--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuAFL ustawienie świateł do przeglądu
-
xul
- Zapaleniec
- Posty: 1957
- Rejestracja: 19 kwie 2018, o 06:20
- Auto: Insignia OPC
- Kod silnika: A28NER
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: Katowice (okolice)
- Postawił piwo: 2 razy
- Otrzymał piwo: 73 razy
Re: AFL ustawienie świateł do przeglądu
U mnie to działa tak, że jak do ściany jest kilkanaście metrów, to widać załamanie. W momencie jak podjeżdżam do ściany, a nawet płotu na odległość myślę, że 2-4m to światła się wygładzają i wyraźnie widać, jak uskok się niweluje. To samo zjawisko występuje jak podjeżdżam pod auto na światłach. Dopiero teraz doszedłem do tego, dlaczego jak podjeżdżam pod inne auto, to światła, tak jakby przez chwilę drgały, a to się przesłony przestawiały.
Mam zarówno kamerę jak i radar, myślę, że one mają coś z tym wspólnego.
PS: Od razu po włączeniu się świateł, jeszcze przed inicjalizacji (góra-dół, zez) świecą z tymi uskokami.
Mam zarówno kamerę jak i radar, myślę, że one mają coś z tym wspólnego.
PS: Od razu po włączeniu się świateł, jeszcze przed inicjalizacji (góra-dół, zez) świecą z tymi uskokami.
-
lukdwo
- Nowicjusz
- Posty: 10
- Rejestracja: 20 gru 2018, o 18:01
- Auto: Insignia
- Kod silnika: B20DTH
- Rok produkcji: 2017
- Miasto: Kraków
- Otrzymał piwo: 2 razy
Re: AFL ustawienie świateł do przeglądu
Nie wiem czy to tylko złudzenie, ale wydaje mi się, że AFL przestawia się tak, że świeci do poziomu lamp poprzedzającego pojazdu. Zauważyłem to dopiero po pewnym czasie poza miastem po opadach śniegu, kiedy to linia świecenia lamp przesuwała się w zależności od odległości od poprzedzającego pojazdu. Dodatkowo istnieje możliwości przestawienia mechanicznie -imbusem poziomu świecenia lamp. Ustawia się to najprościej na wyłączonym AFL. Po przełączeniu w tryb auto lampy rozmywają się i obniżają. Auto mam z kamerą i radarem.
- wassermann
- Zapaleniec
- Posty: 1761
- Rejestracja: 9 lut 2015, o 16:18
- Auto: Insignia GSi 2.0T
- Kod silnika: B20NFT
- Rok produkcji: 2018
- Miasto: nec temere, nec timide
- Postawił piwo: 3 razy
- Otrzymał piwo: 42 razy
Re: AFL ustawienie świateł do przeglądu
W poliftach przekręcenie pokrętła z AUTO na mijania nic nie daje, bo nadal działają tryby AFL. Automatykę należy na czas przeglądu wyłączyć z poziomu wyświetlacza dotykowego (sekcja Pojazd -> Oświetlenie).
W szczególności samochód na postoju świeci inaczej, bo wówczas wiązka ustawia się do jazdy w strefie zamieszkania (światło szersze, ale krótsze (niższe) i bez tej klasycznej linii załamania). Działa to do przekroczenia 30 km/h. Natomiast przy hamowaniu przejście ze świateł mijania na "strefę zamieszkania" pewnie nie następuje od razu po zwolnieniu do mniej niż 30 km/h, tylko po chwili. W czasie przejścia można dostrzec obniżenie się linii światła i lekkie jej drżenie. Dlatego dojeżdżając do samochodu w korku czy na skrzyżowaniu, zatrzymując się za nim, widać po paru sekundach jak światło drży i się obniża. To jest przestawienie w tryb jazdy < 30 km/h.
M.
W szczególności samochód na postoju świeci inaczej, bo wówczas wiązka ustawia się do jazdy w strefie zamieszkania (światło szersze, ale krótsze (niższe) i bez tej klasycznej linii załamania). Działa to do przekroczenia 30 km/h. Natomiast przy hamowaniu przejście ze świateł mijania na "strefę zamieszkania" pewnie nie następuje od razu po zwolnieniu do mniej niż 30 km/h, tylko po chwili. W czasie przejścia można dostrzec obniżenie się linii światła i lekkie jej drżenie. Dlatego dojeżdżając do samochodu w korku czy na skrzyżowaniu, zatrzymując się za nim, widać po paru sekundach jak światło drży i się obniża. To jest przestawienie w tryb jazdy < 30 km/h.
M.
-
norbi333
- Ekspert
- Posty: 5130
- Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
- Auto: INNE
- Rok produkcji: 2020
- Miasto: Suwałki
- Otrzymał piwo: 39 razy
Re: AFL ustawienie świateł do przeglądu
Oznaczałoby to ,że nie ma znaczenia co ustawisz i światła powinny dać się ustawić bez problemu na diagnostyce
- Rooff_
- Zapaleniec
- Posty: 4119
- Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
- Auto: Insignia ST przedlif
- Kod silnika: A20DTR
- Rok produkcji: 2012
- Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
- Postawił piwo: 9 razy
- Otrzymał piwo: 128 razy
Re: AFL ustawienie świateł do przeglądu
No nie tak do końca, bo twórca tematu opisywał, że miał problem podczas przeglądu, bo nie miał linii załamania i diagnosta coś się krzywił (ale chyba przegląd w końcu podbił...).
