
--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuAplikacja OPL DTC Reader
-
kecraminsignia
- Zapaleniec
- Posty: 2406
- Rejestracja: 28 lis 2016, o 17:31
- Auto: Astra J ST
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: LDZ
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 17 razy
Re: Aplikacja OPL DTC Reader
Jakie pokazuje Ci moduły? Mi pokazał 5. Najciekawsze to że pokazał moduł hamulcowy. Ja nie mam tam czujników.


Ostatnio zmieniony 26 gru 2017, o 15:05 przez kecraminsignia, łącznie zmieniany 1 raz.
- Ping
- Klubowicz
- Posty: 2825
- Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
- Auto: Insignia ST / MY2011
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: W-wa
- Otrzymał piwo: 146 razy
- Kontakt:
- mazmarcin
- Klubowicz
- Posty: 9545
- Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
- Auto: Insignia ST
- Kod silnika: D20DTR
- Rok produkcji: 2018
- Miasto: Wodzisław Śląski
- Postawił piwo: 19 razy
- Otrzymał piwo: 145 razy
Re: Aplikacja OPL DTC Reader
A rocznik to pokazuje chyba modelowy nie produkcji?
Ja mam produkcja grudzień 2013 a pokazuje 2014
Ja mam produkcja grudzień 2013 a pokazuje 2014
-
kecraminsignia
- Zapaleniec
- Posty: 2406
- Rejestracja: 28 lis 2016, o 17:31
- Auto: Astra J ST
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: LDZ
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 17 razy
Re: Aplikacja OPL DTC Reader
No tak. OK. Wnioskuję również że po roku wgrywanie było jakieś oprogramowanie gdyż jest z końca 2013. Ciekawe co to było.
Tak rocznik pokazuje modelowy
Tak rocznik pokazuje modelowy
- Ping
- Klubowicz
- Posty: 2825
- Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
- Auto: Insignia ST / MY2011
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: W-wa
- Otrzymał piwo: 146 razy
- Kontakt:
-
kecraminsignia
- Zapaleniec
- Posty: 2406
- Rejestracja: 28 lis 2016, o 17:31
- Auto: Astra J ST
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: LDZ
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 17 razy
- mazmarcin
- Klubowicz
- Posty: 9545
- Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
- Auto: Insignia ST
- Kod silnika: D20DTR
- Rok produkcji: 2018
- Miasto: Wodzisław Śląski
- Postawił piwo: 19 razy
- Otrzymał piwo: 145 razy
Re: Aplikacja OPL DTC Reader
Ciekawe jak to się ma do zmiany oprogramowania czyli wirusa?
Mi pokazuje program w silniku z października 2017 czyli jak byłem w ASO na aktualizacji.
Mi pokazuje program w silniku z października 2017 czyli jak byłem w ASO na aktualizacji.
- Ping
- Klubowicz
- Posty: 2825
- Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
- Auto: Insignia ST / MY2011
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: W-wa
- Otrzymał piwo: 146 razy
- Kontakt:
Re: Aplikacja OPL DTC Reader
Data programowania w module powinna być z ostatniej aktualizacji.
Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
- Zbyszek01
- Klubowicz
- Posty: 3485
- Rejestracja: 10 lut 2015, o 20:29
- Auto: Jag XE 2,0D ,MY2020
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2019
- Moje auto: viewtopic.php?f=52&t=1580&start=280
- Miasto: DZA
- Postawił piwo: 28 razy
- Otrzymał piwo: 41 razy
Re: Aplikacja OPL DTC Reader
I u mnie tak jest, data pokrywa się z tym co jest w historii ASO
Wysłane z iPhone 7+
Wysłane z iPhone 7+
Insignia 2.0D MY2012.
Jag XE 2,0D AWD ,MY2020
Jag XE 2,0D AWD ,MY2020
- pjoter1
- Użytkownik
- Posty: 512
- Rejestracja: 27 lip 2015, o 10:10
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Warszawa
- Otrzymał piwo: 3 razy
Re: Aplikacja OPL DTC Reader
Jestem po aktualizacji.
Na SG7 połączenie od strzała i śmiga.
Na stacji Multi:
1. Za pierwszym uruchomieniem aplikacja rzuciła błędem i tyle.
2. Za drugim uruchomieniem zawisła na etapie połączenia z interfejsem. Jest to ten sam problem co wczesniej zglaszalem zarówno z dpf monitor jak i z dtc ver1.
3. Trzecie uruchomienie udane.
Mam kilka pytań do samej aplikacji:
1. Czemu numer sprzętowy jest dwukrotnie?
2. Co to jest kod dilera?
3. "Supplier data" jest nieprzetłumaczone.
