

Re: Oślepianie światłami BiXenon (AFL) - Regulacja reflektorów

Post autor: DzaceQ » 14 paź 2021, o 19:26

Tak wiem tyle, że chodzi mi o fakt, że już nagrzebali w trybie auto z włączonymi opcjami więc te 9 trybów automatycznych ustawień świateł mógł szlag trafić. Tacy spece, imbusem to się siodełko w rowerze ustawia jak się nie ma pojęcia to się nie rusza no ale mądrzejsi. W ASO za ustawienie powiedzieli mi 30zl ale jak się dowiedzieli, że Pan diagnosta grzebał w trybie auto to nie wykluczone, że trzeba podłączać komputer i wgrywać oprogramowanie na nowo tak zrozumiałem. Jutro muszę temat załatwić dlatego pytam o radę czy jechać do tych co skopali (boję się by nie skopali bardziej, cena 0zl bo skopali robotę na przeglądzie) czy jednak warto do ASO się wybrać.

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 8971
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 17 razy
Otrzymał  piwo: 114 razy

Re: Oślepianie światłami BiXenon (AFL) - Regulacja reflektorów

Post autor: mazmarcin » 14 paź 2021, o 19:34

Nic się nie stało. Też mi tak zrobili i po kontroli ponownej było dobrze. Nawet w ASO.
Oni są żądni kasy hehe.

Awatar użytkownika
DzaceQ
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 17 paź 2020, o 08:33
Auto: Insignia Opc line
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Oświęcim
Postawił piwo: 14 razy

Re: Oślepianie światłami BiXenon (AFL) - Regulacja reflektorów

Post autor: DzaceQ » 14 paź 2021, o 19:48

No właśnie mi się stało bo świeci mi teraz mega nisko. Nie potrzebnie ruszał bo było idealnie, rok jazdy nikt nie mrugal.

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 8971
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 17 razy
Otrzymał  piwo: 114 razy

Re: Oślepianie światłami BiXenon (AFL) - Regulacja reflektorów

Post autor: mazmarcin » 14 paź 2021, o 20:03

No ale to jednym urządzeniem ustawił jedną inaczej niż drugą ? Zawodowiec .
Ale i tak sie robi ręcznie imbusem jak pisał kolega wyżej. Raczej nie trzeba nic robić kompem , chyba że się coś zmieniło bo ja miałem polifta MY 2014.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”