-
xul
- Zapaleniec
- Posty: 1957
- Rejestracja: 19 kwie 2018, o 06:20
- Auto: Insignia OPC
- Kod silnika: A28NER
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: Katowice (okolice)
- Postawił piwo: 2 razy
- Otrzymał piwo: 73 razy
Re: AFL ustawienie świateł do przeglądu
@wassermann idealnie to opisał
do przeglądu trzeba wyłączyć inteligentne oświetlenie w polifcie, co by nadgorliwi się nie czepiali 
PS: przegląd podbity, na wysokość dobrze świeciły, homologacje miały
PS: przegląd podbity, na wysokość dobrze świeciły, homologacje miały
- wassermann
- Zapaleniec
- Posty: 1761
- Rejestracja: 9 lut 2015, o 16:18
- Auto: Insignia GSi 2.0T
- Kod silnika: B20NFT
- Rok produkcji: 2018
- Miasto: nec temere, nec timide
- Postawił piwo: 3 razy
- Otrzymał piwo: 42 razy
Re: AFL ustawienie świateł do przeglądu
Nie.
Musisz (w polifcie) wyłączyć inteligentne oświetlenie z poziomu ekranu dotykowego, tak jak to opisałem.
Po wyłączeniu AFL w menu, światła ustawią się do "normalnych świateł mijania". Wówczas można je "zbadać" tym przyrządem na diagnostyce.
Jeśli jest włączony AFL, to będą świecić niżej, płasko i szerzej, jak do jazdy w strefie ruchu pieszego (<30 km/h). Ale w sumie jest to pewien sposób na zaliczenie badania bez narzekania, że z kolei świecą za wysoko
Nie pozwalać diagnostom grzebać przy tych światłach
M.
Ostatnio zmieniony 8 sty 2019, o 20:03 przez wassermann, łącznie zmieniany 1 raz.
-
norbi333
- Ekspert
- Posty: 5130
- Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
- Auto: INNE
- Rok produkcji: 2020
- Miasto: Suwałki
- Otrzymał piwo: 39 razy
Re: AFL ustawienie świateł do przeglądu
Na90% jestem pewien,że przy jakimkolwiek ustawianiu ostatnio świateł nie przełączałem na manual.A w menu to na 100 procent nic nie zmieniałem
-
xul
- Zapaleniec
- Posty: 1957
- Rejestracja: 19 kwie 2018, o 06:20
- Auto: Insignia OPC
- Kod silnika: A28NER
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: Katowice (okolice)
- Postawił piwo: 2 razy
- Otrzymał piwo: 73 razy
Re: AFL ustawienie świateł do przeglądu
Może Twój diagnosta był mniej upierdliwy, mi mówił, że mieli kilka sytuacji zatrzymania dowodu po przeglądzie u nich i teraz bardziej się czepiają, choć nie powiem, jak mu powiedziałem, że jest 9 trybów i zmieniają się w zależności od prędkości/warunków to się zdziwił, że takie cuda 
- dokia
- Ekspert
- Posty: 9549
- Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
- Auto: Jaguar E-Pace 250hp
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2020
- Miasto: z Mazur :)
- Postawił piwo: 263 razy
- Otrzymał piwo: 121 razy
- Kontakt:
Re: AFL ustawienie świateł do przeglądu
Wniosłeś mu mega nieogarnialną przyszłość
tymi "cudami". Tak jakbyś komuś ze średniowiecza zaprezentował Smartfona
U mnie na szczęście nie tykali świateł, pilnowałam ich zza szyby
gdyby tknęli tylko to bym zaraz tam obok była.
U mnie na szczęście nie tykali świateł, pilnowałam ich zza szyby
Radio 357 :)
-
norbi333
- Ekspert
- Posty: 5130
- Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
- Auto: INNE
- Rok produkcji: 2020
- Miasto: Suwałki
- Otrzymał piwo: 39 razy
Re: AFL ustawienie świateł do przeglądu
Nie, bo mi koleżka robił i gdyby coś było nie tak to na pewno by mi powiedział
- Rafi3040
- Użytkownik
- Posty: 513
- Rejestracja: 18 lis 2015, o 17:43
- Auto: Opel insignia
- Kod silnika: B20DTH
- Rok produkcji: 2017
- Miasto: Serock
- Otrzymał piwo: 2 razy
Re: AFL ustawienie świateł do przeglądu
Ja z poziomu panelu dotykowego radia nie mogę w oświetleniu nic zmienić mam te opcje, ale nie actywne to dlatego, że od chyba 16 roku któregoś miesiąca zmienili to by nie było już możliwości zmiany tych ustawień w panelu radia tak jak to było we wcześniejszych rocznikach natomiast jak jadę do diagnosty to z auto daje na ręczne światła czyli przełącznik w prawo i widać, że te światła się przedstawiają na auto ta wiązka jest nisko i rozszerzona, a na zwykłych się zwęża i podnosi.