4. Co to jest "przebieg z kontrolką silnika"? U mnie pokazuje "00 km".
5. We wcześniejszej wersji apki była możliwość odczytu przebiegu z różnych modułów. Teraz z BCM nie widzę przebiegu. To fajna rzecz dla kupujących auto i myślę że powinno zostać.
6. Co to jest moduł "sterowanie"? Widziałem w którymś poście wcześniej. U mnie go nie ma. Wspomaganie mam hydrauliczne. Może to elektroniczne?
Pozdrawiam i gratuluję świetnej roboty. Szczerze, to jesteśmy wszyscy farciarze że jesteś tu z nami na forum.
Na SG7 połączenie od strzała i śmiga.
Na stacji Multi:
1. Za pierwszym uruchomieniem aplikacja rzuciła błędem i tyle.
2. Za drugim uruchomieniem zawisła na etapie połączenia z interfejsem. Jest to ten sam problem co wczesniej zglaszalem zarówno z dpf monitor jak i z dtc ver1.
3. Trzecie uruchomienie udane.
Mam kilka pytań do samej aplikacji:
1. Czemu numer sprzętowy jest dwukrotnie?
2. Co to jest kod dilera?
3. "Supplier data" jest nieprzetłumaczone.
4. Co to jest "przebieg z kontrolką silnika"? U mnie pokazuje "00 km".
5. We wcześniejszej wersji apki była możliwość odczytu przebiegu z różnych modułów. Teraz z BCM nie widzę przebiegu. To fajna rzecz dla kupujących auto i myślę że powinno zostać.
6. Co to jest moduł "sterowanie"? Widziałem w którymś poście wcześniej. U mnie go nie ma. Wspomaganie mam hydrauliczne. Może to elektroniczne?
Pozdrawiam i gratuluję świetnej roboty. Szczerze, to jesteśmy wszyscy farciarze że jesteś tu z nami na forum.
- Ping
- Klubowicz
- Posty: 2825
- Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
- Auto: Insignia ST / MY2011
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: W-wa
- Otrzymał piwo: 146 razy
- Kontakt:
Re: Aplikacja OPL DTC Reader
1. Niektóre sterowniki maja dwa numery HW, Podstawowy i Końcowy.
2. Numer konkretnego ASO lub sprzedawcy którym identyfikuje się dany punkt.
4. Przebieg z kontrolka Check
3,5. Moje niedopatrzenie, zostanie przywrócono w nastepnej wersji
6. Moduł odpowiadający za układ kierowniczy w Insignii występuje przy wspomaganiu elektrycznym.
Na stacji masz internet bo nie dostałem z takiego urządzenia żadnego raportu o błędzie.
Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
2. Numer konkretnego ASO lub sprzedawcy którym identyfikuje się dany punkt.
4. Przebieg z kontrolka Check
3,5. Moje niedopatrzenie, zostanie przywrócono w nastepnej wersji
6. Moduł odpowiadający za układ kierowniczy w Insignii występuje przy wspomaganiu elektrycznym.
Na stacji masz internet bo nie dostałem z takiego urządzenia żadnego raportu o błędzie.
Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
- pjoter1
- Użytkownik
- Posty: 512
- Rejestracja: 27 lip 2015, o 10:10
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Warszawa
- Otrzymał piwo: 3 razy
Re: Aplikacja OPL DTC Reader
Do osób które używają tapatalka:
Link w pierwszym poście, do sklepu Play jest zwinięty i po wybraniu opcji kopiuj nie kopiuje się w całości. Pomaga wybranie opcji cytowania posta i skopiowanie linku stamtąd.
Link w pierwszym poście, do sklepu Play jest zwinięty i po wybraniu opcji kopiuj nie kopiuje się w całości. Pomaga wybranie opcji cytowania posta i skopiowanie linku stamtąd.
-
Kub@
- Użytkownik
- Posty: 550
- Rejestracja: 25 paź 2017, o 18:46
- Auto: Insignia
- Kod silnika: B20DTH
- Rok produkcji: 2016
- Miasto: Warszawa
- Postawił piwo: 6 razy
- Otrzymał piwo: 8 razy
Re: Aplikacja OPL DTC Reader
Szacun i podziękowania dla twórcy apki
Działa bezproblemowo i zajefajnie...
W moim roczniku i wersji silnikowej mam:
- silnik
- skrzynia biegów
- communication
- audio
- BCM
- światła
- hamulce x 2
- sterowanie (kafelek z kierownicą)
Nie pamiętam teraz w których modułach, ale zamiast daty aktualizacji mam FFFFFFF-FF
Działa bezproblemowo i zajefajnie...
