--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Brak reakcji na otwarcie drzwi kierowcy, nie działa szyba

ODPOWIEDZ
Yump3r1
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 28 lut 2024, o 23:07
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Rudnik

Brak reakcji na otwarcie drzwi kierowcy, nie działa szyba

Post autor: Yump3r1 » 6 mar 2024, o 23:48

Witam.
Jakiś czas temu przez kilka dni wyskakiwała ciągle informacja "Otwórz i zamknij okno kierowcy", aż w końcu padła całkowicie.
Wraz z tym auto w ogóle nie reaguje na otwarcie, zamknięcie drzwi. Podświetlenie przycisku działa, inne szyby z pozycji kierowcy da się otworzyć.

Po otwarciu nie zapala się w środku lampka. Po zamknięciu (wieczorową porą) czerwone Podświetlenie przycisków kokpitu świeci się przez kilka chwil. Z pilota otwierają się wszystkie szyby oprócz tej od kierowcy. Po odłączeniu aku, system prosi o otwarcie wszystkich okien oprócz kierowcy.

Jeśli chodzi o błąd: U1534

Dostałem się do wiązki pod fotelem, tak jak to było opisane w innych postach. Wszystko wygląda na całe. Miernikiem sprawdziłem te przewody, do których dało się dostać w kostce.

Czy może to być moduł sterowania szyb? Zamówiłem już używkę dla podmianki, ale nie wiem czy ma prawo ona zadziałać bo ma inny numer. Numer, który posiadam kosztuje 800zl, a ten który zamówiłem waha się między 80-100zl. Dzwoniłem do aso i kilku hurtowni, po numerze - wycofano ze sprzedaży.

Co dalej można jeszcze sprawdzić?



Dodam tylko krótko, że mam wrażenie że coś dzieje się też z BCM. W lecie przestał działać centralny zamek, raz za jakiś czas się naprawił. Następnie naprawiłem kostkę od klapki wlewu paliwa (wraz z wymianą silniczka), długi czas nic. W zimie jak auto postało na mrozie jakiś czas, zaczęło działać i działa do tej pory. Są też dni, gdzie wyskoczy mi informacja, że nie działa światło pozycyjne/do jazdy dziennej bądź też mijania, a faktycznie świeci.

OPEL INSIGNIA A 2009 ST 2.0 CDTI 160KM

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”