W moim roczniku i wersji silnikowej mam:
- silnik
- skrzynia biegów
- communication
- audio
- BCM
- światła
- hamulce x 2
- sterowanie (kafelek z kierownicą)
Nie pamiętam teraz w których modułach, ale zamiast daty aktualizacji mam FFFFFFF-FF
- Igorwlkp
- Zapaleniec
- Posty: 1273
- Rejestracja: 20 gru 2016, o 16:38
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Poznań
- Postawił piwo: 4 razy
- Otrzymał piwo: 8 razy
Re: Aplikacja OPL DTC Reader
@Ping
Jesteś wstanie napisać ile ewentualnie jakie moduły obsługuje apka??
Mam na myśli info dla osób które piszą mi 4 a ja mam 5 i aż dwa razy hamulce a nie mam itp.
A moje osobiste pytanie czy błąd od airbag będzie się pokazywał??
Jesteś wstanie napisać ile ewentualnie jakie moduły obsługuje apka??
Mam na myśli info dla osób które piszą mi 4 a ja mam 5 i aż dwa razy hamulce a nie mam itp.
A moje osobiste pytanie czy błąd od airbag będzie się pokazywał??
- pjoter1
- Użytkownik
- Posty: 512
- Rejestracja: 27 lip 2015, o 10:10
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Warszawa
- Otrzymał piwo: 3 razy
Re: Aplikacja OPL DTC Reader
@Ping,
Mam Internet. Ten fatal wystąpił przy próbie połączenia. Dla testu zrobiłem restart stacji, ale już nie było tego problemu.
Ten kod dilera to nie wiem czy ma sens - to w zasadzie jakiś tam kod. Nie widzę jego wartości... U mnie w silniku pojawia się jakiś kod, a w pozostałych modułach inny.
Mam Internet. Ten fatal wystąpił przy próbie połączenia. Dla testu zrobiłem restart stacji, ale już nie było tego problemu.
Ten kod dilera to nie wiem czy ma sens - to w zasadzie jakiś tam kod. Nie widzę jego wartości... U mnie w silniku pojawia się jakiś kod, a w pozostałych modułach inny.
- Ping
- Klubowicz
- Posty: 2825
- Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
- Auto: Insignia ST / MY2011
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: W-wa
- Otrzymał piwo: 146 razy
- Kontakt:
Re: Aplikacja OPL DTC Reader
Bo gdzie indziej była robiona aktualizacja
Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
-
gosc
- Forumowicz
- Posty: 90
- Rejestracja: 6 maja 2016, o 12:06
- Auto: opel
- Kod silnika: A20DTR
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: Koszalin
- Ping
- Klubowicz
- Posty: 2825
- Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
- Auto: Insignia ST / MY2011
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: W-wa
- Otrzymał piwo: 146 razy
- Kontakt:
Re: Aplikacja OPL DTC Reader
Airbag nie jest obsługiwany gdyż ELM327 nie obsługuje standardowo tej magistrali gdzie jest Moduł poduszek.
Ilość modułów uzależniona jest od wyposażenia danego modelu.
Jeżeli masz 2x Hamulce to jest ok bo to są dwa osobne moduły odpowiedzialne za hamowanie. Jeden z nich to pompa ABS/ESP a drugi to elektryczny hamulec postojowy.
Jeżeli w tygodniu znajdę chwilę czasu żeby spojrzeć na schematy Insignii to napisze jakie moduły moga być dostępne.
Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
Ilość modułów uzależniona jest od wyposażenia danego modelu.
Jeżeli masz 2x Hamulce to jest ok bo to są dwa osobne moduły odpowiedzialne za hamowanie. Jeden z nich to pompa ABS/ESP a drugi to elektryczny hamulec postojowy.
Jeżeli w tygodniu znajdę chwilę czasu żeby spojrzeć na schematy Insignii to napisze jakie moduły moga być dostępne.
Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
-
Lukasz9807
- Forumowicz
- Posty: 86
- Rejestracja: 29 gru 2016, o 16:02
- Auto: Opel insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2012
- Miasto:
- Postawił piwo: 2 razy
- Otrzymał piwo: 1 raz
- k.olix
- Klubowicz
- Posty: 903
- Rejestracja: 21 paź 2014, o 20:49
- Auto: Insignia 2.0 160PS
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Kraków
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 7 razy
Re: Aplikacja OPL DTC Reader
Podziękowania dla @Ping za super robotę.
Dzisiaj udało mi się odpalić apkę, jednak parę pierwszych prób było nie udanych; wyrzucało i zamykało aplikację.
Pokazało tylko 4 moduły: 2 x hamulce, sterowanie i BCM.
Dzisiaj udało mi się odpalić apkę, jednak parę pierwszych prób było nie udanych; wyrzucało i zamykało aplikację.
Pokazało tylko 4 moduły: 2 x hamulce, sterowanie i BCM.
Ostatnio zmieniony 26 gru 2017, o 20:10 przez k.olix, łącznie zmieniany 1 raz.
Krzysztof

